Faktury w Multimo

Tablica o Multimo wprowadzonym przez GTS Energis

kantona
Bywalec
Bywalec
Łącze: Net24

Re: Faktury w Multimo

Nieprzeczytany post autor: kantona » 22 sty 2011, 15:51

Napisałem do multimo dwa dni temu o tym, że od 3 miesięcy nie dostałem rachunku ani papierowego ani mailem (o tym że są w ogóle mailem dowiedziałem się od was). Prosiłem o wyjaśnienie mailem na czym stoję, kiedy otrzymam rachunki i czy mailem czy pocztą ale do dziś cisza. Próbowałem się dodzwonić w środę, czwartek, piątek około 10:00 rano ale nic z tego - zajęte i zajęte.

piotr'ek
Użytkownik
Użytkownik
Numer GG: 0

Nieprzeczytany post autor: piotr'ek » 23 sty 2011, 20:32

michalsobo pisze:Niektóre systemy potrzebują prawidłowego tytułu i księguje sie automatycznie nr fv do odchaczenia z zaległych

Niektóre amatorskie i lokalne systemy tak, ale nie ten w Multimo. Ja za czynsz za mieszkanie płacę w ten sposób, ale jak się ma tysiąc czy pięc tys klientów to można się tak bawić.

Utrzymanie każdego kosztuje a jakby chcieli przelewać potem na inne to czasu a czasu by zajeło, więc chyba jest jeden należący do PKO S.A .

Wyżej już napisałem - porównaj sobie nr klienta z nr konta. Jakoś dziwnym trafem ostatnie cyfry z nr klienta = cyfrom z nr konta.

Kit44
Starszy Użytkownik
Starszy Użytkownik
Łącze: Modem

Nieprzeczytany post autor: Kit44 » 23 sty 2011, 23:07

To nawet było potwierdzone za czasów multimo (chyba nawet jak dzwoniłem to konsultantka potwierdziła), że każdy ma swoje konto i te ostatnie cyfry to i nr klienta i konta ;)
Obrazek
D-6Mb/s // U-3Mb/s

barteks2
Bywalec
Bywalec

Nieprzeczytany post autor: barteks2 » 24 sty 2011, 18:40

W każdej większej firmie są indywidualne numery kont dla klientów, bo to bardzo usprawnia księgowanie wpłat - dzieje się to automatycznie.
Obrazek

mkkot
Bywalec
Bywalec
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: mkkot » 26 sty 2011, 11:56

Napisałem do nich w sprawie tych 22% i odesłali mi coś w stylu wyjaśnienia w PDF-ie, żebym se mógł wydrukować ;]

kantona
Bywalec
Bywalec

Nieprzeczytany post autor: kantona » 26 sty 2011, 13:09

Od kilku miesięcy nie otrzymałem ani jednej faktury - ostatni raz zapłaciłem im na końcu października. Napisałem do nich jakiś tydzień temu z informacją, że nie przysyłają mi faktur ani papierowych ani mailem i odpisali mi tylko:

"Uprzejmie informujemy, że z uwagi na fakt wysłania faktur do końca kwietnia 2011 roku eko-fakturę będzie Pan otrzymywał od maja br co m-c na podany przez Pana adres."

Czyli - gówno - nie odpowiedzieli mi na moje pytanie dotyczące tego kiedy dostanę faktury za poprzednie miesiące (wisi mi to czy dostanę je mailem czy pocztą - byle mi je w końcu przesłali)

A.Walczyński
Użytkownik
Użytkownik
Numer GG: 3387668
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: A.Walczyński » 26 sty 2011, 16:03

No przecież napisali że wysłali Ci faktury do kwietnia (no ale z twojego posta wynika że ich nie dostałeś), a od maja będziesz dostawać eko-faktury (.pdf) na adres mejlowy.
Skoro ich nie dostałeś a oni twierdzą że były wysłane, to reklamuj że nie dostałeś bo poczta zagubiła czy coś w tym stylu.
[/url] Obrazek Obrazek

kantona
Bywalec
Bywalec

Nieprzeczytany post autor: kantona » 26 sty 2011, 16:53

Właśnie o to chodziło - że twierdzą, że wysłali a ich nie mam. Kumpel mieszkający 100 metrów dalej otrzymał taką samą odpowiedź kilka dni temu ale zanim odpisali dostał od nich list - a w środku jedna faktura do zapłaty. Jutro znowu będę robił krucjatę - próbując się do nich dodzwonić i wyjaśnić sytuację.

mkkot
Bywalec
Bywalec
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: mkkot » 26 sty 2011, 22:28

Dzwonić tam nie ma co. Lepiej napisz jeszcze raz i czekaj tydzień na odpowiedź :P

moonhunter
Starszy Użytkownik
Starszy Użytkownik

Nieprzeczytany post autor: moonhunter » 27 sty 2011, 16:00

dostałem dzisiaj faktury (do kwietnia) mimo że umowę mam do marca :lol: i faktura na kwiecień jest z taką samą stawką jak obecnie - trochę to dziwne ponieważ po zakończeniu umowy terminowej przechodzi się na bezterminową z innymi cenami (bez upustu, z takimi stawkami, że nikt normalny nigdy by z tego nie korzystał);
nie rozumiem jak po tylu latach można mieć taki bałagan i nawet nie wiedzieć kiedy klientowi kończy się umowa i zaproponować coś nowego lub aneks do poprzedniej;
dostaliście informacje o możliwości rozwiązania umowy z powodu zmiany stawki VAT ?
(oczywiście nie ma łatwo - w takim przypadku należy zapłacić za "ulgi" które otrzymujemy przy płatnościach - ktoś powinien się tym zainteresować - bo moim zdaniem takie zapisy są szkodliwe dla klienta - podpisuje umowę według danej stawki abonamentowej i reszta mnie nie obchodzi, a takie praktyki z "upustami" stosują wszyscy operatorzy - to ja mam ponosić odpowiedzialność za zmianę prawa w Polsce? - niestety nadal jesteśmy "100 lat za murzynami" jeśli popatrzymy na relacje sprzedawca - klient

Awatar użytkownika

g83
Bywalec
Bywalec

Nieprzeczytany post autor: g83 » 27 sty 2011, 16:12

moonhunter pisze:trochę to dziwne ponieważ po zakończeniu umowy terminowej przechodzi się na bezterminową z innymi cenami (bez upustu, z takimi stawkami, że nikt normalny nigdy by z tego nie korzystał);

w nowych promocjach Multimo jest zapis, że po zakończeniu umowy terminowej płacisz tyle co płaciłeś wcześniej...

kantona
Bywalec
Bywalec

Nieprzeczytany post autor: kantona » 27 sty 2011, 16:19

Muszę się z wami podzielić tą informacją - ja też w końcu dostałem faktury. Pierwsza płatna do 29 stycznia.
Dostałem też info o tym, że mogę rozwiązać umowę i zastanawiam się, czy tego nie zrobić. Wszyscy mi to odradzają pisząc, że będę wiele dni bez neta -ale ta męka z Multimo jest straszna i nie wiem czy nie zrezygnuję.

Duris
Starszy Użytkownik
Starszy Użytkownik

Nieprzeczytany post autor: Duris » 27 sty 2011, 16:49

kantona pisze:Dostałem też info o tym, że mogę rozwiązać umowę i zastanawiam się, czy tego nie zrobić.

Kończy Ci się umowa czy jest jakiś inny powód, że możesz rozwiązać umowę ?
Obrazek

moonhunter
Starszy Użytkownik
Starszy Użytkownik

Nieprzeczytany post autor: moonhunter » 27 sty 2011, 16:51

g83 pisze:w nowych promocjach Multimo jest zapis, że po zakończeniu umowy terminowej płacisz tyle co płaciłeś wcześniej...

ale moja umowa jest z marca 2007 przedłużona o aneks do marca 2011 i nigdzie nigdy nie miałem zapisu, że zostaje z tą samą ceną - za to jest tam napisane, że bez wypowiedzenia dostaję automatycznie bezterminową z tymi wyższymi cenami (bez upustów)

kantona pisze:Muszę się z wami podzielić tą informacją - ja też w końcu dostałem faktury. Pierwsza płatna do 29 stycznia.
Dostałem też info o tym, że mogę rozwiązać umowę i zastanawiam się, czy tego nie zrobić. Wszyscy mi to odradzają pisząc, że będę wiele dni bez neta -ale ta męka z Multimo jest straszna i nie wiem czy nie zrezygnuję.

zastaniawałem się właśnie nad Netią 4/512 za średnio 46 zł/m a w Multimo mam 1/128 za 44 zł; różnica 2 zł a download zwiększony 4-krotnie (muszę tylko jeszcze rozgryź wszystkie zapisy promocji Netii o których już wyraziłem wstępną opinię w dziale Net24)

Duris pisze:Kończy Ci się umowa czy jest jakiś inny powód, że możesz rozwiązać umowę ?

pisałem wyżej - ZMIANA VATU

kantona
Bywalec
Bywalec

Nieprzeczytany post autor: kantona » 27 sty 2011, 19:05

Duris pisze:
kantona pisze:Dostałem też info o tym, że mogę rozwiązać umowę i zastanawiam się, czy tego nie zrobić.

Kończy Ci się umowa czy jest jakiś inny powód, że możesz rozwiązać umowę ?

W związku z wprowadzeniem VAT-u zmieniają się warunki umowy, które albo zaakceptujesz - nie robiąc nic albo piszesz wypowiedzenie umowy i kończysz tą farsę.

Zablokowany Poprzedni tematNastępny temat