Nowa Promocja DSL TP

Tutaj dowiesz się wszystkiego o DSL TP
Awatar użytkownika
rene925
Donator
Donator
Łącze: DSL TP
Kontaktowanie:

Nowa Promocja DSL TP

Nieprzeczytany postautor: rene925 » 29 sty 2014, 14:13

Witam

Ci którzy chcą już teraz przedłużać umowę DSL TP proszę aby się wstrzymali ponieważ otrzymałem następujące info

Informacja promocyjna o nowej usłudze Dostęp do Internetu DSL, ukaże się w poniedziałek 3-02. Proszę o śledzenie naszej strony, dziękuję za cierpliwość. Pozdrawiam Orange

Mam nadzieje że ceny spadną internetu DSL TP obecnie 110zł wydaje mi się że jest kwota zdecydowanie za duża.

Obecnie Neostrada w wariancie 10mb kosztuje 49zł
Mam nadzieje że DSL TP przy tym wariancie będzie nie droższy niż 70-80zł

Osobiście ma internet około 4-5 lat a awarii miałem tylko 6.
4 awarie dotyczyły modemu który nie jest nowy tylko używany i potrafi się co 12 miesięcy psuć a pozostałem 2 awarie dotyczyły obciętego transferu miałem zawsze max a obcięło mi do 8mb w ciągu 12h wszystko wróciło do normy i internet DSL chodzi jak złoto :-)

Co się stało że wszystkie wątki zostały pozamykane???
DSL TP 80/4
Realia 39/4

Disable adblock

Ten serwis utrzymywany jest z reklam i darowizn.
Jeśli widzisz ten tekst, oznacza to, że blokujesz nasze reklamy.
Proszę rozważyć Darowizne aby wesprzeć serwis.

bartek85
Starszy Użytkownik
Starszy Użytkownik
Łącze: Neostrada
Numer GG: 0

Re: Nowa Promocja DSL TP

Nieprzeczytany postautor: bartek85 » 29 sty 2014, 15:13

Jak cena spadnie to może przejdę z syfu NEO na DSL. Więc temat będę pionował. Da radę w ogóle "płynnie" przejść z w czasie trwania umowy z NEO na DSL ?
ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
rene925
Donator
Donator
Kontaktowanie:

Nieprzeczytany postautor: rene925 » 29 sty 2014, 18:14

Jak najbardziej !!
Masz możliwość na dzień dzisiejszy skorzystać z promocji Turbo DSL dla NEO
gdzie podpisując umowę na 24 miesiące dostajesz:

Modem
doliczona opłata instalacyjna do rachunku w kwocie 84,87zł Brutto
Przez pierwsze 12 miesięcy płacisz abonament 47,97zł brutto
od 13 miesiąca do 24 miesiąca 97,17zł brutto

Jeżeli umowa nie zostanie przedłużona po 24 miesiącach umowy ulega automatycznemu wydłużeniu o 12 miesięcy w kwocie 97,17zł brutto.

Na moim przykładzie napisze ci że przejście z Neo na DSL to kwestia 0,30 min do 1h
U mnie wyglądało to tak:
1. Pracownik dzwonił o godz. 10 że będzie u mnie z papierami i modemem około godz 13.00
2. godz. 12.00 rozłączenie Neostrady
3. godz. 12.30 monter przyjechał podłączyłem modem sprawdził na stronie speedtest.net jak działa internet, podpisałem umowę

najważniejsze jest, że internet działa płynnie
DSL TP 80/4
Realia 39/4

bartek85
Starszy Użytkownik
Starszy Użytkownik

Nieprzeczytany postautor: bartek85 » 29 sty 2014, 18:45

Modem trzeba brać obowiązkowo ?
Teraz to chyba lepiej poczekać ten tydzień może będzie taniej ?
Średnia cena za miesiąc to ok: 73 zł więc nie jest źle. Obecnie płacę za teoretyczne 20 Mb, a w rzeczywistości 0,2 Mb 69 zł.
Czy przy tak przeciążonej centrali na 100% poprawi mi się transfer ?
Martwi mnie umowa na 24 miesiące. Bo przez taki okres czasu potrafi się coś zmienić, stanieć itp.
Szkoda że nie ma 20 Mb w DSLu.
ObrazekObrazek

Disable adblock

Awatar użytkownika
rene925
Donator
Donator
Kontaktowanie:

Nieprzeczytany postautor: rene925 » 30 sty 2014, 0:49

1. Tak modem trzeba brać obowiązkowo jest to dzierżawa sprzętu po zakończonej umowie owy modem musisz zwrócić.
2. Kończy mi się właśnie umowa i nie ukrywam iż ceny powinny pójść w dół ale z Orange nic nie wiadomo :-). Po to wchodzą nowe promocje aby mieć lepszy wybór.
Być może będzie tez tak że cena pozostanie na niezmienionym poziomie i z DSL TP opcja 10mb zrobią DSL 15 bądź 20mb.
Najważniejsze:
W DSL w najnowszych promocjach też są widełki jeżeli masz nie daleko centrale do 1km to opcja 10mb /1mb powinna ci pójść bez problemu chyba że masz starą 20 letnią linie telefoniczną ale jak później zgłosiłbyś na infolinii wymianę linii to raczej problemu nie będzie.
3. Jeżeli chodzi o przeciążenie i spadający transfer.........

Na moim przykładzie muszę ci powiedzieć że gdy miałem na max przeciążoną centralę z łącza 10/1 zrobiło się 7/512.
Nie pamiętam dokładnie ale na czas rozbudowy dostałem rabat 2x 50%
Głowy dać niestety ci nie mogę jak ci pójdzie DSL ale powinieneś być zadowolony.
Korzystałem pierwsze z
Neostrady później przeszedłem do Netii ( to dopiero była tragedia) później znów Neostrada która nie działała dobrze i postanowiłem wziąć opcję dla biznesu czyli DSL i powiem szczerze nie żałuje decyzji. Trzeba trochę kasy więcej udać ale wolę zainwestować w dobry net niż się później denerwować.
4.
Masz możliwość podpisania umowy na 12 miesięcy ale opłaty wyglądają następująco
- opłata instalacyjna 121,77zł brutto
- 1 miesiąc internet w kwocie 47,97 zł brutto
- od 2 do 12 miesiąca opłata za internet 97,17zł brutto

5.Odnośnie DSL-u 20mb
Zobaczymy co marketingowcy wymyślą i jaką promocję 03.02 zamieszczą na stronie internetowej Orange.pl
Wątpię aby chcieli zjechać z ceną usługi podejrzewam że raczej w ramach DSL podniosą prędkość a ceny pozostaną te same.
Wróżką nie jestem więc trzeba czekać :-)
DSL TP 80/4
Realia 39/4

bartek85
Starszy Użytkownik
Starszy Użytkownik

Nieprzeczytany postautor: bartek85 » 30 sty 2014, 10:34

Jak u ciebie była przeciążona centrala i miałeś spadki transferu to u mnie będzie to samo. Ktoś kiedyś pisał że DSL ma wyższy priorytet. Trochę poczytałem na temat DSL i różnie to bywa, jedni zadowoleni drudzy nie. Ale gdzie były przeciążenia to DSL nic nie dał więc sobie chyba odpuszczę.
ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
best-boy
Administrator
Administrator

Nieprzeczytany postautor: best-boy » 30 sty 2014, 10:43

Stary dobry DSL już nie istnieje, teraz jest to Neostrada ze stałym IP ;) , w dodatku nie ma się danych logowania ani nic innego bo dostaje się skonfigurowany modem , jak chcesz sprawdzić linię to musisz dzwonić żeby ci łaskawie zdalnie sprawdzili na modemie ... padnie modem.... też czekasz na nowy (czasy gdzie DSL miał super obsługę też minęły).

Czyli tak, płacisz za stały IP... a o resztę się modlisz :D (gdzie zwykły Neostradowicz robi to sobie sam bez czyjejś łaski).

Jeśli ktoś dostanie Celpipa z łączem zestawionym na VDSL - to pozostaje przeżegnać się nogą (żegnajcie pingi i witajcie 3 resety dziennie).
http://www.speedtest.net/my-result/3432356442
Oddam w dobre ręce skrypty do routerów z softem BILION i jego wszystkie klony.

Awatar użytkownika
rene925
Donator
Donator
Kontaktowanie:

Nieprzeczytany postautor: rene925 » 30 sty 2014, 13:44

Dlaczego w takim razie po przejściu z Neostrady na DSL TP jakość internetu jest lepsza pod tym względem że prędkość jaką mam jest maksymalna??

Jak została obniżona mi prędkość w DSL TP na 2 miesiące bo była przebudowa i prędkość spadła o 20% to 2 miesiące miałem 50% mniej do zapłaty inni klienci neo płacili 100% ceny
(przy przebudowie prędkość zawsze spada bo podobno wtedy łącza działają w trybie awaryjnym aby ludzie mogli bez przeszkód mogli korzystać z internetu)

Moja centrala też jest przeciążona bo rozmawiam z innymi użytkownikami jak im neo skacze a ja na swoim DSL mam max prędkość.

Nie wiem jak to jest możliwe że inni widzą różnice w działaniu DSL a inni nie.

Widocznie jestem w rejonie gdzie pracownicy Orange znają się na robocie i wiedzą jak poprawnie skonfigurować DSL.

Osobiście znam kilku monterów i wiem że 2 starszych panów sa tak obcykani z technologią że nie idzie ich zagiąć :-)

A młodzi to powiedzą ciesz sie pan że masz neo :-) tak mój kolega dostał odpowiedź od pracownika i jeszcze blaknął żeby im gitary nie zawracać później na rachunku miał jeszcze opłatę za to że technicy zostali wezwani do działającej usługi :-) (Przy DSL jeszcze tych opłat nie ma )

Ostatnio Przy wymianie modemu w moim DSL-u zapytałem się ile mają zgłoszeń technicznych w DSL a ile w Neo.

Jeśli chodzi o zaniżony transfer o na palcach jednej ręki można policzyć (słowa technika który powiedział ; "jeśli chodzi o DSL to wszystko się da naprawić nawet transfer trochę wiedzy i umiejętności" ale musi być dobra linia i centrala do 1km)

przy neo jest aż tak dużo zgłoszeń które później z 20-40% są opisywane jako brak uszkodzenia co powoduje że ludzie otrzymują opłaty za to że pracownik przyjeżdża do domu i sprawdza internet i nie wykrywa żadnego uszkodzenia:-)

Oczywiście nikogo nie namawiam na DSL.

Mam usługę wiec trochę mogę napisać jak to wygląda od kuchni :-)
DSL TP 80/4
Realia 39/4

Immortalq
Art Writer
Art Writer

Nieprzeczytany postautor: Immortalq » 30 sty 2014, 14:16

Zakładam, że nic się nie zmieniło w podstawowej kwestii co jest odpowiedzią na Twoje pytanie - DSL miał kiedyś (miałem go jakoś 8-9 la temu) wydzieloną bramę dostępową o nieco wyższym priorytecie w szkielecie od Neo, dlatego problemów użytkowników tej ostatniej nigdy nie było. Przypuszczam, że tak jest nadal.

Lokalni pracownicy "Orange" to tylko podwykonawcy jak wszędzie i jedyne na czym oni się znają to na zestawieniu usługi dla klienta końcowego, która nie różni się znacząco od tego co robią dla Neostrady.

Natomiast teraz jest już dużo gorzej z DSL niż było kiedyś. Jak ja go miałem (dobre czasy kiedy na Neo były limity pobierania danych, a na DSL nie), była specjalna infolinia dla klientów biznesowych i zawsze bez żadnego problemu i od ręki załatwiało się wszystko. Do usługi było 5 stałych adresów publicznych, TP dawała hasła do modemu dla tych co chcieli, teraz tego już podobno nie ma (nie śledzę DSL od pewnego czasu).

Wszystko to jednak było podyktowane faktem, że DSL kosztował wtedy średnio 4-5 razy więcej od Neo nie to co teraz, gdzie różnica jest minimalna i przypuszczam, że podobna jest w jakości. Czuło się za co się płaci. Reasumując cena czyni cuda.

Awatar użytkownika
rene925
Donator
Donator
Kontaktowanie:

Nieprzeczytany postautor: rene925 » 03 lut 2014, 14:50

Witam mam następujące informację.

Mogą zostać zmienione do czwartku na dzień dzisiejszy dostałem taką ofertę

[b] Dynamiczny DSL dla Firm

szybkie odbieranie danych do 80 Mb/s i wysyłanie danych do 4 Mb/s
e-sklep - łatwa w obsłudze aplikacja, dzięki której możesz rozwinąć swoją firmę w Internecie
pakiet hostingowy, dzięki któremu założysz i utrzymasz firmową stronę www
pakiet bezpieczeństwa, który pozwoli Ci na określenie rodzaju ruchu przychodzącego i wychodzącego
modem premium z wifi już od 49 zł + VAT
stałe adresy IP, pozwalające na uruchomienie własnego serwera

Modem CellPipe 7130 firmy Alcatel-Lucent został zaprojektowany z myślą o klientach z segmentu małych i średnich firm. Pozwala on na łatwe stworzenie sieci lokalnej (również bezprzewodowej), zabezpieczenie (firewall) oraz usprawnienie pracy (przekierowanie portów) tej sieci.
Opłata instalacyjna z modemem z rozszerzoną funkcjonalnością w promocji: Turbo DSL od 49 zł + VAT przy umowie na 24 miesiące.

Modem Comtrend VI-3223u Multi-DSL WLAN IAD został zaprojektowany z myślą o klientach z segmentu małych i średnich firm. Pozwala na przewodowy i bezprzewodowy dostęp wysokiej przepustowości oraz na łatwe stworzenie sieci lokalnej, zabezpieczenie (firewall) oraz usprawnienie pracy (przekierowanie portów) tej sieci.
Zintegrowany punkt dostępowy WLAN ACCESS Point (AP) zgodny jest ze standardem 802.11n i pozwala na szybszy dostęp bezprzewodowy o zwiększonym zasięgu.
Posiada dodatkowe dwa porty USB 2.0 do podłączenia urządzeń zewnętrznych i kompatybilnych drukarek.

Opłata instalacyjna z modemem premium w promocji: Ekstra DSL od 49 zł + VAT przy umowie na 24 miesiące.

ABONAMENT ZA INTERNET

UMOWA NA 12 MIESIĘCY - 119zł netto = 146,37zł BRUTTO

UMOWA NA 24 MIESIĄCE - 139zł netto = 170,97zł BRUTTO

[/b]

Co myślicie o tej ofercie???
DSL TP 80/4
Realia 39/4

bartek85
Starszy Użytkownik
Starszy Użytkownik

Nieprzeczytany postautor: bartek85 » 03 lut 2014, 16:16

Dużego wyboru to tu nie ma. Niski UP. Umowa na 24 miesiące drożej ? A to nowość ? Tylko w Orange takie rzeczy.
ObrazekObrazek

Immortalq
Art Writer
Art Writer

Nieprzeczytany postautor: Immortalq » 03 lut 2014, 18:00

rene925 pisze:Witam mam następujące informację.

Mogą zostać zmienione do czwartku na dzień dzisiejszy dostałem taką ofertę

[b] Dynamiczny DSL dla Firm

szybkie odbieranie danych do 80 Mb/s i wysyłanie danych do 4 Mb/s
e-sklep - łatwa w obsłudze aplikacja, dzięki której możesz rozwinąć swoją firmę w Internecie
pakiet hostingowy, dzięki któremu założysz i utrzymasz firmową stronę www
pakiet bezpieczeństwa, który pozwoli Ci na określenie rodzaju ruchu przychodzącego i wychodzącego
modem premium z wifi już od 49 zł + VAT
stałe adresy IP, pozwalające na uruchomienie własnego serwera

Modem CellPipe 7130 firmy Alcatel-Lucent został zaprojektowany z myślą o klientach z segmentu małych i średnich firm. Pozwala on na łatwe stworzenie sieci lokalnej (również bezprzewodowej), zabezpieczenie (firewall) oraz usprawnienie pracy (przekierowanie portów) tej sieci.
Opłata instalacyjna z modemem z rozszerzoną funkcjonalnością w promocji: Turbo DSL od 49 zł + VAT przy umowie na 24 miesiące.

Modem Comtrend VI-3223u Multi-DSL WLAN IAD został zaprojektowany z myślą o klientach z segmentu małych i średnich firm. Pozwala na przewodowy i bezprzewodowy dostęp wysokiej przepustowości oraz na łatwe stworzenie sieci lokalnej, zabezpieczenie (firewall) oraz usprawnienie pracy (przekierowanie portów) tej sieci.
Zintegrowany punkt dostępowy WLAN ACCESS Point (AP) zgodny jest ze standardem 802.11n i pozwala na szybszy dostęp bezprzewodowy o zwiększonym zasięgu.
Posiada dodatkowe dwa porty USB 2.0 do podłączenia urządzeń zewnętrznych i kompatybilnych drukarek.

Opłata instalacyjna z modemem premium w promocji: Ekstra DSL od 49 zł + VAT przy umowie na 24 miesiące.

ABONAMENT ZA INTERNET

UMOWA NA 12 MIESIĘCY - 119zł netto = 146,37zł BRUTTO

UMOWA NA 24 MIESIĄCE - 139zł netto = 170,97zł BRUTTO

[/b]

Co myślicie o tej ofercie???

1. Jesteś przekonany, ze na centrali macie karty VDSL? Żeby się nie okazało, że propozycja, propozycją, a rzeczywistość to zupełnie coś innego.

2. W DSL jak mnie pamięć nie myli można było mieć nawet 10 Mbit/s uploadu (w ostatniej ofercie na VDSL) jak ktoś miał możliwości techniczne, teraz tylko 4? (Mniej niż w Neo, bardzo dziwne)

3. Jednak bym poczekał na oficjalną ofertę, ta wygląda dziwnie.

Awatar użytkownika
rene925
Donator
Donator
Kontaktowanie:

Nieprzeczytany postautor: rene925 » 04 lut 2014, 7:54

Witam

Odnośnie nowej oferty

ABONAMENT ZA INTERNET

UMOWA NA 24 MIESIĘCY - 119zł netto = 146,37zł BRUTTO

UMOWA NA 12 MIESIĄCE - 139zł netto = 170,97zł BRUTTO

Zwiększenie uploadu: do 10 Mb/s za dodatkową opłatą

Podpytałem kilku znajomych którzy mają DSL40mb jak im internet działa i muszę powiedzieć że osoby które są podpięte pod VDSL są bardzo zadowolone prędkości mają maksymalne.
Natomiast osoby które sa podpięte pod adsl2+ narzekają iż prędkość pływa, zapycha się łącze oraz modemy Modem CellPipe 7130 firmy Alcatel-Lucent i Modem Comtrend VI-3223u Multi-DSL WLAN IAD pozostawiają wiele do życzenia. Osobiście posiadam speedstream 4101 i synchronizacja trzyma jak skała.
Posiadam DSL 10mb/1mb prędkość mam maksymalną i raczej nie zamieniłbym tej opcji na 40 lub 80mb nie posiadając kart VDSL na centrali natomiast modemy które są przypisane do owych prędkości to jeden wielki bubel.
Według mnie najlepszą opcja jest jeszcze DSL 10/1.
Ostatnio zmieniony 04 lut 2014, 12:06 przez rene925, łącznie zmieniany 1 raz.
DSL TP 80/4
Realia 39/4

bartek85
Starszy Użytkownik
Starszy Użytkownik

Nieprzeczytany postautor: bartek85 » 04 lut 2014, 8:47

Tonący brzytwy się chwyta i chciałem spróbować, ale u mnie tylko ADSL2. Więc nie ma raczej sensu będę płacił 150 zeta za 0.2 Mb.
A jak z utrzymaniem łącza przy DSL też trzeba płacić ?
ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
rene925
Donator
Donator
Kontaktowanie:

Nieprzeczytany postautor: rene925 » 04 lut 2014, 14:08

Niestety lecz za utrzymanie łącza też będzie pobrana opłata.
DSL TP 80/4
Realia 39/4

Disable adblock

Wróć do „DSL”