Novum - jak zerwać umowę z oszustami podającymi się za TP ?

Czyli o internecie w Polsce i na świecie oraz u pozostałych operatorach
Awatar użytkownika

Topic author
Gordon Freeman
Starszy Użytkownik
Starszy Użytkownik
Łącze: Modem

Novum - jak zerwać umowę z oszustami podającymi się za TP ?

Nieprzeczytany post autor: Gordon Freeman » 02 lut 2012, 19:05

Witam.Wczoraj do ojca zadzwonił niby ktoś z TP i umówił się na spotkanie w sprawie telefonu bo niby likwidują abonamenty socjalne.
No i dzisiaj sam nawet go wpuściłem a że mnie telefon nie obchodzi (mam Internet w Netii po kablach TP) więc zostawiłem tą sprawę ojcu.Przedstawił się jako pan z Telekomunikacji więc ojciec podpisał umowę na telefon.Tyle że miała być tylko do lipca bo chcemy rezygnować z telefonu no i z Internetu Netii.Ojciec był pewny że to telekomunikacja i podpisał umowę za jedyne 35 zł miesięcznie jak się później okazało na 28 miesięcy i to jeszcze z operatorem nie Telekomunikacja Polska a Telekomunikacja Novum.Dzwoniłem do TP i się ich pytam o co chodzi a oni mi na to że to jakiś inny operator i w każdej chwili możemy zrezygnować z ich usług w ciągu 10 dni od podpisania umowy.musimy dostarczyć rezygnację.I tu pojawia się następny problem bo dzwoniłem do tego śmiesznego operatora i mówili że mam wysłać wypowiedzenie na adres podany na umowie.tylko że to jakaś wiocha Rzekuń.Natomiast niby główna siedziba tej firmy jest w Warszawie i nie wiem czy wysłać tu czy tam.Miał ktoś tu z forum styczność z tymi oszustami?.Czy wysłać na obydwa adresy.Czytałem gdzieś na innym forum że UKE już się za nich bierze jak za Tele 2 kiedyś. że oszukują ludzi.
Prosiłbym o link do jakiegoś wzoru co mam napisać w wypowiedzeniu.Mam nadzieję że dobry dział jak nie to przepraszam i proszę o przeniesienie do innego.Pozdrawiam i proszę o pomoc.

Edit: A to strona tych oszóstów http://www.t-novum.pl/
Kablówka Inea download 100Mb/s upload 4Mb/s
Obrazek

VanHelsing
Wiarus
Wiarus
Łącze: Neostrada Fiber
Numer GG: 0

Re: Novum - jak zerwać umowę z oszustami podającymi się za T

Nieprzeczytany post autor: VanHelsing » 02 lut 2012, 20:48

Netia - już więcej s[wulg.]ć się nie da

connor
Użytkownik
Użytkownik
Łącze: Aster

Nieprzeczytany post autor: connor » 04 lut 2012, 21:50

Umowę podpisałeś 1.02? W domu? Jeśli tak to jest to umowa zawarta poza lokalem przedsiębiorstwa można ją wypowiedzieć w ciągu 10 dni.

W tym linku też jest wszystko pisane.
Dlatego nigdy nie podpisuj nic gdy przychodzą akwizytorzy z telekomunikacji i w rozmowie z różnego rodzaju konsultantami staraj unikać się słów: "tak", "oczywiście" itp.
dawniej: Obrazek teraz: Obrazek

Awatar użytkownika

Vieslav
Moderator
Moderator

Nieprzeczytany post autor: Vieslav » 06 lut 2012, 11:30

Napiszę już po raz 105: CZYTAĆ CO SIĘ PODPISUJE!!!. Ty sobie możesz myśleć co chcesz a i tak obowiązuje to, co na papierze. Poza tym skoro chcieliście rezygnować z telefonu to po kiego podpisywaliście umowę?
Ale do rzeczy - wydaje mi się, że w tym przypadku 10 dni nie obowiązuje, ale zawsze można spróbować. Pozostaje jedynie złożenie dyspozycji w TP, że nie zgadzacie się na rezygnacje w usług na rzecz innego operatora. Jak powiesz, jaką głupotę zrobiłeś to oni bardzo chętnie coś takiego przyjmą, bylebyś został u nich. Jeśli to nie wypali to pozostaje już tylko zawieszenie telefonu już w Novum - i tak masz internet więc po rezygnacji z telefonu i tak będziesz płacił za utrzymanie linii, na jedno wyjdzie.
Obrazek

