Strona 1 z 1

Przejście z Telestrady do Neostrady.

: 19 lut 2015, 19:50
autor: mpajak
Witam,co prawda niżej jest wątek o przenoszeniu internetu -jak w temacie,ale nie jest to do końca wyjasnione.Sytuacja dojrzała do tego i chciałem przenieść usługe internetu,i okazało sie że (powiedziano mi w salonie Orange)że Orange nie ma podpisanej umowy z dwoma firmami-Telestrada i Multimedia-na przenoszenie usług pomiędzy sobą.Więc jedyne wyjście to wypowiedzenie umowy samemu w Telestradzie,i podpisanie nowej umowy już z Orange.Ale po drodze jest takie coś jak "uwolnienie linii"przez Telestrade,i jak mo powiedziano(uczciwie, tak myslę) nie wiadomo ile to bedzie trwać.I na koniec pytanie do praktyków :wink: ,jak czasowo wygląda takie uwolnienie linii przez Telestrade?Jest to kwestia paru dni czy raczej dłużej? :roll: .Ktoś to przerabiał praktycznie?Pozdrawiam.

Re: Przejście z Telestrady do Neostrady.

: 19 lut 2015, 19:57
autor: best-boy
Teoretycznie jest to kwestia paru dni ale co oni wymyślą tego nikt nie wie.

Re: Przejście z Telestrady do Neostrady.

: 19 lut 2015, 20:01
autor: mpajak
No właśnie :(,a może masz jakies info od ludzi którzy to robili?

Re: Przejście z Telestrady do Neostrady.

: 19 lut 2015, 20:23
autor: best-boy
Coś się na forum przewijało chyba, przejrzyj dział multimo może coś trafisz.

Re: Przejście z Telestrady do Neostrady.

: 21 lut 2015, 14:04
autor: Batura
mpajak pisze:No właśnie :(,a może masz jakies info od ludzi którzy to robili?

Raz będzie tak a raz siak. Telefon stacjonarny masz? Jak masz sam internet to tam rezygnujesz a tu zamawiasz

Re: Przejście z Telestrady do Neostrady.

: 22 lut 2015, 17:54
autor: mpajak
Sam internet,wiem że muszę wysłać wypowiedzenie ale czytałem że ludzie mają problemy z tzw uwolnieniem linii.I nie mogą zamówić od nowego dostawcy usługi internetu.Pewnie jak piszesz raz jest to pare godzin a raz 2 tygodnie :(.Pzdr
PS.swoją drogą to ciekawe ilu jeszcze maja abonentów po BSA(jesli chodzi o internet),z raportów kwartalnych wynika że dobrze im się wiedzie :wink:

Re: Przejście z Telestrady do Neostrady.

: 01 mar 2015, 23:43
autor: Batura
mpajak pisze:Sam internet,wiem że muszę wysłać wypowiedzenie ale czytałem że ludzie mają problemy z tzw uwolnieniem linii.I nie mogą zamówić od nowego dostawcy usługi internetu.Pewnie jak piszesz raz jest to pare godzin a raz 2 tygodnie :(.Pzdr
PS.swoją drogą to ciekawe ilu jeszcze maja abonentów po BSA(jesli chodzi o internet),z raportów kwartalnych wynika że dobrze im się wiedzie :wink:

O masz. Złuż zamówienie od razu na NEO, najwyżej 2 linie podepną.

Re: Przejście z Telestrady do Neostrady.

: 08 kwie 2015, 11:12
autor: kardy94
kurcze nie wiem nic w tym temacie a mam podobny problem. :/

Re: Przejście z Telestrady do Neostrady.

: 01 sie 2015, 2:36
autor: deathnoise
(powiedziano mi w salonie Orange)że Orange nie ma podpisanej umowy z dwoma firmami-Telestrada i Multimedia-na przenoszenie usług pomiędzy sobą

Bzdury. Jeśli w ten sposób Cię zbyli w tym salonie Orange to polecam zmienić salon/przedstawiciela.

Ja załatwiałem przeniesienie usługi internetu stacjonarnego z Multimo (dziś Telestrada) do Orange w salonie u takiego jednego, zaufanego pana Mirka u którego od lat załatwiamy różne sprawy związane z Orange.
Pan Mirek przyznał co prawda że są jakieś tam problemy z Multimo/Telestrada i że niekoniecznie się uda, ale.. spróbuje. Podzwonił gdzie trzeba, podpisaliśmy umowę..

Był tylko jeden problem. Już po podpisaniu umowy - pomoc techniczna/support z Multimo (podobno) wydzwaniał do mnie w celu potwierdzenia chęci przeniesienia usługi do Orange, bo takie mają procedury. Anyway, tak się dziwnie "złożyło", że w Multimo mieli oczywiście mój stary numer telefonu komórkowego, z którego już dawno nie korzystam (bo umowę z nimi podpisałem po raz pierwszy jakieś 8-10 lat temu, a potem nic nie zmieniałem w kwestii swoich danych osobowych) więc przeniesienie internetu do Orange odrzucili z tego względu, że "nie udało im się ze mną skontaktować".

Zrobiłem więc drugie podejście - poszedłem do salonu Orange, podpisałem nową umowę z Orange, zadzwoniłem do multimo/telestrady, kazałem Pani z obsługi klienta odczytać mi na głos wszystkie moje numery telefoniczne do kontaktu, które mają. Następnie kazałem im usunąć wszystkie, a do bazy wprowadzić najnowszy, ten którym się obecnie posługuję. Jednocześnie - Pani zasugerowała że może dopisać do mojego konta adnotację "na zapas", że chcę i potwierdziłem chęć przeniesienia usługi internetu stacjonarnego do Orange i w przypadku gdy Orange zgłosi się ponownie do Telestrady/Multimo - to Telestrada/Multimo z "automatu" się zgodzi.

Następnego dnia zadzwoniłem raz jeszcze, żeby sprawdzić czy rzeczywiście te zmiany zostały wprowadzone, czy tylko osoba siedząca po drugiej stronie, z którą rozmawiałem dzień wcześniej - nawijała mi makaron na uszy (życie jak życie, wszyscy wszystkich robią w ch..a z cwaniactwa, lenistwa albo głupoty).

Oczywiście - tym razem zmieniłem treść swoich pytań. Przedstawiłem się, podałem numer telefonu na który był przypisany internet i zapytałem o.. swój numer telefonu do kontaktu. Zapytałem również, czy przy usłudze internetowej/moim koncie znajdują się dodatkowe komentarze/adnotacje, a jeśli tak - to jaka jest ich treść. Okazało się, że wszystko jest ok i że Multimo/Telestrada jednak nie pogrywa w klocki (choć to zapewne zależy od tego, na kogo z obsługi klienta się trafi, także polecam się zawsze upewnić)

Jak to się skończyło?
Wczoraj o północy, o godz. 0:00 Multimo/telestrada wyłączyła mi dostęp do internetu.
W tym samym dniu, 13 godzin później - pojawiło się dwóch techników z Orange, którzy wszystko zamontowali i skonfigurowali.

Wszystko gra i furczy. Teraz mam 80 mbps w Orange. Panowie technicy dostali "piątaka" za obsługę (do ankiety) i napiwek na odchodne ;)


tl;dr można przenieść internet z Telestrada/Multimo do Orange, trzeba tylko:
a) znaleźć kumatego gościa w jednym z salonów Orange który ogarnia sprawy i będzie mu się chciało przedzwonić gdzie trzeba
b) przedzwonić wcześniej do Multimo/Telestrady, pousuwać wszystkie stare "telefony kontaktowe" i poprosić o wprowadzenie nowego, ew. o dopisanie adnotacji do usługi/konta, że w przypadku zgłoszenia się sieci Orange z upoważnieniem przeniesienia usługi - Telestrada/Multimo powinno się zgodzić, bo my sobie tego właśnie życzymy. To wszystko. W takiej opcji - wszystko odbywa się bardzo płynnie i nie pozostajemy bez internetu na miesiące.

Re: Przejście z Telestrady do Neostrady.

: 22 paź 2015, 15:02
autor: prown
U mnie w okolicy żaden z trzech salonów nie chce się podjąć tematu, podpisać nową umowę oczywiście nawet w tej chwili, ale wypowiedzenie i pilnowanie zwolnienia linii już jest po mojej stronie. Trochę mnie szczerze mówiąc zniechęca takie podejście do tematu. Przechodził ktoś ostatnio z telestrady do neo i ma jakieś sprawdzone sposoby? (powyższy wygląda fajnie ale brakuje mi w okolicy konsultanta chętnego do współpracy)