Sam internet UPC a tv anologowa

Internet w telewizji kablowej UPC Polska

Topic author
ITNka
Starszy Użytkownik
Starszy Użytkownik
Łącze: Modem
Numer GG: 0

Sam internet UPC a tv anologowa

Nieprzeczytany post autor: ITNka » 02 lis 2012, 3:16

Witam, obecnie posiadam neta osiedlowego.Z przyczyn pogorszenia oferty obecnego dostawcy przymierzam się do przejścia na ofertę UPC. Najbardziej mnie ciekawi dostęp do tv analogowej biorąc sam internet. Po przeglądnięciu kilku forum wychodzi że jest możliwość odbioru kilkunastu programów anologowo bez dodatkowej opłaty w związku z brakiem dokładnego filtrowania tegoż sygnału. Druga sprawa czy jest możliwość przy zamówieniu na samego neta wymuszenia aby technik zamontował (spliter, rodzielacz?) sygnału aby był na modem i na tv (oczywiście temat na infolinii byłby że niby będzie późniejsze domówienie usługi TV za jakieś pół roku po "remoncie mieszkania" :P ). Wyczytałem że jak ktoś ma normalnie neta i tv z UPC to ten rozdzielacz to jakiś specjalny, bo musi być kanał zwrotny do neta itd. Pamiętam jak kilka lat temu u znajomego rozdzielałem kabłowkę na 3 tv w mieszkaniu (1 na dekoder SD a 2 anologowo) i wystarczył taki za 5 zł Ale podejrzewam że z opcją internetu już tak różowo nie ma i będzie trzeba pewnie jakiś specjalny rozdzielacz za kilkadziesiąt zł albo będzie ciężko dostępny. Dlatego wolałbym już wyciągnąć taki od UPC. Proszę o info czy ktoś już tak próbował i co się udało wam zdziałać?

Pozdrawiam :)

Michal K
Stały Bywalec
Stały Bywalec

Re: Sam internet UPC a tv anologowa

Nieprzeczytany post autor: Michal K » 02 lis 2012, 18:12

Teraz nie zamówisz TV analogowej i netu.
Może zamówić albo sam net lub net z TV cyfrową.
Znajomy chciał zrobić jak ty ale się nie dało.

Tak samo nie zrobisz że teraz sam net a później analog.

Teraz nie ma oferty na sprzedaż analogu a mają ja tylko starzy klienci którzy nie przeszli jeszcze na cyfrowy odbiór
Koniec z Neo i ich 10Mb/s teraz jest:

Obrazek

Play LTE 1800MHz bez umowy 45złmc 100GB limitu :)

michalsobo
Starszy Użytkownik
Starszy Użytkownik
Łącze: Net24

Nieprzeczytany post autor: michalsobo » 02 lis 2012, 23:17

Bzdura. Za free dostajesz możliwość odbioru analogu ( u mnie było 42 kanały ), asysta technika jest przy założeniu ponieważ on montuje gniazdo UPC i rejestruje modem. Miesiąc temu zakładałem po zakupie mieszkania w nowym budownictwie :)
ObrazekObrazek

Topic author
ITNka
Starszy Użytkownik
Starszy Użytkownik

Nieprzeczytany post autor: ITNka » 02 lis 2012, 23:46

michalsobo pisze:Bzdura. Za free dostajesz możliwość odbioru analogu ( u mnie było 42 kanały ), asysta technika jest przy założeniu ponieważ on montuje gniazdo UPC i rejestruje modem. Miesiąc temu zakładałem po zakupie mieszkania w nowym budownictwie :)

A technik zakłada jakieś specjalne gniazdo? Sądziłem że jeśli zamawiam sam internet to kabel antenowy jest podpinany bezpośrednio do modemu. Chyba że musi być u mnie w mieszkaniu ten specjalny rozdzielacz co ma jedno wyjście na modem a drugie wyjście bym wykorzystał na tą tv analogową. Jak to u Ciebie wygląda?

michalsobo
Starszy Użytkownik
Starszy Użytkownik

Nieprzeczytany post autor: michalsobo » 03 lis 2012, 0:08

Zakłada, ono ma rozdzielacz. http://obrazki.elektroda.pl/9162204400_1320598960.jpg takie jak to tylko przewód główny wchodzi od spodu i u mnie są 2 wyjścia, jedno internetowe drugie TV.
ObrazekObrazek

Topic author
ITNka
Starszy Użytkownik
Starszy Użytkownik

Nieprzeczytany post autor: ITNka » 03 lis 2012, 0:34

I teraz obecnie masz sam net z umowie? Chodzi mi czy czasem nie było tak że kiedyś miałeś neta i tv a potem zrezygnowałeś z tv i Ci został rozdzielacz?, bo boje się że właśnie takiego rozdzielacza nie dostane jeśli złoże zamówienie tylko na neta.

michalsobo
Starszy Użytkownik
Starszy Użytkownik

Nieprzeczytany post autor: michalsobo » 03 lis 2012, 8:40

Sam net. Mieszkanko miało goły kabel koncentryk wystający ze ściany, kupiłem zwykłe założyłem. Zamówiłem neta bezterminowego w katowicach w upc że zamówiłem po 15 to monter przyjechał po 2óch dniach ( o 15 zamyka się system i przed tą godziną przyjechać może następnego), przyjechał monter i pierwsze co to powiedział że musi założyć ich gniazdo (wymóg). Rozmawiałem z nim chwilkę i mówił że jak trzeba to prowadzą nowy kabel z klatki schodowej tylko wtedy termin montażu przekłada i ustala ci indywidualnie. Koszt instalacji wg taryfy, za nic nie dopłacasz. Jedyne co było dziwne to ich modem cisco podłączony z byle jaką kartą 100 mbit miał wąskie gardło i wyciągał 33 mbity, po zmianie sieci na gigabitową jest ok.
ObrazekObrazek

Topic author
ITNka
Starszy Użytkownik
Starszy Użytkownik

Nieprzeczytany post autor: ITNka » 03 lis 2012, 13:29

Wielkie dzięki za info ! Też jestem z Katowic więc z instalacją powinno być podobnie:) Teraz tylko pozostaje poczekać z jakiś miesiąc na świąteczną promocje i się zamówi. Napisze potem co z tego wszystkiego wyszło. Dzięki i pozdrawiam :D

michalsobo
Starszy Użytkownik
Starszy Użytkownik

Nieprzeczytany post autor: michalsobo » 03 lis 2012, 14:22

Na granicznej idzie się dogadać, byle nie w sosnowcu strasznie niekumaci jeśli chodzi o BOK
ObrazekObrazek

Topic author
ITNka
Starszy Użytkownik
Starszy Użytkownik

Nieprzeczytany post autor: ITNka » 03 lis 2012, 21:31

Tak myślałem złożyć zamówienie przez internet żeby mieć te wszystkie zniżki i instalacje za darmo :)

Awatar użytkownika

Vieslav
Moderator
Moderator

Nieprzeczytany post autor: Vieslav » 31 gru 2012, 14:12

Skąd wy macie ten analog? Sprawdziłem u siebie (sam internet) i żadnej tv analogowej w kablu nie ma. Tak samo u znajomej: miała FiberPower + analog, zrezygnowała z telewizji, obecnie jest tylko internet.
Obrazek

michalsobo
Starszy Użytkownik
Starszy Użytkownik

Nieprzeczytany post autor: michalsobo » 01 sty 2013, 21:29

http://www.upc.pl/telewizja/analogowa/ umowa u mnie była podpisana i poinformowano mnie o tym iż mogę odbierać analog, ogólnie w wielu spółdzielniach tv analogową obsługuje upc.
ObrazekObrazek

Topic author
ITNka
Starszy Użytkownik
Starszy Użytkownik

Nieprzeczytany post autor: ITNka » 03 sty 2013, 4:26

dokładnie jak napisał michalsobo, UPC nie jest głupie i nie wyłączy sygnał milionom ludzi korzystającym z telewizorów Curtis i innych TV z "dupą" skoro może od nich ciągnąć te pięć dych za kilkadziesiąt programów TV. :)

Topic author
ITNka
Starszy Użytkownik
Starszy Użytkownik

Nieprzeczytany post autor: ITNka » 03 sty 2013, 4:33

Ciągle czekam na nową promocje UPC ale chyba wezmę starą ze względu na odliczenie podatku bo się przepisy zmieniły i wezmę na innego członka rodziny internet bo inaczej już nie będzie można odliczać neta staremu internaucie.

Awatar użytkownika

vlad
Bywalec
Bywalec
Łącze: Neostrada

Nieprzeczytany post autor: vlad » 31 sty 2013, 11:34

Podepnę się pod temat. Mam internet UPC i pakiet pośredni tv analogowej (chyba ze 14 kanałów) za darmo (tzn. wliczony w czynsz dla spółdzielni mieszkaniowej). Ile kosztuje abonament na pełny pakiet analogowy (obecnie jak dla mojej lokalizacji to w sumie 45 kanałów)? Nie mogę znaleźć tego nigdzie w cenniku
Neostrada 10M
Rate DLM: 4096/921 kbps
Line Attenuation: 49,5/20,5 dB
Obrazek

Zablokowany Poprzedni tematNastępny temat