bartez85
Bywalec
Bywalec

Nieprzeczytany post autor: bartez85 » 06 lut 2012, 21:46

Na rynku działa wiele firm , które sprzedają abonenty telefoniczne . To , ze ktoś podaje się za TP , to nic nowego vide Netia a raczej jej przedstawiciele . Jest jest 1 prosta zasada , omijać wszelkiej maści telesprzedawców a wszystkie formalności załatwiać w lokalnym terenewym Biurze Obsługi Klienta swojego operatora . TYLE w temacie .

Awatar użytkownika

Vieslav
Moderator
Moderator

Nieprzeczytany post autor: Vieslav » 07 lut 2012, 10:27

Wątpię, żeby podawali się za TP, wtedy mogliby oberwać. Zwykle mówią, że są z "firmy telekomunikacyjnej" albo w przypadku Novum, której pełna nazwa brzmi Telekomunikacja Novum, mówią, że są z "telekomunikacji". Konsultanci TP przedstawiają się "jestem z Telekomunikacji Polskiej" lub jestem z "TP SA", bo tak brzmi pełna nazwa firmy. Samo "jestem z telekomunikacji" niczego nie oznacza. Niestety 90% ludzi nadal uważa, że telefon = Telekomunikacja Polska a internet = neostrada i nie ma na rynku innych operatorów, bo oni mają gniazdko TP w domu. Przecież na umowie wyraźnie jest napisane z kim jest ona zawierana, żeby tego nie zauważyć to już nie wiem co trzeba zrobić :lol: .
Obrazek

Awatar użytkownika

Topic author
Gordon Freeman
Starszy Użytkownik
Starszy Użytkownik

Nieprzeczytany post autor: Gordon Freeman » 08 lut 2012, 15:43

Dzięki za odpowiedzi.Wysłałem wypowiedzenie już w piątek.Mam nadzieję że wszystko pójdzie pomyślnie.Dzwoniłem również do TP i starałem się im powiedzieć że nie chcę rezygnować z ich usług i żeby robili co mogą aby nie przełączyli mnie na Novum ale konsultant powiedział że oni nic nie mogą zrobić.Mówił że jedynie może poskutkować wypowiedzenie w ciągu 10 dni od podpisania umowy.
Jeśli chodzi o Netie to przynajmniej u mnie zawsze to była w miarę uczciwa firma i zawsze się przedstawiali jako "Netia"

EDIT:

Jeszcze jedno.Ma jakieś znaczenie przekręcenie w umowie nazwiska abonenta jeśli chodzi o ważność takiego dukumentu?Jest w nim błąd.Zamiast "ś" jest "ę"
Kablówka Inea download 100Mb/s upload 4Mb/s
Obrazek

Awatar użytkownika

Vieslav
Moderator
Moderator

Nieprzeczytany post autor: Vieslav » 08 lut 2012, 16:29

Tak, jest to istotne. Dane muszą się zgadzać idealnie, w 100% z tym, co jest w TP. Jedna literówka może skutkować odrzuceniem wniosku przez TP.
Obrazek

VanHelsing
Wiarus
Wiarus

Nieprzeczytany post autor: VanHelsing » 09 lut 2012, 16:41

TP wprowadza bezpłatny numer dla oszukanych: http://www.telepolis.pl/news.php?id=24180

Terra-Nova
Użytkownik
Użytkownik

Nieprzeczytany post autor: Terra-Nova » 26 lip 2012, 16:58

w Wyborczej artykuł na ten temat:
http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,12073060.html

