Co to jest CESJA?

Pytania i informacje dotyczące usługi Neostrada TP i Multipakiet TP (VOIP, Video on demand, etc)
Awatar użytkownika

Topic author
quarku
Starszy Użytkownik
Starszy Użytkownik
Numer GG: 0

Co to jest CESJA?

Nieprzeczytany post autor: quarku » 03 lip 2006, 22:22

CESJA (przepisanie) - to zmiana Abonenta w związku z wygaśnięciem umowy lub jej rozwiązaniem (opłata pobierana jest w związku z wygaśnięciem umowy lub jej rozwiązaniem z dotychczasowym Abonentem , nie pobiera się opłaty od współmałżonka w przypadku śmierci Abonenta). Z cennika CUT z dnia 01-07-2006 cesja kosztuje 48,80 pln brutto, ale często (i teraz też) jest tzw promocja i kosztuje to 10pln brutto.

Co trzeba zrobić, aby przepisać telefon (stację) na inną osobę/firmę?
Dla osób fizycznych:
1) należy zgłosić się do Punktu Obsługi Klienta TP lub Salon Sprzedaży TP
2) badź dwie osoby, czyli dotychczasowy właściciel i przyszły właściciel lub przyszły właściciel z odpowiednim pismem. Jakim? To zaraz.
3) w obu przypadkach potrzebne będzie oświadczenie pisemne (nie musi być potwierdzone notarialnie), że dotychczasowy właściciel zrzeka się numeru telefonicznego (stacji, itp...) na rzecz nowego Abonenta - forma pisma dowolna, ważne, żeby oświadczenie było czytelne i zawierało podstawowe dane przyszłego Abonenta: imię i nazwisko, seria i numer dowodu osobistego, paszportu lub innego dokumentu, na podstawie którego można zidentyfikować daną osobę (oczywiście osoba ma być PEŁNOLETNIA), ale raczej tylko te dokumenty, o których wspomniałem - jak komus się uda np: na kartę pływacką to niech da znać Wink
4) od przyszłego Abonenta wymagany będzie dokument, w którym widnieje tzw. prawo do lokalu, w którym jest telefon, np: zameldowanie na stałe w dowodzie, akt własności, najmu, dzierżawy, itp...
5) telefon nie może być zadłużony

Dla osób prawnych:
1) procedura identyczna, tylko inne dokumenty: wypis działalności gospodarczej, NIP, REGON, KRS jak jest + dane właściciela firmy + ewentualne pełnomocnictwa (na piśmie)
2) prawo do lokalu
3) telefon nie może być zadłużony

Jeżeli nie ma przeszkód, to nowy Abonent podpisuje umowę i pewnie jeszcze trochę czeka na zmiany w systemach TP.

ps. Zastrzegam sobie, że z czasem coś się zmieni. To jest tylko podpowiedź i struktura. Zawsze proszę dopytać się pracownika TP o aktualną procedurę.

Proszę Admina o podpięcie posta.
Ostatnio zmieniony 04 lip 2006, 19:49 przez quarku, łącznie zmieniany 1 raz.

Pleban
Weteran
Weteran
Łącze: UPC Fiber Power
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: Pleban » 04 lip 2006, 1:17

quarku
Za robotę, którą odwaliłeś dzisiaj, należy Ci się złoty medal.
Pozdrawiam.
Smile
Posiadane łącze: TwójDom
Posiadany modem: Arris TM502b

Awatar użytkownika

dominho
Starszy Użytkownik
Starszy Użytkownik
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: dominho » 04 lip 2006, 12:06

dzieki za ten wyczerpujacy opis Smile, ale mnie nawet cesja nie uratuje Confused
umowa o Neostrade wypowiedziana Laughing / umowa z Netia podpisana / modem dostarczony/ przejscie z neo na net24 zakonczone sukcesem!! Smile

Trance
Starszy Użytkownik
Starszy Użytkownik
Łącze: Neostrada

Nieprzeczytany post autor: Trance » 10 lip 2006, 20:58

Mam trzy pytania dotyczące cesji, na które nie znalazłem odpowiedzi w pierwszym poście Very Happy:
1) Czy można przepisać telefon z powrotem na osobę, która była już wcześniej abonentem usług telefonicznych świadczonych przez TP na danej linii i w tym samym lokalu?
2) Czy taka osoba będzie wówczas traktowana jako nowy abonent?
3) Czy istnieje czasowy (lub jakikolwiej inny) limit ilości przeprowadzanych cesji na danej linii telefonicznej i w danym lokalu?

