Wspólne faktury dla małżonków za Neostrade TP - JUŻ SĄ !!!!!

Pytania i informacje dotyczące usługi Neostrada TP i Multipakiet TP (VOIP, Video on demand, etc)

Larus
Starszy Użytkownik
Starszy Użytkownik
Numer GG: 0
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: Larus » 01 lut 2007, 12:45

Witam.

Czy ktoś wie gdzie na stronach tp znajduje się ten formularz do wypełnienia przez małżonków w celu uruchomienia wystawiania faktur na dwie osoby ? Od rana przekopuje ich stronę i kompletnie nic, jakby temat w ogóle nie istniał i takiej usługi nie było :O

Edit:

Cholercia wyparował normalnie ten formularz na faktury dla małżonków. Przekopałem "pół Internetu" i wszystko to martwe linki do stron tp.

Nikt może nie ma tego na dysku ? Byłbym wdzięczny.

camel77
Użytkownik
Użytkownik
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: camel77 » 15 lut 2007, 12:39

No dobra ja sie rozliczam z żona a tel i net jest na mnie. Czyli nie bede mogl odliczyc go od podatku ??
Obrazek

bdkacz
Wiarus
Wiarus
Łącze: Neostrada Fiber

Nieprzeczytany post autor: bdkacz » 15 lut 2007, 12:42

Możesz się rozliczać z żoną ale odliczyć internet możesz tylko TY w PIT-0 odpowiednio w kolumnie podatnik lub małżonek w zależności od tego jako kto występujesz na górze zeznania. Czyli jak np wydaliście na Net 1000zł to możesz odliczyć 760zł a te 240zł "przepada". Oczywiście pod warunkiem, że miałeś dochody.
Netia LLU + Netgear DGND3700v2:
ObrazekObrazekParametry linii

Jedi
Bywalec
Bywalec
Łącze: Net24

Nieprzeczytany post autor: Jedi » 28 mar 2007, 16:46

Czy składając PIT-a czy do faktur za internet należy dołączyć dowody wpłaty? Mam polecenie zapłaty, to wydaje mi się do zbyteczne. Poza tym do jasnej anielki oni chyba widzą, że gdybym nie zapłacił to na fakturze widniało by ujemne saldo za poprzednie miesiące...
Z socjalistycznym pozdrowieniem
Jedi

Awatar użytkownika

m@rkop
Starszy Użytkownik
Starszy Użytkownik

Nieprzeczytany post autor: m@rkop » 29 mar 2007, 8:15

Do pita nie dołączasz żadnych faktur, a tym bardziej dowodów wpłaty. Tylko w razie kontroli musisz je okazać.
Pzdr

Carlito80
Nowicjusz
Nowicjusz
Łącze: Neostrada

Re: Wspólne faktury dla małżonków za Neostrade TP - JUŻ SĄ !!!!!

Nieprzeczytany post autor: Carlito80 » 12 sty 2008, 15:19

A ja ma krótkie pytanie.
Od kwietnia 2007 roku jestem abonentem TPSA, tzn mam telefon na abonament oraz usługę Neostrada Megainternet 1024.

Chciałbym skorzystać z ulgi internetowej i tu moje nie zrozumienie sprawy.
Można odliczyć wydatki poniesione na internet - czyli u mnie abonament za Neostradę Megainternet.
Nie można odliczyć opłat za urządzenia i instalację - czyli modem...
Ale co z abonamentem normalnym (na usługi telefoniczne) ? Jest to 50zł, czyli najmniejszy abonament przy jakim można korzystać z Neostrady? Tego abonamentu nie można już wliczyć w koszty?
W sumie by korzystać z internetu muszę mieć linię telefoniczną i dla mnie jest to koszt, ale jak do tego podchodzi ustawodawca?
Jeśli nie można tego wliczać do kosztów internetu, to jak sprawa by się miała gdybym zamienił linię telefoniczną (z abonamentem) na samą opłatę przesyłową?
Z mojego punktu widzenia byłby to koszt korzystania z internetu, ale czy to można by było odliczyć?

Wybaczcie, jeśli popełniłem błąd przy wystawianiu tego posta tutaj, ale wydaje mi się, że chyba nie powinienem zakładać nowego tematu, tylko podłączyć pod ten.

brennman
Bywalec
Bywalec

Nieprzeczytany post autor: brennman » 12 sty 2008, 22:08

Odliczyć możesz wyłącznie koszty za Neostradę (abonament) linia telefoniczna nie wchodzi w rachubę.
Obrazek

jackow
Użytkownik
Użytkownik

Re:

Nieprzeczytany post autor: jackow » 15 lut 2008, 19:10

bdkacz pisze:Możesz się rozliczać z żoną ale odliczyć internet możesz tylko TY w PIT-0 odpowiednio w kolumnie podatnik lub małżonek w zależności od tego jako kto występujesz na górze zeznania. Czyli jak np wydaliście na Net 1000zł to możesz odliczyć 760zł a te 240zł "przepada". Oczywiście pod warunkiem, że miałeś dochody.

Nie masz racji ,bo jeżeli ma fakturę wystawioną na siebie i żonę to te 240zł może odliczyć drugie z małżonków.

bdkacz
Wiarus
Wiarus

Re: Re:

Nieprzeczytany post autor: bdkacz » 16 lut 2008, 18:02

jackow pisze:
bdkacz pisze:Możesz się rozliczać z żoną ale odliczyć internet możesz tylko TY w PIT-0 odpowiednio w kolumnie podatnik lub małżonek w zależności od tego jako kto występujesz na górze zeznania. Czyli jak np wydaliście na Net 1000zł to możesz odliczyć 760zł a te 240zł "przepada". Oczywiście pod warunkiem, że miałeś dochody.

