Wspólne faktury dla małżonków za Neostrade TP - JUŻ SĄ !!!!!

Pytania i informacje dotyczące usługi Neostrada TP i Multipakiet TP (VOIP, Video on demand, etc)

Topic author
sebekR
Donator
Donator
Łącze: Neostrada
Numer GG: 112195
Kontakt:

Wspólne faktury dla małżonków za Neostrade TP - JUŻ SĄ !!!!!

Nieprzeczytany post autor: sebekR » 02 sie 2005, 22:39

Z dniem 1 sierpnia 2005r. TP wdraża rozwiązanie, które pozwoli Klientom rozliczającym się wraz z małżonkiem, skorzystać z limitu odliczenia od dochodu wydatków na dostęp do Internetu.
Na podstawie złożonego, przez Aboneta i jego małożonka, Oświadczenia TP będzie wystawiać faktury na obojga małżonków

Formularz dostępny na www.tp.pl i www.neostrada.pl

Zródło info: TP

Nareszcie !!!!!!!!!!!!
Jutro zmieniam
CC Muszkieterów

wezyr
Starszy Użytkownik
Starszy Użytkownik
Numer GG: 0

Nieprzeczytany post autor: wezyr » 02 sie 2005, 23:05

Proponuje przypiac temat, gdyz jest on bardzo wazny!!! Komu zalezy na rozliczeniu sie w raz z malzonkiem niech czym bredzej sklada dokument w TPSA, w gre wchodzi max kwota 1520zl Very Happy
.::. Polecenie szukaj jest za darmo ale nie na darmo .::.

Topic author
sebekR
Donator
Donator
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: sebekR » 02 sie 2005, 23:08

Tylko najbardziej mnie zastanawia tresc zalacznika:

Oświadczenie Abonenta

Oświadczam, iż umowę, na podstawie której Telekomunikacja Polska S.A. świadczy mi usługę dostępu do Internetu zawarłem podczas trwania małżeństwa z ______________________________, a prawa i obowiązki wynikające z tej umowy stanowią przedmiot ustawowej wspólności majątkowej małżeńskiej.

W celu odliczenia wydatków ponoszonych z tytułu użytkowania sieci Internet na linii o numerze ____________________, w lokalu będącym miejscem zamieszkania moim i mojej/mojego małżonki/a, proszę o wystawienie faktury z tytułu świadczonych przez Telekomunikację Polską S.A. usług telekomunikacyjnych na nazwisko moje i mojej/mojego małżonki/a.

Podpis Abonenta

Oświadczenie małżonki/a

Niniejszym oświadczam, iż korzystam z usługi dostępu do Internetu świadczonej przez Telekomunikację Polską S.A. na linii o numerze _________ oraz wyrażam zgodę na umieszczenie na fakturze z tytułu świadczonych przez Telekomunikację Polską S.A. usług telekomunikacyjnych, moich danych wskazanych poniżej.

Dane do ujawnienia na fakturze:

Imię i nazwisko
Adres
NIP

Podpis małżonki/a"

Czyli jak dzisiej sie ozenilem to nie moge ?????

[ Dodano: 2 Sierpień 2005, 23:09 ]
ciąg dalszy :

Zasady prawne:

1) Z ulgi podatkowej mogą skorzystać małżonkowie wspólnie opodatkowujący się, z których jeden jest abonentem tp i korzysta z usługi: neostrada, SDI, DSL lub Pakiety Internetowe.

2) Z ulgi podatkowej mogą skorzystać małżonkowie wspólnie opodatkowujący się, tylko w przypadku, gdy faktura za usługi telekomunikacyjne jest wystawiana łącznie na obojga małżonków.

3) TP wystawia fakturę za usługi telekomunikacyjne na obojga małżonków na podstawie Oświadczenia małżonka będącego abonentem tp, iż umowa o świadczenie usług telekomunikacyjnych została zawarta podczas trwania małżeństwa, a małżonkowie nadal pozostają we wspólności majątkowej.
W takim przypadku nie aneksuje się umowy, zaś abonentem tp nadal pozostaje jeden ze współmałżonków.

