Problem z linią i numerem którego nie ma.

Czyli o internecie w Polsce i na świecie oraz u pozostałych operatorach

Topic author
Shokaku
Użytkownik
Użytkownik
Numer GG: 0

Problem z linią i numerem którego nie ma.

Nieprzeczytany post autor: Shokaku » 27 cze 2013, 10:32

Hej,

Postanowiłem wziąć się za temat internetu i telefonu i zrobić z nim porządek. Sprawa wygląda tak - posiadam przypisany numer do linii TP, ale ten numer nie jest aktywny a jedynie przypisany do internetu do Multimo 6mb/s. Ostatnio TP zrobiło porządki w papierach i po około 3-4 latach w końcu dowalili mi opłatę za utrzymanie linii (ok. 30 zł). Za około miesiąc będę rezygnował z internetu na linii TP (przesiadka na nowy światłowód) i chciałbym zatrzymać ten numer który aktualnie jest do mnie przypisany i przenieść go do kablówki.

Parę miesięcy temu próbowałem ten numer aktywować u Multimo jako normalne połączenie telefoniczne, ale mi odmówili, ponieważ muszę mieć umowę z TPSA(Orange) - ale w końcu to Multimo jako jedyny provider nim (tym numerem) zarządza. Pytanie brzmi - w jaki sposób mogę ten numer odzyskać i go nie stracić po rezygnacji z netu z Multimo? Czy koniecznie muszę podpisać umowę z TPSA a następnie od razu wystąpić o przeniesienie? Jakie kary się w tedy płaci za tak szybie zerwanie umowy?

Awatar użytkownika

Vieslav
Moderator
Moderator
Łącze: Modem

Re: Problem z linią i numerem którego nie ma.

Nieprzeczytany post autor: Vieslav » 27 cze 2013, 16:38

Koniecznie musisz załatwiać wszystko z Orange, ponieważ do nich należy numer.
Obrazek

Awatar użytkownika

best-boy
Administrator
Administrator
Łącze: Neostrada

Re: Problem z linią i numerem którego nie ma.

Nieprzeczytany post autor: best-boy » 27 cze 2013, 17:45

Dokładnie centrala i numer należy do orange a przenieść muszą bez łaski, takie mamy teraz prawo telekomunikacyjne.
http://www.speedtest.net/my-result/3432356442
Oddam w dobre ręce skrypty do routerów z softem BILION i jego wszystkie klony.

Zablokowany Poprzedni tematNastępny temat