Co to jest CESJA?

Pytania i informacje dotyczące usługi Neostrada TP i Multipakiet TP (VOIP, Video on demand, etc)

swap2006
Nowicjusz
Nowicjusz

Nieprzeczytany post autor: swap2006 » 03 lut 2007, 10:26

Ludzie masakra!!!!!

Dzwonie na 9393 i mówię że po cesji chce megainternet-konsultant(mam jego dane)mówi że nie ma możliwości

Ja mu na to że chce taki punkt regulaminu,który o tym mówi-on mi czyta to o abonencie i że w danym lokalu i sie nie da....

Ja mu na to że to nieprawda bo bedzie nowy abonent Twisted Evil

On mi na to,że w regulaminie jest mowa również o LOKALU a tu przecież lokal się nie zmieni Crying or Very sad

Gadałem kilkanaście minut i był nieugięty...nie wiem co robić bo wolałem się zabezpieczyć jeśli netia nie wypali.... Wink

Pleban
Weteran
Weteran
Łącze: UPC Fiber Power
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: Pleban » 03 lut 2007, 12:53

swap2006
Nowicjusz
Nowicjusz

Nieprzeczytany post autor: swap2006 » 03 lut 2007, 14:43

Nie dawało mi to spokoju...
Laughing
Dzwonie...odbiera Pani...ja jej pewnie często spotyka się Pani z pytaniami na temat cesji i megainternetu........no bywa.....więc pewnie mi Pani przeczyta punkt trzeci regulaminu i będzie się kurczowo tego trzymać i udowadniać mi że nie mogę skorzystać z tej promocji właśnie na podstawie tego punktu,który przecież po dokładnym przeczytaniu wcale o tym nie mówi..... Twisted Evil ....(cisza) ......może Pan wykonać cesje i skorzystać z tej promocji... Shocked ......czyli mogę Question Exclamation .....tak może Pan......

no comment.... Mad

hospes
Użytkownik
Użytkownik

Nieprzeczytany post autor: hospes » 08 lut 2007, 10:50

Witam ,ja mam takie pytanie, mam zamiar w przyszłym tygodniu wziąść neo 1mb w promocji megainternet na 2 lata , problem poleg na tym że telefon jest na zmarłego ojca ,kombinuje w ten sposub że telefon zostanie przepisany na mame , i wezmie neo 1mb megainternet , czy jak przepisze za 3 miesiące umowe na mnie automatycznie umowa z mamą na neoi telefon jest anulowana ? i moge wziązć telefon i neo na mnie bez ponoszenia jakichkolwiek kosztów? a i jeszcze jedno , ojciec zmarł, matka dostarcza akt zgonu dowód osobisty to sprawa z cesją trwa tak samo długo jak w przypadku przepisywania na inną osobe? czy ten proces jest aktywowany natychmiast?

Awatar użytkownika

nom
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Łącze: Neostrada

Nieprzeczytany post autor: nom » 10 lut 2007, 13:48

Kod: Zaznacz cały

A ja wam powiem że po Cesji nie będzie można podpisać umowy NEO na nowych warunkach wysłałem maila do UKE

Treść:

Witam mam takie zapytanie w związku z Neostradą TP czy po zrobieniu tzw.
CESJI będę mógł skorzystać nowej promocji MEGAINTERNET NEOSTRADA TP? Dodam
że nigdy wczesniej na mnie rzadna usługa TP nie była świadczona

punkt 3. tej promocji mówi:

Promocja jest skierowana do Klientów będących Abonentami
telekomunikacyjnych usług świadczonych przez TP w oparciu o dostęp
analogowy lub Abonentów usług telefonicznych świadczonych przez Dostawców
w oparciu o dostęp analogowy na bazie usługi hurtowego dostępu do sieci
telekomunikacyjnej TP, którzy nie korzystali z usługi neostrada tp na
linii telefonicznej w danym lokalu w dniu 16 października 2006 r. i złożą
w czasie trwania Promocji zamówienie na usługi neostrada tp w opcji 1024,
2048 lub 6144 na czas określony - 12 miesięcy, 24 miesiące lub 36
miesięcy

