Nowe promocje DSL TP "Turbo DSL" i "Super-Promocja IDSL"

Tutaj dowiesz się wszystkiego o DSL TP

Czy przejdziesz z neostrady na DSL

Tak ponieważ ceny są na niskim poziomie
2
8%
Raczej tak ponieważ jakość usługi DSL jest lepsza od neostrady a cena DSL spadła do racjonalnego poziomu
6
24%
Nie bo cena DSL wciąż jest za wysoka a neostrada 20mb 40 i 80mb jest o wiele tańszą usługą
12
48%
Zdecydowanie NIE po co przepłacać nie widać różnicy a to sa praktycznie dwie te same usługi
5
20%

Liczba głosów: 25

LaGoMIR
Nowicjusz
Nowicjusz
Numer GG: 0

Re: Nowe promocje DSL TP "Turbo DSL" i "Super-Promocja IDSL"

Nieprzeczytany post autor: LaGoMIR » 09 sie 2012, 20:36

Witam. Skorzystałem z promocji Turbo DSL dla Neo. Wszystko narazie działa jak należy. Mam tylko takie pytanie do osób mających ten internet: czy nie rozłącza sie wam modem co 24 godziny, tak samo jak w neostradzie? Tam sie zmieniało IP a tu sie restartuje połączenie tak jak w neo ale z tym samym IP. Myślałem że tu będzie tak, że połączenie będzie dotąd, aż ja zrestartuje modem a jak narazie widze że tak nie jest. Przed neostradą miałem DSL, tyle że w opcji 2 mb i tam takiego czegoś nie było. Zrezygnowałem wtedy z DSL bo był za drogi.
Jeśli chodzi o dodatkowe IP to trzeba za 8-mio adresową podsieć dopłacić co miesiąc prawie 150 zł bo sie pytałem jak podpisywałem umowe. Narazie mi to jest nie potrzebne i mam 1 stały adres.

hanti
Bywalec
Bywalec
Łącze: Modem

Nieprzeczytany post autor: hanti » 12 sie 2012, 7:48

nie powinno rozlaczac, dzwon na infolinie
netia CU netiaspot (bridge) do tl-wdr3600
TP-W8960N vs TP-W8961ND
ObrazekObrazek

Michal K
Stały Bywalec
Stały Bywalec

Nieprzeczytany post autor: Michal K » 12 sie 2012, 12:30

Czt ten TurobDSL jest tylko w jednej opcji?? 89zł + VAT sporo kosztuje ja bym chciał 6000 za ok. 69zł + VAT (84zł) była by do przyjęcia

A jak to jest z przejściem dla Neo jak mam TV?? Turbo DSL nie ma pakietów z TV
Koniec z Neo i ich 10Mb/s teraz jest:

Obrazek

Play LTE 1800MHz bez umowy 45złmc 100GB limitu :)

focus1224
Starszy Użytkownik
Starszy Użytkownik
Łącze: Neostrada

Nieprzeczytany post autor: focus1224 » 12 sie 2012, 23:35

https://www.orange.pl/prt/pl/order/migr ... -migration Przy umowie na 24 miesiące wychodzi około ~73 zł na miesiąc ;)

LaGoMIR
Nowicjusz
Nowicjusz

Nieprzeczytany post autor: LaGoMIR » 14 sie 2012, 17:38

Mkwiatusz3K pisze:Czt ten TurobDSL jest tylko w jednej opcji?? 89zł + VAT sporo kosztuje ja bym chciał 6000 za ok. 69zł + VAT (84zł) była by do przyjęcia

A jak to jest z przejściem dla Neo jak mam TV?? Turbo DSL nie ma pakietów z TV

Przy przejściu z neostrady na DSL płaci się przez pierwszy rok około 48 zł a przez następny około 98 zł. To jest predkość do 10mb. Na samym początku sa u ciebie technicy i sprawdzają z jaką predkością pójdzie ci DSL. Nie ma znaczenia czy ci pójdzie 1mb czy 10mb, opłata miesięczna jest taka sama. U mnie działa pełne 10mb. DSL nie ma pakietów z TV. Musisz sie ich spytać czy da sie wogóle przesjść na DSL jak masz neostradae w pakiecie z telewizją.

