Nowe ceny i promocje - 2013 - Neostrada

Pytania i informacje dotyczące usługi Neostrada TP i Multipakiet TP (VOIP, Video on demand, etc)

k_e_m_o_t
Starszy Użytkownik
Starszy Użytkownik
Numer GG: 0

Re: Nowe ceny i promocje - 2013 - Neostrada

Nieprzeczytany post autor: k_e_m_o_t » 31 paź 2013, 21:14

wstrzymane a nie zakończone :P. a tak na serio to planowane jest dostosowanie kilkudziesięciu łącz do korzystania z fiber tam gdzie wcześniej nie było to możliwe. klienci objęci tym programem albo już dostali informację albo dostaną na dniach.

Awatar użytkownika

best-boy
Administrator
Administrator
Łącze: Neostrada

Nieprzeczytany post autor: best-boy » 31 paź 2013, 21:39

Kilkudziesięciu łącz ? ....
http://www.speedtest.net/my-result/3432356442
Oddam w dobre ręce skrypty do routerów z softem BILION i jego wszystkie klony.

k_e_m_o_t
Starszy Użytkownik
Starszy Użytkownik

Nieprzeczytany post autor: k_e_m_o_t » 31 paź 2013, 23:36

chodziło mi o to że komunikacja ma być skierowana do kilku tysięcy klientów u których wcześniej był brak możliwości na VDSL. Nie spodziewałbym się spektakularnych zmian ale coś w ramach tej akcji pewnie zrobią.

internauta_dg
Użytkownik
Użytkownik

Nieprzeczytany post autor: internauta_dg » 03 lis 2013, 19:01

może szersze testy bondingu? :)
Obrazek

bartek85
Starszy Użytkownik
Starszy Użytkownik

Nieprzeczytany post autor: bartek85 » 03 lis 2013, 20:50

Tak jak ktoś pisał wyżej to będzie cudownie w reklamie przedstawione. Niestety rzeczywistość jest inna. Z VDSL mogą korzystać tylko nieliczni w dużych miastach a tam to znowu mają gdzieś TP bo jest wiele więcej możliwości. Chociaż z doświadczenia wiem że te piękne reklamy kablówek i ich mega szybkich internetów również są z kosmosu.
ObrazekObrazek

marcin_ketrzyn
Moderator
Moderator

Nieprzeczytany post autor: marcin_ketrzyn » 03 lis 2013, 21:21

Jeśli 1000 mieszkańców uważasz za duże miasto to spoko :D
Obrazek

Attenuation: 8.4 dB SNR Margin: 8.9 dB Rate (Kbps): Downstream 85198 Upstream 8567 Attainable Rate (Kbps): 93420

bartek85
Starszy Użytkownik
Starszy Użytkownik

Nieprzeczytany post autor: bartek85 » 03 lis 2013, 22:28

marcin_ketrzyn pisze:Jeśli 1000 mieszkańców uważasz za duże miasto to spoko :D

No to podaj przykłady wsi, bo miast 1000 u nas nie ma za dużo jak w ogóle są, gdzie można mieć vdsl. Tylko nie podawaj jednej miejscowości o teoretycznych możliwościach. Pytam całkiem poważnie bo sam jestem bardzo zainteresowany VDSL. Tyle że u mnie od roku z 20 wieczorami mam 1/100 to co dopiero pomarzyć o VDSL.
ObrazekObrazek

k_e_m_o_t
Starszy Użytkownik
Starszy Użytkownik

Nieprzeczytany post autor: k_e_m_o_t » 03 lis 2013, 22:59

nie podaję info z reklamy tylko z.. życia ale widzę że tu i tak cobym nie napisał że coś w końcu rusza do przodu - nie mówię że jakoś [wulg.] ale jednak coś to każdy i tak pisze jaka Tepsa zła i że wszystko stoi w miejscu. Fakt faktem nie bronie tej firmy ale to że w wielu nowych miejscach pojawił się VDSL to inna sprawa. Z resztą na forum i tak z reguły udziela się ta sama grupa osób która znalazła się tu głównie dlatego że czegoś nie mają/nie mogą mieć i ciągle tylko negują każdą nową wiadomość :D

marcin_ketrzyn
Moderator
Moderator

Nieprzeczytany post autor: marcin_ketrzyn » 03 lis 2013, 23:57

U mnie jest 1000 mieszkańców i mogę 80mb wziąć, w dwóch miasteczkach po 4500 każde też jest VDSL, kolega na wiosce gdzie stoi 9 bloków ma 20mb, ogólnie na wszystkich większych wioskach jest 20mb
Obrazek

Attenuation: 8.4 dB SNR Margin: 8.9 dB Rate (Kbps): Downstream 85198 Upstream 8567 Attainable Rate (Kbps): 93420

