Co to jest CESJA?

Pytania i informacje dotyczące usługi Neostrada TP i Multipakiet TP (VOIP, Video on demand, etc)

wariacik
Użytkownik
Użytkownik
Numer GG: 0

Re: Co to jest CESJA?

Nieprzeczytany post autor: wariacik » 29 sty 2008, 15:29

dziala jeszcze ten sposob z cesja na wlasciciela domu?

johnny86
Użytkownik
Użytkownik
Łącze: Neostrada

Nieprzeczytany post autor: johnny86 » 09 lip 2008, 21:37

Witam mam takie pytanko,

Babcia ma linie w tp (tam dziala neo z ktorego ja korzystam)
Poniewaz sie przeprowadzam chcialbym zabrac neo ze soba a zostawic babci numer tel.
Czy jest taka mozliwosc ze ja bym sobie wzial tel i samo neo przepisal na inny numer i inny adres?
Obrazek

neomagnet
Nowicjusz
Nowicjusz

Nieprzeczytany post autor: neomagnet » 28 lip 2008, 13:32

Witam,
Czy w dalszym ciągu dzięki cesji można unieważnić umowę na neostradę?? Lolki z TP bardzo nieładnie mnie załatwili przedłużając mi umowę bez mojej zgody i chcę się tego syfu pozbyć.

ironman
Nowicjusz
Nowicjusz
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: ironman » 28 lip 2008, 14:13

przy cesji zrywasz starą umowę i zawierasz nową, sami nie mogli Ci przedłużyć ale tam się dzieje wsyzskto niestety, mam nadzieje że kolega wie że nie wypowiedziana umowa po okresie trwania przechodzi na czas nieokreślony, i nie chodzi mu własnie o to bo wtedy to jesgo wina 8)
carpe diem

DertyHarry
Użytkownik
Użytkownik

Nieprzeczytany post autor: DertyHarry » 11 lut 2009, 15:23

Witam po dlugiej nieobecnosci!

Mam takie pytanko, a nie znalazlem na nie satysfakcjonujacej odpowiedzi w tym temacie. Otoz rok temu, a wiec w lutym 2008 przedluzylem na 2 lata umowe o neostrade z TP. Niedawno przeczytalem na stronie Netii o promocji w ktorej internet 4MB kosztuje miesiecznie 64zl (!!!). Czy robiac teraz cesje, a wiec przepisujac linie na ktorej jets tel i neostarada z ojca na matke zaplace jakas kare i czy bede mogl bez przeszkod po tej cesji wziac internet w netii? Z gory dziekuje za odpowiedz i pozdrawiam ;)!

Awatar użytkownika

RaV
Wiarus
Wiarus
Łącze: Net24
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: RaV » 11 lut 2009, 15:58

1. Trik z cesją już nie działa - były zmiany w regulaminie...
2. A czy w ogóle netia świadczy u ciebie swoje usługi po LLU? Jeśli nie to nie możesz skorzystać z tej promocji, o której piszesz.
Wypasione routery ADSL z chipsetem Broadcom na pokładzie oraz softem DGTeam na sprzedaż:
Obrazek

North
Starszy Użytkownik
Starszy Użytkownik
Numer GG: 4472416

Nieprzeczytany post autor: North » 05 kwie 2009, 19:49

Witam, mam takie pytanie. Jeśli zrobiłbym to CESJE 1 maja (wtedy zdejmą mi synchronizację z linii i mam nadzieję Multimo nie będzie dalej na niej wisieć, bo internet już mi dawno odłączyli), to kiedy wejdzie ona w życie? Jestem zainteresowany ofertą Netii, a firma, na którą była linia, już nie istnieje. Zależy mi więc na czasie. Ktoś się orientuje, kiedy CESJA weszła by w życie, gdybym zrobił ją 1 maja?

gauri7
Użytkownik
Użytkownik
Łącze: Neostrada Fiber
Numer GG: 4057429

Nieprzeczytany post autor: gauri7 » 30 maja 2009, 15:41

Witam. Ja mam pytanko dotyczące samej cesji. Czy konieczne jest posiadanie aktu własności lokalu lub umowa najmu? Chodzi o to, że od października mam zamiar mieszkać w mieszkaniu, gdzie telefon jest na mojego ojca. Także sam lokal jest własnością ojca. Nie chcę zmieniać miejsca zameldowania. Ale chciałbym, żeby telefon był na mnie. Czy wystarczy jakieś pisemne oświadczenie mojego taty, że będę tam mieszkał i że on wyraża na to zgodę? Czy ktoś już tego próbował? Z góry dziękuję za odp. Pozdrawiam!

sivy
Starszy Użytkownik
Starszy Użytkownik

Nieprzeczytany post autor: sivy » 18 maja 2010, 11:32

Uaktualnione :

Teraz można zrobić cesję nawet jeśli telefon/neostrada jest związana z umową. Nowy Abonent po prostu bierze na siebie wszystkie umowy. Koszt ... zerowy.
Obrazek Obrazek
SNR Margin : 9.1 7.9
Rate (Kbps): 52517 8568

Maks30
Użytkownik
Użytkownik

Nieprzeczytany post autor: Maks30 » 14 cze 2010, 16:11

Witam,

Czy ktoś może mi podać punkt w regulaminie TP, w którym jest mowa, że po zrobieniu cesji, nowy abonent nie może mieć Neostrady szybszej niż 2mbit???
Zrobiłem cesję, wszystko ok, chce założyć Neostradę 6mbit w promocji Premium Internet a tu się okazuje, że nie mogę bo regulamin zabrania więcej niż 2mbit a dopiero po kilku miesiącach przejście na wyższy ale bez możliwości skorzystania z tejpromocji!!!
Proszę o potwierdzenie, że jest to normalne...W takim wypadku zmienił bym dostawcę Internetu.

Dziękuję

Maks30
Użytkownik
Użytkownik

Nieprzeczytany post autor: Maks30 » 17 cze 2010, 12:57

Witam,

Okazało się oczywiście, że nie ma takiego punktu w regulaminie, tylko po mojej wcześniejszej rezygnacji z pakietu TV+Neo 6Mb oraz zrobieniu cesji "wypięli" mnie całkowicie i nie istniały techniczne możliwości podłączenia Neo 6Mbit (wcześniej były)...Technicy musieli ponownie dostosować parametry łącza i na dzień dzisiejszy mam już synchronizację, linia na ADSL2 Plus i parametry spokojnie uciągną te 6mega...
Podsumowując trochę mnie to nerwów kosztowało ale widzę, że jak się z "nimi" ostro dyskutuje czytając wcześniej regulamin to można coś załatwić...

Ps.Odnośnie cesji to z tego co wiem obecnie razem z numerem przechodzi Neo na nowego właściciela więc odpowiadając na powyższe pytania, trick już nie działa.
Natomiast jak już wyżej wspomniałem, skorzystałem z tricku w postaci zamówienia pakietu Tv+Neo 6mb co skasowało moją poprzednią umowę, a sam pakiet zwróciłem w ciągu 10dni zgodnie z prawem - czyli zostałem z czystym kontem i mogłem zamawiać już Neo w aktualnej promocji tyle, że wszystko popsuła mi dodatkowa cesja, której mi się zachciało a przez co byłem bez netu ponad miesiąc...Ostatecznie jednak się opłaca bo w innym razie jeszcze przez rok płaciłbym za 1mbit tyle co teraz za 6mbit (wychodzi zaledwie o 4,5zl drożej przy opcji Premium Internet na 24m). Warto to rozważyć aczkolwiek trzeba pilnować zmian w regulaminie.

karolina83
Nowicjusz
Nowicjusz

Nieprzeczytany post autor: karolina83 » 20 wrz 2010, 20:07

czyli trick z neo +tv jest sprawdzony? mam umowe do czerwca 2011 6Mb i musze sie jej jak najszybciej pozbyc sprawdzonym sposobem. czy moglabym prosic o dokladne wskazowki co i jak? chodzi o to ze slyszalam ze trzeba przez net zamawiac pakiet, ale co z logowaniem na stronie, umowa ktora ponoc kurier przywozi ze soba?

cezary
Bywalec
Bywalec

Nieprzeczytany post autor: cezary » 20 wrz 2010, 20:20

Prawdopodobnie na stornie tp po zalogowaniu jest już możliwość zmiany promocji podczas trwania umowy, chyba, że chcesz w ogóle z ich usług zrezygnować...
ObrazekObrazekObrazek

karolina83
Nowicjusz
Nowicjusz

Nieprzeczytany post autor: karolina83 » 20 wrz 2010, 20:27

cezary pisze:Prawdopodobnie na stornie tp po zalogowaniu jest już możliwość zmiany promocji podczas trwania umowy, chyba, że chcesz w ogóle z ich usług zrezygnować...

chcialam w ogole, dzis bylam w tp i powiedziano mi ze nie ma mozliwosci nawet zmniejszenia predkosci by placic mniejsze rachunki, nawet za jednorazowa oplata (kiedys bylo ok 120zl).
chce calkiem sie pozbyc, czekam na promocje pazdziernikowe, moze beda znizki, ale zastanawiam sie nad rozwiazaniem neo+tv i rezygnacji w ciagu 10 dni...

Dave34
Użytkownik
Użytkownik

Nieprzeczytany post autor: Dave34 » 17 paź 2010, 15:17

Witam.. Zrobilem niedawno cesje w punkcie tp i tam twierdza ze internetu nie ma tylko kilka godzin i jest to kwestia przelogowania sie na nowe dane do neo.. czy to prawda?
Obrazek

Zablokowany Poprzedni tematNastępny temat