Awatar użytkownika

Vieslav
Moderator
Moderator

Nieprzeczytany post autor: Vieslav » 27 lip 2012, 11:15

Zastanawiam się, czy NOVUM nie ma nikogo odpowiedzialnego za "sprzedaż bezpośrednią"? Mogli sobie nałapać tych umów, pewnie i tak większość jest unieważniona, ale doprowadzą do tego, że:
1. Z oszustami nikt więcej dobrowolnie umowy nie podpisze, a wszędzie trąbią co to za firma stosuje nieuczciwe praktyki, więc to się nie ukryje
2. Zmieniają mentalność ludzi w taki sposób, że oni teraz uważają wszystko oprócz TP/Orange za niesamowite zło. Mogliby wybrać korzystniejszą ofertę, jest tego całe mnóstwo, ale nie wolno niczego zmieniać "bo oszukują".
Znam osobę, która wpadła w sidła novum. "Dzień Dobry, jestem z telekomunikacji. Zapewne słyszeli państwo o zmianie nazwy z TP na Orange, wymaga to konieczności podpisania nowej umowy którą wyślemy zaraz po potwierdzeniu danych osobowych. Proszę mi podać te dane a ja sprawdzę czy się zgadzają". W taki sposób dane do umowy zostają zdobyte.
Obrazek

bartez85
Bywalec
Bywalec

Nieprzeczytany post autor: bartez85 » 09 sie 2012, 19:37

Rozwiązanie proste , NIGDY nie rozmawiać z telemarketerami , zawsze lepiej iść do salonu danego operatora i tam sprawy umowy załatwiać .

VanHelsing
Wiarus
Wiarus

Nieprzeczytany post autor: VanHelsing » 09 sie 2012, 20:33

@bartez85
Tak jakby sprzedawcy w salonie nigdy nie oszukiwali klientów, tak wiem to nie oszustwa, tylko niedomówienia.
Tam sytuacja jest o tyle gorsza że jak po podpisaniu klient doszuka się czegoś czego nie chciał, jest już w czarnej d.

A korespondencyjnie zawsze jest 10dni na reakcję.
Dodał bym tylko, żeby w miarę możliwości zawsze należy żądać papieru do podpisania
(i oczywiście jeden egzemplarz od razu zabieramy), a nie opierać się na nagrywanych aneksach.
Niby prawo mówi że operator ma przysłać potwierdzenie takiej rozmowy, ale te potwierdzenia bywają tak lakoniczne, że w zasadzie niewiele można z nich wywnioskować.
Do tego często giną w niewyjaśnionych okolicznościach.

janstar
Użytkownik
Użytkownik

Nieprzeczytany post autor: janstar » 09 sie 2012, 23:28

pracuje na infoliniach TP, i to o czym się dzisiaj dowiedziałem to jest po prostu (tu powinien się pojawić pewnego rodzaju wulgaryzm):
na poczatku mala kwestia wyjasnienia:
akcja Pinokio - akcja Orange mająca przestrzec przed działaniami nieuczciwej konkurencji i nieświadomymi przejściami do innych firm
do klientki zadzwoniła osoba, która poinformowała iż dzwoni w ramach akcji Pinokio*, która to oznajmiła jej że ORange likwiduje abo podstawowy i trzeba przejść na inny wyższy abonament; jak dla mnie to jest już po prostu przekroczenie pewnej granicy, jak jeszcze mog jakoś ręką machnąć na wcześniejsze bajki o łączeniu się TP z innymi operatorami, o tyle w powyższym przypadku to jest przegięcie na całej linii...

bdkacz
Wiarus
Wiarus

Nieprzeczytany post autor: bdkacz » 09 sie 2012, 23:39

Bartez85 ma rację, zawsze należy mówić "dziękuje,do widzenia". Ja zawsze tak robię bez względu czy dzwoni jakiś telekom,panienka z jakiegoś banku próbująca wcisnąć n-tą kartę, kredyt etc czy z zaproszeniem na pokaz <tu dowolny towar>. Tylko trzeba to połączenie odebrać (ew dodać do czarnej listy jak nie mają CLIRa) bo tak to będą dzwonić po n razy aż odbierzemy:)
Netia LLU + Netgear DGND3700v2:
ObrazekObrazekParametry linii

Zablokowany Poprzedni tematNastępny temat