można jakoś obejść wywiad techniczny

Tutaj dowiesz się wszystkiego o DSL TP

Topic author
krzyniog
Nowicjusz
Nowicjusz
Numer GG: 0

można jakoś obejść wywiad techniczny

Nieprzeczytany post autor: krzyniog » 24 paź 2010, 17:44

Witam
Mieszkam ok 4km od centrali i mam problem z zawarciem umowy na DSL 4Mb. Dostaję odmowę ze względu na słabe parametry linii. Obecnie działa tam neo 6Mb bez żadnego zrywania. Przez pewien czas udało mi się też przetestować takiego właśnie DSL-a na tym łączu i wszystko było ok.
Czy w takiej sytuacji jest jakaś możliwość obejścia tego wywiadu?

Awatar użytkownika

rene925
Donator
Donator
Łącze: DSL TP
Kontakt:

Re: można jakoś obejść wywiad techniczny

Nieprzeczytany post autor: rene925 » 24 paź 2010, 18:49

krzyniog pisze:Witam
Mieszkam ok 4km od centrali i mam problem z zawarciem umowy na DSL 4Mb. Dostaję odmowę ze względu na słabe parametry linii. Obecnie działa tam neo 6Mb bez żadnego zrywania. Przez pewien czas udało mi się też przetestować takiego właśnie DSL-a na tym łączu i wszystko było ok.
Czy w takiej sytuacji jest jakaś możliwość obejścia tego wywiadu?

Niestety, ale nie. Wywiad techniczny jest obowiązkowy. Jeżeli technicy powiedzieli ci, że jest brak możliwości technicznych to może spróbuj zamówić łącze 2mb. Jeżeli i na łącze 2mb też dadzą odpowiedź odmowną to chyba ci 1 mb pozostaje, bo pewnie te niższe prędkości ci nie odpowiadają np.dsl500.

Technicy pod względem DSL bardzo rygorystycznie patrzą na względy techniczne. Jak dadzą zgodę na instalacje u ciebie łącza 4mb to muszą wiedzieć, na 100% że to pójdzie, bo w DSL-u nie ma widełek jest stała synchronizacja a w neo synchronizacja jest zmienna raz możesz mieć pełne synchro a juz za drugim razem ta synchronizacja może ulec zmianie. Na twoim miejscu spróbowałbym porozmawiać z technikami, co ci sprawdzali linie, jaka maksymalna prędkość mogłaby być na twoim łączu.

Być może jak będziesz miał DSL 1mb i będziesz chciał mieć wyższa prędkość to może ci poprawią parametry linii.

Gwarantuje ci, że jak zamówisz obojętną opcję DSL to na pewno nie będziesz narzekał, na jakość obsługi klienta a z Internetu będziesz bardzo zadowolony, bo prędkości, z jakich korzystam sa maksymalne i nie zdarzyło mi się, aby były jakieś spadki prędkości.
DSL TP 80/4
Realia 39/4

Topic author
krzyniog
Nowicjusz
Nowicjusz

Nieprzeczytany post autor: krzyniog » 24 paź 2010, 19:27

Dzięki za wyczerpującą odpowiedź. Ciekawe czy w związku z tym, że nie mam warunków technicznych na DSL 8000 będę mógł zamienić tą neostradę na DSL 2000 w promocji Sprinter. W regulaminie jest info, że 6Mb można zamienić tylko na 8Mb lub wyższe.

Awatar użytkownika

rene925
Donator
Donator
Łącze: DSL TP
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: rene925 » 24 paź 2010, 19:53

Jeśli chodzi o regulaminy to zaraz ci wytłumaczę.

Jeżeli chodzi o promocje DSL sprinter dla neo rzeczywiście jest taki zapis w regulaminie. Jeżeli masz opcję neo 6mb to musisz zamówić dsl 8mb koniec kropka.

Natomiast jest tez inna promocja DSL Sprinter i dzięki niej możesz podpisac nową umowe na DSL 1mb a umowę na neostrade możesz rozwiązać. Wówczas zmieniając neostrade na DSL nie będziesz ponosił żadnej kary umownej.
DSL TP 80/4
Realia 39/4

Topic author
krzyniog
Nowicjusz
Nowicjusz

Nieprzeczytany post autor: krzyniog » 24 paź 2010, 21:26

Dzięki za wszystkie cenne informacje. Pozdrawiam.

Zablokowany Poprzedni tematNastępny temat