Oraz na prawną definicje Abonenta:

Abonent - podmiot, na rzecz którego świadczona jest Usługa na podstawie
Umowy

Jak dzowniłem na błękitną linie 9393 to za każdym razem mówili co innego
raz powiedzieli że TAk a następnym razem że NIE. Czekam na rzetelną
odpowiedź. Chciałbym żebym w odpowiedzi miał jakąś prawną definicje na
którą ewentualnie mógłbym się powołać

I oto odpowiedź:

Szanowny Panie!
Z przytoczonych przez Pana zapisów wynika, iż z promocji dotyczącej neostrady mogą skorzystać abonenci TP, którzy nie korzystali z usługi neostrada tp na linii telefonicznej w danym lokalu w dniu 16 października 2006 r. W przypadku dokonania przez abonenta, korzystającego w dniu 16 października 2006 r. z usługi neostrada, cesji umowy o świadczenie usług telefonicznych na inną osobę mieszkającą w lokalu, postanowienia regulaminu należy interpretować w ten sposób, iż osoba, na rzecz której dokonano cesji, nie spełnia warunku "niekorzystania w dniu 16 października 2006 r. z usługi neostrada". Wynika to z ogólnych zasad dotyczących cesji praw i obowiązków wynikających z umowy, zgodnie z którymi w przypadku dokonania cesji następuje kontynuacja dotychczasowego stosunku prawnego i osoba, na rzecz której dokonano cesji wstępuje w prawa i obowiązki dotychczasowego abonenta. W tym rozumieniu nie jest nowym abonentem. W konsekwencji, pomimo tego, iż w dniu 16 października 2006 r. nie on był stroną umowy o świadczenie usługi neostrada, to zgodnie z powyższą wykładnią należy uznać, że była ta usługa świadczona w ramach przedmiotowej umowy i w związku z tym nie podlega on promocji na zasadach określonych w tych zapisach.

Czyli jednym słowem kicha!!!!

post napisany przez SuchyX

galardo
Nowicjusz
Nowicjusz

Nieprzeczytany post autor: galardo » 13 lut 2007, 10:40

jak to nie spełnia warunku niekorzystania w dniu 16 października z usługi?

jesli abonentem był Marek X, a chce przepisać umowe na Tomasza X
to Tomasz X nie istniał w świetle obowiązujących przepisów dla Neo w dniu 16x, więc nie mógł z niej korzystać

"Wstępuje w prawa i obowiązki dotychczasowego Abonenta"
TELEFONU a nie neo, dla neo jest nowym abonentem
w systemie neo wpisany jest marek x a nie tomasz x

w Polsce umowy podpisują osoby fizyczne/prawne, a nie lokale użytkowe albo numery telefonów Cool

Gdyby to co pisze ta osoba było prawdą to Tepsa traciłaby abonentów którzy zmieniają mieszkania/przeprowadzają się itp.
Pozatym lepszy ten sam "nowy" abonent który opłaci chociażby abonament za rok niż nie opłaci wcale.

bzdura
tak to jest jak na pytania zainteresowanych odpowiadają ludzie którzy nie za bardzo wiedzą o czym mówią Shocked

czullo
Bywalec
Bywalec
Łącze: Neostrada Fiber
Numer GG: 0
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: czullo » 13 lut 2007, 15:47

Witam opisze swoja sprawe: 9 listopada 2006 matka podpisala umowe na Neo 1mbit w promocji Megainternet na 2 lata, teraz chcialem przejsc do innego operatora/lub podpisac umowe na rok i powiedzmy jutro skladam rezygnacie z powodu nie akceptacji regulaminu, wtedy robie cesje lini telefonicznej na mnie i czy w tym momencie moge podpisac umowe na neostrade w promocji megainternet ? Z gory dziekuje za odpowiedz
Obrazek

kulfon4x4
Starszy Użytkownik
Starszy Użytkownik

Nieprzeczytany post autor: kulfon4x4 » 13 lut 2007, 17:35

Przejdzie bez problemu, bo najbardziej kontrowersyjny punkt regulaminu Megainternetu Cię na szczęście nie dotyczy.
czullo pisze:jutro skladam rezygnacie

