Operatorzy ustalili z UKE min. jakość świadczonych usług

Pytania i informacje dotyczące usługi Neostrada TP i Multipakiet TP (VOIP, Video on demand, etc)

Topic author
rqet621
Starszy Użytkownik
Starszy Użytkownik
Numer GG: 0

Operatorzy ustalili z UKE min. jakość świadczonych usług

Nieprzeczytany post autor: rqet621 » 17 gru 2013, 14:24

Ostatnio zmieniony 17 gru 2013, 21:16 przez Scenic, łącznie zmieniany 3 razy.
Powód: Prosze o nie dodawanie podglądu jako zdjęcia tak "duzych" zdjęc.

Awatar użytkownika

best-boy
Administrator
Administrator
Łącze: Neostrada

Re: Operatorzy ustalili z UKE min. jakość świadczonych usług

Nieprzeczytany post autor: best-boy » 17 gru 2013, 14:31

Nic się nie zmieni bo w umowach orange nie ma ani słowa o Pingu , mierzyć sobie mogą i im wszędzie wyjdzie dobrze bo największe straty są na odcinku DSLAM > użytkownik , kiepska linia i przeplot kosmiczny a sprawdzać pewnie będą sieć szkieletową , tam zawsze jest względnie dobrze :-P
http://www.speedtest.net/my-result/3432356442
Oddam w dobre ręce skrypty do routerów z softem BILION i jego wszystkie klony.

SimooN
Starszy Użytkownik
Starszy Użytkownik

Nieprzeczytany post autor: SimooN » 17 gru 2013, 16:30

best-boy pisze:sprawdzać pewnie będą sieć szkieletową , tam zawsze jest względnie dobrze :-P

Metoda pomiaru nie została jeszcze określona, z wcześniejszych konsultacji wynikało że pomiar ma być jednak robiony u użytkownika. A wtedy Orange wypadnie blado, szczególnie w kategoriach "Multiroom" i "Gry czasu rzeczywistego" - z wiadomych powodów.

Awatar użytkownika

Scenic
Administrator
Administrator

Nieprzeczytany post autor: Scenic » 17 gru 2013, 21:10

rqet621
Nie było zdjęć o większym rozmiarze[rozdzielczości]?
2+2=4

Obrazek

Topic author
rqet621
Starszy Użytkownik
Starszy Użytkownik

Nieprzeczytany post autor: rqet621 » 21 gru 2013, 20:29

Scenic pisze:rqet621
Nie było zdjęć o większym rozmiarze[rozdzielczości]?

Sory ale może dlatego że mam rozdzielczość monitora 1920x1080 i włączone w Chrome powiększenie 175 %

TytusXP
Starszy Użytkownik
Starszy Użytkownik
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: TytusXP » 22 gru 2013, 12:14

Oby operatorzy nie zrobili tak jak przewiduje ktoś w komentarzach pod tym artykułęm w Gazecie Prawnej

No to teraz pojawią się oferty typu:
łącze do serfowania w technologii lte za 50pln o przepustowosci 1Mbit, chcesz ogladac filmy HD ? Dopłać 10pln, chcesz pograc w gry sieciowe? doplac 10pln... chcesz dzielic lacze pomiedzy kilka komputerow ? doplac 20pln za multiroom ;) i tym sposobem transfer po ftp bedzie 1Mbit a film hd 6Mbit... po prostu beka z takich ustaleń... i komu teraz na rynku bedzie sie chcialo prowadzic wyscig na szybkosc lacza ? zwiekszanie ilosci pakietow danych (dla bezprzewodówek) ? teraz nastapi stagnacja, obnizanie predkosci lacz do minimalnych parametrow a w skrajnych przypadkach transmisja na porcie 80 bedzie uwalana do 1Mbit ... i zeby ogladac film bedzie trzeba korzystac z wynalazkow typu IPLA ... czyli porazka na calej linii... bo przegladarak otwiera YT na porcie 80... to ze na YT jest video streaming nie bedzie mialo znaczenia, wszak otwiera sie stronę www a nie film... porazka... porazka porazka... a wystarczylo wyznaczyc jaki procent przepustowosci ma byc zagwarantowany dla danej maksymalnej przepustowosci, i im szybsze lacze tym nizszy gwarantowany procent zaokrąglone w górę, i tak np. dla 10Mbit - 20% (minimum 2Mbit) dla 20Mbit - 18% (minimum 4Mbit), 50Mbit - 15% (minimum 8Mbit), 100Mbit - 13% (minimum 13Mbit), 150Mbit - 10% (minimum 15Mbit) - wtedy będzie i klient zadowolony i będzie konkurencja na rynku, a tak ? kazdy dostawca doszusuje do minimalnych wartosci i bedzie mial wszystko w d, czyli zostalismy cofnieci do lacz o przepustowosi 1Mbit... a prosze sobie sciagnac jakakolwiek gre, legalny film chocby z iTunes na lączy 1Mbit... przeciez to dane ze strony internetowej... co idioci pracuja teraz w UKE... znowu dostawcy postawili na swoim... a zostalo to odtrabione jako sukces...

dodam jeszcze, że wartości opóźnień też są na poziomie poprzedniego stulecia... właściwie to powinny być podzielone przez 10...

Awatar użytkownika

best-boy
Administrator
Administrator

Nieprzeczytany post autor: best-boy » 22 gru 2013, 12:39

dodam jeszcze, że wartości opóźnień też są na poziomie poprzedniego stulecia... właściwie to powinny być podzielone przez 10...

Bo medium transmisyjne pamięta jeszcze pana Bella , tylko w ramach XXIw zapletli je w warkoczyk, więc czego się spodziewasz - lepiej nie będzie , trzeba jakoś upakować te megabity i korygować błędy - a to wymaga czasu, no i masz ping jaki masz. Jak wchodził VDSL to niektórzy mało się nie oszczali z podniety, jednak szybko się okazało że nie wszystko złoto - bo znowu przybyło kilka ms :lol: , a ostatnio najwięcej problemów mają Ci którzy nabrali się na super szybkiego nowoczesnego VDSLa ;) - dziwne. no ale był czas przywyknąć że to Kowalski jest testerem usług firmy Orange :-D :shock:

Widać szybkość nie idzie w parze z jakością (coś jak dzisiejsze samochody :lol: ) , kiedyś na SDI pingi były po kilka ms i działalo na 4-5km.... no ale było wolne :mrgreen:

TytusXP
Starszy Użytkownik
Starszy Użytkownik
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: TytusXP » 22 gru 2013, 13:22

Właśnie ja wolę wolniej, ale stabilniej i z mniejszym pingiem. Często rozmawiam przez Skype, wtym używam rozmów wideo. Muszę mieć niewysoki ping (poniżej 100ms mnie zadowala) i co najważniejsze - niskie Jitter. Prędkość mogłaby być większa, ale jak pisałem już nieraz - wystarczy mi 2Mb/s down i 0,5Mb/s Up, byleby tyle było 24/7/365 z pingiem do Onetu <30ms. Jak chcę ściągać duże pliki, to puszczam na noc. Oglądać YT live nie lubię - też wolę ściągnąć i na spokojnie obejrzeć kiedy będę miał ochotę. Z gier wyrosłem. Jeśli już gram, to wolę stare gry z fabułą dającą dużo zabawy niż nowe kolorowe błyszczące, zasobożerne, ale dające tylko kilka godzin pustej rozrywki.

Awatar użytkownika

best-boy
Administrator
Administrator

Nieprzeczytany post autor: best-boy » 22 gru 2013, 14:32

TytusXP pisze:Właśnie ja wolę wolniej, ale stabilniej i z mniejszym pingiem. Często rozmawiam przez Skype, wtym używam rozmów wideo. Muszę mieć niewysoki ping (poniżej 100ms mnie zadowala) i co najważniejsze - niskie Jitter. Prędkość mogłaby być większa, ale jak pisałem już nieraz - wystarczy mi 2Mb/s down i 0,5Mb/s Up, byleby tyle było 24/7/365 z pingiem do Onetu <30ms. Jak chcę ściągać duże pliki, to puszczam na noc. Oglądać YT live nie lubię - też wolę ściągnąć i na spokojnie obejrzeć kiedy będę miał ochotę. Z gier wyrosłem. Jeśli już gram, to wolę stare gry z fabułą dającą dużo zabawy niż nowe kolorowe błyszczące, zasobożerne, ale dające tylko kilka godzin pustej rozrywki.

Kiedyś można było wziąć DSLa 2Mbit i wyprosić fasta, teraz nawet jego zrobili "DO" :D i nie ma opcji mniejszych jak 10 ;)
Padaka na całej linii :? , pozostaje wyjście jak ktoś ma dostęp do LLU Netii - tylko ona też spsiała po połączeniu z Dialogiem :lol: - obsługa techniczna działa na zasadzie głuchego telefonu - dzień dobry - pomidor ;)

TytusXP
Starszy Użytkownik
Starszy Użytkownik
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: TytusXP » 22 gru 2013, 15:14

Unia się wycofała z regulacji krzywizny ogórków, NC+ wycofała się z "uszczęśliwiania" frajerów, ekhm... ludzi... na siłę, to i Orżnąć pójdzie po rozum do głowy jak ich klientami będą już tylko sami emeryci z telefonem z planem Standardowym. Chyba, że im też zaczną wciskać Liveshita z rozmowami HD w technologii VoIP... Play narobił zamieszania w komórkach. Tutaj jest trudniej, bo nikt nie ma preferencyjnych stawek MTR, ale powoli kropla drąży skałę. Ja się tylko zastanawiam skąd konsultanci Netii i Orżnąć wytrzasnęli informację, że u mnie pójdzie spokojnie 5-6Mb/s... Toć tego nawet z tłumienia nie wyliczę, a co dopiero jeśli jeszcze SNR wezmę pod uwagę, o DLM nie wspominając...

Awatar użytkownika

best-boy
Administrator
Administrator

Nieprzeczytany post autor: best-boy » 22 gru 2013, 15:32

Chyba, że im też zaczną wciskać Liveshita z rozmowami HD w technologii VoIP

Skoro można wcisnąć neostradę osobie bez linii to można wcisnąć VoiPa dla babci Stefci ;) tylko musieli by zjechać z ceną do poziomu 'socjalnego' :lol: bo babcia nie zapłaci ani złotówki więcej :D , w sumie wciskanie funpaka poszło im sprawnie, ile to osób mi płakało w kołnierz :lol: :lol: :lol: :lol: (nie działa, przerywa, z prądu wyjąć nie można paaaanie ratuj się kto może) :lol:

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat