Nowe promocje DSL TP "Turbo DSL" i "Super-Promocja IDSL"

Tutaj dowiesz się wszystkiego o DSL TP

Czy przejdziesz z neostrady na DSL

Tak ponieważ ceny są na niskim poziomie
2
8%
Raczej tak ponieważ jakość usługi DSL jest lepsza od neostrady a cena DSL spadła do racjonalnego poziomu
6
24%
Nie bo cena DSL wciąż jest za wysoka a neostrada 20mb 40 i 80mb jest o wiele tańszą usługą
12
48%
Zdecydowanie NIE po co przepłacać nie widać różnicy a to sa praktycznie dwie te same usługi
5
20%

Liczba głosów: 25

Topic author
hans1054
Starszy Użytkownik
Starszy Użytkownik
Numer GG: 0

Nowe promocje DSL TP "Turbo DSL" i "Super-Promocja IDSL"

Nieprzeczytany post autor: hans1054 » 18 kwie 2012, 8:58

Witam

Informuje że od dnia 16.04.2012r. Orange wprowadziło nowe promocje na usługę DSL TP. Według mnie ceny usług DSL bardzo spadły i są konkurencyjne wręcz dla Neostrady.
Zamieszczam adresy stron internetowych gdzie możecie sobie poczytać odnośnie promocji.

http://www.orange.pl/kid,4002235373,id,4002364666,title,Turbo-DSL,article.html
http://www.orange.pl/ocp-http/PL/Binary2/1978454/4051874059.pdf

http://www.orange.pl/kid,4002235373,id,4002388574,title,SuperPromocja-IDSL,article.html
http://www.orange.pl/ocp-http/PL/Binary2/1978454/4051875231.pdf

Czy jesteście zadowoleni z 2 nowych promocji i czy przejdziecie z Neostrady na DSL TP??
Obrazek
Obrazek

Gorath
Użytkownik
Użytkownik

Re: Nowe promocje DSL TP "Turbo DSL" i "Super-Promocja IDSL"

Nieprzeczytany post autor: Gorath » 19 kwie 2012, 5:29

Dzieki za informacje, to niespodzianka bo nieslyszalem za bardzo plotek na temat tej nowej oferty.
A akurat bralem pod uwage aby wkrotce zamowic DSL (po wczesiejszym tescie neostrady przez 30dni, teraz wreszcie mozna przetestowac DSL) Naprawde swietna sprawa tylko u mnie jest inny problem ze po przeprowadzce jedyne co mi dawna TP oferuje to 6mb i tylko 0,5 upload co jest dla mnie zdecydowanie za malo, mam wielka nadzieje ze teraz polepsza wreszcie lacza (mieszkam tuz przy duzym miescie) i bede mogl skorzystac z turbodsl :slinka: :) Przy okazji pytanie, jakbym wzial nizszy DSL to bez czekania do konca umowy mozna podniesc predkoscnadal korzystajac z promocji?
I jeszcze jedno mnie ciekawi, co dokladnie ma oznaczac to oznaczenie telepraca w tabelce turbodsl? Nie ma go w iDSL domyslam sie ze bezpiecznych polaczen VPN ale one sa chyba dostepne we wszystkich oferowanych DSL?
W kazdym razie pozytywna wiadomosc :)

Gorath
Użytkownik
Użytkownik

Nieprzeczytany post autor: Gorath » 19 kwie 2012, 6:05

A tak w ogole to brakuje informacji, chocby tych ktory byly na starej stronie (np. nie ma nic o pakietach, rozmiarze kont i wiele innych), powinni to dopracowac.

Gorath
Użytkownik
Użytkownik

Nieprzeczytany post autor: Gorath » 22 kwie 2012, 16:13

Turbo DSL:
"DSL 10000
Stały dostęp do sieci Internetu z maksymalną prędkością transmisji:
do Abonenta – w przedziale od 998 kbit/s do 10 Mbit/s,
od Abonenta – w przedziale od 256 kbit/s do 1 Mbit/s."

Z tego co wiem do tej pory kazdy pakiet DSL TP mial swoja gwarantowana konkretna predkosc a (a nie "do" jak w neo) a tutaj wprowadzili miedzy to wszystko takie szerokie widelki nazywajac to takze DSL 10mb.
Ale teraz juz wiem czemu ta promocja turbodsl jest tansza od pakietu DSL 4mb i nie ma testu.

ps - moderator moze polaczyc moje posty 1 w tym temacie z obecnym i skasowac drugi, ja nie mam takiej mozliwosci.

Topic author
hans1054
Starszy Użytkownik
Starszy Użytkownik

Nieprzeczytany post autor: hans1054 » 22 kwie 2012, 21:54

Gorath pisze:Turbo DSL:
"DSL 10000
Stały dostęp do sieci Internetu z maksymalną prędkością transmisji:
do Abonenta – w przedziale od 998 kbit/s do 10 Mbit/s,
od Abonenta – w przedziale od 256 kbit/s do 1 Mbit/s."

Z tego co wiem do tej pory kazdy pakiet DSL TP mial swoja gwarantowana konkretna predkosc a (a nie "do" jak w neo) a tutaj wprowadzili miedzy to wszystko takie szerokie widelki nazywajac to takze DSL 10mb.
Ale teraz juz wiem czemu ta promocja turbodsl jest tansza od pakietu DSL 4mb i nie ma testu.

Z tego co wiem podczas wywiadu technicznego technicy określają z jaka prędkością dany DSL w promocji TURBO może iść na danej linii. Jeżeli twoja linia wytrzyma prędkość 10mb/1mb to synchronizacje na porcie na sztywno będziesz miał i po każdym rozłączeniu sie będziesz posiadał taka prędkość. Jeżeli natomiast technik stwierdzi że łącze na którym jesteś wyciągnie tylko 8mb/512kb to taką sztuczna synchronizacje będziesz miał. Nie ma czegoś takiego jak przy Neostradzie że raz masz prędkość 10mb a za tydzień 4mb w DSL nie ma czegoś takiego synchronizacja jest ustawiana na sztywno a ponadto maja możliwość przy DSL TP zmienić ci przeplot z interleave na Fast.
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika

vlad
Bywalec
Bywalec
Łącze: Neostrada

Nieprzeczytany post autor: vlad » 25 kwie 2012, 14:07

Turbo DSL to taka trochę ulepszona neostrada z usługami dodatkowymi Internet DSL typu stały adres IP. Żargonowo projekt nazywał się IDSL lite i miał być czymś pomiędzy IDSL a neostradą. A podyktowany chęcią dawania neostrady w cenie IDSL, żeby być bardziej obrazowym. :D
Neostrada 10M
Rate DLM: 4096/921 kbps
Line Attenuation: 49,5/20,5 dB
Obrazek

Topic author
hans1054
Starszy Użytkownik
Starszy Użytkownik

Nieprzeczytany post autor: hans1054 » 25 kwie 2012, 17:27

vlad

Szanuję Twoje zdanie Odnośnie usługi Turbo DSL.

2 lata temu będąc na Neostradzie pseudo internecie powiedziałem DOŚĆ. Miałem łącze 2mb monter starszy pan pod 60 lat powiedział ze on nie jest wstanie mi pomóc jedyni co może zrobić to zmniejszyć prędkość. Internet Neostrada ciągle sie wieszał tracił synchronizację, a to na usunięcie awarii trzeba było czekać az 3 dni powiedziałem dość i zamówiłem DSL Sprinter.
DSL SPRINTER 2mb/512

Prędkość jest ok voip też, na takiej prędkości można oglądać spokojnie filmiki.

Mając neostrade 2 lata w ciągu 2 lat zgłaszałem około 150 awarii z czego 30 awarie masowe, 50 awaria na centrali, 10 urzadzenia na centrali nawaliły, 5 przeciążenia szkieletu.

Mając 2 lata DSL TP miałem 2 usterki pierwsza brak internetu od godz 8.00 a od 12.00 internet był u mnie juz naprawiony.
Usterka numer 2 to modem który nie łaczył na stykach w ciągu 12h został wymieniony.

Mając usługę DSL TP moi znajomi mając Neostradę nie mieli kilkadziesiąt razy internetu ze względu na awarie masowe lub tez problemy na centrali cz też przeciążeń na szkieletach. Powiem szczerze że mi taka awaria na DSL TP sie ni nie zdarzyła a zgłaszając na infolinie 19330 problem z internetem DSL w tym samym dniu ekipa przyjechała naprawiła i odjechała.Być może sa niewielkie różnice ale ja te różnice na swoja korzyść odczuwam bo jaki był by sens płacić więcej za internet jak DSL byłby na równi z Neostradą. Te usługi nie sa na równo traktowane z tego co mi wiadomo. Na infolinii DSL nikt mi nie wmawia ze mam wirusy ponadto konsultant ma odpowiednie narzędzia diagnozujące problem. Z tego co piszesz tez 2 lata temu jeden użytkownik mi napisał po co przechodzisz na DSL zabulisz krocie a nic sie nie poprawi zobaczysz!! Niestety użytkownik który doradzał mi abym pozostał przy NEO sam juz sie wkurzył i przeszedł na sprinter płaci więcej ale za to święty spokój z awariami :-). Wiem że niektórzy rekreacyjnie na internet raz na tydzień wchodzą i im Neostrada źle działająca nie przeszkadza ale osoba która codziennie jest na internecie i korzysta z niego dość aktywnie ma nietęga minę że co chwile traci modem synchronizację. Poza tym jeżeli miałbym do wyboru następujące opcję.
Neostrada VDSL 80mb/8mb
lub
40mb/4mb
lub
DSL TP 10mb/1mb

Wolałbym wybrać DSL TP pomimo iż co miesiąc przepłacałbym ze 31zł co miesiąc co w skali roku daje kwotę rzędu 372zł to wiem że mając DSL TP awarie sa rozwiązywane błyskawicznie a każdy problem który napotkam na swoim łaczu zostanie ekspresowo naprawiony. Mając złe doświadczenia z Neostradą i dobre doświadczenia z DSL TP wole DSL TP.

vlad
Jeżeli jesteś pracownikiem TP to powiedz mi dlaczego 2 takie same usługi neo i DSL TP tak inaczej działają że neo ciągle sie wiesza traci synchro, zanika sygnał i to przy opcji 2mb a przy DSL TP opcji 2MB śmiga jak marzenie??? Nadmienię tylko że od centrali mam 500metrów i spokojnie 80mb bym wyciągnął co ty na to jak mi na mój post odpiszesz?? :-)
Obrazek
Obrazek

damianek213
Bywalec
Bywalec
Łącze: Modem
Numer GG: 7832861

Nieprzeczytany post autor: damianek213 » 25 kwie 2012, 19:27

Posłuchaj to że masz do centrali te 500 m to nie znaczy że kable idą tą samą drogą.
Równie dobrze kable I klasy (magistralny) i II klasy (rozdzielczy) są różnej jakości, I klasa może być miodzio a II tragedia więc to zależy.

Z DSL'ami jest tak że mają SLA i parametry dobierane na kablach przy zestawianiu łącza, są bardziej rygorystyczne jak przy NEO.
Inna sprawa jest tak że w Neo masz prędkość DO i jak zgłaszasz że masz prędkość 6 a wyciąga 4 to mają Cię gdzieś bo jest w widełkach, w DSL tak nie ma i transmisja jest gwarantowana, poza tym do DSL zazwyczaj są oddzielne DSLAM'y jak do NEO tym samym gdy padnie NEO, DSL nadal będzie śmigał :)
Tak po Krotce jak to wygląda u nas "od kuchni" z instalacji i jak to jest praktycznie bo teoria od praktyki w tej pracy jest jak niebo a Ziemia :D
Pracownik TP Teltech :)
Radiówka 8/2 Mb/s :)
Obrazek

Topic author
hans1054
Starszy Użytkownik
Starszy Użytkownik

Nieprzeczytany post autor: hans1054 » 26 kwie 2012, 8:47

OK ale Jeśli ktoś twierdzi że DSL i neostrada to dwie te same usługi to coś jest nie tak. Miałem neostrade 2mb i chodziła jak krew z nosa technicy byli u mnie kilkadziesiąt razy cudowali na centrali i guzik nic nie dało sie zrobić przepinali mnie na dalsze i bliższe centrali a później było jeszcze gorzej. Dlaczego po zmianie NEO na DSL problemy ustały przecież to idzie po tych samych liniach, łączach, do tej samej centrali!!!!!! różnica jest taka że awarii nie ma w ogóle chodź mam DSL 2mb/512 i śmiga jak marzenie.

Rozumiem niektóre osoby że to są praktycznie 2 takie same usługi bo sam nie lubię przepłacać za internet ale co mam zrobić jak w moje lokalizacji neostrada źle działa bo wszyscy pozałączali 10,20,40 i 80mb Neostrady to ja sie nie dziwię że ludzie narzekają ja tych obciążeń łącza nie zauważam pomimo ze jestem na tej samej centrali. Jeżeli komuś chodzi fajnie neostrada to powinien sie cieszyć że nie przepłaca bo ja nie jestem skory do płacenia za DSL co miesiąc 150zł za opcje 2mb/512 ale co zrobię jak tylko przy DSL internet działa wzorowo. Dzieki opcji DSL Turbo zaoszczędzę 40zł co miesiąc !!!!.

Wczoraj miałem wywiad techniczny odnośnie promocji DSL Turbo i uzyskałem odp że są warunki techniczne pod moja linię będzie to max prędkość 10/1

Mam pewne obawy jak będą traktowane te 2 promocje Turbo i Super-Promocja IDSL pod względem priorytetu usług czy technicy będą to jakoś rozróżniać czy też nie bo w Turbo usługi są tańsze natomiast w drugiej promocji sa o wiele droższe ciekawy jestem czy technicy będą zwracam na to uwagę czy DSL w jednej i drugiej promocji jest wrzucony do jednego wora??
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika

vlad
Bywalec
Bywalec

Nieprzeczytany post autor: vlad » 26 kwie 2012, 13:08

@hans1054

damianek213 częsciowo wyjaśnił już sprawę. Chodzi o to, że po pierwsze pod IDSL jest dobierana możliwie najlepsza para miedziana dla klienta, a po drugie są też bardziej rygorystyczne parametry dla uruchomienia usługi. Np na tłumieniu 20dB poszła by neostrada 20M, ale mogłaby działać niestabilnie na mocno zaszumionej linii. A w IDSL dostałbyś max 8M i dodatkowo na mniej zaszumionej linii. Dochodzi dodatkowo wyższy priorytet w sieci agregacyjnej (od DSLAMa w górę sieci) dla IDSL. Więc nawet jak DSLAM jest zapchany - to spowoduje, że ruch z wyższym priorytetem i tak wejdzie dalej do sieci, a ruch z niższym priorytetem - jak neostrada zostanie w większym stopniu odrzucony już na DSLAMie.
Są to te same usługi jeśli bierzemy pod uwagę tylko technologię dostępu, ale opisane powyżej niuanse dają IDSL wyraźną przewagę.

Nie widziałem architektury do Turbo DSL, więc nie odpowiem Ci dokładnie na ptyanie o szczegóły konfiguracyjne i ile warta jest ta usługa, ale biorąc pod uwagę cenę nie spodziewałbym się wiele więcej niż stałe IP i jakiś tam polepszony zestaw usług dodatkowych. Więc na odcinku dostępu i agregacji bedzie to samo co neo wraz z jej zaletami i wadami.
Neostrada 10M
Obrazek

Krzysiek21
Stały Bywalec
Stały Bywalec

Nieprzeczytany post autor: Krzysiek21 » 26 kwie 2012, 21:19

Tak się zastanawiam nad przejściem z NEO na Turbo DSL, w regulaminie pisze o opłatach;
84 zł instalacja w przypadku 24 meisięcy, a abonament później 47.97 brutto przez okres? no właśnie ilu bo albo nie doczytałem albo nie widzę?
a w okresie końcowym 97 zł. U mnie chyba niestety nie ma szans na większa prędkość neo niż 2 mega ;|
Tylko że tak, mama usługę TV jeszcze razem z neo, jak w tym wypadku wygląda taka migracja?

damianek213
Bywalec
Bywalec
Łącze: Modem
Numer GG: 7832861

Nieprzeczytany post autor: damianek213 » 26 kwie 2012, 21:41

Nie wiem jak jest gdzie indziej ale u nas na centrali jest kilka stojaków , cześć jest dla DSL i POLPAK'u a część pod NEO i VDSL , ten cały nieszczęsny IPDSLAM :) (ISAM)
Powiem wam że coraz więcej inwestycji jest przeprowadzanych w ulepszanie ONU, w IPDSLAM'y o mogą być z nich puszczane VDSL'e

Tak więc DSL zazwyczaj z tego co się dowiedziałem jest w ogóle na innym urządzeniu dostępowym , mało tego jak wcześniej nadmieniłem są bardziej rygorystyczne normy i to raczej tyle.
Głupia polityka jest czasem ze strony szerokopasmowców, zamiast przebudowywać np. 10 Mb/s linię z centrali i o długości linii tel 2 km na ONU , które stoi jakieś 200 - 300 m bliżej..
Pracownik TP Teltech :)
Radiówka 8/2 Mb/s :)
Obrazek

Gorath
Użytkownik
Użytkownik

Nieprzeczytany post autor: Gorath » 27 kwie 2012, 1:38

Czy kolega Vlad chce powiedziec ze klienci turbo dsl maja z zasady gorzej byc traktowani (oraz ich lacza) niz dawnego dsl tp?
Warto aby ktos to sprawdzil zanim ludzie popodpisuja 2 letnie lojalki (i ciekawe czy wtedy bedac niezadowolonym mozna zmienic to na idsl skoro turbodsl jest do 10m a idsl np. gw 4m wiec mozna uznac ze nizej)

Hans: juz koledzy powiedzieli ale tez napisze. DSL ma pierwszenstwo na laczach, wiec np. gdy sa przeciazenia linii to twoje polaczenie tego nie odczuje albo odczuje jako ostatnie i moze o to tez chodzic. Takze pingi powinny byc lepsze i na to licze, obecnie na kablowce (lacze 24/2 mb, 1km od lokacji z neo..) mam w speedtescie od 7-11 a na neostradzie 6 od 41-70 (jak podlaczylem sie bezposrednio z liveboxem, malo mozliwosci do testow neo), ciekawe jak na DSL.

Przy okazji, czy na takich parametrach jest szansa wycisnac chociaz 1mb uploadu, livebox2:
2.15 ATM VP/VC0/35
2.16 tryb PPPoA
2.17 enkapsulacja VCMUX
2.19 MTU 1492 B
charakterystyka techiczna
1.16 tłumienie w górę 25.9 dB
1.17 tłumienie w dół 44.4 dB
1.18 margines zakłóceń w górę 14 dB
1.19 margines zakłóceń w dół 7 dB
1.20 maximum upload rate 740 Kb/s
1.21 maximum download rate 8396 Kb/s
1.22 synchronizacja w górę 639 Kb/s
1.23 synchronizacja w dół 7451 Kb/s
1.24 moc w górę 12.4 dB
1.25 moc w dół 0 dB
1.30 błędy FEC FEC (góra/dół) 0
1.31 błedy HEC (góra/dół) 0
1.32 błędy CRC (góra/dół) 1

Awatar użytkownika

vlad
Bywalec
Bywalec

Nieprzeczytany post autor: vlad » 27 kwie 2012, 10:17

Gorzej w tym sensie, że mniej płacą i siłą rzeczy otrzymują za to mniej niż klienci IDSL. Radzę przeczytać dokładnie regulamin świadczenia obydwu usług i sprawdzić szczegółowo jakie są różnice i rozważyć czego się oczekuje i czy to co oferują spełnia oczekiwania.

Nie dopisałem wcześniej i teraz dopiszę. Klienci IDSL mają tryb fast domyślnie co daje mały ping, neostrada ma przeplot, a Turbo DSL niestety nie wiem.

@Gorath
Na twoich parametrach mało prawdopodobne by zdecydowali się uruchomić 10M, nawet jeśli to możesz mieć problemy ze zrywaniem synchronizacji w godzinach szczytu. Co do upstreamu to myślę, że max 800kbit/s do wyciągnięcia, jesli w ogóle szybsza usługa ruszy.
Neostrada 10M
Obrazek

Krzysiek21
Stały Bywalec
Stały Bywalec

Nieprzeczytany post autor: Krzysiek21 » 27 kwie 2012, 11:14

Co za lipa, wczoraj dzwoniłem na techniczna, od centrali mam dokładnie 4.9 km. niestety nie ma szans z powodu tez warunków technicznych na więcej niz 1 mega ;/

Zablokowany Poprzedni tematNastępny temat