SimooN
Starszy Użytkownik
Starszy Użytkownik

Nieprzeczytany post autor: SimooN » 05 lis 2013, 0:23

best-boy pisze:Na czym ten proces ma polegać skoro inwestycje są wstrzymane ;)

Na "wpisaniu w system" wykonanych i odebranych w tym roku inwestycji, czyli uruchomieniu usług do których wcześniej klienci nie mieli dostępu z powodu "brak możliwości technicznych".
U mnie w promieniu 2 km jest zainstalowane pięć szaf z kartami VDSL, z czego do końca września zostało oficjalnie oddane do użytku dwie. Wszystkie zamontowane w ubiegłym roku i na początku bieżącego, aktualnie obciążone są te dwie MOŻE w 30-40%. czemu? bo "starzy" klienci są podłączeni do centrali odległej o 4-5 km, czyli "nie można" im podłączyć VDLS pomimo że szafa stoi po drugiej stronie ulicy. Natomiast "nowi" klienci dostają od razu ofertę na VDSL, tyle że tych nowych klientów nie ma i nie będzie (bo w okolicy nie ma nowych domów, kto chciał ma linię telefoniczną od 20 lat albo dłużej). Wymienili całe okablowanie, postawili ONU ... a klientów nie ma i nie będzie. Orange logic ...

Żebyście nie myśleli że zmyślam albo żartuję - tydzień temu skończyłem "załatwianie" VDSL 80 sąsiadowi (nie przez ścianę, ale w tym samym "jednorodzinnym szeregowcu"). Dwa miesiące to trwało, bo "normalnie" oczywiście nie było możliwości technicznych (miał telefon i Neostradę od lat, czyli był podłączony do starej centrali i DUPA). Żadne pisma o zmianę trasy, trasa jest jaka jest i nikt nie wystawi takiego zlecenia (o pracę trudno). Rezygnacja, usunięcie danych osobowych, sprawdzenie "czy usunęli" (plus afera, bo oczywiście nie usuneli - pomimo że otrzymali pismo zgodne z wytycznymi GIODO). Nie ma danych w systemie? OK, nowe zamówienie i od razu dostępna opcja "Fiber 80". Zajefajnie, tylko komu normalnemu chce się robić takie podchody? z firmą która rzekomo żyje ze sprzedawania usług telekomunikacyjnych??
Bardzo dobry sposób na pozbycie się starych klientów, niech spadają do konkurencji (która ma ich dokładnie w tym samym miejscu co TP, a w dodatku nie ma infrastruktury pozwalającej świadczyć podobne usługi z prędkościami zbliżonymi do współczesnych standardów). A nowych nie będzie, bo nawet jak ktoś wybuduje osiedle to przecież go nie podłączą (nie ma inwestycji w sieci kablowe i nowe podłączenia).

Awatar użytkownika

best-boy
Administrator
Administrator

Nieprzeczytany post autor: best-boy » 05 lis 2013, 1:05

SimooN pisze:
best-boy pisze:Na czym ten proces ma polegać skoro inwestycje są wstrzymane ;)

Na "wpisaniu w system" wykonanych i odebranych w tym roku inwestycji, czyli uruchomieniu usług do których wcześniej klienci nie mieli dostępu z powodu "brak możliwości technicznych".
U mnie w promieniu 2 km jest zainstalowane pięć szaf z kartami VDSL, z czego do końca września zostało oficjalnie oddane do użytku dwie. Wszystkie zamontowane w ubiegłym roku i na początku bieżącego, aktualnie obciążone są te dwie MOŻE w 30-40%. czemu? bo "starzy" klienci są podłączeni do centrali odległej o 4-5 km, czyli "nie można" im podłączyć VDLS pomimo że szafa stoi po drugiej stronie ulicy. Natomiast "nowi" klienci dostają od razu ofertę na VDSL, tyle że tych nowych klientów nie ma i nie będzie (bo w okolicy nie ma nowych domów, kto chciał ma linię telefoniczną od 20 lat albo dłużej). Wymienili całe okablowanie, postawili ONU ... a klientów nie ma i nie będzie. Orange logic ...

