antena na wieży tp - jakie szanse

Tutaj dowiesz się wszystkiego o DSL TP

Topic author
krzyniog
Nowicjusz
Nowicjusz
Numer GG: 0

antena na wieży tp - jakie szanse

Nieprzeczytany post autor: krzyniog » 28 cze 2008, 16:47

Witam. Mieszkam w miejscowości gdzie nie ma warunków technicznych do wykupienia DSL 2000 (odległość od centrali ok 7km) Przy centrali jest jednak wieża z anteną tp którą widać u mnie. Czy ktoś wie może jakie są szanse na to że telekomunikacja pozwoliłaby powiesić na tej wieży antenę wifi przy pomocy której mógłbym przesłać tego DSLa do mojej miejscowości?

Awatar użytkownika

igal
Starszy Użytkownik
Starszy Użytkownik
Łącze: Modem
Kontakt:

Re: antena na wieży tp - jakie szanse

Nieprzeczytany post autor: igal » 28 cze 2008, 17:37

Wiesz, szanse widzę na bardzo małe zwłaszcza jeśli chodzi o TPSA. Ja u siebie w pracy mam neo 6Mbit na 4 km kabla (przeplot) i jakoś śmiga. Może jednak na tych 7 km kabla cos Ci pójdzie. Robiłeś wywiad techniczny ?
strefa (24) Petrotel 6144/768 - <OK>

Topic author
krzyniog
Nowicjusz
Nowicjusz

Nieprzeczytany post autor: krzyniog » 28 cze 2008, 17:49

Robiłem, niestety nie wyszedł pozytywnie. A kogo można by zapytać o tą wieżę?

Awatar użytkownika

igal
Starszy Użytkownik
Starszy Użytkownik
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: igal » 29 cze 2008, 15:37

A nie masz kogoś w bliższej okolicy centrali kto by mógł wsiąść tego DSLa a Ty od niego byś zrobił do siebie most radiowy 5GHz ? Nie masz raczej szans na podłączenie DSLa do wieży ze względów proceduralnych, właściciel linii, adres zameldowania itd. Czasami pewnych spraw nie przeskoczysz. Może jeszcze pomyśl nad satelitą w dwie strony. Astra ma taką usługę, jednak jak to działa i czy można dzielić to już Ci nie powiem.
strefa (24) Petrotel 6144/768 - <OK>

Topic author
krzyniog
Nowicjusz
Nowicjusz

Nieprzeczytany post autor: krzyniog » 30 cze 2008, 11:49

Mam kogoś bliżej centrali i mógłbym u niego kupić, ale i tak jedyna możliwość przesłania tego linkiem wifi jest przy pomocy tej wieży tp. Do pokonania jest duży las, tylko ona jest na tyle wysoka aby umożliwić przesłanie sygnału.

antonio_tp
Nowicjusz
Nowicjusz
Łącze: Neostrada
Numer GG: 4931422

Nieprzeczytany post autor: antonio_tp » 14 sie 2008, 0:26

Zadzwoń pod 800 102 103 i zaptaj o WIMAX jest to usługa która powinna być wkrótce dostępna dla abonentów - (pewnie stąd ta wieża). Tepsa już od ponad pół roku testuje urządzenia radiowe bardzo dużego zasięgu które będą instalowane w miejscach gdzie nie opłaca sie ciągnąć kabli i z tego co wiem to raczej we wrześniu powinna wprowadzić je do sprzedaży. Wiem bo pracowałem w dziale technicznym tepsy ;-)

Faridrox
Starszy Użytkownik
Starszy Użytkownik

Nieprzeczytany post autor: Faridrox » 15 sie 2008, 1:42

antonio_tp pisze:Zadzwoń pod 800 102 103 i zaptaj o WIMAX jest to usługa która powinna być wkrótce dostępna dla abonentów - (pewnie stąd ta wieża). Tepsa już od ponad pół roku testuje urządzenia radiowe bardzo dużego zasięgu które będą instalowane w miejscach gdzie nie opłaca sie ciągnąć kabli i z tego co wiem to raczej we wrześniu powinna wprowadzić je do sprzedaży. Wiem bo pracowałem w dziale technicznym tepsy ;-)

Wimax od TP ? Chyba pomyliło Ci sie z netią. Zreszta gdzie TP ma niby swoje wierze ?
Ups jednak cos znalazłem.
http://www.gsmonline.pl/portal/news/new ... i,Polskiej
Juz to wiedze jak tp bedzie walic wimaxa - nie mowiac o tym ze ta technologia jest do bani oferujac za duze opoznienia.
Pozdro dla graczy na Wimax xD
Obrazek neo-10mb zte combo(broadcom)+wrt54g(tomato)

Zablokowany Poprzedni tematNastępny temat