Przedłużenie umowy DSL TP

Tutaj dowiesz się wszystkiego o DSL TP
Awatar użytkownika

Topic author
rene925
Donator
Donator
Łącze: DSL TP
Kontakt:

Przedłużenie umowy DSL TP

Nieprzeczytany post autor: rene925 » 18 maja 2011, 23:09

Witajcie dość długo widzę ze nikt nie pisze w zakładce DSL TP :)
Już w lipcu kończy mi się umowa na DSL Sprinter i chciałbym was poprosić o poradę. Posiadam łączę 2M/512kb/s i płace około (+/-) 145zł za sam DSL. Liczyłem ze jak wezmę sobie DSL sprinter dla lojalnych klientów to cena miedzy opcją 2M/512kb/s a 4MB wyniesie uśredniając około 30zł.
Dsl sprinter dla lojalnych;
2M= 9 miesięcy* 85zł+pozostałe 15 miesięcy* 122zł=2595zł. 2595:24 miesiące= 108zł dokupując dodatkowe 256kb/s rachunek podskakuje do 133zł średnio - miesięcznie
4M=9 miesięcy* 85zł+pozostałe 15 miesięcy* 208zł=765+3120=3885. 3885zł : 24 miesiące=162zł
Różnica wynosić będzie około 29zł miesięcznie

Dostałem od znajomych propozycję abym przeszedł z DSL na neostrade i dodatkowo za kilka dni TP będzie świadczyła usługę VDSL z prędkościami 40 i 80mb. Powiem szczerze byłbym skłonny wziąć neostrade tylko pamiętam jak w dupę dała mi ta usługa. Infolinia była niekompetentna monterzy mówili, że jest ok., że łącze niegwarantowane i błędne koło się zamyka. W ciągu 12 miesięcy była tylko 1 usterka naprawiona w tym samym dniu + wymiana modemu. Korci mnie bardzo wypróbowanie neostrade 20mb i szybszej np. 80mb jakby moja centrala dała rady, ale nie chce się wpuścić w maliny, bo zrezygnuje z DSL-a problemy z neo, jakie były to raczej przypominać nie musze i później znów szkoda przechodzić znów na Dsl-a i płacić znów opłaty aktywacyjne, opłaty za modem a wiadomo takie opłaty do najniższych nie należą. Dlatego wydaje mi się ze skoro usługa DSL zdała u mnie egzamin na ocenę (-5) to chciałbym przedłużyć umowę Właśnie w usłudze DSL. Jeżeli macie sugestie porady odnośnie czy lepiej zaryzykować i jeszcze raz wypróbować neo czy pozostać w DSL to piszcie śmiało, bo chce poznać wasze zdania na ten temat piszcie również czy warto podpisywać umowę na 12 miesięcy czy na 24 miesiące. Miejcie przede wszystkim na względzie to ze nie małe kwiatki przeszedłem z neo a o Netii to już wspominać raczej nie będę :)
Mam do was kilka pytań, dlatego proszę o odpowiedzi osoby, które rzeczywiście cos wiedza na ten temat albo SA pracownikami.
- Dlaczego podczas awarii masowej klienci neostrady na mojej ulicy nie mieli Internetu a posiadając usługę DSL normalnie korzystałem z Internetu
- Jak to jest neo i dsl są na jednej centrali, ale jak się w neo cos schrzani to dsl-owcy w ogóle tego nie odczuwają czyżby neo była na innej półce a DSl jest na osobnej półce??
- Oprócz stałego Ip super obsługi klienta, priorytetowości sieci, oraz usuwanie usterek w 24h czy DSL posiada jeszcze jakieś zalety??
- Dość rygorystycznie podchodzi się do prędkości DSL czy w ciągu tego roku Tp podniesie prędkości DSL TP, jeżeli neostrada będzie świadczyła Internet w prędkości 40 i 80mb??
- czy DSL będzie mógł skorzystać w protokołu VDSL??
- Oprócz powielonej usługi DSL Raid będą jakieś inne promocje, w których cena za Internet spadnie??
- czy wybraliście usługę DSL, ponieważ gwarantuje bezpieczeństwo wysoka, jakość świadczonych usług i oraz jeżeli cos się stanie z Internetem to zostanie naprawione jak szybko to się da??

Mam nadzieje, że w niedługim czasie odpowiecie na moje pytania
Pozdrawiam
DSL TP 80/4
Realia 39/4

sivy
Starszy Użytkownik
Starszy Użytkownik
Łącze: Neostrada

Re: Przedłużenie umowy DSL TP

Nieprzeczytany post autor: sivy » 19 maja 2011, 8:39

Mam dokladnie ten sam dylemat, wiec zglosilem chec na VDSL (moja centrala mialabyc wyposazona w karty vdsl2 do konca lutego). Wczoraj Pan zadzwonil z TP i zapytal jak moze pomoc, zapytalem czy jest mozliwosc VDSL w moim miescie .. posprawdzal i powiedzial ze nie wczesniej jak w lipcu. (Aktualnie posiadam DSL 8000, i umowe mam do sierpnia :) Zapytalem sie takze czy przewiduja uzycie technologii vdsl w InternetDSL, Pan powiedzial, ze nie. Przedstawilem mu swoja sytuacje, On zasugerowal zebym przeszedl na Neo - jesli jest mozliwosc 20MBIT. Z gory poinformowalem Go , ze boje sie zastoju spowodowanego brakiem internetu - gdyz posiadam siec i 16 uzytkownilkow. W sumie awarii DSL nie doswiadczylem wcale (poza wymiana modemu) kwestia dnia nastepnego. Jesli cos sie dzieje, to tylko wina po stronie uzytkownika. Pan zaproponowal mi abym zabral neo 20mbit na probe. Zapytalem jak skoro na tej linii swiadczona jest juz usluga DSL, powiedzial ze jesli mieszkam w bloku to zapewne idzie wiecej niz (2 badz 4 pary - nie pamietam) to zapewne kolejne (2 albo 4) da sie wyciagnac i zrobic pod neo, a splitterem przelaczac miedzy usluga DSL, a Neo. Znajac moich technikow, ktorzy powinni miec kswye BMT, to i tak z gory powiedza ze nie. Stwierdzil ze postara sie to pilotowac i zamowil neo 20mbit, na probe. Posiadam take Neo w innej lokalizacji (3,5km) od centrali i jak korzystam z niej ... 2-3 lata nie mialem problemow, wiec moze sie uda. Koszt DSL to w moim przypadku 365zł (z tel) a za to moglbym miec 3 neo x 20mbit i 3 tel !! - Sam to zaproponowal.
Obrazek Obrazek
SNR Margin : 9.1 7.9
Rate (Kbps): 52517 8568

Awatar użytkownika

Topic author
rene925
Donator
Donator
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: rene925 » 20 maja 2011, 11:10

Mam dobrą wiadomość - nowa usługa VDSL będzie świadczona także w usłudze DSL . Info 100% pewne

Jak czegoś dowiem się więcej to zaraz napiszę ale jest ciężko bo nikt nie chce puścić pary z ust. kobieta mnie poinformowała że DSL ruszy z kopyta ale kiedy nie udzieliła mi informacji.
Nikt nic nie chce powiedzieć być może coś planują i rzeczywiście coś wejdzie ale czy to będzie w tym roku to raczej wątpię. Jeżeli cos planują to raczej skłaniam sie teraz do umowy na 12 miesięcy zamiast 24 miesięcy
DSL TP 80/4
Realia 39/4

Awatar użytkownika

Topic author
rene925
Donator
Donator
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: rene925 » 21 maja 2011, 12:28

Witam

Już wiem, co nie, co także wszystko po kolei przekaże.
Odnośnie usługi, VDSL2 prędkość 40 i 80mb będzie świadczona w największych miastach a z biegiem czasu centrale będą doposażone w te właśnie karty. Najważniejszym czynnikiem jest odległość, bo im więcej Klientów Tp (nie liczy się bsa i wrl) będzie miało do 1,5 kilometra odległość od centrali tym szybciej taka karta VDSL2 będzie na centrali montowana. Jeżeli ¾ centrali to Bsa lub tez Wrl lub będzie bardzo mało linii spełniać wymóg do 1,5 kilometra długość linii wówczas takie karty ze względów ekonomicznych nie będą montowane. Na wsi takie karty tez maja być także to tez dobra wiadomość dla klientów neo ważne żeby długość centrali nie była dłuższa niż 1,5 kilometra, bo wtedy DUPA. Jak wiadomo prawdopodobnie z większymi prędkościami nie powinno być żadnych problemów, bo centrale jak i karty będą doposażone odpowiednio i przez najbliższe 2-5 lat nie powinno być problemów, ale wiadomo wszystko się zacznie chrzanic jak wszyscy przejdą na najszybsze prędkości wtedy znów istnieje zagrożenie zapychania się łącz, bo nie tylko dokupienie kart VDSL2 się liczy i rozbudowa centrali, ale także trzeba zadbać o siec szkieletową. Usługa VDSL2 powinna lepiej działać niż inne Neostrady bardziej stabilnie przybliżona, jakość do, DSL ale jeżeli chodzi o awarie to jednak trzeba będzie sobie trochę poczekać. Jeżeli zdarzy się, że prędkość 40 i 80mb pomimo warunków technicznych będzie nieosiągalna wówczas technicy automatycznie zwalniają port VDSL2 dla innego użytkownika i jest podpinany pod port, który obsługuje albo adsl lub adsl2+. Myślę, że jest to dobre rozwiązanie, bo, po co ktoś ma blokować port jak go fizycznie w takich dużych prędkościach nie będzie wykorzystywał.
Najbardziej zainteresował mnie fakt, że usługa, DSL będzie świadczona właśnie na kartach VDSL2. Rygor długości linii jest jeszcze większy, ponieważ linia nie może być dłuższa niż 1000 metrów od centrali, czyli długość linii nie może być większa niż 1 kilometr to jest pierwsza sprawa. Druga sprawa to dobra, jakość kabli napowietrznych. Z tego, co wiem, jeżeli ktoś będzie się mieścił w długości linii wówczas owe kable napowietrzne będą wymieniane przez techników.
Tp będzie stawiała przede wszystkich na nowych klientów lub tych, którzy chcą przejść na wyższą usługę a co do klientów BSA, którzy będą chcieli przejść sobie z opcji 20mb na wyższa prędkość musze niestety zmartwić, bo szanse dostać wpięcie z karty z adsl2+ na kartę VDSL będzie graniczyło z cudem jak nie z brakiem możliwości do podpięcia do właśnie nowej karty. Nawet jak w Netii pojawi się taka opcja 40 i 80mb to zarówno w roku 2011 jak i 2012 będzie naprawdę ciężko dostać podpięcie do karty VDSL, bo ledwo centrala zostanie doposażona w Te właśnie karty w ciągu kilku dni wszystko będzie pozajmowane, bo klienci Tp będą odpowiednio informowani o właśnie przyspieszonym Internecie i zanim bsa jak inni operatorzy się rusza z zapytanie o warunki techniczne to wszystkie porty VDSL będą już pozajmowane. Sami wiecie, że każdy chce mieć jak najszybszy Internet, ale karty do centrali do najtańszych nie należą i dlatego w tym roku jak i w roku 2012 klienci Neostrady mogą być źli, że niby oferta jest dostępna a brak warunków technicznych oczywiście nie wspominam o Bsa, bo to w ogóle będzie katastrofa i pewnie będą Skarżyc się do UKE, że nie mogą mieć superszybkiego Internetu a neostradowicze mogą mieć. To tyle
Jestem ciekaw jak to będzie wyglądało w DSL, bo
Modem nie polaczy się z kartą VDSL prawdopodobnie trzeba będzie wymienić modem
Czy prędkości pozostaną niezmienne, czyli 512, 1M, 2M, 4M, 8M, 15M, czy jednak Tp postara się jednak zwiększyć przepustowość, DSL o właśnie prędkości 40 i 80M. Wydaje mi się, że tak, ale osoba nie mogła mi udzielić info na ten temat, ale raczej jest to prawdopodobne, na 80% bo, po co przełączać DSL na lepsza kartę jakby max w ofercie było tylko 15M. Myślę, że albo pod koniec roku DSL się obudzi albo na początku 2012 będzie wielka rozpierducha i ceny trochę zmaleją i usługa powiększy się o nowe prędkości.

Zastanawiam się jeszcze albo nad ta właśnie neostradą 40 lub 80mb albo nad przedłużeniem DSL na 2 lub 4M na 12 miesięcy a potem się zobaczy. Boje się, że ktoś mógłby mnie ubiec przy zamówieniu usługi, bo jeżeli będzie 1 karta a w tej karcie jest kilkanaście portów to może zdarzyć się tak, że zlecenia będą realizowane po kolei i wówczas wszystkie porty mogą zostać zajęte. A niestety nie znam dobrze żadnego technika z TP, który by mi pomógł także raczej jeszcze najprawdopodobniej na DSL zostanę. Ale jeszcze decyzji nie podjąłem. Ja na swojej ulicy naliczyłem aż 20 osób, które będą się starać o VDSL
DSL TP 80/4
Realia 39/4

Zablokowany Poprzedni tematNastępny temat