Dylemat końca umowy

Tablica o Multimo wprowadzonym przez GTS Energis

Topic author
Juzef
Starszy Użytkownik
Starszy Użytkownik
Numer GG: 0

Dylemat końca umowy

Nieprzeczytany post autor: Juzef » 22 paź 2009, 20:56

Witajcie
Zbliża mi się umowa do końca (12.12.2009), w związku z tym niby mam wybór, a więc i problem.
Po roku z Multimo nie mam żadnych zastrzeżeń - na 1mbit latałem, awarie przez ten czas można policzyć na palcach jednej ręki, a były to braki netu max. 5-godzinne, gdzie nawet nie wydzwaniałem na BOA, bo się samo rozwiązywało.
I cóż tu brać... z jednej strony mógłbym się wyrwać do innego operatora, ale boję się, że będzie jak rok temu z Orange - 3 miechy bez neta. Poza tym nie widzę gdzie by tu... Multimo ma jakby najtaniej, LLU w Netii u mnie niedostępne.

Tak więc rozważam Multimo 2mbit. Ale... zomfg... o co chodzi z umowami bezterminowymi? Warto na to iść? Gdzie jest hak? Bo wygląda podejrzanie korzystnie - 77zł za 2 mbit, podczas gdy w "Zostań z Multimo" musiałbym brać na 2 lata umowę, aby dostać niższą cenę.

Kluczowa sprawa: czy teraz gdybym nie wypowiedział obecnej umowy, przejdzie ona na czas nieokreślony w obecnej ofercie czy po staremu czyli jakieś 130zł/mies.? Jeśli jednak muszę tę umowę wypowiedzieć, to czy jakoś specjalnie formalnie się to robi? Czytałem, żeby ładować listem poleconym z potwierdzeniem odbioru na ponad miesiąc przed końcem umowy, ale czy potrzebna jest też jakaś szczególna treść wypowiedzenia?

To tyle moich problemów w tej sprawie. Szanowne gremium proszę o oświecenie mnie choć ździebko.
pzdr
Juzwa

kuba_b
Wiarus
Wiarus
Łącze: Neostrada Fiber

Re: Dylemat końca umowy

Nieprzeczytany post autor: kuba_b » 22 paź 2009, 21:10

W umowie bezterminowej minusem jest opłata na początku i jak rozwiązujesz umowę. Według mnie to opłaca się to tylko przy opcji 10 i 20 Mb/s. Jak już coś to terminowa umowa. Zobacz jak tam z Netią, co prawda na 2 lata, ale nie jest najgorzej, tym bardziej, że ceny się raczej nie zmienią. Dlaczego? Bo UKE ich nie zmieni, podpisali umowę i nic zrobić nie mogą...
Obrazek

Topic author
Juzef
Starszy Użytkownik
Starszy Użytkownik

Nieprzeczytany post autor: Juzef » 22 paź 2009, 21:19

A jednak, wiedziałem, że musi być jakiś hak.
No to Netia 24 miesiące 2 mbit - średnio 55zł. Multimo - 73zł w takich samych warunkach. Ale czy to nie jest czasem w zestawie z telefonem ichnim, albo czy nie ma jakieś przymusu, by telefon od nich brać? Poza tym czy sprzętu nie trzeba nic zmieniać? I tak się obawiam, ile potrwałaby przerwa i czy na koniec by się nie okazało, że z podkulonym ogonem wrócę do Multimo :lol:

Ale ale... nie wiem na ile to pic na wodę, jednak co piszą na stronie Multimo:
Jeśli warunki zaproponowane przez nas nie spełniają wszystkich Twoich oczekiwań - zadzwoń do nas i powiedz o tym. Jeśli jakikolwiek operator zaproponował Tobie warunki lepsze - nie pozwolimy na to, byś z tego powodu odszedł od nas. Powiedz nam, jaka oferta innego operatora podoba Ci się bardziej od naszej - wprowadzimy ją specjalnie dla Ciebie!!! O ile taka oferta na rynku istnieje :)

Że niby zadzwonię do nich, wyznam, że chcę ich olać, bo Netia ma taniej, to oni się przede mną wypłaszczą i dadzą taniej? No wai...

ziggy
Starszy Użytkownik
Starszy Użytkownik
Łącze: Net24

Nieprzeczytany post autor: ziggy » 22 paź 2009, 21:58

a ja ci mówię : Targuj się z Multimo ! Ta firma jest dość elastyczna, pewnie obniży ci o parę złoty ... no i odchodzi opłata aktywacyjna + czas na na rozkrosowanie i skrosowanie linii u innego operatora (lekko licząc jakies 3 tyg bez netu)

id87
Starszy Użytkownik
Starszy Użytkownik

Nieprzeczytany post autor: id87 » 23 paź 2009, 17:08

A mnie naliczyli opłatę aktywacyjną, przedłużyłem umowę w promocji zostań z multimo 2Mb/s i opłata aktywacyjna grosze bo grosze, no ale 12 zł...
A ceny 37 zł przez pierwsze 6 miesięcy , przez kolejne 6 74... Trochę żałuję że się nie targowałem :)

Topic author
Juzef
Starszy Użytkownik
Starszy Użytkownik

Nieprzeczytany post autor: Juzef » 23 paź 2009, 20:13

Dobra, w takim razie nawet jeśli zostaję przy Multimo, to i tak trzeba obecną umowę na czas wypowiedzieć?

barteks2
Bywalec
Bywalec

Nieprzeczytany post autor: barteks2 » 23 paź 2009, 21:00

id87 pisze:A mnie naliczyli opłatę aktywacyjną, przedłużyłem umowę w promocji zostań z multimo 2Mb/s i opłata aktywacyjna grosze bo grosze, no ale 12 zł...
A ceny 37 zł przez pierwsze 6 miesięcy , przez kolejne 6 74... Trochę żałuję że się nie targowałem :)

Kiedy kończył Ci się stara umowa?
Obrazek

id87
Starszy Użytkownik
Starszy Użytkownik

Nieprzeczytany post autor: id87 » 23 paź 2009, 21:19

Stary aneks podpisałem 10 października 2008 wziąłem 1Mb/s na rok za 58 złotych.
Więc kończy się chyba z końcem października... Czekam na aneks, który przyjdzie w pdfie na maila, mam podpisać i odesłać listem, a oni będą wysyłać wniosek do TP.

Juzef Właśnie nie wiem, konsultantka powiedziała, że jest opłata aktywacyjna, ja powiedziałem, że linia przecież będzie ciągle aktywna, no ale Pani pozostała przy swoim...

Jak się zdenerwuję, to jeszcze raz tam do nich zadzwonię.

Topic author
Juzef
Starszy Użytkownik
Starszy Użytkownik

Nieprzeczytany post autor: Juzef » 31 paź 2009, 17:19

Czas leci, trzeba będzie coś działać. Jak to właściwie działa - mam wysyłać wypowiedzenie, a zaraz po wyjściu umowy podpisywać drugą, czy jak?

ziggy
Starszy Użytkownik
Starszy Użytkownik

Nieprzeczytany post autor: ziggy » 31 paź 2009, 19:35

zadzwoń do nich i zapytaj co ci moga zaoferowac jesli przedłużysz z nimi umowe, jak ustalicie warunki powinni wysłać ci aneks do umowy do podpisania, jesli nie beda ci odpowiadały ich warunki wysyłasz im wypowiedzenie i po sprawie.

Topic author
Juzef
Starszy Użytkownik
Starszy Użytkownik

Nieprzeczytany post autor: Juzef » 05 lis 2009, 13:47

I zaproponowali mi 2mbit za 37/74zł czyli średnio 55,50/m-c oraz 6mbit za 55/110 czyli 82,50/m-c - czyli jak w ofercie dostępnej na stronie obecnie, z tym, że 6mbit drożej. Ale raczej biorę 2mbit.

barteks2
Bywalec
Bywalec

Nieprzeczytany post autor: barteks2 » 05 lis 2009, 21:53

Widzę, że przy przedłużaniu umów proponują 55zł za 2Mb/s, a ja teraz płacę w promocji Zostań z Multimo Single za 1Mb/s 58zł :? Za 2Mb/s chcą ode mnie 83zł! Nie da rady jakoś tego obejść i dostać niższej ceny za 2Mb/s?
Obrazek

ktm
Starszy Użytkownik
Starszy Użytkownik

Nieprzeczytany post autor: ktm » 06 lis 2009, 0:36

Tylko, że Ty płacisz 58zł przy rocznej umowie a 2mbit za 55zł to pewnie przy dłuższym okresie jest (tak w ogóle to gdzie na stronie multimo jest taka informacja o 2mbit za 55zł bo znaleźć nie mogę?).

Topic author
Juzef
Starszy Użytkownik
Starszy Użytkownik

Nieprzeczytany post autor: Juzef » 06 lis 2009, 11:19

To, co mi oferowali, jest na rok. A info na stronie - tutaj.

ktm
Starszy Użytkownik
Starszy Użytkownik

Nieprzeczytany post autor: ktm » 07 lis 2009, 14:39

Trzeba było odrazu napisać, że średnia opłata wynosi tyle przy pierwszych trzech miesiącach po złotówce a nie edytować poprzedniego posta ;)

Zablokowany Poprzedni tematNastępny temat