Awatar użytkownika

Topic author
quarku
Starszy Użytkownik
Starszy Użytkownik

Nieprzeczytany post autor: quarku » 11 lip 2006, 16:46

1) tak 2) tak 3) nie

Darkone
Nowicjusz
Nowicjusz

Nieprzeczytany post autor: Darkone » 31 lip 2006, 20:42

A ja mam takie pytanie - jesli umowa jest na dwie osoby (małzenstwo), to czy po smierci jednej z nich mozna przeprowadzic normalna cesje zeby umowa byla tylko na ta druga? Czy w takim wypadku robi sie tylko jakas adnotacje czy poprawke do umowy? Kiedys na pytanie czy nie trzeba cos z ta umowa zrobic w telepunkcie mowia, ze nic nie trzeba zmieniac.. no ale teraz w zwiazku z tymi promocjami warto by ta cesje przeprowadzic.

Awatar użytkownika

Topic author
quarku
Starszy Użytkownik
Starszy Użytkownik

Nieprzeczytany post autor: quarku » 31 lip 2006, 22:22

Darkone pisze:jesli umowa jest na dwie osoby (małzenstwo),
teoretycznie to nie ma umów na dwie osoby, może ta druga została dodana do faktury w celu odliczania podatku VAT? praktycznie taka umowa może być i wtedy, moim zdaniem, cesji robic nie można, gdyz nie na na kogo - chyba, że znajdzie się jakaś osoba trzecia.

mychah
Użytkownik
Użytkownik

Nieprzeczytany post autor: mychah » 31 lip 2006, 22:51

quarku, w telepunkcie o takiej sytuacji mówiono mi, że jedna osoba jest tylko abonentem, druga osoba jest dopisana tylko do faktury. Ta dopisana osoba nie jest abonentem, więc można na nią zrobić cesje. A potem nawet dopisać obecnego abonenta do faktury Smile

Nie odpowiadam jednak za informacje przekazane mi przez Telepunkt Smile

Awatar użytkownika

Topic author
quarku
Starszy Użytkownik
Starszy Użytkownik

Nieprzeczytany post autor: quarku » 31 lip 2006, 23:17

mychah pisze:quarku, w telepunkcie o takiej sytuacji mówiono mi, że jedna osoba jest tylko abonentem, druga osoba jest dopisana tylko do faktury.
niekoniecznie, najprawdopodobniej tak jest, ale być nie musi dlatego dopytuję się. Jeżeli jest tak jak piszesz to owszem ---->>>
mychah pisze:Ta dopisana osoba nie jest abonentem, więc można na nią zrobić cesje.

versacecom
Nowicjusz
Nowicjusz

Nieprzeczytany post autor: versacecom » 05 sie 2006, 16:39

witam
moje pytanie
Mam umowę neo 256 do końca tego roku.
1.Jeżeli pójdziemy w poniedziałek do telepunktu i zmnienimy właściciela z mojego taty na mnie, to zmnienia się tylko właściciel i pozostaje stary numer, czy dostajemy nowy numer?
2.Ile trwa taka zmiana i jak będzie wyglądać sprawa z neostradą. Chcę wziąć neo 512 w tej promocji. Czy po cesji umowa na neo automatycznie traci ważność i muszę znowu płacić za aktywację? Jak najlepiej zamówić neo 512, aby jak najkorzystniej na tym wyjść? Czytałem coś o dodatkowych gb, przy zamawianiu neo 512 przez net?
Mógłby mi ktoś dokładnie wytłumaczyć, jak powinienem całą tą operację przeprowadzić i jakna tym korzystnie wyjść?

skrydlo
Starszy Użytkownik
Starszy Użytkownik

Nieprzeczytany post autor: skrydlo » 05 sie 2006, 21:14

a ja mam takie pytanie jak juz kiedys pisalem mozna wziasc neo dowolna opcje w dowolne promocji na pol roku i zaplacic tylko 6zl +koszt cesji. Tylko jedno mnie dreczy czy mozna wziasc zrobic cesje i zerwac umowe na telefon jakie sa rodzaje cesji bo z tego co jeszcze pamoietam jak pracowalem w tepsie to byly dwa rodzaje.

[ Dodano: 5 Sierpień 2006, 21:22 ]
versacecom pisze:witam
moje pytanie
1.Jeżeli pójdziemy w poniedziałek do telepunktu i zmnienimy właściciela z mojego taty na mnie, to zmnienia się tylko właściciel i pozostaje stary numer, czy dostajemy nowy numer?
2.Ile trwa taka zmiana i jak będzie wyglądać sprawa z neostradą. Chcę wziąć neo 512 w tej promocji. Czy po cesji umowa na neo automatycznie traci ważność i muszę znowu płacić za aktywację? Jak najlepiej zamówić neo 512, aby jak najkorzystniej na tym wyjść? Czytałem coś o dodatkowych gb, przy zamawianiu neo 512 przez net?
Mógłby mi ktoś dokładnie wytłumaczyć, jak powinienem całą tą operację przeprowadzić i jakna tym korzystnie wyjść?

