Nowe promocje DSL TP "Turbo DSL" i "Super-Promocja IDSL"

Tutaj dowiesz się wszystkiego o DSL TP

Czy przejdziesz z neostrady na DSL

Tak ponieważ ceny są na niskim poziomie
2
8%
Raczej tak ponieważ jakość usługi DSL jest lepsza od neostrady a cena DSL spadła do racjonalnego poziomu
6
24%
Nie bo cena DSL wciąż jest za wysoka a neostrada 20mb 40 i 80mb jest o wiele tańszą usługą
12
48%
Zdecydowanie NIE po co przepłacać nie widać różnicy a to sa praktycznie dwie te same usługi
5
20%

Liczba głosów: 25

hans1054
Starszy Użytkownik
Starszy Użytkownik
Numer GG: 0

Re: Nowe promocje DSL TP "Turbo DSL" i "Super-Promocja IDSL"

Nieprzeczytany postautor: hans1054 » 27 kwie 2012, 14:56

Witam

Od wczoraj jestem na umowie DSL Turbo i powiem jak to wygląda.

Modem zapina mi sie na pełne 10/1 pytałem się konsultanta podawał mi wartości.

Na samym początku włączenia DSL Turbo prędkość max to miałem 6mb/600 ponieważ w umowie jest od do nie wiedziałem jak konsultant na infolinii zareaguje ale było bardzo profesjonalnie. Zlecenie techniczne zostało wysłane do centrali. Po godz wykonałem test łącza wysyłałem i odbierałem pliki i wskaźniki pokazywały maksymalna prędkość zarówno pobierania jak i wysyłania. Ponadto dowiedziałem że DSL Sprinter i DSL Turbo niczym tak naprawdę sie nie różnią tylko ceną DSL Sprinter ta promocja ma 4 lata i nie dziwcie sie że taka cena była internetu teraz cena DSL Turbo jest niższa i klienci DSL sa traktowani jak klienci biznesowi. Ponadto tryb kodowania na fast oczywiście mam.

Zapytałem sie konsultanta o to kiedy moge reklamować łącze jak zacznie spadać prędkość. uzyskałem odpowiedź następującą odpowiedź.
Jeżeli z łacza 10mb zrobi się 8mb to wtedy ma pan prawo reklamować i technicy będą tą usterkę usuwać nikt panu prędkości nie będzie zaniżał bo w systemie wszystko jest widoczne że pobierał Pan z max prędkością :-) ponadto proszę nie myśleć że ten DSL to neostrada nic bardziej mylnego synchronizacja na centrali jest stała i system jej panu nie zmieni. Bedzie Pan na pewno zadowolony jeżeli przez 2 lata miał pan tylko 2 małe awarie techniczne to tu tez niech pan nie przewiduje problemów Zapytałem sie o przeciążenia to konsultant odpowiedział mi że o to proszę byc spokojny ze na pewno nie będzie a jeżeli nawet sie tak zdarzy to technicy na pewno to naprawią :-). Usuniecie usterki lub awarii technicy maja 24 godziny. Konsultant poinformował mnie żebym sie nie przejmował niektórymi ambitnymi postami typu DSL Turbo to Neostrada tylko że droższa bo tak wcale nie jest
DSL ma
Stały adres IP
naprawa łącza w 24h
przyjęcie awarii łącza jeżeli prędkość internetu spadnie o 10-15%
zdiagnozowanie problemu przez pracownika Orange po przez łączenie się przez modem wydzierżawiony przez klienta
tryb fast
stała synchronizacja łącza

W neostradzie jak by spadła prędkość o 10-15% to raczej nikt by sie żaden konsultant nie przejął tym bardziej ze sama synchronizacja jest inna jeżeli rozłączymy modem z gniazdka i włączymy go ponownie ponadto jest włączony tryb interleaved i żaden technik na pewno nie będzie starał sie panu pomóc tylko powie że tyle co pan ma to max i tyle a w DSL Turbo jest całkiem inaczej a ponadto konsultant powiedział mi żeby nie popadać w paranoje że jedna promocja DSL od drugiej promocji DSL bedzie różniła sie priorytetem łącza co za głupoty. DSL to DSL koniec kropka. Jeżeli miałby pan neostrade na czas nieokreślony lub w promocji a lub B lub C to będzie pan traktowany jak klient NEOSTRADOWY. A czy będzie Pan miał DSL w promocji SPRINTER lub TURBO lub jeszcze innej to naprawdę nie ma żadnego znaczenia :-).