Ciekawe jakie kolejki jutro będą Very Happy

qwerty
Użytkownik
Użytkownik

Nieprzeczytany post autor: qwerty » 13 lut 2007, 18:23

czullo to nie przejdzie.

14. punkt regulaminu promocji megainternet:

"Z Promocji można skorzystać tylko raz na linii telefonicznej w danym lokalu. [...]"

Już skorzystałeś z tej promocji, więc nie da rady. I jeszcze dodam cytat jednego z użytkowników tego forum:
Simon_Nasedo pisze:Dla jasności dodam jeszcze, że z promocji po cesji można skorzystać, jeżeli wcześniej nie korzystało się z tej promocji na danej linii w danym lokalu. Ograniczenie dotyczące lokalu i danej linii odnosi się tylko do uniemożliwienia wielokrotnego korzystania z promocji megaInternet na jednym numerze telefonu.

Cały temat.

kulfon4x4
Starszy Użytkownik
Starszy Użytkownik

Nieprzeczytany post autor: kulfon4x4 » 13 lut 2007, 22:37

A faktycznie - przepraszam za wprowadzenie w błąd. Nie wiem czemu ubzdurało mi się, że z tym ograniczeniem to tak samo jak z tym 16.10 (czyli tyczy się abonenta a nie konkretnie lokalu). Faktycznie regulamin w tym akurat przypadku konkretnie reguluję tę kwestię, czyli jak napisał qwerty - nie da rady.

Jeszcze raz przepraszam za mój błąd.

MZKS1929
Starszy Użytkownik
Starszy Użytkownik

Nieprzeczytany post autor: MZKS1929 » 14 lut 2007, 1:16

Mozna uzyskac odpowiedz kiedy robic cesje i zamowic NEO od nowa. Najlepiej robic to dzis 14 czy jutro 15. Usluge maja mi odlaczyc 15.
Radiowka 512/1Mb

kulfon4x4
Starszy Użytkownik
Starszy Użytkownik

Nieprzeczytany post autor: kulfon4x4 » 14 lut 2007, 1:43

Skoro formalnie umowa o neostradę wygasa 15.02 to po tym terminie przydałoby się zrobić cesję. Czy można już dziś? Może i można, choć bardziej odpowiednim terminem była by ta druga data. A z zamówieniem nowej neozdrady niestety trzeba będzie chyba poczekać aż cesja zostanie zrealizowana.

galardo
Nowicjusz
Nowicjusz

Nieprzeczytany post autor: galardo » 14 lut 2007, 8:23

z cesją nie ma się co spieszyć, najlepiej bezpiecznie poczekać do 16.02 Smile
w końcu to tylko dwa dni a i tak będą ją długo rozpatrywać więc to bez różnicy Cool

MZKS1929
Starszy Użytkownik
Starszy Użytkownik

Nieprzeczytany post autor: MZKS1929 » 14 lut 2007, 15:37

Czyli jak zloze cesje 16 to nowe NEO kiedy mi podlacza?
Radiowka 512/1Mb

kulfon4x4
Starszy Użytkownik
Starszy Użytkownik

Nieprzeczytany post autor: kulfon4x4 » 14 lut 2007, 15:52

Jak zrobią cesję (mają na to niby 30 dni). Po tym jak cesja się już dokona możesz zamówić nową neozdradę. Potem czekasz aż Ci włączą.

Przyglądając się dokładnie fusom od kawy możesz dojrzeć przybliżoną datę kiedy to będzie !!

Zablokowany Poprzedni tematNastępny temat