4) Każdy z małżonków, zamieszkujących razem, ma prawo do skorzystania z ulgi podatkowej za korzystanie z usług internetowych i może odliczyć maksymalnie 760 złotych w roku podatkowym.

Ulgę podatkową małżonkowie muszą rozliczyć zgodnie z następującymi zasadami:
• jeden ze współmałżonków odlicza maksymalnie 760 złotych, ale nie więcej niż wynosi łączna kwota podatku za usługi internetowe wykazana na fakturach VAT za usługi telekomunikacyjne wystawionych w roku podatkowym łącznie na obydwojga małżonków,

• w przypadku, gdy łączna kwota podatku za usługi internetowe wykazana na fakturach VAT za usługi telekomunikacyjne, wystawionych w roku podatkowym łącznie na obydwojga małżonków, jest większa niż 760 złotych, pozostałą kwotę odlicza drugi współmałżonek, ale nie więcej niż 760 złotych.

[ Dodano: 2 Sierpień 2005, 23:11 ]
a najlepsze jest to:

Doradca Punktu Sprzedaży identyfikuje i weryfikuje abonenta zgodnie z procedurą /XXX/ - nie moge napisac/
Nie podlega weryfikacji stan konta (zadłużenie) abonenta. Nie podlega żadnej identyfikacji i weryfikacji współmałżonek abonenta oraz dokumenty stwierdzające zawarcie małżeństwa.
CC Muszkieterów

robsoniq
Starszy Użytkownik
Starszy Użytkownik
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: robsoniq » 02 sie 2005, 23:16

wezyr pisze:Komu zalezy na rozliczeniu sie w raz z malzonkiem niech czym bredzej sklada dokument w TPSA, w gre wchodzi max kwota 1520zl Very Happy

Powiedzmy, ze jest sie z czego cieszyc - ale cale te odliczenia to wielka lipa. O zadnej kwocie 1520 nie ma tu mowy !!! Mozesz odlizyc z tego 19% czyli 288,8, co na osobe daje 144,4 zl, a nie jakies reklamowane 760. No ale zawsze 150 (na lebka) do przodu. U mnie na szczescie kablowka wziela vat na siebie, wiec bede jescze bardziej do przodu Very Happy

Topic author
sebekR
Donator
Donator
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: sebekR » 02 sie 2005, 23:19

A czy nie ma tak, ze jak wziela na siebie to nie mozesz odliczyc ???
Nie wiem sam, pytam sie ....
CC Muszkieterów

wezyr
Starszy Użytkownik
Starszy Użytkownik

Nieprzeczytany post autor: wezyr » 02 sie 2005, 23:19

@robsoniq

Zle zinterpretowalem przepisy Wink
.::. Polecenie szukaj jest za darmo ale nie na darmo .::.

robsoniq
Starszy Użytkownik
Starszy Użytkownik
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: robsoniq » 02 sie 2005, 23:26

Spoko, swego czasu jak pojawily sie te odliczenia tez sie zgrzalem na moje 760 Laughing zeta i musialem nieco poszperac dla pewnosci i okazalo sie, ze 760 zl (lub wiecej) to jest kwota na jaka musisz miec faktury z danego roku, zebys mogl odliczyc sobie te 144,4.

Topic author
sebekR
Donator
Donator
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: sebekR » 03 sie 2005, 8:16

czyli jak wydalem na net 1000 zlotych w roku, to odliczam tylko 19 % z tej kwoty, jak bedzie to wiecej niz 760 zlotych to reszte odlicz małzonka, dobrze rozumuje ?
CC Muszkieterów

Qba
Bywalec
Bywalec

Nieprzeczytany post autor: Qba » 03 sie 2005, 8:24

niech bedzie ografkuję

PICIA
Użytkownik
Użytkownik
Kontakt:

re

Nieprzeczytany post autor: PICIA » 03 sie 2005, 8:54

PICIA
www.elektrotech.info
admin@elektrotech.info
Masz Problem z elektroniką,telefonami RTV wejdz na Moje Forum pomozemy!!