Myślę że moje wyjaśnienia odnośnie działającej usługi wystarczą
Obrazek
Obrazek

Disable adblock

Ten serwis utrzymywany jest z reklam i darowizn.
Jeśli widzisz ten tekst, oznacza to, że blokujesz nasze reklamy.
Proszę rozważyć Darowizne aby wesprzeć serwis.

Krzysiek21
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Łącze: Neostrada

Nieprzeczytany postautor: Krzysiek21 » 27 kwie 2012, 15:21

Chyba będzie zmiana trendu, będą promować DSL obniżając tym samym wartość i znaczenie Neostrady.

hans1054
Starszy Użytkownik
Starszy Użytkownik

Nieprzeczytany postautor: hans1054 » 27 kwie 2012, 15:57

Raczej wątpię różnica cenowa pomiędzy Neostradą 20mb a DSL Turbo 10mb/1 to 40zł
40zł to bardzo dużo i nie wydaje mi się żeby zwykli ludzie przechodzili na DSL. Ponadto 3/4 domostw używa internetu do ściągania filmów dlatego te 10mb to dla nich przeżytek teraz najlepsze szybkości to minimum 20mb Neostrada lub jak ktoś ma więcej szczęścia to VDSL 40lub 80mb.

Zapomniałem wspomnieć o pingach
do wp.pl mam 18-19ms
a do
onet.pl mam 10-11ms

myślę że ok

Myślę ze moja ankieta nie pozostawia złudzeń większość i tak chce pozostać przy Neostradzie i zresztą tym osoba sie nie dziwię bo po co za internet płacić drożej skoro Neostrada działa im dobrze :-)
Obrazek
Obrazek

Gorath
Użytkownik
Użytkownik

Nieprzeczytany postautor: Gorath » 27 kwie 2012, 16:41

Dzieki za tak dobry opis rozmow i uprzedzenie odpowiedziami moich pytan ;)
Miejmy nadzieje ze nie klamia a ja osobiscie mam nadzieje ze mnie tez w jakies
sensownej predkosci uda sie to zapiac ale najpierw chcialem przetestowac te 30dni w
idsl 4.
Jedno pytanie jakie pingi miales wczesniej na dsl tp, te polskie i na zagranice w
porownaniu do obecnych? (to pytanie bardziej z ciekawosci niz aby porownac dsl tp i
turbo bo o tym decyduje wiecej czynnikow i mozna byloby porownywac lacze o podobnej
przepusowosci)

hans1054 pisze:Raczej wątpię różnica cenowa pomiędzy Neostradą 20mb a DSL Turbo 10mb/1 to 40zł
40zł to bardzo dużo i nie wydaje mi się żeby zwykli ludzie przechodzili na DSL. Ponadto 3/4 domostw używa internetu do ściągania filmów dlatego te 10mb to dla nich przeżytek teraz najlepsze szybkości to minimum 20mb Neostrada lub jak ktoś ma więcej szczęścia to VDSL 40lub 80mb.

Chyba nie do konca przezytek bo warunki techniczne nie pozwalaja ludzia na takie predkosci jak 20mb nie mowiac o wyzszych. A VDSL to zrobili chyba tylko po to aby walczyc w centrach duzych miast z kablowkami.

Disable adblock

hans1054
Starszy Użytkownik
Starszy Użytkownik

Nieprzeczytany postautor: hans1054 » 27 kwie 2012, 17:44

poprzednio miałem DSL TP 2/512 i pingi na trybie fast 31-35ms
Obrazek
Obrazek

hans1054
Starszy Użytkownik
Starszy Użytkownik

Nieprzeczytany postautor: hans1054 » 05 maja 2012, 15:52

Witam

Internet DSL Turbo mam już 9 dni i wszystko jest w jak najlepszym porządku. Cieszę się że podjąłem ważną i dobrą decyzje. Nie mogę narzekać wysyłanie i obieranie jest na max i trochę więcej odbieranie 10,20mb i wysyłanie 1,20mb :-)
Obrazek
Obrazek

Duris
Starszy Użytkownik
Starszy Użytkownik
Łącze: Net24

Nieprzeczytany postautor: Duris » 06 maja 2012, 8:23

Panowie, powiem tak. Wreszcie cos w DSLu drgnęło i to na plus, a nawet duzy plus. Ja niestety koncem marca zrezygnowalem z DSLa po 9 latach jego uzytkowania i fakt, nie mozna powiedziec zlego slowa o jego funkcjonalnosci i praktycznie zadnej awaryjnosci. Niestety zrezygnowalem, bo przez te 9 lat nie udalo mi sie doprosic, aby mozna bylo wziac cos wiecej niz DSL 4000 (za ktory to placilem ostatnimi czasy 207,87 brutto miesiecznie). Zdarzylo mi sie ze TPSA podpisala aneks na DSL 8000 ale wywiazac sie z niego nie mogla wiec przez 6 miechow mialem w ramach rekompensaty tego DSLa za free. Przesiadlem sie wiec na Neo 10 i na chwile obecna (1,5 miesiaca dzialania uslugi) nie powiem abym nie byl z tej Neo zadowolony. Raz ze place srednio 59zł miesiecznie za 10Mb w porownaniu do 207zł za DSL 4Mb, dwa to to ze na razie roznicy w dzialaniu nie widze.
Obrazek

hans1054
Starszy Użytkownik
Starszy Użytkownik

Nieprzeczytany postautor: hans1054 » 08 maja 2012, 6:39

Dobrze że są 2 nowe promocje.

Odnośnie porównania łącza DSL i Neo zawsze sie jakieś niuanse znajdą :-).
Odnośnie ceny między DSL turbo 10mb a neo to różnica 50zł bo w neo 2 pierwsze miesiące ma się net za darmo.
To co mi konsultant powiedział ro różnica w działaniu pomiędzy DSL a neo jest następująca:

DSL ma
Stały adres IP
naprawa łącza w 24h
przyjęcie awarii łącza jeżeli prędkość internetu spadnie o 10-15%
zdiagnozowanie problemu przez pracownika Orange po przez łączenie się przez modem wydzierżawiony przez klienta
tryb fast
stała synchronizacja łącza

Oczywiście nikogo nie namawiam na zmiany ale sam widzę że dzięki obniżce opłat miesięcznych DSL mogłem sobie wziąć wyższa prędkość. Dobrze że jestem blisko centrali bo tak to zamiast 10mb miałbym 6mb :-)
Kolejna sprawa jest taka że jak zapomnę przedłużyć później umowę bo nie będzie żadnych promocji to umowa przedłuża sie na dotychczasowych warunkach na kolejne 12 miesięcy z taka opłata abonamentowa jaka płacę teraz:-) Nie wiem jak jest w neo jak się zapomni podpisać umowę na przedłużenie.
Ogólnie jestem strasznie zadowolony z mojego internetu DSL.
Jeżeli ktoś dałby mi 100% gwarancję że mój DSL będzie równie dobrze działał co Neostrada to wydaje mi sie że przeszedłbym na Neostradę bo zbyt dużo przeklinałem na ta usługę i boje się że jak przejdę to znów zaczną sie schody a później jak bym chciał znów przejść z neo na DSL to znów wygeneruje niepotrzebne koszty takie jak koszty aktywacyjne internetu DSL TP + modem :-(

Jakby mi ktoś z monterów dał 100% gwarancje że neo będzie działało tak samo jak DSL to od razy przechodzę ale jeżeli internet będzie chodził źle to chciałbym aby technik później sam odkręcił to wszystko tak abym później za kolejne przejście z neo na DSL nie musiałbym płacić :-)

Wiem nie na 100% ale na 1000% że żaden technik by sie nie zgodził na coś takiego.

A ja nadal pozostanę na swoim DSL zresztą ceny DSL sa dla mnie w pełni akceptowalne :-)
Obrazek
Obrazek

D4r3k
Starszy Użytkownik
Starszy Użytkownik

Nieprzeczytany postautor: D4r3k » 09 maja 2012, 23:19

Zamowilem 2 Turbo DSL'ele do firmy, umowy podpisane i odesłane, czekam na gostka z modemem.
Nie zauwazyłem w wpisach jednej bardzo ważnej rzeczy - przy promocji turbo DSL klient musi wziaśc modem rozszerzony. Na infolini technicznej powiedzieli mi że moze on działać jako sam modem, to dla mnie dosyć ważne było bo mam już poustawianą sieć.
Technicznie jest jeszcze jedna różnica - klasyczny DLS który mam miał 8 adresów IP - turbo DSL ma tylko jedno zewnętrzne IP i sieć 4 podadresów.

hans1054
Starszy Użytkownik
Starszy Użytkownik

Nieprzeczytany postautor: hans1054 » 10 maja 2012, 6:38

D4r3k

Przy zamawianiu DSL mi powiedziano tak.

