TPSA VS NETIA opinie

Czyli o internecie w Polsce i na świecie oraz u pozostałych operatorach

Topic author
bartez85
Bywalec
Bywalec
Łącze: Modem
Numer GG: 0

TPSA VS NETIA opinie

Nieprzeczytany post autor: bartez85 » 24 sie 2011, 18:57

Dziś przeglądając internet znalazłem stronę opiniuj .pl . Są ciekawe kwiatki typu ,, klijent ,, ale jaka wasza jest opnia o operatorach TPSA VS NETIA . Jakie są wasze opinie na temat jakości uług obu operatorów .

Awatar użytkownika

Pawele
Starszy Użytkownik
Starszy Użytkownik
Łącze: Neostrada
Numer GG: 1

Re: TPSA VS NETIA opinie

Nieprzeczytany post autor: Pawele » 25 sie 2011, 15:44

Przecież netia idzie po drucie TP, nie rozumiem co tu porównywać, przecież odległość od central i jakoś kabla taka sama.
Prędkość 1 Mb/s
ObrazekObrazek
Prędkość 2 Mb/s
ObrazekObrazek

Awatar użytkownika

Vieslav
Moderator
Moderator

Nieprzeczytany post autor: Vieslav » 31 sie 2011, 20:53

Ja ci napiszę jak było ze mną: w czerwcu złożyłem zamówienie na telefon non-stop. Podpisałem umowę i czekam. Pod koniec czerwca dzwonię do Netii zapytać co z umową. Słyszę, że wysłali dokumenty do TP i czekają na odpowiedź. Zaraz zaraz, przecież ja nie mam telefonu w TP, mam WLR w Dialogu. Konsultant się zmieszał (jestem nielicznym przypadkiem przejścia WLR-->WLR) i kazał zadzwonić na drugi dzień. Dzwonię ponownie. Tym razem zamiast TP słyszę "obecny operator". Zaczyna się lipiec a ja mało nie wyjdę z siebie - to miał być miesiąc wypowiedzenia. Nadal mają niekompletne papiery więc wszystko wydłuży się o miesiąc. Dzwonię pod koniec lipca; znowu nic nie wiadomo, Dialog nie udzielił odpowiedzi. Jest 1 sierpnia. Zniknął CLIP, nie działa CLIR ani ACR. Dzwonię do Dialogu. Konsultant się mnie dziwnie pyta czego od nich chce, przecież nie jestem ich klientem. Dzwonię do Netii pytać o co chodzi. Okazuje się, że już jestem u nich. Wystawili mi fakturę za 2 dni sierpnia i kolejną za 29 następnych dni sierpnia (wyrównanie abonamentu). Z włączeniem ACRa męczyłem ich dwa tygodnie, a podobno mają na to 3 dni robocze. Denerwuje mnie, że przy każdym telefonie na infolinie chcą przedstawiać "specjalną ofertę na internet stacjonarny i mobilny". Ale opłacało mi się to: w Dialogu wygadane 5 godzin - rachunek na ponad 100zł. Teraz wygadane prawie 30 godzin - rachunek niecałe 70zł :D. No i na infolinie można dzwonić przez skype.
Obrazek

VanHelsing
Wiarus
Wiarus
Łącze: Neostrada Fiber

Nieprzeczytany post autor: VanHelsing » 31 sie 2011, 21:03

@Mulder
I odpalili CI w końcu ten ACR?
Dzwoniący z zastrzeżonego mają jakiś sensowny komunikat?
Netia - już więcej s[wulg.]ć się nie da

Awatar użytkownika

Vieslav
Moderator
Moderator

Nieprzeczytany post autor: Vieslav » 01 wrz 2011, 13:35

Z tego, co pisali konsultanci na forach to procedura aktywacji ACRa w przypadku WLR wygląda inaczej i moje zgłoszenie wysyłane było nie tu gdzie trzeba (usługa nie jest bardzo popularna). Poza tym trzeba jeszcze usługę po aktywacji włączyć kodem *15#, to akurat pamiętam, bo miałem ten problem w Dialogu i dopiero technik po zgłoszeniu przez konsultanta awarii (nie działał ACR a poszło zgłoszenie, że nie działa telefon :lol: ) mnie uświadomił, że oprócz aktywacji usługę trzeba jeszcze włączyć kodem. Komunikat brzmi tak: "Połączenie nie może być zrealizowane. Abonent założył blokadę na połączenia, których numery nie są prezentowane".
Obrazek

Awatar użytkownika

stalewiak
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Numer GG: 7086025
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: stalewiak » 04 paź 2011, 21:46

Nie ma co równać , miałe netie po kablu tp i co ? jak cos sie psuło to zawsze netia zgania na tpsa .. DLATEGO POWRÓCIŁEM DO TP i nie ma sensu skakać
Obrazek

Awatar użytkownika

Vieslav
Moderator
Moderator

Nieprzeczytany post autor: Vieslav » 27 lis 2011, 11:03

stalewiak pisze:Nie ma co równać , miałe netie po kablu tp i co ? jak cos sie psuło to zawsze netia zgania na tpsa .. DLATEGO POWRÓCIŁEM DO TP i nie ma sensu skakać

I dzięki temu nie wyciągasz nawet 4mb/s za sprawą cudownego narzędzia jakim jest DLM "wspomagający" neostrady. Ja na prawie identycznej linii i operatorze BSA wyciągam pełną synchronizacje, zresztą zobacz sobie parametry w moim podpisie.
Obrazek

Awatar użytkownika

stalewiak
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Numer GG: 7086025
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: stalewiak » 07 sty 2012, 21:16

Mulder to zobacz date mojego pisania .Miałem jeszcze wsio ok .
Obrazek

Zablokowany Poprzedni tematNastępny temat