TONETIC nowy usługodawca na liniach światłowodowych opinia

Czyli o internecie w Polsce i na świecie oraz u pozostałych operatorach

Topic author
datalux
Starszy Użytkownik
Starszy Użytkownik
Numer GG: 0

TONETIC nowy usługodawca na liniach światłowodowych opinia

Nieprzeczytany post autor: datalux » 23 wrz 2013, 19:27

Teraz mam neostradę w Orange i prędkość netu jest ok. 7 Mb/s gdyż więcej nie wyciągne z powodu odległości od centrali. U mnie w Olsztynie pojawił się nowy usłogodawca TONETIC z Dobrego Miasta oferujący neta na łączu światłowodowym. Linia od nowego usłogodawcy biegłaby najpierw drogą radiową od jednej anteny do drugiej a później byłby kawałek linii światłowodowej do domu. Oni chcą podłączyć kilka budynków więc zastanawiam się nad zmianą usługodawcy. Strona usługodawcy to http://www.tonetic.pl. W przypadku nowego usługodawcy nie ma opłaty za utrzymanie łącza więc opłata za internet byłaby znacznie mniejsza. Dlatego mam następujące pytania:

1. Jaką macią opinię na temat tego usługodawcy i czy warto przejść do nowego usługodawcy?
2. Jaką będę mógł mieć maksymalną prędkość na nowym łączu i czy ten kawałek drogą radiową będzie wąskim gardłem?
3. Jestem ciekaw gdzie na stronie nowego usługodawcy jest regulamin usługi (jest tylko cennik) bo na stronie Orange jest taki regulamin?

Awatar użytkownika

Scenic
Administrator
Administrator

Re: TONETIC nowy usługodawca na liniach światłowodowych opin

Nieprzeczytany post autor: Scenic » 23 wrz 2013, 20:35

Co do 1 punktu to raczej nikt z obecnych na forum nie kotrzysta z usług firm lokalnych.Pamiętaj że jesteś na forum o neostradzie..

pk.2 Zadzwoń do operatora i tam pytaj. Nie rozumiem tego połączenia światło wifi swiatlo.Chociaż może będzie to na dobrej radiolini.Ogólnie to robią światło wifi i ty lub światło i ty:-)
2+2=4

Obrazek

hanti
Bywalec
Bywalec
Łącze: Modem

Re: TONETIC nowy usługodawca na liniach światłowodowych opin

Nieprzeczytany post autor: hanti » 04 paź 2013, 17:37

przeciez polaczenia radiowe sa normalne ;) to wcale nie musi byc domowe 2.5 czy 5ghz tylko np radiolinia 15, 23 czy tam 71ghz etc. dziala to jak bys mial normalne kablem zadnych zaklocen itd ;p
netia CU netiaspot (bridge) do tl-wdr3600
TP-W8960N vs TP-W8961ND
ObrazekObrazek

Zablokowany Poprzedni tematNastępny temat