DSL TP - robi się tragedia..

Tutaj dowiesz się wszystkiego o DSL TP
snuff
Użytkownik
Użytkownik
Łącze: DSL TP
Numer GG: 0

DSL TP - robi się tragedia..

Nieprzeczytany postautor: snuff » 02 lip 2015, 17:01

To mój pierwszy post na forum, więc witam wszystkich.

Mam od 3 lat DSL TP, pierwszy rok internet hulał dosłownie pięknie, synchronizacja - maksimum jakie było dostępne na mojej linii, zero przerw, freez`ów itd. Niestety później zaczął się bajzel robić. Oto moje parametry :
Downstream Upstream
SNR Margin
:
7.0 10.0 db
Line Attenuation
:
46.7 25.3 db
Data Rate
:
7455 920 kbps
Max Rate
:
11376 1024 kbps
CRC
:
3042 0

Oczywiście podłączony jestem na ADSL2+. Długość linii około 4km ( cały odcinek leci ziemią ). Do czego dążę? Pierwsze co, to taki internet nie ukrywajmy na osób, "intensywnie" korzystających z sieci jest nie wystarczający, kolejne co dochodzą jakieś anomalie ( rozłączanie, ostatnio zanotowałem skok tłumienia miałem 45.4, obecna wartość SNR, nie wiem jak to określić : jak przytnie DLM to ucina synchronizację, ale SNR nie oddaje na samym początku przez długi czas miałem synchronizacje około 9500 i SNR 10, dochodzą do tego dziwne "freezy" niby pingi na stronach itd w normie, wytłumaczę to tak wysyła ping jest on w granicach przykładowo do wp.pl 33ms jednak po długim czasie dostaje odpowiedź, nie wiem czemu to w pingu nie uwzględnia ). Z tego co wiem DSLAM , do którego jestem podłączony to STINGER MS+ ( nie wiem czy dobrze, czy źle ;p ), żadnej informacji dot. rozbudowy, inwestycji nie ma, jedyne co robili to w ramach jakiegoś projektu światełka kładli, które jakąś tam super szybką sieć przez EU mają stanowić, jednak centrali do niej nie przyłączali... Dlatego chciałbym zaczerpnąć tutaj informacji, rezygnować i próbować z BSA ? ( może będzie lepiej, o ile gdzieś dalej w TP coś pada, a i taka możliwość jest ), cena byłaby niższa co wychodzi na plus ( obecnie płacę 97zł za sam internet, przejście na zwykłą neostrade niezbyt mi się uśmiecha - nie ma opcji stałego adresu IP, więc jakieś multima, nie wiem jak jest w netii, etlink - jest u mnie dostępny, albo nie wiem co po kablach TP ;p Żadnej alternatywy jak na razie nie mam u siebie, radia na 5GHZ czy coś też nie ma LTE też ciężko, dochodzą do tego limity więc kicha. Prosiłbym o jakieś porady. Dzięki z góry za informację.

Disable adblock

Ten serwis utrzymywany jest z reklam i darowizn.
Jeśli widzisz ten tekst, oznacza to, że blokujesz nasze reklamy.
Proszę rozważyć Darowizne aby wesprzeć serwis.

Wróć do „DSL”