Czy jesteście zadowoleni z usługi DSL Tp

Tutaj dowiesz się wszystkiego o DSL TP
bdkacz
Wiarus
Wiarus
Łącze: Neostrada Fiber
Numer GG: 0

Re: Czy jesteście zadowoleni z usługi DSL Tp

Nieprzeczytany postautor: bdkacz » 30 paź 2010, 20:18

Podłączyłby dowolny inny modem, ADSL nawet 4 liter z domu by nie musiał ruszać:)
Netia LLU + Netgear DGND3700v2:
ObrazekObrazekParametry linii

Disable adblock

Ten serwis utrzymywany jest z reklam i darowizn.
Jeśli widzisz ten tekst, oznacza to, że blokujesz nasze reklamy.
Proszę rozważyć Darowizne aby wesprzeć serwis.

nijel
Weteran
Weteran
Łącze: Modem

Nieprzeczytany postautor: nijel » 01 lis 2010, 8:45

Batura pisze:A jakbyś zgłaszał o 20 to byś Liveboxem obrócił do galerii a na dsl cała noc.

A jakby system się zawiesił lub znów jakaś kilkudniowy release, albo po pół godziny stania w kolejce dostał uszkodzonego liveboxa to co? :)

nijel
Weteran
Weteran

Nieprzeczytany postautor: nijel » 01 lis 2010, 16:59

Batura, moim zdaniem poruszyłeś ciekawy problem mogący decydować przy wyborze usługi. W usługach na mass market zatrudniani są studenci, nawet sinologii. Zdarzają się tam bardziej wybitne jednostki, jednak one szybko uciekają gdzie indziej odbębniając "doświadczenie" i wybierając wyższe zarobki. Nikt nie będzie zatrudniał wykwalifikowanych pracowników (i więcej im płacił) dla klientów z problemem braku komunikacji między krzesłem a klawiaturą, głównie braku podstawowych umiejętności korzystania z komputera - taka jest większość klientów mass market. Tak jest w neo i właściwie wszystkich innych firmach oferujących usługi na rynek masowy. W związku z tym wprowadzane są specjalne procesy aby pracownik pierwszej linii nie mógł zbyt wiele zepsuć, dalej poza procesem niewiele może zrobić i pojawiają się błędy bo wszystkiego przewidzieć nie sposób. Więc dalej, albo modem wymieniany jest w telepunkcie (neo, możliwy problem - modernizacja systemów w związku z chińskimi murami, chociaż modernizują tylko raz na jakiś czas), albo firmą kurierską (BSA - to, że kurier nie dotarł to też zawsze wina tp - dopiero po kilku brakach dostarczenia OA łaskawie bierze na siebie odpowiedzialność, albo czasem zwala na winę piratów somalijskich którzy skroili, lub mogą skroić modemy - Godlewski coś w ten sposób tłumaczył problem zahipnotyzowanym w grudniu 2009), albo technik sam szybko przychodzi i nie opuści lokalu dotąd aż usługa nie zacznie działać (iDSL).

nijel
Weteran
Weteran

Nieprzeczytany postautor: nijel » 01 lis 2010, 17:31

bdkacz pisze:Podłączyłby dowolny inny modem, ADSL nawet 4 liter z domu by nie musiał ruszać:)

bdkacz, w iDSL ani w bardziej zaawansowanych usługach transmisji danych tak się nie da. Operatorzy jasno określają swoją odpowiedzialność, najczęściej w postaci własnych modemów instalowanych w lokalach klientów - zdalne zarządzanie i widoczność gdzie był ewentualny problem. Poza tym nadal nie odpowiedziałeś na pytanie.

Disable adblock

Awatar użytkownika
rene925
Donator
Donator
Łącze: DSL TP
Kontaktowanie:

Nieprzeczytany postautor: rene925 » 14 lis 2010, 20:35

Witam

Ostatnio przyjechali do mnie chłopaki z TP bo poprosiłem o bardzo szczegółowy wywiad techniczny.

sprawdzali czy na mojej linii pójdzie prędkość
4m/1m
8m/1m
15m/1536kb/s

Okazało się że zarówno 4 jak i 8mb bez problemu pójdzie a od centrali mam zaledwie 700m. Co do 15mb to raczej by nie dali chodź modem miał synchronizacje ale z tą szybszą prędkością mogłyby być problemy. Pytałem się dlaczego na infolinii Neostrady informują mnie że jestem oddalony od centrali o 3,5 km. Nie odpowiedzieli na to pytanie chodź zobaczyłem uśmieszek na twarzach jak wspomniałem o infolinii technicznej Neostrady. A jeśli chodzi o infolinie DSl 19330 to oni normalnie informują że centrala jest oddalona około 700m. Ciekawe dlaczego sa takie rozbieżności.

Wiecie może o jakiś promocjach lub tez nowościach w DSl-u mam nadzieje że niedługo pojawia sie jakieś konkretniejsze prędkości a co za tym pójdzie spadek cen prędkości 1,2,4,8mb
DSL TP 80/4
Realia 39/4

Faridrox
Starszy Użytkownik
Starszy Użytkownik

Nieprzeczytany postautor: Faridrox » 02 gru 2010, 23:25

czy mozna zamówić dsl na osobe fizyczna czy musi byc działalnosc gospodarcza?
Obrazek neo-10mb zte combo(broadcom)+wrt54g(tomato)

Awatar użytkownika
rene925
Donator
Donator
Kontaktowanie:

Nieprzeczytany postautor: rene925 » 03 gru 2010, 8:46

Faridrox pisze:czy można zamówić dsl na osobę fizyczna czy musi być działalność gospodarcza?

DSL można zamówić na osobę fizyczną. Trzeba pójść do Telepunktu w swojej miejscowości powiedzieć pani że chcesz posiadać internet DSL łącze np. 1mb, 2mb, 4mb, 8mb lub 15mb.

Możesz ubiegac sie rówiez o
a) zwiększenia maksymalnej prędkości transmisji od Abonenta do 512 kbit/s;
b) zwiększenia maksymalnej prędkości transmisji od Abonenta do 1024 kbit/s;
c) zwiększenia maksymalnej prędkości transmisji od Abonenta do 1536 kbit/s.

Tylko że to oczywiście kosztuje myślę że jak będziesz brał łącze 2mb i zwiększysz sobie transmisje od abonenta do 512 to będzie ok bo kwota zwiększonej transmisji na miesiąc wynosi około 23zł jak się oczywiście nie mylę.

Pamiętaj że jeżeli złożysz zamówienie to najpierw technicy sprawdzają możliwości techniczne i trwa to w zależności od 2-10 dni.

Na pewno na DSl nie będziesz narzekał bo ja przeszedłem z Neostrady na DSL i strasznie sobie chwalę i nie muszę czekać na usuniecie usterki 2-3 dni tylko zazwyczaj jest to robione w kilka godzin :)
DSL TP 80/4
Realia 39/4

Faridrox
Starszy Użytkownik
Starszy Użytkownik

Nieprzeczytany postautor: Faridrox » 08 gru 2010, 20:03

przez infolinie nie da rady?
Obrazek neo-10mb zte combo(broadcom)+wrt54g(tomato)

Awatar użytkownika
rene925
Donator
Donator
Kontaktowanie:

Nieprzeczytany postautor: rene925 » 09 gru 2010, 18:01

Zadzwoń sobie na infolinie DSL TP pod numer 19330 i tam ci udziela szczegółowych informacji. Na chwile obecną musisz złożyć zlecenie w telepunkcie tam do 10 lub 14 dni roboczych sprawdzają czy masz warunki techniczne aby świadczyć usługi na twojej linii. Jeśli są możliwości techniczne przyjeżdża do ciebie pan z Tp zakłada ci DSL i sprawdza czy ci działa internet podpisujesz umowę i możesz cieszyć się DSL-em
DSL TP 80/4
Realia 39/4

Phantomek
Użytkownik
Użytkownik

Nieprzeczytany postautor: Phantomek » 17 kwie 2011, 17:11

Witam,
chciałbym zapytać jak wygląda jakość tych łącz. Chodzi mi konkretnie o to czy jest regularność transmisji i czy pingi są niskie, ponieważ w szczególności na tym mi zależy.
Dzięki za info.
Pozdrawiam

Galusz
Bywalec
Bywalec

Nieprzeczytany postautor: Galusz » 17 kwie 2011, 17:38

O tyle o ile są droższe o tyle są lepsze..
Pingi także znacznie niższe od Neo (do wp.pl, onet.pl ~10-15ms)
Obrazek

sivy
Starszy Użytkownik
Starszy Użytkownik
Łącze: Neostrada

Nieprzeczytany postautor: sivy » 17 kwie 2011, 22:54

chyba ze Upload na 1 - 1,5MB to wtedy bodajze wchodzi annex M i zwiekszaja przeplot. Przez co rosna pingi.
Obrazek Obrazek
SNR Margin : 9.1 7.9
Rate (Kbps): 52517 8568

Awatar użytkownika
rene925
Donator
Donator
Kontaktowanie:

Nieprzeczytany postautor: rene925 » 15 cze 2011, 10:23

Witam

Na innych forach znalazłem opinie odnośnie internetu DSL TP. Mam nadzieje ze pomogą wam w decyzji czy lepsza jest neostrada czy DSL.

