Co to jest CESJA?

Pytania i informacje dotyczące usługi Neostrada TP i Multipakiet TP (VOIP, Video on demand, etc)
Awatar użytkownika

Speedo1544
Nowicjusz
Nowicjusz
Numer GG: 0
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: Speedo1544 » 22 paź 2006, 14:52

Pracownik powiedzial mi ze po 1 miesiacu spokojnie moge zrezygnowac calkowicie z telefonu a co do 10 zl to nie placilem przy cesji tylko ma przyjsc razem z rachunkiem

Moses
Bywalec
Bywalec

Nieprzeczytany post autor: Moses » 22 paź 2006, 17:36

Ale znowu nikt nie pisze - czy robił cesje po zakończeniu umowy promocyjnej - ile korzystałz poprzedniego "planu" i najważniejsze CZY NIE CHCA DOPŁATY RÓŻNICY (cena normalna minus promocyjna za wykorzystany okres) 0- tak mi kilka razy mówil ina 9393

Chodzi mi o to aby za rok gdy wejdą nowi operatorzy na łącza TPSA przepisać telefon na ojca a net wziąć gdzie indziej... a obecna umowa mam na 24 miesiące i jak wiadomo tylk o 12 miesięcy połowę ceny... << żeby się nie okazało że będę musiał tą połowe za cały rok im zwracać Sad
MONOPOLISTA - TO FASZYSTA Smile ale NETIA TO AMATORSZCZYZNA - co za kraj...

KoniU
Starszy Użytkownik
Starszy Użytkownik
Łącze: Neostrada

Nieprzeczytany post autor: KoniU » 22 paź 2006, 19:45

Narazie cesje można robić i wtedy umowa na neo wygasa. Za rok się może to zmienić więc ciężko spekulować co będzie.
Neo 6mb

Justys28
Nowicjusz
Nowicjusz

Nieprzeczytany post autor: Justys28 » 23 paź 2006, 20:54

A czy jest w stanie ktos mi podac konkretne paragrafy z umowy czy skads ze moge zrobic cesje a pozniej noa osoba moze zrezygnowac z neostrady?

Mam neostrade jeszcze z promocji mistrzowskiej i chcialabym sie wymixowac z tego juz.

pani w TP mowi ze ze cesji zrobic nie ozna ze umowa podpisana jest i tyle ... wiec chcialabym ja uswiadomic ale nie wiem na jakiej podstawie, wiec prosze o pomoc.

i kolejne pytanie. CZY PRZY ROBIENIU CESJI NIE MOGE MIEC ZADLUZENIA? Czy moge?

pzdr.

masterful007
Starszy Użytkownik
Starszy Użytkownik

Nieprzeczytany post autor: masterful007 » 23 paź 2006, 21:44

A czy można zrobić taki myk:

wypowiedzieć umowe na neostrade w związku ze zmianą regulaminu od 1 grudnia

potem zrobić cesje

no i na koniec podpisać nową umowę na neostrade w promocji ??

Awatar użytkownika

nom
Stały Bywalec
Stały Bywalec

Nieprzeczytany post autor: nom » 23 paź 2006, 21:46

Justys28, ta pani ściemnia - pogadaj z jakims panem jak sie nie uda to wpadnij do innej budki telepunktu - walcz nie daj sie im Wink przy robieniu cesji nie możesz być zadłużona, zresztą pisze na stronie Neostrady, zrób cesje i za 2-3 tygodnie albo za miesiąc i bedziesz miala nowy net Smile

[ Dodano: 23 Październik 2006, 21:52 ]
masterful007, jesli chcesz zrobic cesje w grudniu to obawiam sie gdyz bedzie za pozno bo cesja moze trwac miesiac a na promocje megaInternet bedzie już za pozno poza tym od stycznia beda odlaczenie tel od neta i nie wiem jak bedzie sie toczylo w co bardziej zajma sie odlaczaniem a rzadziej zajma sie wprowadzenia cesji w system - moim zdaniem, chociaz do kwietnia jest promocja "Podkręć prędkość" ale bez zniżki

romblacko
Użytkownik
Użytkownik

Nieprzeczytany post autor: romblacko » 27 paź 2006, 10:11

Justys28 Cesję zrobic można, to fakt potwierdzony. Powiedz im np. tak jak Ja, że twój mąż (moja żona Wink ) wyjeżdża za granicę na parę lat a Ty będziesz chciała np. zrezygnować z telefonu i rozwiązac umowę. Pani na niebieskiej landrynce mi wszystko ladnie potwierdziła....
PS: Też mam mistrzowską i chciałem megaInternet..