arThi
Bywalec
Bywalec

Nieprzeczytany post autor: arThi » 03 sie 2005, 13:12

kwota odliczenia zalezy od przekroczonego progu podatkowego im wiecej zarabaisz tym wiecej odliczasz, w tym przypadku zyskuja najlepiej zarabiajacy, choc oni tez najwiecej wplacaja do panstwa...
druga sprawa dzieki temu, kazdy pomimo wprowadzenia 22% podatku, w mniejszym lub wiekszym stopniu wyjdzie na plus, wiec nie badzmy pazerni!

Awatar użytkownika

ami
Starszy Użytkownik
Starszy Użytkownik
Łącze: Neostrada Fiber

Nieprzeczytany post autor: ami » 03 sie 2005, 23:10

sebekR pisze:czyli jak wydalem na net 1000 zlotych w roku, to odliczam tylko 19 % z tej kwoty, jak bedzie to wiecej niz 760 zlotych to reszte odlicz małzonka, dobrze rozumuje ?

sebekR, generalnie tak, ale dla jasności napiszę. Jeżeli wydasz 1000 zł, to odliczysz 19% z 760 zł, a resztę, czyli 19% z 240 zł, wtedy ewentualnie może odliczyć małżonka.
Ja już napisałem pisemko i jutro wysyłam. Dobre i tyle.

PS
Do Admina: przydałoby się wrzucić jakieś info na główną http://neostrada.info/. Szczerze mówiąc przyklejonych tematów praktycznie nie czytam, więc to przypadek, że w ogóle zauważyłem.
Obrazek

Topic author
sebekR
Donator
Donator
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: sebekR » 04 sie 2005, 14:09

Czyli jedna wielka sciema z odliczaniem, place vat i mam jasnosc, 22 % wiecej i tyle, a tu.az krew mnie zalewa przy liczeniu
CC Muszkieterów

Awatar użytkownika

ami
Starszy Użytkownik
Starszy Użytkownik
Łącze: Neostrada Fiber

Nieprzeczytany post autor: ami » 04 sie 2005, 15:37

Denio matematyki:
100zł * 22%VAT = 22zł , czyli płacisz VAT-u 22zł
122zł * 19%odliczenia = 23,18zł , czyli można odliczyć 23,18zł
Teoretycznie zyskuje się na 100zł 1,18zł Laughing Czyli tu się wszystko zgadza.
Co innego, jeżeli chodzi o wysokość odliczenia, tylko 760zł to jest zdecydowanie za mało. Na szczęście małżeństwa (single będą mieć problemy Wink ) będą mogły odliczyć więcej, czyli 1520zł. W tej kwocie już sporo osób się zmieści.

Pozdrawiam
Obrazek

Topic author
sebekR
Donator
Donator
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: sebekR » 04 sie 2005, 21:43

ami pisze:Denio matematyki:
100zł * 22%VAT = 22zł , czyli płacisz VAT-u 22zł
122zł * 19%odliczenia = 23,18zł , czyli można odliczyć 23,18zł
Teoretycznie zyskuje się na 100zł 1,18zł Czyli tu się wszystko zgadza.
Co innego, jeżeli chodzi o wysokość odliczenia, tylko 760zł to jest zdecydowanie za mało. Na szczęście małżeństwa (single będą mieć problemy ) będą mogły odliczyć więcej, czyli 1520zł. W tej kwocie już sporo osób się zmieści.

Czyli jezeli mam przez 12 miechow neo 512, wydam na to 1428 pln, to 19 % z tego daje kwote 271,32 do odliczenia. Odliczenie moze byc wieksze jak mam drozszy net, ale odliczenie nie moze byc wieksze nic 760 dla jednej osoby ?
tak ?
CC Muszkieterów

Zablokowany Poprzedni tematNastępny temat