Jeżeli zamówi pan DSL Turbo dostanie pan podstawowe 4 adresy IP chyba że chce pan więcej wtedy nieodpłatnie zwiększymy panu do 8 adresów IP ale ważne jest to aby w umowie było to zaznaczone.

Przy DSL Turbo otrzymałem modem SPEED STREAM 4101 (byc może nie mieli na stanie modemów rozszerzonych ze otrzymałem modem podstawowy :-) ) , a po drugie słyszałem że modemy rozszerzone sa o wiele awaryjne niż modemy podstawowe tak tylko słyszałem.

D4r3k

Później jak Ci uruchomia DSL Turbo to sie pochwal jaka masz prędkość czy dali ci maksymalna prędkość 10mb/1mb czy raczej technicy musieli zniżyć Ci nieco synchronizacje do 8mb/640.
Mam nadzieje ze z DSL będziesz zadowolony :-)
Obrazek
Obrazek

D4r3k
Starszy Użytkownik
Starszy Użytkownik

Nieprzeczytany postautor: D4r3k » 10 maja 2012, 9:19

Co do modemów - ich system nie przepuści zamówienia na modemie podstawowym, tak mi powiedziano. Jeśli masz podstawowy modem to pratownik Tp który ci go przywiózł zrobił samowolkę, ale też by sobie życzył takiej samowolki.
Z adresamio IP nie wiedziałem że tak jest, ale w jednej lokalizacji zależało mi aby poozostały niezmienione i da się to załatwić, główny pozostawią mi taki jak miałem.

D4r3k
Starszy Użytkownik
Starszy Użytkownik

Nieprzeczytany postautor: D4r3k » 10 maja 2012, 12:02

W jednej lokalizacji już działa

Obrazek

Nie było techników, nie było wymiany modemu na rozszerzony chociaż w umowie taki widnieje.

hans1054
Starszy Użytkownik
Starszy Użytkownik

Nieprzeczytany postautor: hans1054 » 10 maja 2012, 12:45

Super :-)

Słuchaj jest ok ale jak chcesz sobie zmienić przeplot na fast z interleave to zadzwoń na infolinie techniczna bo ping powinieneś mieć na poziomie 14-20ms. Jeżeli Ci to nie przeszkadza wówczas możesz to zostawić tak jak jest :-)

Jak mi sie uda to zrobię zdjęcie modemu DSL i postaram się zamieścić zdjęcie na forum
Obrazek
Obrazek

bdkacz
Wiarus
Wiarus
Łącze: Neostrada Fiber

Nieprzeczytany postautor: bdkacz » 10 maja 2012, 12:59

Na ping na speedtest.net to nie ma co patrzeć - wg speedtest.net do tego skynetdc w Wa-wie ping mam ponad 50-450 ms, a pingnięcie z wiersza poleceń daje 11ms (LLU Netia,tryb Fast) :)
Netia LLU + Netgear DGND3700v2:
ObrazekObrazekParametry linii

D4r3k
Starszy Użytkownik
Starszy Użytkownik

Nieprzeczytany postautor: D4r3k » 10 maja 2012, 15:48

Ping ze speedtesta o dupe rozbić jest :)

|------------------------------------------------------------------------------------------|
| WinMTR statistics |
| Host - % | Sent | Recv | Best | Avrg | Wrst | Last |
|------------------------------------------------|------|------|------|------|------|------|
| No response from host - 100 | 4 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| No response from host - 100 | 3 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| sg1.any.onet.pl - 0 | 3 | 3 | 9 | 9 | 9 | 9 |
|________________________________________________|______|______|______|______|______|______|
WinMTR - 0.8. Copyleft @2000-2002 Vasile Laurentiu Stanimir ( stanimir@cr.nivis.com )

Disable adblock

Wróć do „DSL”