Żebyście nie myśleli że zmyślam albo żartuję - tydzień temu skończyłem "załatwianie" VDSL 80 sąsiadowi (nie przez ścianę, ale w tym samym "jednorodzinnym szeregowcu"). Dwa miesiące to trwało, bo "normalnie" oczywiście nie było możliwości technicznych (miał telefon i Neostradę od lat, czyli był podłączony do starej centrali i DUPA). Żadne pisma o zmianę trasy, trasa jest jaka jest i nikt nie wystawi takiego zlecenia (o pracę trudno). Rezygnacja, usunięcie danych osobowych, sprawdzenie "czy usunęli" (plus afera, bo oczywiście nie usuneli - pomimo że otrzymali pismo zgodne z wytycznymi GIODO). Nie ma danych w systemie? OK, nowe zamówienie i od razu dostępna opcja "Fiber 80". Zajefajnie, tylko komu normalnemu chce się robić takie podchody? z firmą która rzekomo żyje ze sprzedawania usług telekomunikacyjnych??
Bardzo dobry sposób na pozbycie się starych klientów, niech spadają do konkurencji (która ma ich dokładnie w tym samym miejscu co TP, a w dodatku nie ma infrastruktury pozwalającej świadczyć podobne usługi z prędkościami zbliżonymi do współczesnych standardów). A nowych nie będzie, bo nawet jak ktoś wybuduje osiedle to przecież go nie podłączą (nie ma inwestycji w sieci kablowe i nowe podłączenia).

To jest całe Orange, każdy sobie rzepkę skrobie , tak wygląda firma gdzie zwalnia się 70% kadry i do wszystkiego zatrudnia podwykonawców , podwykonawca ma zrobić kupę, więc ją robi, spłukać po nim musi drugi podwykonawca a trzeci umieścić ten fakt w dokumentacji ;) , czwarty ma się modlić żeby wszystko działało...
http://www.speedtest.net/my-result/3432356442
Oddam w dobre ręce skrypty do routerów z softem BILION i jego wszystkie klony.

k_e_m_o_t
Starszy Użytkownik
Starszy Użytkownik

Nieprzeczytany post autor: k_e_m_o_t » 05 lis 2013, 20:59

Od jutra nowe ceny VDSL (tak wiem best-boy - po co skoro wg Ciebie prawie nikt nie ma dostępu do VDSL.
Promocja polega na tym iż w przypadku umowy na 24 m-ce, przez pierwsze 6m-cy klienci będą płacić jak za 10Mb. Czy to sama neo, czy w pakiecie itp. Dodatkowo promocja łączy się z gadżetami, netbookiem itp.

Co do wspomnianej sytuacji to nie ma się czemu dziwić skoro nawet kierownicy są zwalniani i przyjmowani na nowo ale już jako outsourcing a grupa ludzi którzy wiele rzeczy zrobili by znacznie szybciej już nie pracuje bo znalazło gdzieś normalną pracę - bez użerania się za marne grosze.

Cristiano
Nowicjusz
Nowicjusz

Nieprzeczytany post autor: Cristiano » 06 lis 2013, 10:44

k_e_m_o_t pisze:Od jutra nowe ceny VDSL (tak wiem best-boy - po co skoro wg Ciebie prawie nikt nie ma dostępu do VDSL.
Promocja polega na tym iż w przypadku umowy na 24 m-ce, przez pierwsze 6m-cy klienci będą płacić jak za 10Mb. Czy to sama neo, czy w pakiecie itp. Dodatkowo promocja łączy się z gadżetami, netbookiem itp.

Co do wspomnianej sytuacji to nie ma się czemu dziwić skoro nawet kierownicy są zwalniani i przyjmowani na nowo ale już jako outsourcing a grupa ludzi którzy wiele rzeczy zrobili by znacznie szybciej już nie pracuje bo znalazło gdzieś normalną pracę - bez użerania się za marne grosze.

Szkoda tylko że promocja z netbook-iem jest dla nowych klientów.

_Puma_
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: _Puma_ » 06 lis 2013, 15:00

Opcja 40Mb jest tylko około 1zł droższa od 20Mb :D

W sumie dobrze że 10Mb nie potaniało... i tak centrale nie wyrabiają się ;)

bartek85
Starszy Użytkownik
Starszy Użytkownik

Nieprzeczytany post autor: bartek85 » 06 lis 2013, 16:12

Ja znowu będę narzekał a co mi tam mam bardzo duże powody. Ci co nie narzekają to po prostu: u nich wszystko gra i nie ma się co dziwić że inaczej podchodzą do tematu jak inni "pokrzywdzeni" przez TP.
Teraz jak VDSL stanieje to się dopiero zaczną kłopoty. Pozapychają centrale i łącza wychodzące. Tak samo było u mnie jak miałem jedyny na wsi 20 to śmigało aż kable były czerwone. Minął rok czasu ludzie pobrali 10 i 20 bo były w tej samej cenie co 6 i jest wielka klapa. Wieczorem mam 256 kb (kilobit). I jak tu nie narzekać. Co miesiąc jest ta sama śpiewka że nie znają terminu modernizacji centrali. To po jakiego czorta nasprzedawali tych 20 skoro wiedzieli że się zapcha ? To jest mądra polityka ? Sprzedać coś czego nie ma ?
ObrazekObrazek

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat