Czy jesteście zadowoleni z usługi DSL Tp

Tutaj dowiesz się wszystkiego o DSL TP
Awatar użytkownika

Topic author
rene925
Donator
Donator
Łącze: DSL TP
Kontakt:

Czy jesteście zadowoleni z usługi DSL Tp

Nieprzeczytany post autor: rene925 » 07 sie 2010, 17:09

Witam

Praktycznie w tym dziale nikt nic nie pisze a ja chciałbym to trochę zmienić. Obecnie jestem posiadaczem DSL 2M/512 i nie żałuje zmiany przedtem miałem internet z Netii.

Napiszcie nie tylko dla mnie ale też dla innych osób które zastanawiają sie nad wyborem DSL czy naprawdę warto.

1. Jak wam sprawuje sie DSL
2. Czy jesteście zadowoleni z infolinii technicznej
3. Czy mieliście kiedykolwiek problem z swoim łączem i jak szybko sprawa została rozwiązana. Co to była za sprawa
4. Czy jeżeli skończy ci sie umowa na DSL to przedłużysz umowę czy raczej przejdziesz na Neostradę, lub zmienisz operatora na innego który będzie świadczył internet np. Netia.
5. Czy mieliście kiedykolwiek problem z przeciążeniem na centrali co spowodowało spadek maksymalnych prędkości DSL i czy sprawa w krótkim czasie została naprawiona.
6. Jeżeli abonent nie prowadzi działalności gospodarczej a posiada internet z Netii lub tez Neostradę to czy przejście z Neostrady na DSL jest opłacalne dla osoby której Neostrada działa w jak najlepszym porządku czy raczej jest to wyrzucanie pieniędzy w błoto??

Według mnie jest tyle postów odnoście porównania łącza Netii i DSL Tp czym sie różnią że powinniśmy osoba które są zainteresowane zmianami usług na swoim numerze telefonu nieco rozjaśnić sytuacje.

Pozdrawiam

Ps. Jeżeli jesteś niezadowolony z usługi DSL lub jesteś średnio zadowolony to napiszcie co co jest nie tak że jesteście nie zadowoleni z usługi
DSL TP 80/4
Realia 39/4

sivy
Starszy Użytkownik
Starszy Użytkownik
Łącze: Neostrada

Re: Czy jesteście zadowoleni z usługi DSL Tp

Nieprzeczytany post autor: sivy » 09 sie 2010, 19:55

1) Na poczatku mialem problemy (jakies ...6lat temu) ale to byla wina najpierw zapchanej centrali, potem modemu.
2) Bardzo, z kimkolwiek rozmawiałem wiedział o czym mówi i potrafił to przełożyć na mniej techniczny język (gdy się jeszcze nie miało pojecia o co wtedy biega)
3) Te ~kilka lat temu (po zmianie z 1MB na 4MB) transfer mialem ok 30kb/s resetowali porty, pomagalo na dzien,Pozniej znow pisanie reklamacji. Stwierdzili ze Infrastruktura nie wyrabia i czekaja na modernizacje traktow Leszno-Bydgoszcz. Po tygodniu problemy zanikły. Z rok temu modem zaczal sypac bledami i w ciagu 48h (byloby wczesniej, ale nie bylo mnie w domu) wymieniono na nowy/sprawny.
4) Jakis miesiac temu to zrobilem (dzieki jednemu z uzytkownikow tego forum) udalo mi sie (gdzie walczylem ponad 4 lata) na zmiane DSL na wyzsza opcje.
5) napisane w pkt 3.
6) Jesli nie ma zadnych problemow, to nie ma sensu przechodzic na DSL. Posiadam zarowno DSL jak i Neo (w 2 roznych lokalizacjach) pod DSL mam podpietych ok 15 osob. Kazdy dzien zwloki w razie gdyby lacze padlo spowodowalby procesje do moich drzwi ;)
Obrazek Obrazek
SNR Margin : 9.1 7.9
Rate (Kbps): 52517 8568

Awatar użytkownika

Topic author
rene925
Donator
Donator
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: rene925 » 26 sie 2010, 11:58

To co tylko sivy posiada DSL TP a reszta czemu nie piszecie jedna opinia o usłudze DSL to za mało aby ktoś się mógł zdecydować czy zamówić DSL czy Neostradę?? Temat jest po co aby później nie pojawiały sie pytania typu "Czym sie różni DSL od Neostrady oprócz ceny??". Kiedyś jak jeszcze posiadałem i neostrade i netie to, to forum tętniło życiem a teraz widzę że osoby za bardzo już nie piszą na forach no może kilka osób które są zaangażowane i starają sie pomóc innym użytkownikom którzy dopiero raczkują.
DSL TP 80/4
Realia 39/4

nijel
Weteran
Weteran
Łącze: Modem
Numer GG: 0

Nieprzeczytany post autor: nijel » 27 sie 2010, 7:53

rene925, większość usług iDSL posiadają firmy, one nie udzielają się na forach i pewnie ciężko będzie o jakieś opinie. Główna różnica to rynek na który kierowane są te usługi. Chodzi o obsługę, czas usuwania ewentualnych usterek - przez dłuższy czas braku działania usługi firma może ponieść straty. Dla niektórych ważny jest też stały IP. Sama jakość poprawnie działającego łącza będzie podobna.

Jeśli ktoś potrzebuje neta do domu to lepiej wybrać neo i w ogóle się nie zastanawiać, po co więcej płacić. Jak do firmy to lepiej iDSL, Biznes Pakiet (usługa ta jeszcze raczkuje, myślę, że z czasem będzie tańsza i zacznie kanibalizować iDSL) lub w wypadku większego znaczenia łącza usługi z "wyższej półki. Moim zdaniem nie ma sensu porównywanie usług Netii dla klientów prywatnych z łączami biznesowymi tp, chyba, że firma lubi ryzyko ;-)

Awatar użytkownika

Topic author
rene925
Donator
Donator
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: rene925 » 12 paź 2010, 20:56

nijel pisze:rene925, większość usług iDSL posiadają firmy, one nie udzielają się na forach i pewnie ciężko będzie o jakieś opinie. Główna różnica to rynek na który kierowane są te usługi. Chodzi o obsługę, czas usuwania ewentualnych usterek - przez dłuższy czas braku działania usługi firma może ponieść straty. Dla niektórych ważny jest też stały IP. Sama jakość poprawnie działającego łącza będzie podobna.

Jeśli ktoś potrzebuje neta do domu to lepiej wybrać neo i w ogóle się nie zastanawiać, po co więcej płacić. Jak do firmy to lepiej iDSL, Biznes Pakiet (usługa ta jeszcze raczkuje, myślę, że z czasem będzie tańsza i zacznie kanibalizować iDSL) lub w wypadku większego znaczenia łącza usługi z "wyższej półki. Moim zdaniem nie ma sensu porównywanie usług Netii dla klientów prywatnych z łączami biznesowymi tp, chyba, że firma lubi ryzyko ;-)

Witam

Od sierpnia mam DSL a przedtem miałem neostrade i muszę się z tobą nie zgodzić.
1) Po pierwsze dobór łącza
Obecnie korzystam z łącza 2M/512 bo pobieranie z prędkością 256 jest dla mnie za małe i przy neo nie dość że masz widełki to jeszcze nie możesz sobie dokupić sobie uploadu.
2) Jakość
Jeżeli coś ci sie zepsuje np modem lub zasilacz to technizy na drugi dzień do ciebie przyjeżdzają i wymieniają dodatkowo sprawdzaja parametry łacza i sprawdzaja czy internet działa ok.
Przy Neostradzie jest tak że z chwilą zgłoszenia zepsucia modemu ty sam musisz pofatygować się do Telepunktu.
Jeśli chodzi o DSL to jeszcze nie byłoby zgłoszenia które nie zostałoby wykonane do 1 dnia zawsze w tym samym dniu zgłaszając np. zmianę przeplotu z interleave na fast taka przemiana trwała dosłownie 20 minut. Przy Neostradzie taka zmiana jest niewykonalna.
3) Profesjonalni konsultanci i infolinia 19330

Przy Neostradzie zawsze jak nie osiągałem pełnej prędkości to zawsze mówili mi że predkośc jest zawsze do i transfer nigdy nie jest gwarantowany przez operatora a zawsze jak dzwoniłem pod infolinie Neostrady to zawsze próbowano mi wciś że mam zawirusowany komputer a teraz??
Internet DSL śmiga aż miło wyciągam pełna prędkość a nawet czasami trochę więcej nie zdarzyło mi się reklamować spadku transferu chociażby o marne 5kb/s. oglądam telewizje przez internet rozmawiam po przez voip i nie zdarzyło się ażeby były jakieś zniekształcenia obrazowe czy głosowe. Oczywiście o neostradzie nie mogę powiedzieć dobrych rzeczy bo to była gehenna tv nie dało sie oglądać przycinało obraz jedna wielka kaszana.
4) Cena
Neostrada 2M kosztuje około 55zł natomiast DSL 150zl widać różnice??
Jestem osobą której zależy na tym aby internet był rzeczywiście chodził a nie żeby były z nim problemy. Żałuje jednego że wcześniej nie wziąłem sobie DSL

nijel pisze:Jeśli ktoś potrzebuje neta do domu to lepiej wybrać neo i w ogóle się nie zastanawiać, po co więcej płacić

Ja widzę bardzo duże różnice odnośnie jakości i podejścia do techników i rozwiązywanie usterek technicznych i DSL nie zamieniłbym na neostrade nawet jakby mi dawali neo za 20 zł miesięcznie.
DSL TP 80/4
Realia 39/4

nijel
Weteran
Weteran

Nieprzeczytany post autor: nijel » 16 paź 2010, 16:11

Niewątpliwie masz rację.
1) Rzeczywiście przydatną rzeczą jest możliwość dopasowywania konfiguracji usług pod własne potrzeby.
2) Usługa kierowana dla firm, one zawsze mają lepszą obsługę. Dodatkowo więcej kompetencji kierowanych już na I linie.
3) Wielu Doradców z umową o pracę na czas nieokreślony, mało outsourcingu, w związku z tym dużo mniejsza rotacja. Do tego narzędzia diagnostyczne. Przy iDSL nie musisz za dużo mówić o swoim problemie, sprawdzą dane z modemu (telnetują sie na niego: czy są jakieś błędy, czy to liniowe, czy w AAL5, czy od strony LAN, czy eth jest aktywny, czy sprzęt za modemem dobrze skonfigurowany), aktualny ruch na łączu. Gdybyś miał jakieś spyware albo w jakiś inny sposób wysycony upload sami zauważą.
4) No właśnie, ta różnica w cenie. Dlatego bardziej byłbym skłonny rozpatrywać to po segmencie klienta i jego potrzebach. Zdecydowana większość klientów neo nie ma problemów z netem i też działa im dobrze.

Wymieniliśmy obserwacje, jeśli ktoś się zastanawia może po lekturze tego będzie mu łatwiej.

Awatar użytkownika

Topic author
rene925
Donator
Donator
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: rene925 » 20 paź 2010, 16:45

Witam

Znalazłem ciekawy artykuł odnośnie internetu DSL.
http://www.idg.pl/spons/tp/
DSL TP 80/4
Realia 39/4

bdkacz
Wiarus
Wiarus
Łącze: Neostrada Fiber

Nieprzeczytany post autor: bdkacz » 20 paź 2010, 16:48

rene925 pisze:Witam

Znalazłem ciekawy artykuł odnośnie internetu DSL.
http://www.idg.pl/spons/tp/

Patrz na nagłówek : ARTYKUŁ SPONSOROWANY

to tyle w temacie :D
Netia LLU + Netgear DGND3700v2:
ObrazekObrazekParametry linii

Awatar użytkownika

Topic author
rene925
Donator
Donator
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: rene925 » 20 paź 2010, 16:58

Nie każdy artykuł sponsorowany jest złym artykułem najbardziej podoba mi się w tym artykule te kilka zdań które przyklejam.

I od razu mówię że z tym zgadzam sie w 100%

Jedną z najważniejszych wartości, której oczekuje każdy użytkownik internetu, a firma szczególnie, jest prędkość i pewność działania. Na czym polega różnica między standardowym dostępem do sieci a Dostępem do Internetu DSL? Jest znaczna - gdyż w przypadku Dostępu do Internetu DSL korzystamy z podwyższonego priorytetu w ściąganiu i wysyłaniu danych. To tak, jakbyśmy poruszali się w zakorkowanym mieście pojazdem uprzywilejowanym - teoretycznie wszystkie samochody mogą jechać z prędkością 60 km/h, ale w praktyce wygląda to inaczej. Analogicznie biznesowy Dostęp do Internetu DSL, w odróżnieniu od innych podstawowych dostępów do Internetu, posiada przywilej szybkiej jazdy. Podczas gdy pozostali użytkownicy „drogi” szarpani poczuciem bezsilności niekiedy ledwo brną do przodu.
DSL TP 80/4
Realia 39/4

nijel
Weteran
Weteran

Nieprzeczytany post autor: nijel » 20 paź 2010, 21:15

bdkacz pisze:
Patrz na nagłówek : ARTYKUŁ SPONSOROWANY

to tyle w temacie :D

A z czym dokładnie się nie zgadzasz? Rozmawiamy tutaj o wadach i zaletach, Twoje uwagi mogą być cenne, podziel się.

Batura
Wiarus
Wiarus
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: Batura » 22 paź 2010, 23:11

Np jak bym miał Liveboxa i by mi padł to se go wymianę w godzinę, a jak byum miał DSL i by mi padł to na fachurów czekał do nasŧepnego dnia.
http://zboj.lamignat.prv.pl
Klient po przepięciu modemu do innego USB stwierdził:
Włączył mi się teraz prokreator znajdowania nowego sprzętu.

hans1054
Starszy Użytkownik
Starszy Użytkownik

Nieprzeczytany post autor: hans1054 » 24 paź 2010, 9:30

.
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika

Topic author
rene925
Donator
Donator
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: rene925 » 24 paź 2010, 9:32

Batura pisze:Np jak bym miał Liveboxa i by mi padł to se go wymianę w godzinę, a jak byum miał DSL i by mi padł to na fachurów czekał do nasŧepnego dnia.

W cale nie musisz czekać 24h aż ci przywiozą modem oni w umowie mają że do 24h maja naprawić usterkę jak nie możesz połączyć się z netem jest to naprawdę o wiele szybciej. Jak zgłaszałem usterkę portu Ethernet ( godz. 12.00 ) to Tp do 2 godzin oddzwoniła i o godz. 20.00 miałem montera w domu i wymienił mi modem.

Dla mnie lepiej jest jak mi monter przywiezie sprzęt bo jest mi nie ukrywam łatwiej bo pracuje od 8.00 do 16.00 telepunkt jest czynny do godz. 17.00 to zanim ja tam dojadę to telepunkt jest juz dawno zamknięty.

W chwili obecnej moi sąsiedzi strasznie narzekaja na neostrade bo mają prędkości 2,6,10mb a łącze mają tylko do 0.5mb. Jeden sąsiad skuszony przeze mnie jak dobrze działa mi internet postanowił przejść na DSL. Jakież było jego zdziwienie jak dostał odpowiedź "Brak możliwości technicznych" ze względu na zapchana centralę. Sąsiad zapytał sie jak to jest że DSL nie ucierpiał przy przeciążeniu a Neostrada ledwo zipie: Odpowiedział że to jest lepsza i droższa usługa i klienci są bardziej wymagający dlatego ta prędkość jaka klienci mają i jaka zamówili musi być dostępna. Bo jakim celem firma czy klient indywidualny płacąc za sam internet DSL 200zł miał dokładnie taką sama usługę jak neo która kosztuje tylko (50-70zł) ?? Są to różnice za które płaci sie słono $$$$$$

Być może dlatego że mieszkam na wsi i dlatego są takie problemy z tym internetem nie wiem czy miastowi tez maja takie problemy. Pewnie jak są problemy to są jeszcze inni dostawcy internetowi :):):):)
DSL TP 80/4
Realia 39/4

nijel
Weteran
Weteran

Nieprzeczytany post autor: nijel » 29 paź 2010, 9:50

Jeszcze jedna ciekawa obserwacja świadcząca o jakości usługi, chociaż z przed kilku m-cy - nie wiem czy tak jest nadal. W punktach Play zauważyłem charakterystyczne modemy speed stream 4100. Sprzedają m.in usługi Netii, a korzystają z iDSL zamiast neta zaprzyjaźnionej firmy. Ciekawe jak jest w punktach sprzedaży innych ISP.

Batura
Wiarus
Wiarus
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: Batura » 30 paź 2010, 21:10

rene925 pisze:
Batura pisze:Np jak bym miał Liveboxa i by mi padł to se go wymianę w godzinę, a jak byum miał DSL i by mi padł to na fachurów czekał do nasŧepnego dnia.

W cale nie musisz czekać 24h aż ci przywiozą modem oni w umowie mają że do 24h maja naprawić usterkę jak nie możesz połączyć się z netem jest to naprawdę o wiele szybciej. Jak zgłaszałem usterkę portu Ethernet ( godz. 12.00 ) to Tp do 2 godzin oddzwoniła i o godz. 20.00 miałem montera w domu i wymienił mi modem.

A jakbyś zgłaszał o 20 to byś Liveboxem obrócił do galerii a na dsl cała noc.
http://zboj.lamignat.prv.pl
Klient po przepięciu modemu do innego USB stwierdził:
Włączył mi się teraz prokreator znajdowania nowego sprzętu.

Zablokowany Poprzedni tematNastępny temat