Co to jest CESJA?

Pytania i informacje dotyczące usługi Neostrada TP i Multipakiet TP (VOIP, Video on demand, etc)

MZKS1929
Starszy Użytkownik
Starszy Użytkownik
Numer GG: 0

Nieprzeczytany post autor: MZKS1929 » 15 lut 2007, 3:41

Nie szybciej zamowic Net24 tylko niewiem co o nich sadzic bo kiche odwalaja totalna. I niewiem co sadzic o tych cesjach skoro caly czas otzrymuje 2 sprzeczne informacje na 9393 a do telepunktu niemoge sie dodzwonic.
Radiowka 512/1Mb

kulfon4x4
Starszy Użytkownik
Starszy Użytkownik
Łącze: Neostrada

Nieprzeczytany post autor: kulfon4x4 » 15 lut 2007, 15:23

Odwiedziłem dziś "telepunk" i zrobiłem cesję. By uniknąć zamieszania z podwójnymi rachunkami za luty, jako datę zmiany właściciela linii podałem 1.03. O dziwo pracownik TP od razu zapytał czy neostrada będzie brana ponownie po realizacji cesji Very Happy
Zapewnił również, że problemu żadnego nie powinno być bo:
- nie weryfikują dokładnie kto co kiedy miał (sprawdzają, ale nie wszystkich)
- przy grudniowej zmianie regulaminu takie rzeczy przechodziły bez problemu, więc czemu teraz miałoby być inaczej.
- ten punk w regulaminie jest tak napisany, że nie wiadomo o co w nim dokładnie chodzi. Każdy interpretuje jak mu wygodnie.

Żeby było jeszcze ciekawiej, gdy w piątek zanosiłem pismo o nieakceptacji regulaminu, inna pracownica Telepunktu, zapewniała mnie, że do końca kwietnia nie będzie możliwości zamówienia neostrady. (nie chciało mi się z nią polemizować)

(Trafiło się też nawet kilka osób które dziś chciały z neozdrady zrezygnować - niestety rozczarowali się trochę. Szkoda mi ich)

galardo
Nowicjusz
Nowicjusz

Nieprzeczytany post autor: galardo » 16 lut 2007, 9:00

taa ja też tak miałem, część konsultantów jest po prostu niedouczona

arekkk
Starszy Użytkownik
Starszy Użytkownik
Łącze: Neostrada Fiber

Nieprzeczytany post autor: arekkk » 16 lut 2007, 19:06

Hejka.Mam taki problem : Na mojego tate jest zapisany telefon a on jest teraz w USA i nie może przyjść do telepunktu i jak mam teraz zrobić cesie trzeba jakieś pisemne upoważnienie czy co? czy tylko starczy jego dowód osobisty? ale mi sie wydaje z dwód osobisty to za mało Sad .Proszę o odpowiedz.

kulfon4x4
Starszy Użytkownik
Starszy Użytkownik

Nieprzeczytany post autor: kulfon4x4 » 16 lut 2007, 22:06

Weź jakiegoś gościa ze sobą (może nawet być podobny do tatuśka) i ojca dowód. Powinno przejść bez problemu (choć to nie legalne Razz ) Nikt tam nie sprawdza czy Ty to Ty.

Przepisując linię ze mnie na mamuśkę musiałem podpisać tylko 2 dokumenty. Resztę podpisuje osoba która linię na siebie bierze. Moja matula się nawet słowem nie odezwała przy robieniu tej cesji. Podpisała co trzeba i tyle.

Bajus
Nowicjusz
Nowicjusz

Oszukany przez TP s.a.

Nieprzeczytany post autor: Bajus » 21 lut 2007, 20:26

Witam, 29 grudnia podpisałem w lokalnej placówce TP S.A. cesje z mamy na siebie dot. telefonu i Neostradę. Powód był rzeczywisty: moja matula następnego dnia wylatywała za granicę (na co najmniej 6 miesięcy). Na Neostradzie nie zależało nam w ogóle; jedynie na zachowaniu numeru. Pani z TP S.A. przekonała nas jednak że grzechem byłoby nie wziąć po cesji nowej Neostrady na SUPER korzystnych warunkach. Co najmniej 3 razy osobiście pytałem ją o skutki finansowe cesji i koszty z jakimi się ona wiąże. Pani zapewniała, że nic nie płacimy a jedynie zyskujemy szybsza Neostradę za te same pieniądze (z 512 na 1024). Po dłuższej chwili daliśmy się przekonać i .... w połowie stycznia dostaliśmy rachunek w którym policzono nam za 11 miesięcy zerwania Neostrady + aktywację. W sumie ponad 450 zł. Oczywiście niewiele czekając mam złożyła telefonicznie do TP S.A. reklamację w której opisała całą sytuację (łącznie z nazwiskami pracowników) i stanowczo zastrzegła że niema zamiaru płacić tej kwoty, gdyż padła ofiarą oszustwa. Pani z Błękitnej Linii ze zrozumieniem przyjęła zgłoszenie po czym za 2 tygodnie przyszło pismo w którym w formie decyzji uznano brak podstaw do reklamacji. W ślad za tym mama wykonała kolejny telefon do Błękitnej Linii i złożyła skargę na takie postępowanie i jasno określiła że nie zamierza odpuścić a w ostateczności założy sprawę. Czekamy właśnie na odpowiedź w tym temacie. Moje pytanie i prośba zarazem dotyczy ewentualnych wskazówek, podpowiedzi lub porad od osób, które mają podobne doświadczenia z tą firmą lub wiedzę w tym temacie.

Simon_Nasedo
Bywalec
Bywalec
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: Simon_Nasedo » 22 lut 2007, 21:33

Dziś otrzymałem następującą odpowiedż z UOKiK

Kod: Zaznacz cały

Szanowny Panie,

Odpowiadając na przekazane do Urzędu drogą elektroniczną pismo z dnia 24 stycznia br., dotyczące świadczenia przez Telekomunikację Polską S.A. usługi neostrada tp, Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów uprzejmie informuje, że regulamin promocji „neostrada tp – megaInternet” dostępny na stronie internetowej http://www.tp.pl/b/binaries/PL/357177/regulamin_megainternet_365749739.pdf stanowi       w postanowieniu ust. 3, że promocja jest skierowana do Klientów, którzy w okresie jej trwania złożą zamówienie na usługę neostrada tp w opcji 1024, 2048 lub 6144 na czas określony – 12 miesięcy, 24 miesiące lub 36 miesięcy oraz spełniają warunku, określone       w ust. 6. Postanowienie ust. 6 ww. regulaminu określa, że zainteresowany klient może skorzystać  z Promocji, jeżeli:
1)   w dniu 16 października 2006 r. nie korzystał z usługi neostrada tp na łączu TP, na którym będzie świadczona usługa neostrada tp w ramach Promocji, oraz
2)   nie zalega z opłatami na rzecz TP, oraz
3)   istnieją techniczne możliwości świadczenia usługi neostrada tp w wybranej przez Abonenta opcji na łączu TP we wskazanym lokalu.
Mając na uwadze powyższe należy stwierdzić, że nowy abonent danej linii telefonicznej (cesja umowy) uprawniony jest do skorzystania z promocji megaInternet. Postanowienie ust. 6 ww. regulaminu promocji wskazuje na kryterium podmiotowe „klient może skorzystać z Promocji, jeżeli w dniu 16 października 2006 r. nie korzystał z usługi neostrada tp na łączu TP (…)”, nie zaś na kryterium przedmiotowe, czyli  korzystanie             z usługi neostrada tp na danym łączy TP.

Z poważaniem

Zastępca Dyrektora
Departamentu Polityki Konsumenckiej
Monika Stec

Jakby ktoś miał jakieś problemy z cesją i promocją megaInternet niech to sobie wydrukuje i pokaże w telepunkcie. Very Happy
Posiadane łącze: Net24 6Mbit na kablach tp.

Awatar użytkownika

Wicko
Użytkownik
Użytkownik
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: Wicko » 22 lut 2007, 21:54

Dzięki Ci bardzo Wink

Jedno pytanie.
1) w dniu 16 października 2006 r. nie korzystał z usługi neostrada tp na łączu TP, na którym będzie świadczona usługa neostrada tp w ramach Promocji

A co jeżeli zrezygnowałem z neo przed 15 (drugiego lutego bylem w telepunkcie i pracownik kazal napisac, ze zrywam umowę w dniu 14 lutego), ale mam ją działającą aż do dzisiaj? Bo niby korzystam, choć już powinienem mieć wyłączoną..

kulfon4x4
Starszy Użytkownik
Starszy Użytkownik

Nieprzeczytany post autor: kulfon4x4 » 22 lut 2007, 23:42

Ludzie - przecież ten punkt już nie obowiązuje !!

galardo
Nowicjusz
Nowicjusz

Nieprzeczytany post autor: galardo » 25 lut 2007, 12:50

w regulaminie na www jeszcze jest Confused
wiec co jest grane?

EDIT
kurna faktycznie
dzwoniłem na 9393 i rze3czywiście zmienili regulamin :/

ehh poczekam do jutra z cesją, jak nie wprowadzą to odwołuje

MZKS1929
Starszy Użytkownik
Starszy Użytkownik

Nieprzeczytany post autor: MZKS1929 » 26 lut 2007, 22:12

Widocznie duzo wiecej osob ucieklo TP dlatego bezsensowny punkt w regulaminie usunieto.
Radiowka 512/1Mb

S.W.A.T
Starszy Użytkownik
Starszy Użytkownik
Kontakt:

Re: Co to jest CESJA?

Nieprzeczytany post autor: S.W.A.T » 17 mar 2007, 19:48

Witam,

otoz telefon byl zarejestrowany u mnie w domu na osobe X ( Razz ),
zrezygnowalismy z NEO TP na rzecz NEtii, niestety TP nie udzielilo 'zgody'? na Net24 bo warunki techniczne na to nie pozwalaja...
Jezeli chcialbym wrocic do TP to musze tą cesje robic?
Jezeli nikt nie jest zameldowany itp. na mieszkanie w ktorym ta usluga ma byc swiadczona to co?

prosilbym o odp., nie mam zbytnio sledzic forum , poniewaz od 3 tyg. nie mam netu, a wchodze tylko dzieki dobrym ludziom Razz

dziekuje!

MZKS1929
Starszy Użytkownik
Starszy Użytkownik

Nieprzeczytany post autor: MZKS1929 » 19 mar 2007, 4:15

wedlug regulaminu zamawiania neo niema juz punktu o tym ze dana osoba w danym miejscu niemoze zamowic neo w promocji wiec cesji niemusisz robic
Radiowka 512/1Mb

Jedi
Bywalec
Bywalec
Łącze: Net24

Nieprzeczytany post autor: Jedi » 01 kwie 2007, 2:00

A tak propos - cesja jeszcze działa jako bezkarna metoda rezygnowania z neostrady?
Z socjalistycznym pozdrowieniem
Jedi

c08retti
Użytkownik
Użytkownik

Nieprzeczytany post autor: c08retti » 04 kwie 2007, 23:08

Dołanczam pytanie
CESJA jeszcze dziala?????. A czy mając teraz multimo (na łączach tp) (wkur...mnie niesamowicie zrywaniem neta) moge skorzystac z CESJI i tym samym bezkarnie pozbyc sie Multimo firmy ENERGIS ??? Czy cesja dziala na kazdego dostawce netu np netia,energis (czy zrywa umowe bezkarnie) mając net oczywiscie na łączach tp ???

Zablokowany Poprzedni tematNastępny temat