Jak uwolnic sie od starego BSA i miec nowa usluge

Operator - Era ADSL

nijel
Weteran
Weteran
Łącze: Modem
Numer GG: 0

Re: Jak uwolnic sie od starego BSA i miec nowa usluge

Nieprzeczytany post autor: nijel » 17 kwie 2008, 17:49

Można trochę poczytać ten dokument UKE o zasadach działania BSA. Trochę długie, ale wszystko jest opisane. Mam tylko nadzieję, że czytałem aktualną wersję :)

3.1.2.2. Rezygnacja z zamówienia
...............
2. Operator Korzystający ma prawo zrezygnować z zamówienia na dane Łącze
Abonenckie dla Wersji standardowej z zachowaniem miesięcznego terminu wypowiedzenia
ze skutkiem na koniec Okresu rozliczeniowego.
.....
4. Rezygnacja z zamówienia powinna być dostarczona w formie pisemnej do TP nie
później niż na 10 Dni Roboczych przed rozpoczęciem Okresu rozliczeniowego, w którym
ma nastąpić zaprzestanie świadczenia Usługi na danym Łączu Abonenckim.
5. W przypadku otrzymania rezygnacji z zamówienia po terminie przedstawionym w
ppkt 4, TP zaprzestanie świadczyć Usługę na danym Łączy Abonenckim w Okresie
rozliczeniowym, który następuje po Okresie rozliczeniowym, w którym miało nastąpić
zaprzestanie świadczenia Usługi na danym Łączu Abonenckim.

Właściwie wiedząc o 30 dniach wypowiedzenia (a chyba muszą to wiedzieć) mogliby wysyłać info do tp wcześniej. Ale z drugiej strony gdyby klient się rozmyślił i wycofał rezygnację mógłby powstać niezły bałagan.

Winne są raczej te regulacje.

nupel
Bywalec
Bywalec

Nieprzeczytany post autor: nupel » 17 kwie 2008, 18:29

Na interwencję UKE uzyskałem odpowiedź od firmy Netia na swój problem z uwolnieniem linii abonamenckiej, iż winne są regulacje umowne które są zapisane pomiedzy Netia a TP S.A , i będą zmieniać te regulacje , tak aby nie ponowiły się problemy z uwolnieniem linii abonenckiej w przyszłości u innych abonentów którzy rezygnują z usług od danego operatora.

PDX
Starszy Użytkownik
Starszy Użytkownik

Nieprzeczytany post autor: PDX » 30 kwie 2008, 17:39

Moja linia została dziś uwolniona od usługi Bitstream. Brak synchronizacji. W sumie trwało to ponad miesiąc. Zawinił GTS ENERGIS, który wypowiedzenie wysłał dopiero po zakończeniu świadczenia usługi, pomimo, że moje wypowiedzenie wpłynęło do GTS ENERGIS już w lutym, zgodnie z zachowaniem miesięcznego okresu wypowiedzenia.

Awatar użytkownika

Kwantylek
Donator
Donator
Łącze: Neostrada Fiber

Nieprzeczytany post autor: Kwantylek » 30 kwie 2008, 18:37

Mi TP wyznaczyła termin rozkrosowania na 30.04.
usługa w netii zakończyła się 31.03, wypowiedzenie złożyłem na 35 dni przed zakończeniem bo 25 lutego.
Wiedząc ze mam miesiąc zawieszenia w próżni 18.04 wystosowałem pismo do netii o odszkodowanie za blokowanie linii, jednocześnie w tym samym czasie ruszyła machina UKE (skarga 04.04).
Efektem tego było to że linie mi rozkrosowano - 22.04 na ponad tydzień przed wcześniej deklarowanym przez TP czasem

Moje pismo o odszkodowanie na razie jest rozpatrywane, ale Netia przez UKE sama
zaproponowała wypłatę odszkodowania w wysokości 1 opłaty miesięcznej.
O kase mi az tak bardzo nie chodzi, ale o fakt skrócenia terminów.