1.zmienia się właściciel i zostaje stary numer.

2. umowa na starą neo automatycznie wygaśnie gdyż twój ojciec nie był stroną zawierającą umowe na neo 256 , czas oczekiwania to tylko(moge sie mylić) jakies 20 minut w telepuncie
a usluga powinna zostac uruchumiona w ciagu 2 tygodni.
NETIA 10/1 i to jest max tego łącza

jakowit
Użytkownik
Użytkownik
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: jakowit » 05 sie 2006, 23:51

Witam
Mam pytanie czy po cesji zostaje ten sam abonament, w tej chwili posiadam abonament niedrogi a jak wiemy został on wycofany ze sprzedaży i nowi użytkownicy nie mogą go nabyć. Czy po owej cesji dalej można korzystać z planu niedrogiego? W tej chwili nie ma żadnej ciekawej alternatywy co do innych abonamentów.
Dzięki za odpowiedz Smile

versacecom
Nowicjusz
Nowicjusz

Nieprzeczytany post autor: versacecom » 06 sie 2006, 13:42

skrydlo pisze:a ja mam takie pytanie jak juz kiedys pisalem mozna wziasc neo dowolna opcje w dowolne promocji na pol roku i zaplacic tylko 6zl +koszt cesji. Tylko jedno mnie dreczy czy mozna wziasc zrobic cesje i zerwac umowe na telefon jakie sa rodzaje cesji bo z tego co jeszcze pamoietam jak pracowalem w tepsie to byly dwa rodzaje.

[ Dodano: 5 Sierpień 2006, 21:22 ]
versacecom pisze:witam
moje pytanie

1.zmienia się właściciel i zostaje stary numer.

2. umowa na starą neo automatycznie wygaśnie gdyż twój ojciec nie był stroną zawierającą umowe na neo 256 , czas oczekiwania to tylko(moge sie mylić) jakies 20 minut w telepuncie
a usluga powinna zostac uruchumiona w ciagu 2 tygodni.

1.czyli idziemi do telepunktu i robimy cesję, automatycznie wygasa umowa na neo i od razu w tym samym dniu podpisuję nową umowę na neo 512, czy lepiej jest wrócić do domu i przez neta zamowić neo aby dostać dodatkowy limit?
2.Czy po cesji będzie mi działać stara neo i oni mi poprostu za jakiś czas przyspieszą.
I czy będzie to dopiero od nowego miesiąca, czy może być przyspieszone w trakcie obowiązującego miesiąca?

Awatar użytkownika

Topic author
quarku
Starszy Użytkownik
Starszy Użytkownik

Nieprzeczytany post autor: quarku » 06 sie 2006, 19:22

jakowit pisze:Czy po owej cesji dalej można korzystać z planu niedrogiego?
Nie. Możesz skorzystać z innego abonamentu dostępnego w ofercie.
versacecom pisze:1.czyli idziemi do telepunktu i robimy cesję, automatycznie wygasa umowa na neo i od razu w tym samym dniu podpisuję nową umowę na neo 512, czy lepiej jest wrócić do domu i przez neta zamowić neo aby dostać dodatkowy limit?
nie tak szybko, żeby podpisać umowę na Neo musisz się stać wlaścicielem telefonu - a to kilka dni potrwa
versacecom pisze:2.Czy po cesji będzie mi działać stara neo i oni mi poprostu za jakiś czas przyspieszą.
będzie przerwa w świadczeniu usługi - teoratycznie powinni odłączyć w dniu cesji, z reguły działa jeszcze kilka dni.
versacecom pisze:I czy będzie to dopiero od nowego miesiąca, czy może być przyspieszone w trakcie obowiązującego miesiąca?
w trakcie

eleasar
Użytkownik
Użytkownik

Nieprzeczytany post autor: eleasar » 07 wrz 2006, 10:39

Fajny post, ale przydałyby się także linki do oficjalnych dokumentów TP opisujących cesję. W końcu jak przyjdzie co do czego, i trafię na "mądrzejszych inaczej" przedstawicieli TP, nie powołam się przecież na post na forum neostrady Razz

Nijak nie mogę tych regulaminów znaleźć... Confused

Zablokowany Poprzedni tematNastępny temat