[zapytanie] Chello i instalacja

Internet w telewizji kablowej UPC Polska

Topic author
vanDogg
Nowicjusz
Nowicjusz
Numer GG: 0

[zapytanie] Chello i instalacja

Nieprzeczytany post autor: vanDogg » 25 maja 2009, 10:30

Witam,
za 3 miesiące kończy się umowa z TP, a jakieś 6 miesięcy temu UPC zmieniło skrzynkę oraz okablowanie w budynku, dzięki czemu mogę zamontować internet, jako że TP SA trzymała ostro studzienki na możliwość łącza u mnie (Warszawa, okolice Żelaznej), UPC nie mógł nic zrobić, a czekałem 4 lata.
Moje zapytanie , jak wygląda podłączenie Chello w domu, a mianowicie przesyłanie sygnału TV oraz łącza internetowego.
Mam okablowanie zrobione po pawlaczu, oraz za boazerią z czego najlepiej bym sam pozmieniał okablowanie w mieszkaniu.
Jak na razie mam na trójniku rozprowadzenie na 3 telewizory (rys.).

Obrazek

chciał bym jeszcze podłączyć 2 komputery + konsole do gier (rys. czerwona linia), wszystko przez łącze kablowe, bez WiFi.

Kiedyś u mojej znajomej widziałem jak monter z Aster'a, podłączył z jednego modemu telewizor i internet, czy też tak może być w UPC (?), bo wtedy pozostaje mi jakoś zamontować router na pawlaczu ...

Pozdrawiam.

Awatar użytkownika

obiwan
Starszy Użytkownik
Starszy Użytkownik
Łącze: DSL TP
Numer GG: 2490948

Re: [zapytanie] Chello i instalacja

Nieprzeczytany post autor: obiwan » 30 maja 2009, 19:22

Net w UPC wygląda tak, że do kabla który idzie od ich skrzynki podpina się taki trójnik, jeden przewód idzie do TV Analogowej a drugi do modemu. Do modemu podpinasz PC (albo router) i ew. telefon. W przypadku TV cyfrowej także zakłada się trójnik, tylko że podpina się do niego modem i MediaBox a dopiero do MediaBoxa TV Analogową.

Kod: Zaznacz cały

Było:                                       Jest:

Obrazek*Obrazek

Zablokowany Poprzedni tematNastępny temat