Zamulona neostrada, wysokie pingi

Pytania i informacje dotyczące usługi Neostrada TP i Multipakiet TP (VOIP, Video on demand, etc)

Topic author
zbigniew.jan
Nowicjusz
Nowicjusz
Łącze: Neostrada

Zamulona neostrada, wysokie pingi

Nieprzeczytany post autor: zbigniew.jan » 19 paź 2013, 19:45

Dzień dobry,

Od jakiegoś czasu (kilka miesięcy) spadła jakość połaczenia. W międzyczasie wymieniony też został router, ale nie spowodowało to żadnych zmian na lepsze. Internet "muli się" zarówno na stacjonarnym komputerze jak i na dwóch laptopach. Dzieje się tak nawet wtedy, gdy do domowej sieci wpięte jest tylko jedno urządzenie. Nie musi nawet pobierać żadnych plików.

Z tego co zauważyłem, głównym powodem są nagle skaczące pingi. Szczególnie widać to w grze sieciowej (Counter-Strike), ale wpływa to też na szybkość otwierania się stron www. O ile normalnie pingi wynoszą 50-60 ms, to co około kilka minut, na kilkadziesiąt sekund ping wzrasta w okolice 200-300 ms, a nawet osiąga wartość 1000 ms. Później wraca to do normy, ale tylko na krótką chwilę.

Prędkośc zapisana w umowie to 6 mb/s. Zauważyłem natomiast rozbieżności w routerze - podobne wartości były też na starym, przed jego wymianą:

Obrazek

Czy dla mojej prędkości w umowie nie powinno być około 6144/512 kbps, zamiast 7452/639 kbps?

Pomijam kwestię tłumienia/marginesu, bo się na tym nie znam. Czy one też są odpowiednie?

Co powoduje zamulenie sieci, i co można z tym zrobić?

Awatar użytkownika

best-boy
Administrator
Administrator
Łącze: Neostrada
Numer GG: 0

Re: Zamulona neostrada, wysokie pingi

Nieprzeczytany post autor: best-boy » 19 paź 2013, 20:59

Prędkość jest dobra.
Sprawdź ping na http://pingtest.net , najlepiej o 16:00 i o 24:00 .
http://www.speedtest.net/my-result/3432356442
Oddam w dobre ręce skrypty do routerów z softem BILION i jego wszystkie klony.

Zablokowany Poprzedni tematNastępny temat