Użytkownik 1 napisał

Koledzy przedstawili temat i wskazali na zauważalne korzyści.Główną która jest istotna z biznesowego punktu widzenia to czas naprawy.Osobiście zdarzało mi się spotkać z awarią Neostrady trwającą 7dni oraz taką która zakończyła się rozwiązaniem umowy wskutek niemożliwości świadczenia usług. Z DSL jest inaczej. Skrócony czas naprawy i reakcji na zgłoszenie jest ważny, jeżeli możesz sobie pozwolić w teorii na brak internetu przez 5 dni to pozostań przy neo.

Użytkownik 2 napisał

Przy DSL jest inne uwierzytelnianie (na innych serwerach), wyższy priorytet do BRAS (stąd brak zatkanych łączy do DSLAMu), inny routing w sieci szkieletowej (tak przynajmniej bywało

Użytkownik 3 napisał

Inne sa wymagania na jakość linii na Neostrade i Internet DSL. Swego czasu usiłowałem dokonać upgrade'u łącza Neostrady na Internet DLS dla zaprzyjaźnionej firmy i okazało się, ze na tej samej linii usługa Internet DSL o takiej samej przepustowości w ogóle nie może zostać zestawiona ze względu właśnie na jakość linii.

Użytkownik 4 napisał

Witam,
Z racji tego iż naprawiam tego typu łącza stawiałbym na DSL'a.
1. Krótki czas reakcji w przypadku uszkodzenia wynosi 5h a nie 17 jak to jest w przypadku neo.
2. DSL jest jako priorytet gdy mamy kilka uszkodzeń.
3. DSL działa po innych ścieżkach niż neo tak że nie ma problemu w przypadku przeciążenia DSLAM'u na centrali.
4. Stały adres IP.

Użytkownik 5 napisał

DSL rozni sie od Neo. Bo DSL to:
- rozwiazanie biznesowe, nikt nie kaze Ci czekac na naprawe pare dni (do tej pory zglaszalem 3 awarie, technik byl u mnie najpozniej 3h po zgloszeniu, sama naprawa trwala pare minut)
- stale IP (sa sytuacje, ze to gra role)
- w praktyce masz gwarantowana predkosc (tzn oficjalnie nie, lae jak podczas pomiarow lacze nie jest w stanie osiagnac zamowionej przez Ciebie predkosci to zamowienie w ogole nie jest realizowane). jakby ktos nie wiedzial to tepsa sprzedaje lacza neo 4mb na lewo i prawo (ostanio znojomy kupil takie a miejszka 6km od centrali, ledwo mu sie ten modem laczy )

Jesli ktos mowi, ze miedzy DSL a NEO nie ma roznicy poza cena i stalym ip to niech sie troche doksztalci zanim nastepnym razem napisze takie glupoty...

Użytkownik 6 napisał

ja używam dsl 4mbit i nie wyobrażam sobie używania neo w 20 osób - nawet 6mbit. Chociażby wspomniana już pomoc techniczna - po rozwiązaniu problemu dzwonią sami i wyjaśniają sprawę.Również ruch jest kierowany trochę innymi trasami, więc pingi lepsze a i stabilność łącza na wysokim poziomie (prawie jak gwarantowany przepływ )

DSL TP 80/4
Realia 39/4

hunter23
Starszy Użytkownik
Starszy Użytkownik
Łącze: Neostrada

Nieprzeczytany postautor: hunter23 » 06 lip 2012, 9:46

Jak narazie nie mogę złego słowa powiedzieć ;) Załapałem się na promocje Turbo DSL dla NEO, promocja 10000 10Mb i 1Mb ( migracja z neo 6Mb ), mimo swojej długiej linii 53/38db mam taką prędkość nonstop ( kres mojej linii zapewne ).

http://www.speedtest.net/result/2048176431.png

Nie spotkałem się jak narazie ze spadkiem tej prędkości, problemami z YT, wysokimi pingami. Nawet ten modem cellpite jest do uznania bardzo dobrze trzyma synchro nic sie nie dzieje oraz wifi myślałem, że będzie gorsze a tu prosze mimo trybu G i aby jednej antenki zasięg względem TP LINKA 8961ND mam pełen zasięg.

aragz
Nowicjusz
Nowicjusz
Kontaktowanie:

Nieprzeczytany postautor: aragz » 24 kwie 2013, 11:30

Użytkuje DSL od ponad 2 lat i wrażenia jak najbardziej pozytywne - stałe łącze bez praktycznie żadnych problemów technicznych.. Dla kogoś kto pracuje z wykorzystaniem internetu i komputera jak najbardziej dobra opcja. A jeśli nawet pojawi się problem dzwonimy na infolinie i po paru godzinach zjawia sie ktoś z TP i naprawia problem..

Disable adblock

Wróć do „DSL”