Orange i Netia - różne informacje nt. szybkości

Pytania i informacje dotyczące usługi Neostrada TP i Multipakiet TP (VOIP, Video on demand, etc)

Topic author
yodacki
Starszy Użytkownik
Starszy Użytkownik
Numer GG: 0

Orange i Netia - różne informacje nt. szybkości

Nieprzeczytany post autor: yodacki » 28 kwie 2014, 17:22

Witam, za kilka miesięcy kończy mi się umowa na dostęp do internetu. Obecnie mam Neo 20 Mb/s.
Pisałem wczoraj do konsultantów Orange w sprawie możliwości technicznych co do zwiększenia przepustowości.
Oto co mi odpowiedziano:
Witam.
Obecnie w ofercie mamy dostępną opcję prędkości do 80 mega.
W tym profilu Neostrady prędkość zawiera się w przedziale od 20 do 80 mega.
Prędkość wysyłania danych wynosi do 8 mega, ale z zastrzeżeniem od 1 mega.
Zmiana opcji prędkości nie wiąże się z wymianą łączy. Usługa jest świadczona na łączach miedzianych.
Jeśli następuje zmiana prędkości na opcję od 20 mega zmieniany jest również modem.
Abonent otrzymuje router, który obsługuje technologię VDSL.
Sprawdziłem parametry techniczne Pańskiego łącza i niestety przykro mi to stwierdzić, ale obecnie nie ma możliwości technicznych na świadczenie Neostrady w opcji do 80 mega.
Jednym z podstawowych warunków, aby taka usługa działała prawidłowo jest to, aby odległość od centrali nie przekraczała 1000 metrów.
Z pomiarów, jakie wykonałem wynika, że Pańskie łącze ma długość około 1400 metrów.
Maksymalnie na Pańskim łączu możemy świadczyć prędkość do 20 mega.

To jest zrozumiałe.
W tej sytuacji zgłosiłem się do Netii. Z tym samym pytaniem czyli jaką maksymalnie przepustowość mogą mi zagwarantować.
Niestety nie mogę zacytować ich odpowiedzi, ponieważ konsultant dzwonił do mnie. W skrócie: Netia oferuje mi maksymalnie 40/5 Mb/s na moim łączu.
Dodatkowo jako, że umowa z Orange kończy mi się za kilka miesięcy Netia oferuje mi abonament za internet o przepustowości jak wyżej za 1 zł przez 9 miesięcy (!), a potem za 59 zł.

Przechodząc do sedna. Zastanawia mnie dlaczego Netia oferuje mi 40 Mb/s skoro Orange może mi zagwarantować "tylko" 20 Mb/s ? Skąd ta różnica ?
Czy możecie mi to wytłumaczyć ? A może Netia robi mnie w balona i chce zgarnąć naiwnego klienta, a potem oświadczyć po podpisaniu umowy, że jednak więcej niż 20 Mb/s nie da rady ? Może snuję teorie spiskowe, ale nie wiem co o tym sądzić.

Dodam, że obecnie internet mam od Orange, natomiast telefon stacjonarny od Netii. Infrastruktura kablowa należy do dawnego TP SA.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika

best-boy
Administrator
Administrator
Łącze: Neostrada

Re: Orange i Netia - różne informacje nt. szybkości

Nieprzeczytany post autor: best-boy » 28 kwie 2014, 17:31

Pewnie coś się komuś pokręciło, na tej odległości spokojnie pójdzie 40 nie ważne jaki operator.
http://www.speedtest.net/my-result/3432356442
Oddam w dobre ręce skrypty do routerów z softem BILION i jego wszystkie klony.

Topic author
yodacki
Starszy Użytkownik
Starszy Użytkownik

Nieprzeczytany post autor: yodacki » 28 kwie 2014, 18:08

Dzięki.
W takim razie, jak rozumiem, w tym konkretnym przypadku jednak racje ma Netia.

henio
Użytkownik
Użytkownik

Nieprzeczytany post autor: henio » 24 cze 2014, 9:36

1400 metrów to nie jest duża odległość. Spokojnie wyciągniesz wysokie prędkości. Bierz Netię. Ja mieszkam nieco dalej od centrali, a i tak jest super. Do tego jak masz wykupione inne usługi to i cena będzie lepsza. Pozdrawiam!

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat