Gwałtowne pogorszenie lini, jak to możliwe??

Tablica o Multimo wprowadzonym przez GTS Energis

Vibovit
Bywalec
Bywalec
Łącze: Net24
Numer GG: 0

Re: Gwałtowne pogorszenie lini, jak to możliwe??

Nieprzeczytany post autor: Vibovit » 06 maja 2010, 20:33

U mnie było adsl2+, ale przez pierwsze 2 miesiące było cacy , synchro potrafiło trzymać nawet tydzień. W kwietniu coś się sypnęło bo wcześniej miałem margin na poziomie 15 dB w dzień przy adsl2+ i 11 w nocy. No i oczywiście po 2 miesiącach coś się sypnęło. Zadzwoniłem do multimo i oczywiście zgłoszenie do TP, a TP swoje BMT no i wracamy na 2 chociaż tłumienie 37 przy adsl2+ to jeszcze się mieści w granicach, ale jak widać TP ma takich techników którzy potrafią tylko synchro zmieniać i przeplot i na tym się tak na prawde ich "tajemna wiedza" kończy, a szkoda bo jak się chce to zawsze można, ale przecież nie jestem klientem biznesowym. Wiem dokładnie co kolega wyżej ma na myśli. Może rzeczywiście coś w tym jest, że pogarszają te parametry, nie wiem, wiem natomiast, że to pogorszenie to tak jakby z automatu nastąpiło w nocy w niedziele, po restarcie router wskazywał już o połowę mniejszy margin no i w dzień kiszka jeszcze na stałe synchro zapodali na dsalmie przy adsl2+ takie specjalisty z nich są :P. Reasumując ci technicy z bożej laski przyjeżdżają i stwierdzają fakt i zlewają sprawę, chyba że się ma DSL'a.
Obrazek >> :)) Obrazek
Zmiana z netii na multimo zakończona pomyślnie :P

-=pUnIsHeR=-
Starszy Użytkownik
Starszy Użytkownik

Nieprzeczytany post autor: -=pUnIsHeR=- » 06 maja 2010, 20:44

na dodatek nie przywrocili mi trybu FAST, ktory jeszcze mialem w zeszly piatek rano. ciekawe czy przywroca...?
Obrazek

Vibovit
Bywalec
Bywalec

Nieprzeczytany post autor: Vibovit » 06 maja 2010, 21:44

-=pUnIsHeR=- pisze:na dodatek nie przywrocili mi trybu FAST, ktory jeszcze mialem w zeszly piatek rano. ciekawe czy przywroca...?

Nie przywracaja fasta bo to z automatu idzie ta zmiana prędkości, musiałem sam zadzwonić i przywrócili mi w ciągu 30 minut po zgłoszeniu do TP.
Obrazek >> :)) Obrazek
Zmiana z netii na multimo zakończona pomyślnie :P

-=pUnIsHeR=-
Starszy Użytkownik
Starszy Użytkownik

Nieprzeczytany post autor: -=pUnIsHeR=- » 06 maja 2010, 23:19

no zobaczymy jutro.
jeszcze jedno. czy jest jakas szansa na przekrosowanie pary na centrali, jesli po 20 spada mi SNR DL o ok. 15db (w dzien mam srednio 27db, po 21 spada do 10-12db)? zmniejszyli mi predkosc spowrotem do 2mbitow, ale zauwazylem ze lacze dokladnie tak samo sie zachowuje jak przy 6mbitach, czego wczesniej nie bylo (przed probna zmiana predkosci). ewidentnie cos jest skopane.
Obrazek

mkkot
Bywalec
Bywalec
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: mkkot » 07 maja 2010, 23:59

Jesteś 100% pewny, że nie zmieniały się parametry wieczorem? Bo raczej prawie na pewno się mylisz... to jest norma, że parametry pływają wieczorami. U mnie rozłączenia zdarzają się w najmniej spodziewanych sytuacjach, nie tylko wieczorami jak parametry spadają. A czasem trzyma 3 dni non stop (później wyłączyłem już na noc).

Zablokowany Poprzedni tematNastępny temat