Czy w przyszłości mogę liczyć na lepszą prędkość?

Pytania i informacje dotyczące usługi Neostrada TP i Multipakiet TP (VOIP, Video on demand, etc)
Awatar użytkownika

Scenic
Administrator
Administrator
Numer GG: 0

Re: Czy w przyszłości mogę liczyć na lepszą prędkość?

Nieprzeczytany post autor: Scenic » 14 paź 2016, 21:41

prayy

Akurat jestem w Play. :wink:

No ale na drugiej wieży obok jest też t-mobile wlaśnie i niby mają wezeł 0.5Gb/s [radiolina] :wink:

Plus i orange to bym załapał najwyżej z miasta około 8km w lini prostej .

Niby można też wykupic noce bez limitu wiec jesli chcemy coś sciagnać to można w nocy 0-7 bodajże :grin: Osobiście nie korzystam. No ale kto dużo sciaga to czemu nie :wink:
2+2=4

Obrazek

kuba_b
Wiarus
Wiarus
Łącze: Neostrada Fiber

Nieprzeczytany post autor: kuba_b » 15 paź 2016, 4:46

@Scenic, to jesteś tym jednym z nielicznych przypadków gdzie na nadajniku jest T-Mobile a nie ma Orange? Czy mówisz o samym LTE800, które (mam nadzieję) w końcu pojawi się też na lokalizacjach konkurencji?

prayy pisze:@kuba_b, u mnie na wsi jest nadajnik Orange, niecały kilometr ode mnie, a w linii prostej może nawet i 500m. Kolejny nadajnik jest jakieś 1,5km - T-Mobile (plus?), więc gdyby zmodernizowali je to zasięg jak i jakość powinny być dość przyjemne z tego względu, że obsługują one raczej wioski, gdzie ten ruch nie jest taki spory jak w przypadku miast.

Nie wiem o jakim obszarze mówimy, ale na wsi (albo w naprawdę małym mieście) NetWorkS! (czyli spółka T-Mobile i Orange najogólniej mówiąc) niemal na 100% nie zamontuje niczego więcej niż L800. Na każdego z tych operatorów przypada po 10 MHz pasma, co daje maksymalnie dla każdego po 75 Mb/s, co w przypadku nawet wsi można bez problemu wysycić, jeśli wszyscy się rzucą na te mityczne zalety LTE :)
Obrazek

Awatar użytkownika

Scenic
Administrator
Administrator

Nieprzeczytany post autor: Scenic » 15 paź 2016, 10:18

kuba_b pisze:@Scenic, to jesteś tym jednym z nielicznych przypadków gdzie na nadajniku jest T-Mobile a nie ma Orange? Czy mówisz o samym LTE800, które (mam nadzieję) w końcu pojawi się też na lokalizacjach konkurencji?

NIe wiem czy nielicznym ale orange odkąd powstał maszt coś koło 2tys. któryś rok nie było w ogóle i do tej pory nie ma.
Plus ma tylko gsm a t-mobile to już zrobili i umts i lte. w dodatku [LTE800 LTE1800 LTE2600 ]

Play postawił swój masz z rok temu jakieś 100m obok na prywatnej działce i oczywiście od razu
gsm umts i lte :wink:

Z czego co jest napisane pierwszy masz to należy do t-mobile.
2+2=4

Obrazek

kuba_b
Wiarus
Wiarus

Nieprzeczytany post autor: kuba_b » 15 paź 2016, 23:05

To dziwne, bo większość stacji podczas modernizacji była uwspólniana. Do tego jak piszesz zagęszczenie stacji jest małe, więc na pewno tam jest L2600?

Play rzadko kiedy nie włącza dużej ilości pasm :) No teraz wyjątkiem może być L2600, które jest nieopłacalne na terenach słabo zabudowanych.

Możesz zdradzić co to za lokalizacja, że jest TM a nie ma O?
Obrazek

Awatar użytkownika

Scenic
Administrator
Administrator

Nieprzeczytany post autor: Scenic » 15 paź 2016, 23:19

No ale przed chwilą sprawdziłem w telefonie i jest jednak wspólne dzieło czyli 26034 umts na 900MHz.

Reszta jak pisałem. :wink:

LTE tylko play i t-mobile
Play 4G
(available)
TM PL 4G
(available)

No ale nie będziemy śmiecić w temacie :grin:

Informacje czerpie z bts serach :wink:

Edid
Przeskanowałem pojedyncze czestotliwosci i play sie zgadza 3 rózne czestotliwosci a t-mobile tylko na 800MHz a mają pozwolenie na 3 [mowa o LTE] :wink:
2+2=4

Obrazek

kuba_b
Wiarus
Wiarus

Nieprzeczytany post autor: kuba_b » 15 paź 2016, 23:30

To ja tylko odpowiem i kończymy OT: pozwolenie to jedno, a życie drugie. T-Mobile i Orange teraz biorą pozwolenia na komplet częstotliwości jakie posiadają, ale w wielu przypadkach połowy nigdy nie odpalą. Obok mnie jest wieś, która ma komplet (G900, DCS, U900, U2100, L800, L1800 i L2600), a działać będzie tylko G900, U900 i L800. Także pozwoleniami się nie sugeruj, a tym co realnie widać w eterze :)

Czyli jednak podejrzenia o braku Orange są błędne? :D To byłoby dziwne, gdyby było wspólne U900 a nie byłoby G900 od Orange.
Obrazek

Awatar użytkownika

Scenic
Administrator
Administrator

Nieprzeczytany post autor: Scenic » 15 paź 2016, 23:47

#kuba_b

Niestety ale orange gsm dalej nie ma przynajmniej na mapie bts serach . W tym w moim telefonie też nie idzie sie polączyc . Wyszukuje tą sieć ale za pewne z innej wieży. NIe mam telefonu w orange Jak bede w miescie to zobacze czy sie połaczy jak tak to moje przypuszczenia sa słuszne . Do plusa i t-mobile sie łączy bez problemu na 100% zasiegu :wink: Jako,że jestem w play to mam możliwość logowania się po sieciach.

Wątek został wyczerpany :grin:
2+2=4

Obrazek

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat