Przejście z Netii (LLU) do Orange - problemy

Pytania i informacje dotyczące usługi Neostrada TP i Multipakiet TP (VOIP, Video on demand, etc)

Topic author
l33twannabe
Starszy Użytkownik
Starszy Użytkownik
Łącze: Neostrada

Przejście z Netii (LLU) do Orange - problemy

Nieprzeczytany post autor: l33twannabe » 11 lut 2014, 17:40

Czy komukolwiek udało się bezproblemowo przejść z LLU Netii do Orange ? Straciłem dzisiaj już pół dnia na telefony i dalej nie wiem, o co dokładnie chodzi. Po uzgodnieniu warunków umowy z Orange, kilkanaście minut później dostałem od nich telefon, że są jakieś problemy po stronie Netii. Sprawdzili to dokładniej i podobno chodzi o to, że w Netii "jestem na jakiejś innej technologii" - podejrzewam, że chodzi o LLU ? W każdym bądź razie, pracownik Orange stwierdził, że Netia tak zgrabnie to zablokowała, że Orange nic nie może z tym zrobić. Jedynym wyjściem z sytuacji jest wysłanie przeze mnie wypowiedzenia, czego wolałbym uniknąć, bo nie chcę mieć żadnej przerwy w działaniu internetu/telefonu, a przede wszystkim nie chcę stracić mojego obecnego numeru. Znając życie, na pewno byłyby jakieś kłopoty i dlatego chciałem, żeby to Orange załatwiło wszelkie formalności.

Pisałem do rzecznika Orange i po kilkunastu minutach dostałem telefon, ale kobieta po drugiej stronie nie wiedziała, o jakie niby blokowanie chodzi. Kazała dowiedzieć się, o co dokładnie chodzi i zostawiła swój numer, ale ten numer jest od godziny non-stop zajęty.

Czy ktoś był w podobnej sytuacji i wie, jak ten problem rozwiązać, ale w taki sposób, żeby to jednak Orange załatwiło wszelkie formalności ?

marcin_ketrzyn
Moderator
Moderator
Numer GG: 0

Re: Przejście z Netii (LLU) do Orange - problemy

Nieprzeczytany post autor: marcin_ketrzyn » 11 lut 2014, 20:28

To tak jakbyś chciał przejść z T-Mobile do Orange(inna sieć - inne kable). Jedna umowa się kończy, druga zaczyna, teraz to ułatwili, ale kiedyś nie było tak różowo. Wysyłasz wypowiedzenie w Netii i zakładasz telefon w Orange (zawieszasz go) i jak już Ci założą telefon (chyba, że linię TP w domu masz) możesz założyć Neostradę.

Nie wiem czy w stacjonarnych jest możliwość przeniesienia numeru
Obrazek

Attenuation: 8.4 dB SNR Margin: 8.9 dB Rate (Kbps): Downstream 85198 Upstream 8567 Attainable Rate (Kbps): 93420

Awatar użytkownika

best-boy
Administrator
Administrator

Nieprzeczytany post autor: best-boy » 11 lut 2014, 20:48

Nie wiem czy w stacjonarnych jest możliwość przeniesienia numeru

Teraz każdy operator kablowy czy GSM czy mu się to podoba czy nie musi przenieść numer.
http://www.speedtest.net/my-result/3432356442
Oddam w dobre ręce skrypty do routerów z softem BILION i jego wszystkie klony.

Topic author
l33twannabe
Starszy Użytkownik
Starszy Użytkownik

Nieprzeczytany post autor: l33twannabe » 11 lut 2014, 20:48

Ale ja nie chcę nic zawieszać i zakładać. Mam telefon i internet w Netii na kablach TP (LLU). Chcę przenieść obydwie usługi do Orange za ich pośrednictwem - dokładnie tak samo, jak przenosiłem je 5 lat temu z TP do Netii. Wtedy podpisałem umowę, a Netia załatwiła wszystkie formalności. Czyżby coś się od tego czasu zmieniło ?

Awatar użytkownika

best-boy
Administrator
Administrator

Nieprzeczytany post autor: best-boy » 11 lut 2014, 20:54

l33twannabe pisze:Ale ja nie chcę nic zawieszać i zakładać. Mam telefon i internet w Netii na kablach TP (LLU). Chcę przenieść obydwie usługi do Orange za ich pośrednictwem - dokładnie tak samo, jak przenosiłem je 5 lat temu z TP do Netii. Wtedy podpisałem umowę, a Netia załatwiła wszystkie formalności. Czyżby coś się od tego czasu zmieniło ?

Chodzą plotki że odkąd dialog połączył się z netią to burdel też się _połączył_ ;)
Dowiedz się o jakie blokowanie chodzi.

Topic author
l33twannabe
Starszy Użytkownik
Starszy Użytkownik

Nieprzeczytany post autor: l33twannabe » 11 lut 2014, 21:11

Napisałem w pierwszym poście, co stwierdził pracownik Orange - że "jestem w Netii na jakiejś innej technologii" i niby to ma blokować możliwość przeniesienia internetu, bo z telefonem to problemu podobno nie będzie. Z kolei rzecznik Netii odpisał mi, że w Orange coś wymyślają i Netia nic nie blokuje. Jaki więc cel ma Orange w tym, żeby kontaktować się ze mną, oferować mi przejście do nich, a następnie wymyślać historyjkę, która to przejście uniemożliwia ?

Awatar użytkownika

best-boy
Administrator
Administrator

Nieprzeczytany post autor: best-boy » 11 lut 2014, 21:14

l33twannabe pisze:Napisałem w pierwszym poście, co stwierdził pracownik Orange - że "jestem w Netii na jakiejś innej technologii" i niby to ma blokować możliwość przeniesienia internetu, bo z telefonem to problemu podobno nie będzie. Z kolei rzecznik Netii odpisał mi, że w Orange coś wymyślają i Netia nic nie blokuje. Jaki więc cel ma Orange w tym, żeby kontaktować się ze mną, oferować mi przejście do nich, a następnie wymyślać historyjkę, która to przejście uniemożliwia ?

To ja ci mówię że to Netia wymyśla a nie Orange , nie chcą cię oddać , stara śpiewka.

marcin_ketrzyn
Moderator
Moderator

Nieprzeczytany post autor: marcin_ketrzyn » 11 lut 2014, 21:14

l33twannabe pisze: Mam telefon i internet w Netii na kablach TP (LLU).

LLU jest własną siecią Netii jeśli dobrze kojarzę
Obrazek

Attenuation: 8.4 dB SNR Margin: 8.9 dB Rate (Kbps): Downstream 85198 Upstream 8567 Attainable Rate (Kbps): 93420

Awatar użytkownika

best-boy
Administrator
Administrator

Nieprzeczytany post autor: best-boy » 11 lut 2014, 21:16

marcin_ketrzyn pisze:
l33twannabe pisze: Mam telefon i internet w Netii na kablach TP (LLU).

LLU jest własną siecią Netii jeśli dobrze kojarzę

No właśnie jest pytanie czy to LLU czy BSA.

marcin_ketrzyn
Moderator
Moderator

Nieprzeczytany post autor: marcin_ketrzyn » 11 lut 2014, 21:23

Napisał, że LLU i dlatego podejrzewam, że nie będzie tak łatwo. Trzeba założyć telefon/przenieść numer w Orange
Obrazek

Topic author
l33twannabe
Starszy Użytkownik
Starszy Użytkownik

Nieprzeczytany post autor: l33twannabe » 11 lut 2014, 21:42

Tak to niby miało być zrobione. Umowa miała być podpisana na neostradę + telefon, przy czym telefon miał zacząć działać 30 dnia, a internet - 15 dni później. Teraz się okazuje, że telefon można przenieść, ale internet muszę wypowiedzieć sam, a niestety nie mam czasu dopilnować tego tak, by mieć pewność, że żadnej przerwy w działaniu usługi nie będzie. Poza tym, to rodzi kolejny, potencjalny problem. Co, jeśli przeniosę sam telefon i wypowiem internet w Netii, a Orange stwierdzi wtedy, że na tej centrali to oni mi mogą zaoferować prędkość do 10Mb/s, bo nie ma możliwości przełączenia mnie gdzie indziej ?

Tak czy siak, Netia twierdzi, że z ich strony żadnego problemu nie ma, więc sprawa wydaje się tym bardziej dziwna.

marcin_ketrzyn
Moderator
Moderator

Nieprzeczytany post autor: marcin_ketrzyn » 11 lut 2014, 21:58

Z prędkością internetu to może być różnie
Obrazek

Topic author
l33twannabe
Starszy Użytkownik
Starszy Użytkownik

Nieprzeczytany post autor: l33twannabe » 12 lut 2014, 11:03

Odpowiedź moderatorów z forum Orange w tej sprawie:

W sytuacji którą opisujesz niestety nie będziemy mogli interweniować. Zatwierdzone przez UKE porozumienie między operatorami, dotyczące przenoszenia usług, pozwala nam działać w twoim imieniu, tylko w wypadku usług świadczonych na zasadach BSA lub WRL. W wypadku LLU nie mamy takiej możliwości.

Pozostaje już chyba tylko wypowiedzenie internetu z mojej strony, ale wtedy niestety nie mam pewności, co zaoferuje mi Orange, bo umowa byłaby podpisywana już po zerwaniu tej z Netią. :\

marcin_ketrzyn
Moderator
Moderator

Nieprzeczytany post autor: marcin_ketrzyn » 12 lut 2014, 17:10

Czyli tak jak pisałem na początku :)
Obrazek

Topic author
l33twannabe
Starszy Użytkownik
Starszy Użytkownik

Nieprzeczytany post autor: l33twannabe » 12 lut 2014, 17:46

Niby tak, niby nie.

Odpowiedź rzecznika Netii w tej sprawie:

Jeśli klient ma u Nnas LLU to jak najbardziej może złożyć rezygnację w TP a wtedy my (Netia) otrzymamy z TP rezygnacje papierową. Klient ma usługi w SOR więc w takiej sytuacji TP przesyła nam komunikat Migracji w SOR order-migration-acc-to-donor - tak jak dla WLRa.

Otrzymujemy takie komunikaty od TP dla klientów którzy mają u Nas LLU więc nie wiem dlaczego klient dostał w TP info że nie mogą tego zrobić

Przesłałem to do Orange, żeby jeszcze raz sprawdzili sprawę, i dostałem po godzinie telefon, że w przypadku LLU nie ma możliwości przenosin w takiej formie, jak to sobie wymyśliłem (wszelkie formalności załatwiane przez Orange). Co więcej, Orange twierdzi, że nigdy w historii nie było przypadku, żeby klient Netii na LLU był w takiej formie przeniesiony do Orange.

Skoro Orange twierdzi, że takie jest prawo i Netia go nie łamie, to dziwi mnie bardzo, dlaczego Netia tak bardzo się upiera, że możliwość migracji jak najbardziej istnieje. Przecież mogliby w ogóle nie odpisywać na moje maile albo po prostu napisać, że tak wygląda porozumienie, zatwierdzone przez UKE, i jedynym wyjściem z sytuacji jest dla mnie osobiste wypowiedzenie umowy na internet.

-----------------------------------------

Nie chce mi się już dzwonić do jednych i drugich, żeby załatwiać tę sprawę, bo tracę tylko czas i nerwy. Zdecydowałem, że podpiszę umowę z Orange, a do Netii wyślę wypowiedzenie i tyle. Gdyby jeszcze ktoś stąd mógł potwierdzić, jak dokładnie ma to wyglądać i czy nie będzie żadnych komplikacji, to byłbym wdzięczny. Pracownik Orange poinformował mnie, że umowa będzie u mnie w przeciągu 2 tygodni. Mam ją przeczytać, podpisać (ewentualnie), no i oddać kurierowi. Mniej więcej 10 dni później mam wysłać wypowiedzenie umowy na internet do Netii. 5-6 dni przed końcem tej umowy obydwie usługi (telefon/internet) mają być już aktywne w Orange i mam zostać przełączony. Czy tak mniej więcej ma to wyglądać ? Pytałem też, czy nie byłoby szybciej załatwić to w salonie Orange, ale powiedziano mi, że - wybierając taką drogę - na pewno nie zachowam swojego dotychczasowego numeru telefonu, ale coś mi się wydaje, że może to nie być prawdą ?

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat