mogracja z neo fiber na DSL - na co zwrócić uwagę?

Tutaj dowiesz się wszystkiego o DSL TP

Topic author
marson
Użytkownik
Użytkownik
Łącze: Neostrada
Numer GG: 1249775

mogracja z neo fiber na DSL - na co zwrócić uwagę?

Nieprzeczytany post autor: marson » 08 lip 2015, 21:55

Witajcie

Jak w temacie, chciałbym przejść z neo fiber do 80 Mb/s na DSL, zależy mi na stałym IP, na co zwrócić uwagę, o co pytać przed podpisaniem umowy? No i kilka pytań już teraz.
1. Wiem, że muszę mieć ich sprzęt ale czy jest jakaś możliwość podpięcia swojego routera i to z niego rozdzielania netu a sprzęt od orange ustawić jako modem. (mój obecny router to ASUS DSL-AC68U, więc choćby ze względu na wi-fi AC chciałbym go używać)
2. o ile dobrze rozumiem to w ofercie dynamiczny DSL mam 8 adresów IP (5 używalnych) jak zatem miałbym je przypisywać do poszczególnych urządzeń. rozumiem, że jeden z IP przydzielić muszę na swój router, zostaje mi 4, więc czy dobrze kombinuję, że wystarczy podłączyć urządzenia, które chcę by miały zewnętrzne IP do portów LAN w sprzęcie od orange czy to jest bardziej skomplikowane?
3. czy w DSLu jest obsługa IPV6 a jeśli tak to ile adresów dostaję?
4. obecnie korzystam jak wspomniałem z neostrady fiber do 80 Mb/s i mam mniej więcej takie parametry. http://www.speedtest.net/my-result/4490538723 a to odczyt z routera:

Obrazek

5. Czy na DSL jest szansa na coś więcej niż to co mam teraz? W szczególności chodzi mi o upload czy będzie pełne 10 o ile wykupię jego podniesienie?
6. czy upload można dokupić i zrezygnować w każdym momencie czy trzeba się zdeklarować przy podpisywaniu umowy?