Faktury w Multimo

Tablica o Multimo wprowadzonym przez GTS Energis
Awatar użytkownika

papux
Bywalec
Bywalec
Łącze: Net24
Numer GG: 0

Re: Faktury w Multimo

Nieprzeczytany post autor: papux » 07 paź 2009, 18:27

Nieotrzymanie faktury w terminie nie zwalnia z płacenia rachunków.
Nie musisz posiadać faktury by płacić rachunki.

Potwierdzeniem jest wyciąg bankowy bądź potwierdzenie przelewu na poczcie.

Dostarczyciel usług nie jest zobowiązany dostarczać czy przypominać o terminie płatności za usługi.
Obrazek

Vibovit
Bywalec
Bywalec

Nieprzeczytany post autor: Vibovit » 08 paź 2009, 0:36

ja zapłaciłem już 15.09 tak jak standardowo płaciłem więc nie widzę problemu.
Obrazek >> :)) Obrazek
Zmiana z netii na multimo zakończona pomyślnie :P

ktm
Starszy Użytkownik
Starszy Użytkownik

Nieprzeczytany post autor: ktm » 08 paź 2009, 19:05

papux pisze:Nie musisz posiadać faktury by płacić rachunki.

Nie opowiadaj bzdur bo np. jak ktoś ma internet na firmę i dostaje faktury "papierowe" to żadna księgowa mu nie zrobi płatności bez faktury.

piotr'ek
Starszy Użytkownik
Starszy Użytkownik

Nieprzeczytany post autor: piotr'ek » 12 paź 2009, 9:02

papux pisze:Nieotrzymanie faktury w terminie nie zwalnia z płacenia rachunków.

Twa wypowiedź powinna brzmieć "Nieotrzymanie faktury w terminie nie zwalnia z obowiązku zasięgnięcia informacji co z tą fakturą się stało, jaka jest jej wysokość, kiedy otrzymam kopię i jak ją opłacić"

Jak wyobrażasz sobie płacenie w ciemni za usługi których kwota co miesiąc się zmienia (połączenia telefoniczne, zużycie gazu czy prądu).

[/quote]
Dostarczyciel usług nie jest zobowiązany dostarczać czy przypominać o terminie płatności za usługi.[/quote]

Zanim wyłączy nieopłacaną usługę ma taki obowiązek.
* piotr'ek *

piotr'ek
Starszy Użytkownik
Starszy Użytkownik

Nieprzeczytany post autor: piotr'ek » 13 paź 2009, 21:55

I co dzisiaj na maila dostałem:
"MULTIMO ROZLICZENIA
Informujemy, że do dnia dzisiejszego nie otrzymaliśmy zapłaty za następujące faktury:"

A za godzinę:
"ANULOWANIE PRZYPOMNIENIA MULTIMO - PRZEPRASZAMY
Szanowni Państwo,
w związku ze zgłaszanym problemem o opóźnieniu w dostarczaniu faktur, pragniemy Państwa serdecznie przeprosić za wysłane przypomnienie.
Informujemy również, że termin na zapłatę zostaje przesynięty o kolejne 5 dni od dziś.
Najmocniej przepraszamy i prosimy o wyrozumiałość."
* piotr'ek *

Shokaku
Użytkownik
Użytkownik

Nieprzeczytany post autor: Shokaku » 14 paź 2009, 15:09

Ja już się troche pogubiłem, czy multimo ZNÓW zmieniło numer konta na jaki należy płacić rachunki? Bo ja już wole się upewnić, w ciagu jednego roku już chyba drugi raz zmienili numer konta?? O co chodzi z tą frimą? Chciałem dzisiaj zapłacić zaległe rachunki ale wcześniej wole się upewnić bo to troche dziwne już się zdaje. Nr zaczyna się na 3612 a kończy na 4320?

Ktoś się orientuje w ogóle co się dzieje z tą firma? Dlaczego takie cyrki się dzieje z tymi płatnościami, zmienianiem kont. Ja ostatni rachunek zapłaciłem w maju bodajże i dalej mam neta, więc chyba można stwierdzić że niezły bałagan tam mają.

P.S. Pytanie trochę z innej beczki, jeśli operator tel. zablokował mi linie, to ma to jakiś wpływ na internet? Operator internetu i telefonu to dwie inne firmy.

barteks2
Bywalec
Bywalec

Nieprzeczytany post autor: barteks2 » 14 paź 2009, 22:26

Każdy klient ma indywidualny numer konta do płatności.
Obrazek

ktm
Starszy Użytkownik
Starszy Użytkownik

Nieprzeczytany post autor: ktm » 15 paź 2009, 19:16

Shokaku pisze:Ja już się troche pogubiłem, czy multimo ZNÓW zmieniło numer konta na jaki należy płacić rachunki? Bo ja już wole się upewnić, w ciagu jednego roku już chyba drugi raz zmienili numer konta?? O co chodzi z tą frimą? Chciałem dzisiaj zapłacić zaległe rachunki ale wcześniej wole się upewnić bo to troche dziwne już się zdaje. Nr zaczyna się na 3612 a kończy na 4320?

Jak dobrze popatrzysz w nowe faktury to zauważysz nową numerację faktur i podobieństwo tych numerów do numeru konta a dokładniej jego końcówki. Stąd właśnie "indywidualne" konta do płatności o których wspomniał poprzednik.
Ktoś się orientuje w ogóle co się dzieje z tą firma? Dlaczego takie cyrki się dzieje z tymi płatnościami, zmienianiem kont. Ja ostatni rachunek zapłaciłem w maju bodajże i dalej mam neta, więc chyba można stwierdzić że niezły bałagan tam mają.

Nie martw się, ja też od maja kiedy podpisałem aneks nie miałem faktur, po telefonie na początku września dowiedziałem się, że przyjdą w połowie miesiąca i... rzeczywiście przyszła faktura zbiorcza za zaległe miesiące.
P.S. Pytanie trochę z innej beczki, jeśli operator tel. zablokował mi linie, to ma to jakiś wpływ na internet? Operator internetu i telefonu to dwie inne firmy.

Jeśli dostawca internetu korzysta z łącz operatora telefonu to tak.

BTW też dostałem info o zaległej płatności a później "łaskawe" przedłużenie terminu tyle, że... ja im zapłaciłem cztery dni wcześniej... Pewnie jakiś łoś puścił te ponaglenia do wszystkich nie sprawdzając kto zapłacił a kto nie.

Juzef
Starszy Użytkownik
Starszy Użytkownik

Nieprzeczytany post autor: Juzef » 09 lis 2009, 10:49

Hm, przedłużałem teraz umowę i w sprawie faktur, jeśli dobrze wyrozumiałem, to mają przesyłać tylko na maila (ekologia :lol:). Pytam o papierowe jak dotąd, a słyszę, że to by kosztowało dwadzieścia parę PLN dodatkowo...

ktm
Starszy Użytkownik
Starszy Użytkownik

Nieprzeczytany post autor: ktm » 09 lis 2009, 18:42

Mi przysłali na maila zaległe fakturki ale następnych już nie raczyli. Pewnie będą teraz rozliczać kwartalnie, ech...

ziggy
Starszy Użytkownik
Starszy Użytkownik

Nieprzeczytany post autor: ziggy » 09 lis 2009, 19:37

no nieźle, trzeba se podobno samemu umowe wydrukować, samemu faktury wydrukowac, juz nie wspominam o fakcie, że modem też trzeba samemu zakupić (chociaż w tym wypadku to nawet lepiej) ... a, że kasują za papierowe faktury to nie wiedziałem ... co za sknery ...

Juzef
Starszy Użytkownik
Starszy Użytkownik

Nieprzeczytany post autor: Juzef » 10 lis 2009, 12:31

Ja też jak dotąd dostawałem papierowe, a na maila cisza. I nic o płaceniu mowy nie było. Może teraz coś zmienili. Tylko by sobie dali spokój z kitem o ekologii :lol:

Awatar użytkownika

papux
Bywalec
Bywalec

Nieprzeczytany post autor: papux » 10 lis 2009, 15:47

kasują za papierowe faktury to nie wiedziałem ... co za sknery ...

Każda firma za to kasuje tylko co niektórzy cię o tym informują.
Czy płacisz za prąd czy gaz czy cokolwiek innego cena faktury wliczona jest w należność zapłaty.
Obrazek

Awatar użytkownika

RaV
Wiarus
Wiarus
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: RaV » 17 lis 2009, 22:23

Przysłali mi fakturę pt. WEZWANIE DO ZAPŁATY, w której można przeczytać, że z przykrością zawiadamiają, że nie otrzymali wpłaty należnej im za wykonane usługi i wzywają na podstawie jakiegoś tam kodeksu cywilnego do natychmiastowego uregulowania należnej sumy. Po przyjrzeniu się rachunkom i mailom od nich, które według google są spamem okazuje się, że jest to suma czterech ostatnich faktur, które już dawno opłaciłem, bo na tej fakturze nie raczyli napisać, za co tak w ogóle każą sobie płacić ponad 200 zł! Dalej piszą, że jeśli nie dostaną kasy to odetną neta, wyślą sprawę do firmy windykacyjnej, nalicza umowne kary i jeszcze na dokładkę wpiszą do Krajowego Rejestru Długów. No chyba ich p0jebał0 już do reszty! Gorszego burdelu to chyba nigdzie nie ma. Teraz weź dzwoń na tą ich "monologolinię" i trać czas i pieniądze na składanie reklamacji... :evil:

Swoją drogą to opłaciłem im już tą dodatkową fakturę żeby się 0dp!erd0lili - najwyżej potem odejmą mi ta nadpłatę... :roll:
Wypasione routery ADSL z chipsetem Broadcom na pokładzie oraz softem DGTeam na sprzedaż:
Obrazek

Awatar użytkownika

g83
Bywalec
Bywalec

Nieprzeczytany post autor: g83 » 18 lis 2009, 16:24

RaV pisze:Przysłali mi fakturę pt. WEZWANIE DO ZAPŁATY, w której można przeczytać, że z przykrością zawiadamiają, że nie otrzymali wpłaty należnej im za wykonane usługi i wzywają na podstawie jakiegoś tam kodeksu cywilnego do natychmiastowego uregulowania należnej sumy. Po przyjrzeniu się rachunkom i mailom od nich, które według google są spamem okazuje się, że jest to suma czterech ostatnich faktur, które już dawno opłaciłem, bo na tej fakturze nie raczyli napisać, za co tak w ogóle każą sobie płacić ponad 200 zł! Dalej piszą, że jeśli nie dostaną kasy to odetną neta, wyślą sprawę do firmy windykacyjnej, nalicza umowne kary i jeszcze na dokładkę wpiszą do Krajowego Rejestru Długów. No chyba ich p0jebał0 już do reszty! Gorszego burdelu to chyba nigdzie nie ma. Teraz weź dzwoń na tą ich "monologolinię" i trać czas i pieniądze na składanie reklamacji... :evil:

Swoją drogą to opłaciłem im już tą dodatkową fakturę żeby się 0dp!erd0lili - najwyżej potem odejmą mi ta nadpłatę... :roll:

To odeślij im ten list, dołącz potwierdzenia przelewów i napisz żeby spadali ... 8)

Zablokowany Poprzedni tematNastępny temat