Gorath
Użytkownik
Użytkownik

Nieprzeczytany post autor: Gorath » 16 sie 2012, 5:39

Od razu moge powiedziec ze nie da sie przejsc, sam mam nadal (niestety) neofon ktory od niemal
poczatku nie dziala narazie po nieprawdopodobnych walkach telefonicznych, wizytach 6 ekip fachowcow dali maly zwrot za sam neofon (a tutaj to juz ladnie potrafia rozdzielic nagle internet z neofonem w oplatach) mimo ze chcialem zrezygnowac calkiem z tegoz "gadzetu". Jak dla mnie po tym co z nimi przechodze to moge powiedziec tylko ze ta cala firma Orange to pomylka.
Szczerze odradzam kazdemu korzystac z jakiekolwiek oferty laczonej u nich, potem sa z tym tylko
klopoty zarowno techniczne jak i formalne.

Zmienajac temat, na neostradzie 6mb mam pingi (mierzone programem) do onet, wp ok. 37-48 (w orange speedtest: 64-68) wiec bardzo slabo na ile dsl mi poprawi pingi polskie i do stron zagranicznych? Linia ma 2 albo 2.3 km. W kablowce mialem ping wp, onet 7-18.

LaGoMIR
Nowicjusz
Nowicjusz

Nieprzeczytany post autor: LaGoMIR » 16 sie 2012, 17:52

Ja na DSL mam takie same pingi jak na neostradzie: do wp mam 31 ms, a do onet 24 ms, myslałem ze beda mniejsze. Do centrali mam około 2km. Wedlug mnie, pomimo takich samych pingów strony sie wyraźnie lepiej wczytują jak na neostradzie 10mb. To co sie jeszcze polepszylo po przejsciu na DSL to parametry linii, no chyba ze moj poprzedni modem od neostrady je zanizal.

Gorath
Użytkownik
Użytkownik

Nieprzeczytany post autor: Gorath » 15 wrz 2012, 22:50

Po ponad 4 miesieczym oczekiwaniu mialem 2 dni temu przeprowadzona instalacje modemu do turbodsl,
jeszcze nie podpisalem umowy (rozumie ze jak nie podpisze to bedzie to wszystko automatycznie
anulowane bez konsekwencji?).

Mialem juz w lokalu neostrade na osobnej linii.
DSL synchronizuje sie z tym samym downloadem jaki mam na neostradzie to znaczy 6mb, natomiast
wysylanie jest troche lepsze ~0,73mb.

Ale tak jak sie obawialem, lacza mialy chodzic calkowicie niezaleznie, ale tak nie jest :/ Tzn. np.
jak obciazam neostrade wysylaniem to automatycznie znacznie rosna pingi na dsl, (na tym samym
komputerze po podlaczeniu do 2 kart sieciowych jest jeszcze gorzej np. na jednoczesnym uruchomieniu
speedtestu i rozdzieleniu interface na rozne przegladarki calkowicie sie transfery znosza i neo i dsl
byly po 2mb w tescie) testowalem takze na osobnych komputerach (pc - obciazone neo, laptop dsl) i jest to
widoczne zwlaszcza na pingach ktore na dsl staja sie min. 2 krotnie wieksze ale nie tylko. Sam modem dsl rozlaczyl sie i zsynchronizowal na nizszej predkosci gdy wysylalem dluzszy czas pliki na neostradzie.

Ja jestem chyba najbardziej "poszkodowanym" uzytkownikiem tego forum jesli chodzi o dsl.. parametry
linii mam mimo wszystko lepsze od Hunter23 ale pingi juz duzo gorsze, transfer podobny.

Obsluga klienta na infolinii dsl to tez porazka w moim przypadku, juz nie bede sie rozpisywal bo kto
chcialby to sluchac ale np. poprosilem aby zmienili tryb z interleaved na fast (potwierdzili ze mam
interleaved) to powiedzieli ze oni nie przyjmuja takiej prosby od klienta i w ogole nie ustawiaja
fast na dsl ew. tylko w predkosciach 1-2 mb i ze moge jak chce wyslac pismo do
Katowic i jeszcze mowila ze bez interleaved na pewno w ogole bedzie sypalo bledami i spadnie do tych 2mb, mimo wszystko powiedzialem ze chce ale nie oni przyjmuja tego.

