Ile się czeka na podłączenie dsla?

Tutaj dowiesz się wszystkiego o DSL TP

Topic author
hunter23
Starszy Użytkownik
Starszy Użytkownik
Łącze: Neostrada
Numer GG: 0

Ile się czeka na podłączenie dsla?

Nieprzeczytany post autor: hunter23 » 04 lip 2012, 21:00

Witam zamówiłem DSL Turbo dla neo w ubiegły piątek ( 29 czerwiec ), 3 lipca na stronie zauważyłem dodanie zlecenia, jest nadal w trakcie realizacji. Kontaktowali się ze mną konsultanci umawiając spotkanie z technikami, mają przyjechać jutro. I teraz takie pytanie, czy kiedy przyjadą od razu zakładają usługę ? Czy pierw sprawdzają możliwości techniczne? Dodam że synchro dali mi na 10Mb przy 53db tłumienia i mam prawie max ;) oraz nie zrywa na upie prawie 998 synchro.

Za szybką odpowiedź niech wam wynagrodzi ten wyżej w dzieciach ;)

Gorath
Użytkownik
Użytkownik
Numer GG: 0

Re: Ile się czeka na podłączenie dsla?

Nieprzeczytany post autor: Gorath » 06 lip 2012, 18:33

Tyle czytam dobrego o dsl w waszych opiniach, ja narazie nie moge potwierdzic tego wszystkiego.
Wiec tak zamowilem 26 maja dsl w promocji idsl aby wykorzystac mozliwosc bezplatnego testu i jesli bedzie chodzic ok wziasc potem turbodsl. Zalozylem i mam juz linie telefoniczna (musialem sam sie o nia starac na infolinii indiwidualnej) bylo zaznaczone ze linia bedzie pod dsl idsl 8mb.
Od samego poczatku jak zlozylem zamowienie dsl nie dostalem (nadal) slownie ANI JEDNEGO telefonu z jakakolwiek informacja mimo moich prosb. Ponad tydzien temu jak zadzwonilem jakas babka na infolinii dsl mnie przepraszala i obiecala ze osobiscie popchnie sprawe, dzis zadzwonilem ponownie i dowiedzialem sie ze nie ma warunkow technicznych pod to lacze ale zadnych szczegolow juz dowiedziec sie nie mozna (czy moze chodzi o predkosc czy o cos innego, czemu nie dzwonia z informacja?).
Ani na infolinii dsl ani na indiwidualnej nie mozna sie dowiedziec niczego. Jedyne merytoryczne informacje jakie uzyskalem byly jak zadzwonilem po raz pierwszy na sprzedaz dsl ale drugi raz juz nie mozna bylo tam nigdy popytac bo obsluguja wylacznie firmy. Nie ma zadnego kontaktu miedzy dzialami w ich jednej firmie tylko wszystko poprzez klienta na telefonie. W ogole dlugo musialbym opisywac co ta firma wyprawiala.

Wiec wracajac do pytania, ja czekam od 26 maja a obecnie aby powiedzieli jakich warunkow technicznych nie ma i ew. aby przetestowac mniejsza predkosc ale juz konczy sie promocja turbodsl wiec na 99% w ogole nie przetestuje i nie wykorzystam bezplatnych dni, nie wiem o co chodzi, mam wrazenie ze klienta indiwidualnego jednak gorzej traktuja wbrew temu co pisaliscie i zawsze sie pytaja/sprawdzaja czy jestes klientem indiwidualnym czy firma a przeciez to taka sama usluga za te same pieniadze.

Tlumienie wedlug liveboxa mam nawet odrobine lepsze:
charakterystyka techniczna
1.16
tłumienie w górę
26.6 dB
1.17
tłumienie w dół
44.8 dB
1.18
margines zakłóceń w górę
14 dB
1.19
margines zakłóceń w dół
11 dB
1.20
maximum upload rate
740 Kb/s
1.21
maximum download rate
9468 Kb/s
1.22
synchronizacja w górę
639 Kb/s
1.23
synchronizacja w dół
7451 Kb/s
1.24
moc w górę
12.4 dB
1.25
moc w dół

Chociaz tez sie zmieniaja, na poczatku pokazywal o 5 mniejsze tlumienie i zwykle (po wymiane uszkodzonego liveboxa) margines dolny kolo 15-14db (teraz zbliza sie burza moze dlatego spadl? technic jak byli wymieniac liveboxa mowili nawet ze teraz jest 17)
Niedawno lb pokazywal tez ze niby mozna max: 1mb up, potem ze 10 down i tak mu sie odmienia :]
I smieszna ciekawostka na stronie orange jak sprawdzam linie na ktorej mam neostrade, mowi mi ze nie ma warunkow technicznych dla internetu, jak sprawdzam druga pod dsl (gdzie anulowali moje zamowienie?) to pisze ze moze byc maksymalna predkosc ;) (a wiec jedno i drugie zapewne nieprawda mimo ze jedna linia jest nowa i podobno zwerfikowana a druga stara)
A w powiadomienach o instalacji DSL pisze: "Zrealizowano inaczej".

Zablokowany Poprzedni tematNastępny temat