Energis: szerokopasmowy internet wkrótce w całej Polsce

Tablica o Multimo wprowadzonym przez GTS Energis

Topic author
_Puma_
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Łącze: Neostrada
Kontakt:

Energis: szerokopasmowy internet wkrótce w całej Polsce

Nieprzeczytany post autor: _Puma_ » 07 lis 2006, 16:37

link

Interesujące, TP 'pali się' grunt pod nogami Very Happy

Zakath
Użytkownik
Użytkownik
Numer GG: 0

Nieprzeczytany post autor: Zakath » 07 lis 2006, 18:18

Zapomnieli tylko dodać, że te 4 adresy IP, to tak naprawdę 4-adresowa podsieć z 1 adresem użytkowym, a 8 adresów - 8-adresowa podsieć z 5 adresami użytkowymi.

Ciekawy jest ten pakiet hostingowy. Jednak nie jest to konkurencja dla neostrady, prędzej dla Internet DSL. Ciekawe jak się przedstawia regulamin w sprawie podziału...
Obrazek Obrazek

Topic author
_Puma_
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: _Puma_ » 07 lis 2006, 18:28

Może to nie są ceny i oferta super konkurencyjna, ale widać że TP już nie jest takim monopolistą Wink

lysy86
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Łącze: Neostrada Fiber
Numer GG: 3345158

Nieprzeczytany post autor: lysy86 » 07 lis 2006, 18:40

ceny prawie identyczne jak w TPSA co oni chcą tym osiągnąc :/
"Ja tu widze niezły bu^^el" :)
DZieciom NEOSTRADY - mówimy stanowczo NIE !

dibbler
Użytkownik
Użytkownik

Nieprzeczytany post autor: dibbler » 07 lis 2006, 19:28

lysy86 pisze:ceny prawie identyczne jak w TPSA co oni chcą tym osiągnąc :/

Cóż jak dla mnie to mogą byc nawet o 20% wyższe a i tak wolę to niż ofertę TP. Warto rozważyc chocby ze względu na brak limitów:D

wezyr
Starszy Użytkownik
Starszy Użytkownik

Nieprzeczytany post autor: wezyr » 07 lis 2006, 20:27

Ceny jak narazie nie sa zbyt interesujace na kieszen prywatnej osoby ale warto rozwazyc ta oferte ze wzgledu na brak limitow, lepsze to niz neostrada z niepotrzebnymi limitami.
.::. Polecenie szukaj jest za darmo ale nie na darmo .::.

Slig
Starszy Użytkownik
Starszy Użytkownik

Nieprzeczytany post autor: Slig » 07 lis 2006, 20:50

Cóż jak dla mnie to mogą byc nawet o 20% wyższe a i tak wolę to niż ofertę TP. Warto rozważyc chocby ze względu na brak limitów:D

Jak to kolega wcześniej napisał to nie jest konkurencja dla neostrady tylko dla DSLa. W DSLu tpsy też nie ma limitów pobierania. Poza tym DSL można dzielić poza lokal a tutaj nie wiadomo. Ja wolę łącze od tpsa bo przynajmniej już jest sprawdzone i wiem że działa stabilnie (przynajmniej u mnie :]), oczywiście mówię o DSLu a nie neostradzie bo limity, liczniki, rekonekty to nie dla mnie. No i również w DSLu 1000 jest 4 adresowa podsieć - 1 adres użytkowy, a od 2000 w górę 8 adresowa - 5 adresów użytkowych.
Obrazek
DSL1000 @ WRT54GL+Tomato+Speedstream4100

Awatar użytkownika

nom
Stały Bywalec
Stały Bywalec

Nieprzeczytany post autor: nom » 07 lis 2006, 21:35

Slig, slyszalem ze tepsa ma jakies problemy z dslem poza tym jak na razie sa drogie wole poczekac na poprawe i za mniej ceny placic

Krzysiek21
Stały Bywalec
Stały Bywalec

Nieprzeczytany post autor: Krzysiek21 » 07 lis 2006, 22:11

Fakt,z cenami to nie zaszaleli,jedyne pocieszenie w tej wiadomosci to tylko to że limitów brak.Można by było jeszcze tą cenę przełknąc. ( własnie przez to że limitów nie ma).Ja narazie do końca umowy zostane w TP z racji tego iż pozostałych operatorów poprostu nie znam i boję się komplikacji technicznych i ewentulanych problemów w działaniu bo ja jestem wyjątkowo mało cierpliwy do tego.Kieruję sie tym że jak za coś płace to to ma działac w 99% bez awaryjnie.

andrzej-sku
Starszy Użytkownik
Starszy Użytkownik

Nieprzeczytany post autor: andrzej-sku » 07 lis 2006, 22:32

wezyr pisze:Ceny jak narazie nie sa zbyt interesujace na kieszen prywatnej osoby ale warto rozwazyc ta oferte ze wzgledu na brak limitow, lepsze to niz neostrada z niepotrzebnymi limitami.

Porównywac nalezy ta pseudo konkurencyjna ofertę z DSL TPSA. Oferta TPSA jest lepsza bo nie tylko dla biznesu.
Co to własciwie za konkurencj?Ceny takie same a oni chca zdobyc 10% rynku Shocked . Chyba kpią- z ta oferta?
Nie o to chyba chodziło Regulatorowi Rynku, który zmusił TpSA do umowów na bitstream access z Telekomunikacją Polską. Chodziło o to, zeby inni operatorzy dostając upust od TPSA świadczyli usługę taniej. A oni co?
Nie inwestuja w infrastrukturę maja dostęp przez siec tpsa do klienta i sk.....syny cały zysk z upustu biora do keszeni--- to sie nazywa konkurencja.
Wszyscy liczyli jakie to będa obnizki jak wejda inne firmy.. Faktycznie sa [wulg.]:
Tele 2 dało ochłap 15% taniej za abo a druga konkurencja DAłA WIELKIE G na abo za internet.
Jakta firma śmie coś takiego oferować- przeciez nawet jakośc połaczeń będzie taka sama bo po łączach TPSA. W czym oni bęa konkurencyjni bo ja nie wiem.

Wie moze ktoś???

Ponadto energis pisze, że:
- usługa tylko dla firm (klientów z regonem),
a dalej:
-usługa może być świadczona na abonamencie plan tp socjalny Shocked
A jest jakaś firma , która w biznesie używa tego planu?????? Very Happy

Slig
Starszy Użytkownik
Starszy Użytkownik

Nieprzeczytany post autor: Slig » 07 lis 2006, 23:12

Slig, slyszalem ze tepsa ma jakies problemy z dslem poza tym jak na razie sa drogie wole poczekac na poprawe i za mniej ceny placic

Jadę dopiero trochę ponad 2 tyg, ale jest idealnie, 0 problemów. Jak na razie jestem serio bardzo zadowolony z jakości usługi. Tylko czekać trzeba było długo na założenie (równo miesiąc od zamówienia). Co do cen to teraz jeszcze jest jesienna promocja (instalacja 1pln, pół roku po 1pln, półtorej roku po 169pln), w niej właśnie wziąłem DSLa. Fakt, że bez tej promocji nie było by szans bo ceny poza promocją są zabójcze. Dodatkowo regulamin promocji jesiennej zezwala na dzielenie więc tym bardziej się opłaca.

Nie żebym specjalnie lubił tpsę, żaden rarytas z tą promocją na dsla. Jednak alternatywy które mam wcale nie są bardziej różowe, więc jak na razie zostają z tpsa.
Obrazek

lysy86
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Łącze: Neostrada Fiber
Numer GG: 3345158

Nieprzeczytany post autor: lysy86 » 07 lis 2006, 23:38

Slig, dzięki że sprostowałeś że chodzi o konkurencje dla DSL TP
co jeszcze do mojej wypowiedzi energis nie przedstawiło cen za instalacje , aktywacje usługi to troszke nie profesjonalne !
ale.....
po głębszym spojrzeniu w cennik jest jeden plus na strone energis cena za 1 mbit 169 zł to cena przy umowie na 12 miesięcy a z tpsa trzeba się wiązać na 24
jeśli za rok nic w tpsa się nie ruszy , i spotkam się z pozytywną opinią użytkowników i będzie w moim zasięgu ta usługa to wezme sobie na 2 latka za 99 zł
fakt jest taniej moja pomyłka Razz
"Ja tu widze niezły bu^^el" :)
DZieciom NEOSTRADY - mówimy stanowczo NIE !

Slig
Starszy Użytkownik
Starszy Użytkownik

Nieprzeczytany post autor: Slig » 07 lis 2006, 23:43

Tak to prawda na 2 lata wychodzi taniej w Energis, tylko hak polega na tym, że Energis podaje na tej stronie ceny netto. W jesiennej od tpsa średnio licząc (z uwzględnieniem tego pół roku po 1pln + vat) wychodzi niecałe 127pln z VAT miesięcznie za 1mbit a w Energis 99pln + VAT, czyli niecałe 121pln, czyli taniej 6pln. Odpowiednio cena miesięczna przy 12 miesięcznej umowie w Energis wynosi jakieś 206pln miesięcznie z VATem.
Oczywiście wszystko tak wygląda pod warunkiem, że łącze od Energis również można legalnie dzielić i instalacja za friko.
Na stronie DSLa są ceny brutto/netto w promocji jesiennej http://www.internetdsl.pl
Obrazek

qbay
Użytkownik
Użytkownik
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: qbay » 08 lis 2006, 8:59

wezyr pisze:Ceny jak narazie nie sa zbyt interesujace na kieszen prywatnej osoby ale warto rozwazyc ta oferte ze wzgledu na brak limitow, lepsze to niz neostrada z niepotrzebnymi limitami.

podejrzewam, że jak tylko wystartuje ta usługa dla klientów indywidualnych to limity jednak będą....chciałbym się mylić:D

Magnes
Starszy Użytkownik
Starszy Użytkownik
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: Magnes » 08 lis 2006, 14:33

qbay pisze:podejrzewam, że jak tylko wystartuje ta usługa dla klientów indywidualnych to limity jednak będą....chciałbym się mylić:D

Niestety to chyba pewne, patrząc na ceny Energisa. Tepsa bez limitu pewnie liczy cenę DSLi, więc muszą inne firmy ceny zbliżone do DSL, a nie do neostrady dać, żeby im się opłacało BEZ limitu. Mam też obawy, że tepsa policzy owym firmom ceny bez promocji (czyli ciężko albo niemożliwe im będzie osiągnąć np. 1Mbit za 76zł z 25GB limitu)...
http://wieza.org - fantastyka, seriale, rpg
Neostrada: 2Mbit

Zablokowany Poprzedni tematNastępny temat