Cala koncepcja dwoch linii zostala wiec pogrzebana, bo np. chcialem z neostrady wymieniac pliki i
jednoczesnie moc nie obciazonym dsl z szybkim pingiem komfortowo przegladac internet, grac w gry czy
tez laczyc sie bezposrednio z komputerami w sieci i pracowac. Bez zadnego obciazenia pingi dsl ma
takie same jak obecnie na neostradzie a nawet troche gorsze, pingi bez zadnego obciazenia dsl: onet
~31 wp ~35 w speedtescie wyzsze a po obciazeniu neostrady uploadem przekraczaja czasem 100 w tym speedtescie,
onet np. 60.

Dsl wiec nie nadaje sie do komfortowego grania w necie (calkowicie w strzelanki) a i przegladanie stron www nie jest szybkie w trakcie obciazenia neostrada. Zglosilem ten problem ale na infolinii dsl powiedzieli ze oni nawet nie
wiedza gdzie to zglaszac, smieszne tez ze dwie uslugi sa od orange a technicy do mnie przychodza
zawsze ci sami z jakiejs firmy zewnetrznej zarowno do neo, telefonu, jak i dsl sa ci sami.

Sugerowaliscie aby dzwonic na infolinie aby przelaczali na fast, czemu wiec mi powiedzieli ze tego
nie robia? Co zrobic aby jednak przelaczyli i zobaczyc jak bedzie chodzic na fast?

Gorath
Użytkownik
Użytkownik

Nieprzeczytany post autor: Gorath » 15 wrz 2012, 23:42

Sorry nie moge juz edytowac ale obecnie jest jednak jeszcze gorzej, bez zadnego obciazenia na neo jest stale ping powyzej 50 do onetu na dsl a na neo 27. Pewnie jak im to zglosilym to skonczy sie na tym ze ja i tak zrezygnuje z dsl a mi jeszcze popsuja ping w neostradzie :/
Natomiast ping do: 194.204.159.1 mam 51 i to jeszcze nie stabilny bo bardzo skaczacy. Na infolinii powiedzieli ze w dsl ping do 60 jest ok wiec wszystko gra pewnie jak dla nich..

hunter23
Starszy Użytkownik
Starszy Użytkownik

Nieprzeczytany post autor: hunter23 » 27 wrz 2012, 12:50

Problem jesli juz nie lezy w usludze ale w ich modemie jak masz router z mozliwoscia klonowania MAC to da sie normalnie na swoim polaczyc routerze haslo i login do uslugi zapisany jest w backup`u ustawien ;) jednak co jak co router ogolnie mozna zaliczyc do udanych ten cellpipe nawet dobre wifi jak na taka antene i nie zrywa jedyny wlasnie minus ze szybko go mozna zdusic ;)

Michal K
Stały Bywalec
Stały Bywalec

Nieprzeczytany post autor: Michal K » 27 wrz 2012, 14:21

A jaki modem daja do usługi??
Koniec z Neo i ich 10Mb/s teraz jest:

Obrazek

Play LTE 1800MHz bez umowy 45złmc 100GB limitu :)

sivy
Starszy Użytkownik
Starszy Użytkownik

Nieprzeczytany post autor: sivy » 19 sty 2013, 21:22

Kolejna nowa oferta od Orange :

http://www.orange.pl/kid,4002235373,id, ... ticle.html

Opcja 40/4 (tak jak neo fiber) ale ze stalym IP
Obrazek Obrazek
SNR Margin : 9.1 7.9
Rate (Kbps): 52517 8568

ulth
Bywalec
Bywalec

Nieprzeczytany post autor: ulth » 20 lut 2013, 10:56

404
strona nie została odnaleziona

sivy
Starszy Użytkownik
Starszy Użytkownik

Nieprzeczytany post autor: sivy » 20 lut 2013, 19:52

Obrazek Obrazek
SNR Margin : 9.1 7.9
Rate (Kbps): 52517 8568

sroxer
Starszy Użytkownik
Starszy Użytkownik

Nieprzeczytany post autor: sroxer » 20 lut 2013, 20:04

Ja z tego zrozumiałem, że jest symetryczne 10na10.
Obrazek

Zablokowany Poprzedni tematNastępny temat