Kończąca sie umowa z TP...

Czyli o internecie w Polsce i na świecie oraz u pozostałych operatorach

Topic author
:Us3r:
Nowicjusz
Nowicjusz
Numer GG: 0

Kończąca sie umowa z TP...

Nieprzeczytany post autor: :Us3r: » 09 lis 2009, 19:49

Jako że to mój pierwszy post na tym forum witam wszystkich forumowiczów!

Mam taki problem, otóż za miesiąc kończy mi się umowa z TP na "multipakiet" z internetem 1mbit/s (90zł) i telefon (50zł) no i muszę się oczywiście na coś zdecydować.
Zainteresowała mnie oferta Netii, tj internet 6mbit/s + telefon 128min na 24 mies i z tego co wyliczyłem wyszłoby to mnie srednio 101zł miesiecznie (18*(89+45)+6*(1+1))/24
Już prawie zdecydowany, ale pojawia się w googlach pod haslem internet dsl "multimo" gdzie internet w pakiecie z telefonem kosztuje średnio 102,50zł miesięcznie z tym że umowa na tylko 12 mies.
Jeżeli chodzi o Netię, to rozmawiałem z Panią z infolinii i ta usługa jest dla mnie dostępna i jeżeli wezmę u nich internet i telefon to telekomunikacji już nic nie muszę płacić i dowiedziałem się, że mam prawo do zmiany usługi na aktualną, korzystniejszą jeżeli takowa się pojawi dwukrotnie.
Multimo, po 5 minutach straconych na oczekiwanie na konsultanta się rozłączyłem. Jutro wybiorę się do ich punktu sprzedaży i porozmawiam o szczegółach.

No ale z kolei czytając opinie w internecie dowiedziałem się że różnie to bywa z tą prędkością na lini tepe i zastanawiam się czy warto płacić za połączenie 6mbit, skoro i tak takowego mi nie dostaczą.

Liczę, że na tym forum pomożecie mi dokonać wyboru. Może jeszcze jakiś inny dostawca? Z "osiedlowych" mam jednego dostawcę, ale u niego prędkość zależy głównie od wiatru - raz idzie 10mbit/s a raz spada do paruset kilobitow, dlatego potrzebuję czegoś na lini TP.

Pozdrawiam
Bartosz

SarioN
Starszy Użytkownik
Starszy Użytkownik
Numer GG: 1719517

Re: Kończąca sie umowa z TP...

Nieprzeczytany post autor: SarioN » 13 lis 2009, 20:52

Najpierw złóż wypowiedzenie z multipakietu,
bo z tego co sie orietuje to nie ma już promocji na przedłużenie dla tej usługi.
Mariomen napisał(a):
"...wpisze nam do umowy że neostada nie dotrzymała jakiegoś regulaminu..."

:lol:

Awatar użytkownika

xprox
Starszy Użytkownik
Starszy Użytkownik
Łącze: Neostrada Fiber

Nieprzeczytany post autor: xprox » 14 lis 2009, 11:16

:Us3r: pisze:"mam prawo do zmiany usługi na aktualną, korzystniejszą jeżeli takowa się pojawi dwukrotnie"

To jest chwyt marketingowy tylko nie daj się zwieść. Już kiedyś opisałem to całą zmianę warunków. W skrócie jest tak że możesz zmienić tylko cenę internetu a nie jego prędkość. W praktyce wygląda to tak że jeśli dziś byś wziął 10Mega za 10zł to po pół roku Netia wprowadzi internet w super nowej [wulg.] promocji jak oni sobie je nazywają. Która za internet 40Mega będzie kosztować 11zł ale 10Mega nadal będzie po 10zł. Czyli w praktyce ty nadal będziesz płacić tyle ile płaciłeś i będziesz mieć taki sam net jak miałeś. A 40Mega będzie tylko dla nowych.
Mam nadzieje że jasno to wytłumaczyłem.
Przewody Netii SNR Margin Do 31 Up 20 Line Attenuation Do 22 Up 6.5 odległość od centrali 500m (1Mbit)
Obrazek

Topic author
:Us3r:
Nowicjusz
Nowicjusz

Nieprzeczytany post autor: :Us3r: » 14 lis 2009, 16:06

Nie zrozumialem dalej za bardzo o co chodzi z ta zmiana oferty ; P
W sumie to sie juz zdecydowalem na Netie. Te multimo jest nieuchwytne, znaczy nie moge sie ani do nich dodzwonic, ani znalesc ich w miescie (bylem w dwoch punktach sprzedazy i sie dowiedzialem ze juz nie sprzedaja tego).
Multipakiet bede musial wypowiedziec, ale czy Netia sama sie tym nie zajmie? I tak sie spoznilem, bo umowa sie konczy 10, wiec bede mial jeszcze okres wypowiedzenia (miesiac?).

Pozdrawiam

Awatar użytkownika

xprox
Starszy Użytkownik
Starszy Użytkownik
Łącze: Neostrada Fiber

Nieprzeczytany post autor: xprox » 14 lis 2009, 19:39

:Us3r: pisze:Nie zrozumiałem dalej za bardzo o co chodzi z ta zmiana oferty ; P

Zmiana oferty dotyczy tylko ceny internetu a nie jego prędkości!. A cały myk polega na tym że zmienia się właśnie prędkość, cena wciąż ta sama:)

Proste bierzesz 1 Mega -49zł (a w tym momencie np 5 Mega po 100zł jest)
Po 6 miesiącach nowa oferta 5 Mega-50zł a 1 Mega wciąż -49zł
I ty podpalony zadzwonisz ze chcesz 5 Mega a pani ci powie ok ale za 100zł:P

Gdyby natomiast 1 Mega po 6 miesiącach kosztowało 20zł to wtedy mógłbyś właśnie przejść na te 20zł. Jednak coś takiego nie ma nigdy miejsca bo cena netu się nie zmienia zmienia się prędkość. Już bardziej łopatolgicznie nie umiem.
Dlatego cała ta zmiana oferty to pic na wodę fotomontaż
Przewody Netii SNR Margin Do 31 Up 20 Line Attenuation Do 22 Up 6.5 odległość od centrali 500m (1Mbit)
Obrazek

Awatar użytkownika

Gabriel
Użytkownik
Użytkownik
Łącze: UPC Fiber Power

Nieprzeczytany post autor: Gabriel » 30 lis 2009, 20:33

jak sam napisales, potrzebujesz czegos na laczach tp, dlatego moim zdaniem wybor powinien pasc na tp wlasnie. Przepustowosc dobra i cena tez konkurencyjna. Dorzucą tv do pakieto i hbo jako bonus. Bedzie co robic w swieta :D
Każdy nowy dzień rodzi nowe paranoje

connor
Użytkownik
Użytkownik
Łącze: Aster

Nieprzeczytany post autor: connor » 02 mar 2012, 22:33

Podłączę się do tego tematu.
Zakończyłem umowę z tp na koniec lutego. Na koncie na tp.pl było że usługa nadal aktywna, więc dzwonie do tp i pytam się dlaczego. Facet mówi mi że to długo trwa i wszystko się zamknie jak zwrócę sprzęt i wtedy poszło moje pytanie. Czy mogę wysłać sprzęt do tp bo do najbliższego punktu mam 55 km? Odpowiedź była przecząca. Muszę osobiście oddać sprzęt w punkcie.
Na prawdę tak jest? Muszę specjalnie tłuc kilometry i płacić straszne pieniądze za paliwo, nie wspominając o moim cennym czasie?

W mieście nie ma punktu tp, są tylko orange gdzie bez problemu kupię usługi i przygarnę sprzęt, ale oddać nie można już.

Mam jakieś inne wyjście czy nie da się nic zrobić i muszę jechać do tych punktu tp?
dawniej: Obrazek teraz: Obrazek

Zablokowany Poprzedni tematNastępny temat