Nie masz racji ,bo jeżeli ma fakturę wystawioną na siebie i żonę to te 240zł może odliczyć drugie z małżonków.

To była odpowiedź dla camel7 który napisał:

camel7 pisze:No dobra ja sie rozliczam z żona a tel i net jest na mnie. Czyli nie bede mogl odliczyc go od podatku ??

wobec tego odliczyć może tylko on i nie więcej niż 760zł. Gdyby faktury miał na "Jan Kowalski i Janina Kowalska" to owszem 760zl jedna osoba a druga roznice ale nie więcej niż 760zł i nie więcej niż dochód tej osoby.

A w sytuacji gdy tylko żona ma dochody a faktury są na niego to nic nie odliczą.

Ps. W przypadku odliczeń "wspólnych" dowody zapłaty też muszą być na imiona obojga (np. wspólne konto bankowe) gdyż już nie działa zasada "pieniądze małżonka są moimi pieniędzmi".

Więc podkreślę raz jeszcze :

Warunkiem by z odliczenia skorzystało oboje małżonków jest posiadanie przez nich faktur oraz dowodów zapłaty na imiona obojga

Awatar użytkownika

m@rkop
Starszy Użytkownik
Starszy Użytkownik

Nieprzeczytany post autor: m@rkop » 16 lut 2008, 18:18

bdkacz pisze:Warunkiem by z odliczenia skorzystało oboje małżonków jest posiadanie przez nich faktur oraz dowodów zapłaty na imiona obojga

Dla mojego US wystarczy faktura wystawiona na oboje małżonków :)
Pzdr

bdkacz
Wiarus
Wiarus

Nieprzeczytany post autor: bdkacz » 16 lut 2008, 19:03

m@rkop pisze:
bdkacz pisze:Warunkiem by z odliczenia skorzystało oboje małżonków jest posiadanie przez nich faktur oraz dowodów zapłaty na imiona obojga

Dla mojego US wystarczy faktura wystawiona na oboje małżonków :)

A miałeś kontrolę czy "Pani w okienku Ci tak powiedziała" ? Bo MF twierdzi, że co prawda u.p.d.o.f. nie nakazuje wprost ich posiadania, a stwierdza tylko, że odliczenie stosuje się, jeżeli wysokość wydatków została udokumentowana fakturą, jednakże pamiętać należy, że fakt poniesienia wydatku podatnik powinien udokumentować w jakikolwiek sposób.

Stanowisko to potwierdza np. pismo ministra finansów z 25 lutego 2005 r. (PB5/MC-033-29-368/05)

A podatnikiem jest konkretna osoba a nie wspólne zeznanie podatkowe :) Więc zaróno Jan jak i Janina muszą udokumentować fakt poniesienia wydatku potwierdzeniem zapłaty

Awatar użytkownika

m@rkop
Starszy Użytkownik
Starszy Użytkownik

Nieprzeczytany post autor: m@rkop » 17 lut 2008, 9:58

bdkacz pisze:A miałeś kontrolę czy "Pani w okienku Ci tak powiedziała" ?

Byłem kontrolowany i to dwukrotnie :)
Pzdr

Awatar użytkownika

ami
Starszy Użytkownik
Starszy Użytkownik

Nieprzeczytany post autor: ami » 18 cze 2009, 23:07

Zaginione :wink: oświadczenie dla współmałżonka:
http://www.tp.pl/b/binaries/PL/357821/binsource_docId=660844&paramName=BINARYOBJ_FILE&index=0&language=PL_366408771.pdf,

które tak naprawdę nie jest już potrzebne:
"Na podstawie faktury za korzystanie z Internetu, która zawiera tylko nazwisko jednego z małżonków, również oboje mogą skorzystać z ulgi internetowej. Ważne jest, aby oboje ponosili koszt użytkowania sieci informatycznej. Taki wyrok wydał Wojewódzki Sąd Administracyjny w Łodzi (wyrok z 18 sierpnia 2008 r. sygn. akt I SA/Łd 127/08, niepublikowany), w którym zwrócił uwagę na fakt, że małżonkowie pozostają we wspólności majątkowej, wspólnie zajmują mieszkanie oraz prowadzą wspólne gospodarstwo domowe. Wydatki związane z użytkowaniem sieci pokrywali z majątku wspólnego. W takiej sytuacji, jeśli koszty korzystania z sieci w równym stopniu obciążały żonę i męża, to oboje mają możliwość odliczenia poniesionych wydatków mimo, iż faktura była wystawiana tylko na jednego z nich."

pzdr
Obrazek

-=pUnIsHeR=-
Starszy Użytkownik
Starszy Użytkownik

Re: Wspólne faktury dla małżonków za Neostrade TP - JUŻ SĄ !

Nieprzeczytany post autor: -=pUnIsHeR=- » 15 lip 2010, 21:55

no tak, ale sad sobie a kazdy US sobie... zycie.
Obrazek

arts2002
Starszy Użytkownik
Starszy Użytkownik
Łącze: Modem

Re: Wspólne faktury dla małżonków za Neostrade TP - JUŻ SĄ !

Nieprzeczytany post autor: arts2002 » 15 lut 2011, 23:27

max mozesz odliczyc 760 zeta, wspolne faktury nie sa konieczne,
bardziej zaplaty za usluge sa konieczne przy kontroli.
(rozliczam to, np w PIT-37+PIT/O,)
i inne pierd. dochodza, od kiedy maluzenstwo itd.

Zablokowany Poprzedni tematNastępny temat