UKE kontra TP

Czyli o internecie w Polsce i na świecie oraz u pozostałych operatorach
Awatar użytkownika

Vieslav
Moderator
Moderator
Łącze: Wawtel
Numer GG: 0

Nieprzeczytany post autor: Vieslav » 03 sie 2006, 22:40

To w mieście mieszkasz i żadnego wyboru nie masz?! Shocked Ja na wsi, gdzie mieszka ledwo 300 osób mam do wyboru Netie, Dialog albo radiówke no i naszą kochaną telekomune Laughing.

Pleban
Weteran
Weteran
Łącze: UPC Fiber Power
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: Pleban » 04 sie 2006, 0:22

No widzisz. A ja mieszkam w centrum Warszawy i nie mam ŻADNEJ alternatywy.
Posiadane łącze: TwójDom
Posiadany modem: Arris TM502b

Awatar użytkownika

patimar
Donator
Donator

Nieprzeczytany post autor: patimar » 04 sie 2006, 11:35

Witam

przeglądam to forum od dawna i chciałbym się teraz podielić moimi przemyśleniami.
UKE walczy z telekomunom o obniżenie cen za dostęp do internetu, o to aby opcja 512 była najniższą opcją (czyli likwidacja 128 i 256), o rozdzielenie telefonu i neozdrady. Wszystko to jest jak najbardziej korzystne dla nas klientów "najwspanialszego" i wilelu przypadkach jedynego (oby się to szybko zminiło) operatora jakim jest Tp
I teraz rodzi się pytanie co będzie jeśli już uda się zlikwidować opcje 128 i 256 oraz rozdzielić abo telefoniczne od neo
Czy ceny za neo nie powrucą do wysokości sprzed tych wszystkich promocji co mamy teraz a może będą jeszcze wieksze bo przecież kto będzie chciał zrezygnować z internetu jak już go miał X lat
W ten sposób Tp odbije sobie abo telefoniczny.
Mam tylko nadzieje że ten czarny scenariusz który przedstawiłem okaże się tylko fikcją literacką (przynajmnie jeśli chodzi o wzrost cen za neo reszta mogła by się wydażyć)

Pleban
Weteran
Weteran
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: Pleban » 04 sie 2006, 12:40

Problem z UKE polega na tym, że działa dokładnie tak samo jak PiS.

O co mi chodzi?

Chodzi mi o to, że UKE stosuje te same mechanizmy co PiS, czyli markuje prawdziwe działania, a wszystko co robi, robi pod publiczkę.
Zamiast działać dla dobra wyborców, działa dla dobra wybieranych, czyli siebie.
Nic dziwnego. Niedługo kolejne wybory...

Ale do rzeczy.

PiS markuje walkę z mitycznym układem. Do owego układu wrzuca się wszystko, co atakowane przez PiS, może tej partii przynieść wymierne korzyści, w postaci wyższych słupków z poparciem.
I tak właśnie w worze z napisem "układ" wylądowała niedawno TPsa.
Teraz UKE udaje, że walczy z niedobrym operatorem, rozdając rozpaczliwe ciosy na lewo i prawo ku uciesze gawiedzi. Poparcie rośnie, bo przecież walczą z układem, coś robią. Przecież w gazetach było tak napisane i widziałem to na własne oczy w telewizji - tak mówią wyborcy.
Tymczasem nic się tak na prawdę nie zmienia! Co więcej wiem, że nic się nie zmieni, a może nawet się pogorszy.
TPsa ma się dobrze, kar nadal nie płaci i nie zamierza, a UKE nadal może im skoczyć...

Zamiast MARKOWAĆ ciosy, UKE powinno zająć się PRAWDZIWĄ walką z monopolistą.

Jak to zrobić?

Prosta sprawa. Wystarczy wziąć przykład z najlepszych, zachodnich wzorców.
Pisałem już o tym nie raz...

Uprościć i zliberalizować prawo gospodarcze.
Uprościć i zliberalizować prawo telekomunikacyjne.
Podzielić tpsa na 3-5 mniejszych spółek, a jeżeli jest to niemożliwe, otworzyć polski rynek telekomunikacyjny dla innych zagranicznych koncernów oraz wyrównać "zasady gry" dla tych już działających na polskim rynku.

W USA zaistniała podobna sytuacja do naszej. Tylko, że tam zebrano się na odwagę i podzielono giganta monopolistę (AT&T), na kilka mniejszych spółek. Ceny rozmów spadają do dzisiaj, mają tani internet (jest nawet możliwość posiadania go za darmo), a rozmowy lokalne są darmowe.

Odpowiedzią na niskie ceny usług telekomunikacyjnych nie jest atakowanie TPsa.
Odpowiedzią na niskie ceny usług telekomunikacyjnych jest zdrowa, wolnorynkowa KONKURENCJA!

PiS jest jednak za cienki aby wprowadzić takie zmiany. Czyżby także należał do układu..?

Pozdrawiam.

skrydlo
Starszy Użytkownik
Starszy Użytkownik

Nieprzeczytany post autor: skrydlo » 05 sie 2006, 15:15

niech tepsa zrobi coś takiego niech da taki limit 20zl do wydzwonienia na wszystkie połączenia tak jak jest w Neta24 i kłopot zgłowy
NETIA 10/1 i to jest max tego łącza

Crazy Keatchup
Starszy Użytkownik
Starszy Użytkownik

Nieprzeczytany post autor: Crazy Keatchup » 06 sie 2006, 17:21

Jak Was czytam i te płacze na TP (nie żebym ich bronił) to ciśnie mi się na usta powiedzonko : "wszędzie dobrze gdzie nas nie ma " Smile. Nie ma idealnego providera - ja od TP chciał bym tylko mniejszy abo telefoniczny (np. 20 zł) albo rozłączenie abo od neo (ale bez podniesienia cen) wtedy 95 zł za 1 MB rozsądna cena. 4 lata mam neo, do tej pory miałem 640 i może 3-4 awarie jak pamiętam (z tego dwie wczasie chorej promocji testowania neo za 1 zł Smile żadna nie dłużej niż 2-3 godziny). Znajomi w tym czasie mieli net z kablówki Vectry, od dwóch lokalnych providerów WiFi zawsze mieli jakieś bóle, płacze, pretensje. Co z tego że może trochę tańsze co niektóre oferty mieli jak liczy się także niezawodność. Sam miałem przejść na Wifi teraz i zadzwoniłem do firmy i mówię że chce najwyższą ofertę za 120 zł 512/1024 kbit/s (w nocy szybciej zew ip)- usłyszałem a to się nie da a to AP'ki nie wydoją mogą mi zaproponować 384 kbit/s+ip za 90 zł plus opłata instalacyjna 200 zł - podziękowałem migrowałem na Neo1024 za 95 zł miesięcznie.

Pleban u nas trochę inna sytuacja jest TP nie jest już polską firmą , a zachodnie firmy wcale tak "drzwiami i oknami" nie walą- owszem w większym miastach może ale w mniejszych i na wsiach żadna zachodnia firma Ci tak szybko nie wejdzie bo się nie opłaca kłaść od nowa infrastruktury. Zobaczmy co się dzieje w GSM niby tak dynamicznie się rozwija a 4 operatora jak nie było tak niema. Konkurencji dla TP bym upatrywał w rozwiązaniach takich jak we Wrocławiu i ich "ciepłownicza sieć" czy np. w Telekomunikacji Kolejowej czy firmach typu Energis i takie firmy bym wspierał a nie firmy zewnętrzne.
Arkę Noego zbudowali amatorzy... Titanica profesionaliści... Wink
Obrazek

Pleban
Weteran
Weteran
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: Pleban » 06 sie 2006, 20:36

Crazy Keatchup pisze:takie firmy bym wspierał a nie firmy zewnętrzne.

Nic nie mówiłem o wspieraniu kogokolwiek. Chodzi mi raczej o nie faworyzowanie tpsa...

Awatar użytkownika

gregor79
Starszy Użytkownik
Starszy Użytkownik
Łącze: Neostrada

Nieprzeczytany post autor: gregor79 » 06 sie 2006, 22:15

Mineło juz 30 dni od nakazu UKE w sprawie oddzielenia neo od telefonu,przypominam ze to dany czas telekomunie na uregulowanie tej sprawy i co dalej ? bo ja nie wiem nic, moze ktos wie jakie sa decyzje? Pozdrawiam

akslow
Nowicjusz
Nowicjusz

Nieprzeczytany post autor: akslow » 06 sie 2006, 22:25

Z tego co mi wiadomo od decyzji moga sie odwolac... jesli to zrobia to znow bedziemy czekac Smile... Zawsze te pare miesiecy zyskow z abonamentu dodatkowo... wiec latwo z tego nie zrezygnuja

Krzysiek21
Stały Bywalec
Stały Bywalec

Nieprzeczytany post autor: Krzysiek21 » 06 sie 2006, 22:32

gregor79 - sory,ale w ilu tematach jeszcze zadasz pytanie? w jednym nie wystarczy?
Napewno wszyscy przeczytaja.. Confused

Awatar użytkownika

Vieslav
Moderator
Moderator
Łącze: Wawtel

Nieprzeczytany post autor: Vieslav » 06 sie 2006, 22:54

Jeżeli by to ode mnie zależało to już dawno zrezygnował bym z tel stacjonarnego i założył sobie radiówke 512 za 55 zeta. Ale niestety matki na VoIP nie przerzuce, więc tylko czekam, kiedy telekomuna obniży ceny planu DWiW, bo 85 zeta + neo to trochę za dużo...

Awatar użytkownika

gregor79
Starszy Użytkownik
Starszy Użytkownik

Nieprzeczytany post autor: gregor79 » 06 sie 2006, 23:12

Akslow wiem, ze Tp ma prawo do odwołania ,ale powinna chyba to zrobic własnie w ciagu 30 dni, ktore juz mineły od nakazu natychmiastowej wykonalnosci UKE, a z tego co było mowione decycja bedzie na nasza korzysc mimo potencjalnego odwołania, moze ktos jest wtajemniczony z Tp w temacie tutaj? chyba ze to tylko taka gadanina była ze strony UKE pod dyktando politykow rzadzacych, wiec jestem ciekaw kiedy tak realnie ta decyzja wejdzie w zycie i bedzie mozna miec samą neo bez złodziejskiego abonamentu telefonicznego. Mad

Zablokowany Poprzedni tematNastępny temat