Dlatego myślę ze jak ktoś ma masakrycznie długie terminy rozłączenia to niech po prostu upomni sie o rekompensatę.

arybak
Starszy Użytkownik
Starszy Użytkownik

Nieprzeczytany post autor: arybak » 30 kwie 2008, 21:07

moja linia dzis też bez synchro... to samo co kolega PDX - Energis wysłał wypowiedzenie umowy dzien po wygasnięciu mojej umowy z nimi... bez neta jestem od 17 marca... a TP linię uwolniła dziś. 25 podpisałem trzecią umowę z ERA w TP wiem że już jest zamówienie i w trakcie realizacji. Ja muszę jakość przycisnąć GTS Energis ponieważ przez nich przez miesiąc musiałem korzystać z niekorzystnej oferty na Internet (WiFi w mojej miejscowości za chorrendalne pieniądze).

chim123
Starszy Użytkownik
Starszy Użytkownik

Nieprzeczytany post autor: chim123 » 02 maja 2008, 15:07

Witam!

W moim przypadku umowa z Netią wygasła 31.03.2008, tego tez dnia Netia wysłała informacje do TP o zwolnieniu linii. Jestem aktualnie już miesiąc bez internetu, a do tego dzisiaj dowiedziałem się, że linia zostanie uwolniona dopiero w ostatnim dniu maja!!

Proszę o informację od jakiej daty liczone jest 30dni na rozkrosowanie linii. Od daty zakończenia umowy?
Proszę także o informację na jaki adres należy składać podaie o rekompensatę - w moim przypadku prawdopodobnie 2 miesiące bez internetu...

Awatar użytkownika

Kwantylek
Donator
Donator

Nieprzeczytany post autor: Kwantylek » 02 maja 2008, 15:35

chim123

Prawidłowo, powinieneś dokładnie 31.03 mieć wyłączoną usługę i rozkrosowaną linię.

Co do daty rozkrosowania linii to za to odpowiada netia, i to netia nie może się spóźnić ze zleceniem do TP.
Jeżeli wg netii umowa miała się zakończyć 31.03 to Netia winna wysłać do TP zlecenie przed 01.03 (TP ma 30 dni na rozłączenie usługi) jeżeli netia zrobiła po 01.03 to wina leży po stronie netii, i za to domagaj sie odszkodowania.

Radziłbym Ci:
*napisać skargę do UKE i prośbę o interwencję,
*zażądać odszkodowania za dwa miesiące zawieszenia w próżni i bezpodstawnego blokowania linii.

Pismo z domaganiem się odszkodowania najlepiej wysłać albo pisemnie do Warszawy na poleczki 13 (adres na fakturze) albo faxem pod nr 0 800 800 101 opcja 7 a potem 2 i po sygnale zacząć nadawać fax.
Polecam opcje faksową, bo jest bezpłatna i szybka, o ile ktoś ma modem analogowy lub fax

Partyboy
Starszy Użytkownik
Starszy Użytkownik

Nieprzeczytany post autor: Partyboy » 06 maja 2008, 23:26

Od jakiegoś czasu zainteresowałem sie ofertą Ery.Mam więc parę pytanek do obytych w temacie. Tak więc umowa kończy mi sie 31.07.2008. Kiedy mam złożyć wypowiedzenie do tp o rozwiazanie umowy ? Kiedy zgłosić sie do salonu ery by możliwie jak najszybciej po zerwaniu usługi tp działała już Era adsl i w jakim czasie by to nastąpiło? Niech mi ktoś jasno i klarownie wytłumaczy bo jestem totalnie zakręcony w tej sprawie ;)
Obrazek

chim123
Starszy Użytkownik
Starszy Użytkownik

Nieprzeczytany post autor: chim123 » 01 cze 2008, 9:16

A ja dalej czekam na rozkrosowanie linii, tuż to już 2'gi miesiąc !!

Rozumiem, że rozkrosowanie linii następuje w 1'wszym dniu roboczym danego miesiąca?

Vibovit
Bywalec
Bywalec
Łącze: Net24

Nieprzeczytany post autor: Vibovit » 01 cze 2008, 18:26

chim123 pisze:A ja dalej czekam na rozkrosowanie linii, tuż to już 2'gi miesiąc !!

Rozumiem, że rozkrosowanie linii następuje w 1'wszym dniu roboczym danego miesiąca?

to zależy mi rozkorosowali przed 1-wszym ale to akurat wypadało święto 1-wego, co do bezpodstawnego blokowania linii jak tu ktoś pisał to UKE sama wprowadziła takie przepisy których TP się musi trzymać więc przy zmianie operatora każdy powinien być informowany przez TP co go czeka, a nie, że na 9393 nikt nic nie wie bo są niedoinformowani, po prosu krew zalewa.
Obrazek >> :)) Obrazek
Zmiana z netii na multimo zakończona pomyślnie :P

chim123
Starszy Użytkownik
Starszy Użytkownik

Nieprzeczytany post autor: chim123 » 02 cze 2008, 7:29

Czy jest na forum osoba której rozkrosowano już linię w tym miesiącu?
Pytam, gdyż wg. informacji z UKE moja linia powinna zostać uwolniona 31.05.2008r. jednak do dnia dzisiejszego mam synchro :(

dziku
Starszy Użytkownik
Starszy Użytkownik

Nieprzeczytany post autor: dziku » 02 cze 2008, 9:45

chim123 pisze:Czy jest na forum osoba której rozkrosowano już linię w tym miesiącu?
Pytam, gdyż wg. informacji z UKE moja linia powinna zostać uwolniona 31.05.2008r. jednak do dnia dzisiejszego mam synchro :(

No ja mam taką samą sytuację, umowa wygasła w połowie marca i rozksowanie miało być 31 maja 2008. I jeszcze do wczoraj działało, ale mysle ze dziś bądź jutro rozkrosują linię. Zlecenia na rozkrosowanie linii czekają aż do końca miesiąca i są realizowane na początku następnego, zeby czasem za szybko komus internetu nie wyłączyć. A że rozkosowanie polega na fizycznym odłączeniu linii od DSLAMu , stąd wyłączenie nie odbywa sie o 0:00 1 czerwca tylko w najbliższy dzień roboczy :)

chim123
Starszy Użytkownik
Starszy Użytkownik

Nieprzeczytany post autor: chim123 » 02 cze 2008, 21:06

@dziku - Daj znać, gdy Ci uwolnią linię. Ja dalej mam synchro.... moja cierpliwość zaczyna sie kończyć...2 miesiące bez neta i chyba zapowiada się trzeci!?!? :|

PDX
Starszy Użytkownik
Starszy Użytkownik

Nieprzeczytany post autor: PDX » 02 cze 2008, 21:28

Najważniejsze, jaka informacja jest w systemie TP. Zadzwoń na blue line i zapytaj, czy na linii ciągle masz aktywny BitStream. Jeśli nie, to nie przejmuj się synchronizacją, gdyż droga dla nowego operatora jest już otwarta.

chim123
Starszy Użytkownik
Starszy Użytkownik

Nieprzeczytany post autor: chim123 » 02 cze 2008, 22:20

Dzwoniłem i nie mam już sił. Na linii widnieje dalej aktywna usługa BSA, konsultantka nie była w stanie mi odpowiedzieć dlaczego tak jest!! Przeprosiła mnie(sic!), przyjęła kolejną skargę i mam czekać na odpowiedz...

Ktoś mi powie, co w tej sytuacji mam zrobić? Pisać już kolejną trzecią skargę do UKE? Co myślicie o jakiejś rekompensacie za zwłokę, gdyż czekam już 3'ci miesiąc !! Paranoja!

Zablokowany Poprzedni tematNastępny temat