nom Justys28 nie chodziło o wzięcie nowej promocji tylko o (...) wymixowanie się z neo(....)
Romblacko

Awatar użytkownika

stewie
Bywalec
Bywalec

Nieprzeczytany post autor: stewie » 27 paź 2006, 12:12

Justys28, mozesz zerwac umowe o neostrade bez zadnych kosztow nie zgadzajac sie na nowy regulamin, ktory ma wejsc w zycie od grudnia. W takim przypadku nie ponosisz kosztow zwiazanych z zerwaniem umowy.
Obrazek

Awatar użytkownika

XemeX
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: XemeX » 28 paź 2006, 14:20

A co się tak w ogóle zmienia w nowej wersji regulaminu??
I reject your reality and substitute my own!
MythBuster Adam Savage
-

Zayl
Nowicjusz
Nowicjusz

Nieprzeczytany post autor: Zayl » 29 paź 2006, 11:40

Hey!

Witam to mój pierwszy post na forum lecz mam nadzieję że nie ostatni ale to zależy już w dużej mierze od pań i panów z TPSA.
Spróbuję przeprowadzić mały mix na stacjonarnym numerze telefonu polegający na:
1) rezygnacji z obecnej neostrady 256 na którą mam cyrograf podpisany do końca 02.2008 r. za którą płacę łącznie z abonamentem telefonicznym ok. 120 zł w związku ze zmianą regulaminu.
2) dokonaniu cesji (przepisania) telefonu na inną osobę,
3) podpisania nowej atrakcyjniejszej pod względem cenowym i prędkości łącza umowy z TPSA wobec braku wiarygodnego konkurenta na moim rynku usług dostępowych do internetu :/ W sumie dobrze by było gdyby udało mi się załapać na promocję "startową" lub "megaInternet".

P.S @ XemeX dobre pytanie z kategorii tylko dla dociekliwych Smile gdzież to zmienili kolejność słów/znaków interpunkcyjnych ewentualnie dodali/odjeli parę innych Wink
.::][ "When the long night comes, return to the end of the beginning." ][::.

Awatar użytkownika

homzik
Donator
Donator
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: homzik » 30 paź 2006, 22:29

pytanie - czy jesli abonentem jest tatus, a faktury przychodza na tate i mame to to nie przeszkadza w cesji? czy mama tez w takim wypadku nie jest wlascicielem linii?

i jaki jest koszt cesji przy startowej promocji? bo wiem, ze cos tam sie pozmienialo od czasow mistrzowskiej...
Homzik poleca laptopy -> http://laptopy.yyy.pl

Awatar użytkownika

nom
Stały Bywalec
Stały Bywalec

Nieprzeczytany post autor: nom » 30 paź 2006, 23:31

homzik, pierwsze pytanie niestety nie odpowiem, bo nie wiem najwyżej byś poszedł do Telepunktu i tam można się wszystkiego dowiedzieć, drugie pytanie cesja jest płatna 10 zł z VAT przychodzi razem z fakturą VAT następnego miesiąca

[ Dodano: 30 Październik 2006, 23:47 ]
quarku, 3 punkcik dla osób fizycznych nie potrzebnie pisać oświadczenie pisemne wystarczy wziąc dowód dotychczasowego Abonenta i przyszłego Abonenta, a Pracownik TP da papier do wypełnienia dan, że dotychczasowy Abonent rezygnuje z złacza z tel i z neta, a przyszły przyjmuje jako nowy Abonent

romblacko
Użytkownik
Użytkownik

Nieprzeczytany post autor: romblacko » 01 lis 2006, 14:54

homzik Nie szkodzi, że Twoja mama jest dopisana do faktury. Cesję można robić. Jestem świeżo po cesji i teraz faktury będa przychodziły na nowego abonenta czyli mnie Wink
Romblacko

Awatar użytkownika

homzik
Donator
Donator
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: homzik » 01 lis 2006, 16:53

czyli po cesji bede musial jeszcze raz skladac podanie o wspolne faktury?

i ile kosztuje ta cesja? 10 zl czy 48,80?
Homzik poleca laptopy -> http://laptopy.yyy.pl

Awatar użytkownika

nom
Stały Bywalec
Stały Bywalec

Nieprzeczytany post autor: nom » 01 lis 2006, 17:41

homzik, myślę, że nie trzeba, cesja kosztuje 10 zł przyjdzie razem z fakturą VAT następnego miesiąca

Zablokowany Poprzedni tematNastępny temat