Internet z Netii plus Neostrada

Tablica o usłudze Net24 Netii

Topic author
yodacki
Starszy Użytkownik
Starszy Użytkownik
Numer GG: 0

Internet z Netii plus Neostrada

Nieprzeczytany post autor: yodacki » 20 cze 2014, 10:35

Witam,
Posiadam obecnie internet z Orange.
Jako że za kilka tygodni kończy mi się umowa z Orange wziąłem na okres testowy internet z Netii.
Za kilka dni przychodzi do mnie technik na rozpoznanie i ewentualny montaż linii.
Obecnie mam poprowadzoną skrętkę do gniazdka telefonicznego.
Pytań mam kilka, na które konsultant z działu sprzedaży nie potrafił mi odpowiedzieć, więc może ktoś z Was będzie znał odpowiedź.
Obecna linia u mnie należy do Orange. Konsultant mówił mi, że mają swoją infrastrukturę kablową w moim bloku.

Czy w związku z tym Netia może „przejąć” obecną linię czy też musi prowadzić nowy kabel ?
Jest to dla mnie o tyle ważne, że niedawno miałem generalny remont w mieszkaniu i trochę obawiam się demolki ścian.

Druga sprawa. Jeśli jednak nie będzie potrzeby położenia nowego kabla w domu to czy na tym kablu będzie działał jednocześnie sygnał z Orange i Netii ?

Trzecia sprawa. Dostaję na początek 50 MB. Miałem nadzieję, że może uda się uruchomić u mnie 100 MB ponieważ jest w tej samej cenie co 50 MB. Pytałem się czy jest to spowodowane odległością od najbliższej stacji, skrzynki czy jak to się tam zwie. Powiedział, że nie. Jest to spowodowane ograniczeniami stacji, jednak są w trakcie testów z UPC i jeśli tylko testy zakończą się powodzeniem to z automatu (bez żadnego aneksu) będę miał zwiększony transfer. Czy faktycznie gość ma rację ? Ponieważ słyszałem, że ważna jest właśnie odległość od stacji.

Będę wdzięczny za informacje na ten temat..
Pozdrawiam

Awatar użytkownika

best-boy
Administrator
Administrator
Łącze: Neostrada

Re: Internet z Netii plus Neostrada

Nieprzeczytany post autor: best-boy » 20 cze 2014, 10:52

Nie da się uruchomić 2 internetów na jednej linii, albo albo.
Netia normalnie użyła by linii Orange ale w takim wypadku dostaniesz BMT, nikt nowej linii kłaść nie będzie, poza tym marnie z tą Netią skoro muszą od UPC światło dzierżawić ;) :lol:
Liczy się odległość ale jeśli na centrali im łącza brakuje to nawet 100m linia nie pomoże - na dwoje babka wróżyła.
http://www.speedtest.net/my-result/3432356442
Oddam w dobre ręce skrypty do routerów z softem BILION i jego wszystkie klony.

Topic author
yodacki
Starszy Użytkownik
Starszy Użytkownik

Nieprzeczytany post autor: yodacki » 20 cze 2014, 12:27

Dzięki.
Dlatego biorę na okres testowy od nich internet, taki jaki przewiduje umowa.
Na marginesie: co to jest BMT ?

Awatar użytkownika

best-boy
Administrator
Administrator
Łącze: Neostrada

Nieprzeczytany post autor: best-boy » 20 cze 2014, 12:47

Brak Możliwości Technicznych.
http://www.speedtest.net/my-result/3432356442
Oddam w dobre ręce skrypty do routerów z softem BILION i jego wszystkie klony.

henio
Użytkownik
Użytkownik

Nieprzeczytany post autor: henio » 24 cze 2014, 9:55

Taka mała rada - jeśli konsultant na infolinii nie jest w stanie ci odpowiedzieć na pytanie to pisz do nich mailowo. Wiadomości trafiają do Działu Technicznego, który ma większą wiedzę. Wiem z doświadczenia.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat