Gdzie zgłaszać problemy z linią?

Tablica o Multimo wprowadzonym przez GTS Energis
Awatar użytkownika

Topic author
etaks
Bywalec
Bywalec
Łącze: Net24
Numer GG: 0

Gdzie zgłaszać problemy z linią?

Nieprzeczytany post autor: etaks » 04 kwie 2012, 9:26

Pytanie jak w temacie. Gdzie zgłaszać problemy z linią TP i internetem Multimo?

Problem jest następujący: linia trzyma stabilnie parametry do momenty gdy zadzwoni telefon. Od razu spada snr, na ułamek sekundy spada do zera po czym rośnie dość znacznie z tym, że synchro łapie o ok połowę niższe.
Wszystko sprawdzone: telefony, filtry, przewody w domu - nic nie zmienia powyższego faktu.
Linia dochodząca do głównego gniazdka to ok 30-40 letni przewód... ale do tej pory było względnie ok.
Problem występuje od kilku, kilkunastu tygodni.

Dwa razy zauważyłem również chwilowy wzrost tłumienia o ok 10db co jest bardzo dziwne bo parametr ten jest raczej stały i od kilku lat się u mnie nie zmienił nawet o 0,5db

No i powiedzcie mi gdzie to skutecznie zgłosić żeby ktoś się tym zajął?
Pobieraj ze wszystkich serwisów jak Premium i wykorzystaj w pełni możliwości swojego łącza.
SPRAWDŹ:
Obrazek

Obrazek -->Obrazek

kantona
Bywalec
Bywalec

Re: Gdzie zgłaszać problemy z linią?

Nieprzeczytany post autor: kantona » 06 kwie 2012, 10:49

Do Multimo. Dzwoniąc do TP nic nie ugrasz. Powiedzą ci to co wszystkim, czyli jak masz problem z netem to dzwoń do tej firmy która ci go dostarcza.
I tak cała sprawa trafi do TP bo to zapewne nie jest wina Multimo ale wiesz, łańcuszek musi być. TY->MULTIMO->TP
Takie już są uroki posiadania jakiegoś neta na linii TP.

Awatar użytkownika

Topic author
etaks
Bywalec
Bywalec

Nieprzeczytany post autor: etaks » 06 kwie 2012, 14:24

Tak myślałem, zastanawiałem się czy nie zgłosić jeszcze trzasków w telefonie. Teraz i tak nikt nawet palcem nie kiwnie, dopiero po świętach.
Pobieraj ze wszystkich serwisów jak Premium i wykorzystaj w pełni możliwości swojego łącza.
SPRAWDŹ:
Obrazek

Obrazek -->Obrazek

Michal K
Stały Bywalec
Stały Bywalec

Nieprzeczytany post autor: Michal K » 07 kwie 2012, 10:18

Dlaczego w ciągu 48h usterka powinna byc usunieta nie zaleznie że sa święta...
Trzaski warto zgłosić (możesz zgłosić zarówno u operatora telefonicznego jak i internetowego) u mnie pomogło zmniejszyło się tłumienie i wzrósł margin, miałem 6Mb bez szans na 10Mb a teraz po interwencji mogę mieć niepełne 20. Panowie przyjechali coś tam pogrzebali w studzience i działa
Koniec z Neo i ich 10Mb/s teraz jest:

Obrazek

Play LTE 1800MHz bez umowy 45złmc 100GB limitu :)

Zablokowany Poprzedni tematNastępny temat