Co to jest CESJA?

Pytania i informacje dotyczące usługi Neostrada TP i Multipakiet TP (VOIP, Video on demand, etc)

Fretka008
Nowicjusz
Nowicjusz
Numer GG: 0

Re: Co to jest CESJA?

Nieprzeczytany post autor: Fretka008 » 11 lut 2011, 10:55

Witam!
Pół roku temu moja mam przepisała firmę na mnie, chciałyśmy to samo zrobić z telefonem i neostradą, udałyśmy się do salonu tp w głębokiej wierze, że pracują tam kompetentni ludzie, którzy doradzą co jest najlepsze. Pani tam pracująca od razu przygotowała różne papiery a my "zielone" wszystko podpisałyśmy, myślałyśmy że już po sprawie, niestety okazało się, że pani zerwała umowę mamy i mi założyła nową za co teraz mama musi zapłacić karę w wysokości prawie 1000zł... Dlaczego nie zrobiła tej całej cesji? Za co moja mama musi płacić karę, skoro jedyne co sie zmieniło to nazwa firmy? Czy jest z tego jakieś wyjście? Błagam, pomóżcie, ręce opadają...

arts2002
Starszy Użytkownik
Starszy Użytkownik
Łącze: Modem

Nieprzeczytany post autor: arts2002 » 15 lut 2011, 23:52

wyglada ze podpisales nie cesje tylko zerwanie poprzedniej umowy i zawarcie nowej,
idz do telepunktu i wyjasniej to, ze to miala byc cesja a nie j.w.
Trzeba czytac, co sie podpisuje.

Fretka008
Nowicjusz
Nowicjusz

Nieprzeczytany post autor: Fretka008 » 16 lut 2011, 7:04

a no trzeba, mądry polak po szkodzie. Tylko kto by przypuszczał ze pani w punkcie obsługi wpuści mnie w maliny? Tłumaczyłam jej bardzo dokładnie, ze przejmuję firmę po mamie... Mogła mi coś podpowiedzieć, chyba po to tam jest? dzisiaj jadę do salonu, zobaczymy co z tego wyjdzie:/

aglar
Starszy Użytkownik
Starszy Użytkownik

Nieprzeczytany post autor: aglar » 20 maja 2011, 9:45

1. Czy jest mozliwa cesja samej neostrady bez przenoszenia numeru?
Zmieniam wynajmowane mieszkanie i w starym mam umowe do listopada (umowa jest na wlasciciela mieszkania), i musialbym placic za 2 umowy internetowe, bo wlascicielowi starego mieszkania neo nie jest potrzebna.
W drugim mieszkaniu nie ma jeszcze zadnego internetu ale jest linia tel. tp.
2. Jezeli jest to mozliwe, to co z predkosciami? W starym mam 20mb a w nowym mieszkaniu nie wiem czy osiagne taka predkosc...

aglar
Starszy Użytkownik
Starszy Użytkownik

Nieprzeczytany post autor: aglar » 20 maja 2011, 18:45

Update: zadzwonilem na BL i tam mila pani twierdzi ze nie mozna przeniesc samej neostrady na inny numer. No to zonk...

luki_999
Starszy Użytkownik
Starszy Użytkownik
Łącze: Neostrada
Numer GG: 7486465

Nieprzeczytany post autor: luki_999 » 05 lip 2011, 18:23

Witajcie,
jak to dokładnie wygląda z cesją?
Chciałbym telefon przepisać z taty na mnie aby całkowicie zrezygnować z Neostrady. Jest to możliwe bez ponoszenia horrendalnych kosztów??
Neo 512 w dzisiejszych czasach to wielka kupa, a mieszkam za daleko od centrali żeby coś zwiększyć... A tymczasem mogę miec fajne łącze radiowe 3 mb/s w TP może za kilkanaście lat bym takie miał... :|
Neostrada 512
Obrazek

VanHelsing
Wiarus
Wiarus
Łącze: Neostrada Fiber

Nieprzeczytany post autor: VanHelsing » 05 lip 2011, 18:35

luki_999
Cesja nie skutkuje rozwiązaniem umowy na Neo.
Netia - już więcej s[wulg.]ć się nie da

luki_999
Starszy Użytkownik
Starszy Użytkownik
Numer GG: 7486465

Nieprzeczytany post autor: luki_999 » 05 lip 2011, 18:43

Hm.. czyli co nieco się zmieniło przez te kilka lat... pamiętam jak ok. 5 lat temu dużo ludzi robiło cesję zeby przechodzić do innych operatorów typu Netia, GTS itd.

A właśnie dzwoniłem do TP czy zrobili coś na linii żeby chociaż 1 mb/s był. Pani powiedziała ze nie, ale mogę spróbować włączyć i jak nie będzie działać to mogę zrezygnować niby... tak powiedziała, to prawda?
Neostrada 512
Obrazek

Awatar użytkownika

psikus
Bywalec
Bywalec

Nieprzeczytany post autor: psikus » 02 wrz 2011, 14:05

Luki przeważnie jak się zwiększa prędkość i ona nie chodzi, zrywa połączenia albo inne problemy to oni proponują zejście do innej opcji, ale tobie mogło by się udać zerwać umowe :).
Miałem podobny przypadek podpisałem umowe na 20Mega oni mi włączyli prędkość była bodajrze maks 11Mega, dzwoniłem do TP wysłali techników 1-2 razy i stwierdzili że 20nie pójdzie i że mogą mi zejść do 6Mega.
Ja się nie zgodziłem, wysłałem pismo ze chce zerwać umowe bez kary w związku że 20mega nie ma szans u mnie działać, i podparłem sie tymi technikami.
Umowe mi TP zerwała bez kary, potem sobie zamówiłem od nowa prędkość 10Mega, za jakieś pół roku coś się zmieniło, i polepszyły mi się warunki techniczne, wziełem aneks na 20mega z niższą ceną niż 10 w starej cenie i miałem 17Mega;), zmieniłem router na Netgara i mam pełne 20 :)
Obrazek Obrazek

Virus
Starszy Użytkownik
Starszy Użytkownik

Nieprzeczytany post autor: Virus » 21 lis 2011, 11:36

Witam

Mam takie pytanie: mieszkam w domu jednorodzinnym, w którym jest telefon w TP na nazwisko mojego szwagra, który przeprowadził się do nowo wybudowanego domu. W związku z tym, chciałbym ten telefon przepisać na siebie. Czy są z tym jakieś problemy, ile coś takiego trwa, jakie dokumenty są potrzebne itd. Z góry dziękuję za porady.

pozdrawiam

Zablokowany Poprzedni tematNastępny temat