Koniec umowy

Pytania i informacje dotyczące usługi Neostrada TP i Multipakiet TP (VOIP, Video on demand, etc)

Topic author
maciejas
Nowicjusz
Nowicjusz
Numer GG: 0

Koniec umowy

Nieprzeczytany post autor: maciejas » 11 lut 2019, 16:25

Za dwa miesiace konczy mi sie umowa na telefon stacjonarny w orange. Oczywiscie nie mialem go na czas nieokreslony bo zostalem wyrolowany na podpisaniu x lat temu jakiegos aneksu na podstawie ktorego zostal on przedluzany do konca swiata .. i jeden dzien dluzej :lol: Natomiast na czas nieokreslony nadal mam internet w technologii bsa od netii po kablach tp. Jakis czas temu czytalem o tym, ze zmniejszono oplate za utrzymanie lacza z 30 pln na 10 pln w przypadku braku posiadania telefonu stacjonarnego. Jak to powinno wygladac w praktyce? Z tego co sie pytalem w netii wstepnie to twierdza, ze bede musial placic te 30 pln ale z drugiej strony jakim prawem skoro ta oplata zostala zmniejszona na 10 pln? Jesli ktos przerabial ten temat, badz sie orientuje to prosze o pomoc. Pozdrawiam

Awatar użytkownika

best-boy
Administrator
Administrator
Łącze: Neostrada

Re: Koniec umowy

Nieprzeczytany post autor: best-boy » 12 lut 2019, 22:33

Kwestia prawdopodobnie jest taka że trwa umowa a im się nie opłaca jej zakańczać i robić nowej :P bo stracą te 20-30zł.
Przy nowej umowie BSA Netia na łączach Orange opłata nie powinna być naliczana.
Jeśli internet masz na czas nieokreślony a będą iść w zaparte to pozostaje rozwiązać umowę i podpisać nową na taki sam pakiet (internet).
Czasami te ich systemy i pomysły są tak posrane że szkoda gadać....

Kiedy skończy się umowa z Orange na telefon to pisz do netii o zerwanie tej bezterminowej i podpisanie nowej, stara umowa prawdopodobnie jest z czasów kiedy była opłata za utrzymanie i system uparcie twierdzi że trzeba płacić, no comment.

Kiedyś dla Orange chciałem oddać starego Liveboxa (tego najstarszego) ale stał u mnie tak długo że już nie mieli go w systemach i nie wiedzieli w BOKu jak go przyjąć (ale dzierżawę naliczali...).
http://www.speedtest.net/my-result/3432356442
Oddam w dobre ręce skrypty do routerów z softem BILION i jego wszystkie klony.

Topic author
maciejas
Nowicjusz
Nowicjusz

Nieprzeczytany post autor: maciejas » 13 lut 2019, 11:10

Dzieki za odpowiedz.

Z tego co sie wstepnie dowiedzialem to umowa nadal pozostaje w netii na czas nieokreslony, po tym jak zrezygnuje ze stacjonarnego tylko bedzie doliczone 30 pln za "utrzymanie linii" .. w sensie ze linia telefoniczna musi byc aktywana zeby byl internet. Znowu w orznij powiedzieli, ze sami nie wiedza czy taka oplata za "utrzymanie linii" powinna zostac naliczona. Robienie z klienta debila krotko mowiac.

Moze sprobuje zadzwonic do netii jako nowy klient i zapytac. Swoja droga masz moze jakies potwierdzenie tego zniesienia dodatkowej oplaty? Umowa na czas nieokreslony przeszla juz z 2 lata temu w netii. W orznij jak sie zamawia neostrade dla przykladu to jest 10 pln dodatkowo.

Podpisalbym umowe na powiedzmy 12 miesiecy z samym internetem .. tylko nie wiem czy da rade te oplaty pominac. U mnie w ciagu roku ma swiatlowody polozyc Toya .. orznij niby tez ale ich olewam za praktyki ponizej pasa. Na podstawie jakiegos tam aneksu podpisanego w 2011 jesli nie zrezygnuje sie z umowy to sobie sami przedluzaja do konca swiata. Dostali zreszta kare na 30 pare mln jakis czas temu za ten proceder.

Awatar użytkownika

best-boy
Administrator
Administrator

Nieprzeczytany post autor: best-boy » 13 lut 2019, 18:32

Wszędzie piszą że nie ma opłaty ale haczyk jest taki że "dotyczy tylko nowych abonentów"... , więc pozostaje zerwanie umowy i podpisanie nowej.

Topic author
maciejas
Nowicjusz
Nowicjusz

Nieprzeczytany post autor: maciejas » 26 lut 2019, 11:37

Dzwonili do mnie z centrum utrzymania klientow Netii .. czy jakos tak. Zaoferowali aktualna predkosc + telefon 100 min do pl/eu za 59,90 pln przy umowie na 12 miesiecy (aktualnie tyle to place za sam net). Takze o wiele lepiej niz w Orange gdzie internet przez pierwszy rok 40,99 pln .. drugi rok 70,99 pln .. to sa jakies zarty - do tego umowa tylko na 24 miesiace. Odradzam wszystkim.

Dzieki za pomoc!

Awatar użytkownika

best-boy
Administrator
Administrator

Nieprzeczytany post autor: best-boy » 06 mar 2019, 15:35

W orange mam za 89zł 100Mb + telefon stacjonarne + komórki (cała UE) za darmo no-limit.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat