Strona 1 z 1

Orange do 80MB/s i zmiana dostawcy

: 13 lut 2018, 12:21
autor: bulb4
Od kilku lat używam Orange do 80Mb/s. Oczywiście takiej prędkości nie miałem nigdy. Zawsze było to między 50, a 55Mb/s. Niestety miesiąc temu robiłem remont w mieszkaniu i musiałem na kilkanaście minut odłączyć wszystkie kable od routera i telefonu. Po ponownym podłączeniu prędkość spadła do żałosnych:

Prędkość synchronizacji DSL w górę - 7208 Kb/s
Prędkość synchronizacji DSL w dół - 36144 Kb/s
Margines szumu w dół - 8.9 dB


Rozumiem, że modem zsynchronizował się na dobre z taką prędkością i raczej nie mam co liczyć na wcześniejsze 50-55Mb/s? Nie można tego ręcznie w jakiś sposób przywrócić do poprzedniej wartości? Albo zadzwonić do Orange i powiedzieć im, żeby coś zresetowali?

Druga sprawa to fakt, że za 5 miesięcy kończy mi się umowa na Orange i chciałbym coś znacznie szybszego. Orange odpada, bo w mojej lokalizacji mogę mieć jedynie do 80Mb/s po VDSL. Ale mam też do wyboru UPC 250 i 500Mb (światłowód do piwnicy i od piwnicy idzie skrętka do mieszkania), Netia światłowód do mieszkania (100, 300, 900Mb) i Vectra światłowód do mieszkania (300 i 600Mb). Wiem, że UPC jest najbardziej polecane jeśli chodzi o stabilność, ale kuszą mnie te światłowody od Netii i Vectry z dużo wyższymi prędkościami i większym uploadem. Internetu używam głównie do pobierania plików (miesięcznie wychodzi grubo ponad 500GB) i grania w gry online. Także zależałoby mi na dobrym pingu i stabilności. Doradzilibyście czy warto pchać się w tą Vectrę i Netię?

Aha, i ma ktoś może jakąś wiedzę na temat routerów z Netii, UPC albo Vectry? Który z dostawców ma router oferujący w miarę przyzwoite prędkości po WiFi? Czytałem niepochlebne opinie o Vectrze, bo tam wybierając prędkość np. do 600Mb/s po Wifi będziemy mieli raptem 20Mb/s..

Re: Orange do 80MB/s i zmiana dostawcy

: 13 lut 2018, 20:02
autor: best-boy
Margines szumu jest taki że nie da się zwiększyć prędkości przez żadne resetowanie, coś się stało z linią w domu. Najlepiej wymienić wszystko na nową skrętkę, od routera aż na zewnątrz ale to jak kto sobie chce bo orange raczej nie zechce puki to "jakoś" dziala.

Brałbym UPC po tej ich śmiesznej skrętce ?
Zawsze można router dokupić.
Coś mi się wierzyć nie chce że UPC skrętką podaje internet do abonenta :ugeek:

Re: Orange do 80MB/s i zmiana dostawcy

: 14 lut 2018, 10:21
autor: bulb4
best-boy pisze:Margines szumu jest taki że nie da się zwiększyć prędkości przez żadne resetowanie, coś się stało z linią w domu. Najlepiej wymienić wszystko na nową skrętkę, od routera aż na zewnątrz ale to jak kto sobie chce bo orange raczej nie zechce puki to "jakoś" dziala.

Brałbym UPC po tej ich śmiesznej skrętce ?
Zawsze można router dokupić.
Coś mi się wierzyć nie chce że UPC skrętką podaje internet do abonenta :ugeek:


Cała linia w mieszkaniu, modem i reszta przewodów była wymieniana w czerwcu 2017. I wszystko działało świetnie do tego feralnego momentu, jak musiałem odłączyć wszystkie kable od telefonu i routera. Eh, w takim razie będę musiał dotrwać do końca umowy. Nawet ping mi podskoczył. Wtedy miałem zawsze 15-17 po kablu. Teraz 25-30.

Co do UPC - jestem prawie w 100% pewny, że mają światłowód tylko do piwnicy, bo tak powiedzieli mi na infolinii. Znalazłem też filmik na Youtube, gdzie gość testuje UPC 500Mb/s i na samym początku pokazuje router, mówiąc, że to skrętka:

https://youtu.be/wnMHi8HOCa4 :sad:

A czy decydując się na internet od UPC dalej będę musiał się liczyć ze spadkami prędkości takimi jak w Orange?

I ostatnie pytanie - dlaczego wybrałbyś akurat UPC? Bo szczerze mówiąc myślałem że światłowody prosto do domu takie jakie oferuje Orange albo Netia są bardziej opłacalne, ale mogę się mylić.

Re: Orange do 80MB/s i zmiana dostawcy

: 16 lut 2018, 13:26
autor: maciejnet
Zdecyduj się na łącze w technologi światłowodowej. Nie muszę tłumaczyć, że raz położony światłowód to spokój na lata. Kablówki w końcu staną się przestarzałe. UPC jest ok, ale podłączenie to kabelku miedzianym nie przystoi na ten wiek. Miałem ftth od orange, a teraz mam ftth od netii. Złego słowa na internet powiedzieć nie mogę. Zarówno Orange jak i Netia po światłowodach jest bardzo dobrym wyborem. Na korzyść netii przemawia lepszy routing w Polsce i za granicę oraz brak zrywania sesji IP co 24 h (niestety Orange ftth dalej zmienia ip automatycznie co 24 h).