Jaki router wybrac ??

Pytania i informacje dotyczące Dialog Internet

Topic author
kapy
Nowicjusz
Nowicjusz
Numer GG: 0
Kontakt:

Jaki router wybrac ??

Nieprzeczytany post autor: kapy » 19 sty 2008, 13:49

Witam.Posiadam internet w dialogu 1MB/s ... od dialogu zostal mi dostarczony modem adsl ASMAX AR801mp ktorego podlaczam do karty sieciowej w laptopie za pomoca styku RJ45 ... i teraz chcialbym kupic sobie jakis router WIFI tak zebym mogl sobie swobodnie przemieszczac sie po mieszkaniu z laptopem i miec internet ... tylko teraz moje pytanie brzmi nastepujaco: czy moge kupic sobie zwykly router wifi czy musi to byc router Wifi z modemem adsl ... nie ukrywam ze wolalbym kupic zwyklego i podpiac pod zlacze WAN ten modem od dialogu czyli tego asmaxa --- jak w ogole skonfigurowac cos takiego?? jakie routery polecacie ?? Z gory dziekuje za odpowiedz.

ultragraf
Użytkownik
Użytkownik

Re: Jaki router wybrac ??

Nieprzeczytany post autor: ultragraf » 02 mar 2008, 14:31

Mam Linksysa WAG 200G z anneksem B. Działa idealnie zarówno kabel jak i wifi. Możliwości konfiguracji duże.

Awatar użytkownika

iset112
Starszy Użytkownik
Starszy Użytkownik
Łącze: Multimo

Nieprzeczytany post autor: iset112 » 08 mar 2008, 18:29

Tez mam linksys wag200g i nie nazekam prosty w konfiguracji dobry router, kupiłem go pare dni temu bo miałem już dośc sagema fast 800. Prościej jest kupic wspominany j/w router linksysa i bedzie ok a tego asmaxa schowac do pudełka :)
Neo 1Mbit/s

Wol2
Starszy Użytkownik
Starszy Użytkownik
Łącze: Neostrada Fiber
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: Wol2 » 08 mar 2008, 22:42

Panowie powyżej, za przeproszeniem: [wulg.] od rzeczy.

Jak już masz modem z wyjściem ethernet (rj45) to wystarczy ze dokupisz bardzo dobry router WRT54G (jaki konkretnie model to musisz sobie wybrać z stad: http://en.wikipedia.org/wiki/WRT54G szukaj minimum 4mb flasha i 16mb ramu)

Ja osobiście miałem WAG200g ale jak tylko nadarzyła sie okazja to pchnąłem go starszemu do pracy, a sam nabyłem WRT54GL v1.1, + modem adsl z wyjściem ethernet (w tym przypadku Planet ADE400) i jestem bardzo zadowolony. Udało mi sie tak skonfigurować quos ze nawet jak zaciągam torrenta pełną prędkością łącza, to matka na 2 kompie w ogóle tego nie odczuwa.

Co do ustawień to tak sprawa wygląda tak samo jak tutaj viewtopic.php?f=7&t=15261 asmax i nowy router powinny działać w trybie bridge
Przedstawiciel Siedzących dla klientów pierdzących

ultragraf
Użytkownik
Użytkownik

Nieprzeczytany post autor: ultragraf » 09 mar 2008, 12:18

O co Ci gościu chodzi, mam ten router i jestem bardzo zadowolony. Asmaxa można włożyć do śmietnika. Same zwiechy.
Nie podniecaj sie tak bo dostaniesz sraczki!

Wol2
Starszy Użytkownik
Starszy Użytkownik
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: Wol2 » 09 mar 2008, 16:14

kapy pisze: (...)nie ukrywam ze wolalbym kupic zwyklego i podpiac pod zlacze WAN ten modem od dialogu czyli tego asmaxa (...)

@ultragraf, chodzi mi o to ze nie umiesz czytac, i zalecasz innym niepotrzebne wydawanie kasy.
Przedstawiciel Siedzących dla klientów pierdzących

brennman
Bywalec
Bywalec

Nieprzeczytany post autor: brennman » 15 mar 2008, 12:10

Wol2
Z ta oszczędnością to nie przesadzaj bo oba modele wymienione powyżej mają bardzo podobną cenę :) Dodatkowo WAG200G-EU obsługuje ADSL2/2+ i masz wszystko w jednej puszce bez dodatkowych kabli i zasilaczy. Wyższością WRT54G jest jego podatność na stosowanie oprogramowania alternatywnego ;) (nie wiem jak w przypadku WAG200G)
kapy
Jeśli zależy ci tylko na routerze to WRT54G polecany przez Wol2 będzie bardzo dobrym rozwiązaniem, co do konfiguracji to najpierw wybierz sprzęt a potem konfiguruj :) W przypadku wyboru routera z wbudowanym modemem zwróć koniecznie uwagę na ANNEX A czy B. A to linia analogowa B cyfrowa(ISDN)
Obrazek

Zablokowany Poprzedni tematNastępny temat