Koniec Multimo?

Tablica o Multimo wprowadzonym przez GTS Energis

Topic author
moonhunter
Starszy Użytkownik
Starszy Użytkownik

Koniec Multimo?

Nieprzeczytany post autor: moonhunter » 27 lut 2012, 17:32

W lutym kończy mi się umowa (trochę zaspałem dopiero w marcu wyśle pismo o rozwiązanie) i postanowiłem z ciekawości wysłać mail z zapytaniem co Telestrada może mi zaproponować.
Mail wysłałem w niedziele ok 10 rano a odpowiedź otrzymałem już ok 10:30 (szok - konsultanci pracują nawet w niedziele a odpowiedź w 30 minut).
Co było w odpowiedzi: propozycja zawierająca stare oferty, które przestały obowiązywać od stycznia 2012.
No to jest kpina z klienta, za chwilę będzie marzec i nie oferują kompletnie nic nawet dla osób, które są z nimi od początku.
Czy oni są poważni sądząc, że ktoś będzie z nimi do końca świata skoro konkurencja wykonała krok naprzód?

Jak napisałem wcześniej kończę z Multimo i przechodzę do T-Mobile (może na forum powstanie nowy dział?) bo technicznie mam możliwość posiadania łącza 20 Mb (a nie wiadomo jak to będzie w przyszłości i nie chciałbym usłyszeć, że na taką prędkość nie ma już dla mnie miejsca) i nie ma znaczenia komu będę płacił skoro i tak usługę wykonuje TP a ja dotychczas płaciłem "wirtualnemu" dostawcy (a przy różnicy 17 zł trzymanie archaicznego 1 Mb w Multimo nie ma sensu).

mkkot
Bywalec
Bywalec
Łącze: Net24
Numer GG: 0
Kontakt:

Re: Koniec Multimo?

Nieprzeczytany post autor: mkkot » 27 lut 2012, 23:36

Przecież oferta multimo jest lepsza, chyba że masz abo na komórkę i stacjonarny w erze.

Topic author
moonhunter
Starszy Użytkownik
Starszy Użytkownik

Nieprzeczytany post autor: moonhunter » 28 lut 2012, 14:59

Taa w którym miejscu jest lepsza?
20 Mb w Multimo - 74,61 zł
20 Mb w T-Mobile - 59 zł
Ja wiem ty patrzysz na tą śmieszną cenę w Multimo 20 Mb za 55 zł (tylko, żo ona obowiązuje z abonamentem telefonicznym za 43,45 zł (terminowa) a później 50,40 zł (bezterminowa), a ja z telefonu stacjonarnego nie korzystam.
Ale nawet gdybym korzystał to stacjonarny w T-Mobile kosztuje 35 zł i dodatkowo wtedy mam upust 10 zł na net czyli 20 Mb za 49 zł (ale już nie chce mi się tak kombinować bo nie wiadomo jak będzie w przyszłości i wolę zostać przy podstawowym za 32 zł od TP).

pedro
Donator
Donator
Łącze: Multimo

@moonhunter

Nieprzeczytany post autor: pedro » 28 lut 2012, 18:09

Pracujesz dla telepsa, czy co?
Właśnie podpisałem aneks w związku z przeniesieniem numeru i:

Przedłużenie umowy w ramach oferty: MULTIMO-SUPER PROSTY INTERNET
Czas trwania umowy: ANEKS 12 MIESIĘCY W PROMOCJI SUPER PROSTY INTERNET
Opcja usługi: 20 Mb ABONAMENT 54,99 ZŁ BRUTTO TELEFON POZOSTAJE BEZ ZMIANY 36.30ZŁ BRUTTO

Telefon 60/30 minut.
Więc o co ci cho?
------------------------------------------------------------

Obrazek

Topic author
moonhunter
Starszy Użytkownik
Starszy Użytkownik

Re: @moonhunter

Nieprzeczytany post autor: moonhunter » 28 lut 2012, 19:26

pedro pisze:Pracujesz dla telepsa, czy co?
Właśnie podpisałem aneks w związku z przeniesieniem numeru i:

Przedłużenie umowy w ramach oferty: MULTIMO-SUPER PROSTY INTERNET
Czas trwania umowy: ANEKS 12 MIESIĘCY W PROMOCJI SUPER PROSTY INTERNET
Opcja usługi: 20 Mb ABONAMENT 54,99 ZŁ BRUTTO TELEFON POZOSTAJE BEZ ZMIANY 36.30ZŁ BRUTTO

Telefon 60/30 minut.
Więc o co ci cho?

To raczej o co tobie? Bo podajesz jakieś niekatualne dane z d., które dotyczą ciebie.
Mnie interesuje to co jest w ofercie i cenniku:
Oferta dotyczy klientów, którzy powierzyli obsługę telefonu domowego Multimo, bez zmiany numeru i opłaty instalacyjnej. Oferta dotyczy planów taryfowych z umowami na czas nieokreślony: Sekundowy Multimo 120 minut (odpowiednik planu 60 minut w TPSA), 600 minut, Dzwoń za Wszystko, Bezpłatne Weekendy i Wieczory Multimo; oraz planów taryfowych Domowo-komórkowy 120/60 i wyższych zawartych na czas określony.

Jakoś tu nie widzę abonamentu telefonicznego za 36,30?
Pracujesz dla telezdrady? Czy może zazdrościsz, że od 4 lat miałem net na socjalnym w TP (z którym cenowo nikt nie mógł konkurować).

pedro
Donator
Donator
Łącze: Multimo

Nieprzeczytany post autor: pedro » 29 lut 2012, 2:27

moonhunter pisze:To raczej o co tobie? Bo podajesz jakieś niekatualne dane z d., które dotyczą ciebie.

Nieaktualne mówisz? Jasny gwint, od rana już się zdezaktualizowały? :shock:
(A w d. nie patrzyłem jeszcze, może w następnym poście, ok?)

moonhunter pisze:Jakoś tu nie widzę abonamentu telefonicznego za 36,30?

Koniec języka za przewodnika.

moonhunter pisze:Czy może zazdrościsz, że od 4 lat miałem net na socjalnym w TP /.../

Miałbym ci zazdrościć, że ledwo wiążesz koniec z końcem? :P

PS. W zasadzie miałem nie odpisywać w związku z tymi wycieczkami osobistymi, ale co mi tam...
------------------------------------------------------------

Obrazek

Awatar użytkownika

RaV
Wiarus
Wiarus
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: RaV » 29 lut 2012, 9:25

@pedor przestań p!eprzyć farmazony i obrażać ludzi. Oferta, którą reklamujesz:
Oferta Specjalna na Usługi Multimo, obowiązuje w okresie od 15 czerwca 2011 r. do 31 grudnia 2011 r.

Dla mnie nie jest to aktualna oferta.

20 mbit kosztuje mnie teraz 68 zł, a oni w tej starej ofercie proponują za to samo 74,61 zł. Telefonu na pewno do nich nie przeniosę, bo nie proponują mi lepszej oferty od tej, z której aktualnie korzystam.
W ogóle wkurza mnie to, że nie można tak jak kiedyś skorzystać z promocji na sam Internet, teraz próbują nam wcisnąć dosłownie wszystko. Wygląda na to, że multimo nie chce mieć klientów którzy korzystają tylko z ich Internetu, więc to jest dobry powód żeby z nich zrezygnować.
Wypasione routery ADSL z chipsetem Broadcom na pokładzie oraz softem DGTeam na sprzedaż:
Obrazek

mkkot
Bywalec
Bywalec
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: mkkot » 29 lut 2012, 19:23

Telefon za ~39zł nazywa się "Dzwoń za wszystko". Jest na stronie. Ja mam w multimo abonament za 28zł + 6Mb za ~56zł.

@Rav: ale przecież i tak musisz trzymać stacjonarny. Co za różnica gdzie?

Awatar użytkownika

RaV
Wiarus
Wiarus
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: RaV » 29 lut 2012, 20:17

Szerze mówiąc wolałbym wrócić do TP z telefonem niż pakować się w terminówkę w multimo, bo potem mam większą swobodę wyboru operatora.
Ale policzmy...
Teraz i bez zmian: Internet 68 zł + Telefon 30 zł = 98 zł (umowa na czas nieokreślony w obu przypadkach).
Po przeniesieniu telefonu do Multimo i podpisaniu umowy terminowej (aż na 2 lata): Internet 55 zł + Telefon 38 zł = 93 zł.

moonhunter, słusznie zauważył, że w tej multimowskiej umowie jest haczyk! Z telefonem już nie będzie tak dobrze, że będzie można sobie zostać z tą samą ceną, bo telefon na czas nieokreślony kosztuje więcej: 43 zł (te magiczne 5 zł, o które teraz mam się starać *ironia*).

W sumie dla "oszczędzenia" 5 złotych miesięcznie mam pakować się w umowę terminową żeby potem być zdanym na łaskę multimo czekając na nową promocję i co miesiąc "oddając" te oszczędzone 5 zł. Bardzo dobrze wiecie, że multimo nie robi za często nowych promocji, więc więcej nie trzeba dodawać.
Wypasione routery ADSL z chipsetem Broadcom na pokładzie oraz softem DGTeam na sprzedaż:
Obrazek

mkkot
Bywalec
Bywalec
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: mkkot » 29 lut 2012, 23:43

Umowa bezterminowa ok, ale po co? Żeby zmienić operatora? Ale po co? Żeby być bez netu 2 miesiące? Nie, podziękuję. Umowa terminowa w multimo = możliwość zmiany oferty podczas trwania umowy (na wyższą prędkość, ale jednak).

Internetowi z TP dziękujemy, oni myślą że Internet to TP, podobnie jak orange myśli, że sieć GSM to orange.

Awatar użytkownika

RaV
Wiarus
Wiarus
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: RaV » 01 mar 2012, 2:46

Po co? A czemu nie, skoro nie kosztuje mnie to więcej niż dotychczas? Akurat ten zapis, który podałeś mnie nie dotyczy, bo nie ma nic szybszego od 20 mbit. Operator może dowolnie ustalać warunki na jakich będziesz mógł przedłużyć umowę lub też nie. Wystarczy jeden krótki zapis w warunkach promocji, że dotyczy tylko klientów, którym zostało np. mniej niż 6 miesięcy do końca umowy i musisz czekać, albo że dotyczy tylko nowych klientów itp.
Już raz rozwiązałem z multimo umowę z powodu ich durnej polityki i teraz jestem po prostu mądrzejszy. Wtedy chcieli nałapać frajerów na starą promocję z kosmicznymi cenami na moment przed dużą obniżką, właściwie to nawet przedłużyli moją umowę bez mojej zgody, mydląc mi oczy jakąś mikro-obniżką żebym połasił się na nią, poza tym nie chcieli mi zaproponować nic na właściwym poziomie to rozwiązałem umowę, a na odchodne już po rozwiązaniu umowy przyfasolili mi jeszcze trzema fakturami po 250 zł (stara umowa bezterminowa). I jak tu ich nie kochać? ;)

Krótko: Jeśli bezterminówka się opłaca to należy jej się trzymać.

Co do przerwy w dostępie do stacjonarnego Internetu to dla mnie też nie jest to problem, ponieważ równolegle korzystam z mobilnego Internetu. Po części zmusiło mnie do tego multimo i chyba domyślacie się dlaczego.

Swoją drogą to chciałbym zobaczyć wasze miny, gdy okaże się, że TP albo netia zacznie w waszej okolicy świadczyć usługę VDSL2, a w BSA tego nie będzie, a wy w tym czasie będziecie uwiązani na 2 letnich umowach. :P Tylko żeby wystarczyło portów w szafach VDSL2, gdy wreszcie pokończą się wam umowy. :P
Obrazek

Topic author
moonhunter
Starszy Użytkownik
Starszy Użytkownik

Nieprzeczytany post autor: moonhunter » 01 mar 2012, 11:53

Fakt nie zwróciłem uwagi na cenę abonamentu "dzwoń za wszystko". Ale to i tak nic nie zmienia. Kosztuje 39,32 zł potem wzrasta do 44,35 zł. I co, mam tyle płacić za usługę z której NIE KORZYSTAM?
Już wolę beterminowe 32 zł u jak to nazywacie "telepsa" niż zastanawiać się co roku co wymyśli konkurencja (i przynajmniej nie czuje się 100 % pasożytem linii TP).
Ledwo wiąże koniec z końcem - tak teraz się nazywa posiadanie czegoś takiego jak inteligencja?

mkkot
Bywalec
Bywalec
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: mkkot » 01 mar 2012, 23:09

Czemu VDSL2 nie miałoby być w BSA? ADSL2+ weszło jakoś w multimo bez problemu.

Awatar użytkownika

RaV
Wiarus
Wiarus
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: RaV » 02 mar 2012, 0:35

1. Bo już funkcjonuje, a w BSA go nie ma i nie będzie. Potrzebne byłby nowe regulacje, ale...
2. ...zmieniła się szefowa UKE i...
... 3. Nasz nierząd służy "Zachodowi", a TP to Orange, a Orange to "Zachód".
ADSL2+ było już stosowane od dawien dawna jeszcze przed pojawieniem się u nas BSA.

Poza tym VDSL2 musiałby mieć znacznie większe pokrycie kraju żeby zaistniał sens udostępnienia tego innym pasożytniczym operatorom. Innymi słowy dopiero wtedy gdy TP będzie miała na VDSL2 dużo klientów, pasożyty będą miały na czym pasożytować czyt. będą mogły odbierać TP klientów.

TP "aktualizuje" swój sprzęt tylko tam gdzie ma to ekonomiczne uzasadnienie, więc można założyć, że VDSL2 nigdy nie będzie powszechnie stosowaną technologią w Polskiej telekomunikacji. TP będzie wisiało na miedzi aż przewody całkiem się utlenią i pozostanie tylko Internet bezprzewodowy. ;)
Obrazek

VanHelsing
Wiarus
Wiarus
Łącze: Neostrada Fiber

Nieprzeczytany post autor: VanHelsing » 02 mar 2012, 11:22

@RaV
Netia w ciągu kilku tygodni ma mieć VDSL w BSA, jest już nawet regulamin i cennik.
Mniejsi operatorzy raczej w to nie wejdą, bo będą musieli zorganizować sprzęt dla klienta (Netia pewnie będzie udostępniać na czas umowy Technicolor-a).
Poza tym koszt przyłączenia jest wyższy, bo tak samo jak w TP będzie asysta techniczna.
Netia - już więcej s[wulg.]ć się nie da

Zablokowany Poprzedni tematNastępny temat