Jak uwolnic sie od starego BSA i miec nowa usluge

Operator - Era ADSL

dziku
Starszy Użytkownik
Starszy Użytkownik
Łącze: Modem
Numer GG: 0

Re: Jak uwolnic sie od starego BSA i miec nowa usluge

Nieprzeczytany post autor: dziku » 03 cze 2008, 7:47

chim123 pisze:@dziku - Daj znać, gdy Ci uwolnią linię. Ja dalej mam synchro.... moja cierpliwość zaczyna sie kończyć...2 miesiące bez neta i chyba zapowiada się trzeci!?!? :|

Od wczoraj brak synchro - więc linia jest już najwyraźniej uwolniona. 30.05 podpisana nowa umowa z Erą na 6 mbit/s i czekamy na rozwój wydarzeń :)

chim123
Starszy Użytkownik
Starszy Użytkownik
Łącze: Neostrada Fiber

Nieprzeczytany post autor: chim123 » 03 cze 2008, 18:25

No to super się masz :) U mnie niestety dalej synchro. Powiadomiłem już o tym fakcie UKE i czekam na rozwój sytuacji...

chim123
Starszy Użytkownik
Starszy Użytkownik
Łącze: Neostrada Fiber

Nieprzeczytany post autor: chim123 » 04 cze 2008, 9:20

Brak edycji....

Dokładnie po 65 dniach, trzech skargach do UKE, dwóch do TP i również dwóch do Netii oraz niezliczonej ilości połączeń z 9393 moja linia została wreszcie UWOLNIONA!

Teraz mam nadzieję, ze nie będzie już żadnych problemów z podłączeniem ERY :)

kamayeyeye
Nowicjusz
Nowicjusz
Numer GG: 4021266

Nieprzeczytany post autor: kamayeyeye » 05 cze 2008, 13:45

wypowiedzenie w rekach tp lecz spoznilem sie 6 dni wiec przedluzyli neo do 30 czerwca.
W jakim czasie zacznie mi chodzic internet od Ery? Ile czasu moge sie spodziewac bez internetu?

kamayeyeye
Nowicjusz
Nowicjusz
Numer GG: 4021266

Nieprzeczytany post autor: kamayeyeye » 08 cze 2008, 12:55

napisze ktos jaka jest optymistyczna opcja, ile moze nie byc dostepu do internetu przechodzac z neo do ery?

woytas81
Użytkownik
Użytkownik

Nieprzeczytany post autor: woytas81 » 08 cze 2008, 13:42

Wersja optymistyczna kilka dni, wersja pesymistyczna ponad miesiąc :D
Obrazek

donek
Użytkownik
Użytkownik

Nieprzeczytany post autor: donek » 17 cze 2008, 15:52

kamayeyeye pisze:napisze ktos jaka jest optymistyczna opcja, ile moze nie byc dostepu do internetu przechodzac z neo do ery?

kilka godzin

adamos22
Nowicjusz
Nowicjusz

Nieprzeczytany post autor: adamos22 » 04 kwie 2009, 16:28

Witam, podpisałem umowę na ERA adsl, odchodząc od netii. Netia twierdzi, że 25.03 wysłałą do TP pismo z rezygnacją, jest już 4.04 a ja dalej mam synchronizację. Poprosiłem w netii o wydanie pisemnego potwierdzenia rezygnacji, jednak po wielu próbach kategorycznie odmówiono mi przesłania potwierdzenia, stwierdzono, że pismo do TP jest wysłane i nic więcej zrobić nie mogą. Czy jest jakaś inna droga aby uwolnić swoją linię ?

Poza tym - w erze twierdzą, że cały proces przełączenia potrwa ok. 1,5 miesiąca - co oni będą robić w tym czasie ? Pamitam, że jak przechodziłem do netii, to UKE mówiło o 3 dniach, a to że trwało to ok. 2 tygodnie, to miała być wina lawiny przeniesień (początki BSA), czyli teraz po tych wszystkich interwencjach, naciskach i uregulowaniach czas przełączenie wzrósł 15 razy ? Ech..

Awatar użytkownika

RaV
Wiarus
Wiarus
Łącze: Net24
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: RaV » 04 kwie 2009, 17:17

Ten temat jest ciągle wałkowany a ludzie ciągle łudzą się, że zmiana operatora to kwestia góra kilku dni...
adamos22 pisze:Netia twierdzi, że 25.03 wysłała do TP pismo z rezygnacją, jest już 4.04 a ja dalej mam synchronizację.
I będziesz ją miał do końca kwietnia.
adamos22 pisze:Czy jest jakaś inna droga aby uwolnić swoją linię?
Nie ma innego wyjścia z tej sytuacji.
adamos22 pisze:Poza tym - w erze twierdzą, że cały proces przełączenia potrwa ok. 1,5 miesiąca
1,5 miesiąca to bardzo optymistyczna wersja, bo w moim przypadku upłynęło 67 dni.
adamos22 pisze:co oni będą robić w tym czasie?
Będą czekali na odpowiedź TP o ile nie zapomną powtórnie wysłać zamówienia, bo zrobiłeś błąd podpisując umowę z Erą tak wcześnie. W umowie bądź regulaminie usługi możesz mieć taki zapis, że jeśli od dnia podpisania umowy minie 30 dni a ty nie przeprowadzisz w tym czasie aktywacji to umowa traci ważność i trzeba zaczynać od początku... Oczywiście operatorzy zdają sobie sprawę z tego ile trwa odłączenie starej usługi, więc przymykają oko na te zapisy albo inaczej traktują takich klientów żeby ich nie stracić.
adamos22 pisze:Pamitam, że jak przechodziłem do netii, to UKE mówiło o 3 dniach, a to że trwało to ok. 2 tygodnie, to miała być wina lawiny przeniesień (początki BSA), czyli teraz po tych wszystkich interwencjach, naciskach i uregulowaniach czas przełączenie wzrósł 15 razy?
Wcześniej to było przejście z TP do innego operatora a teraz to zupełnie inna sytuacja. Poza tym wcześniej chyba nie trzeba było czekać tyle czasu na odłączenie, bo TP stosowała swoje rozwiania a nie to, co kazała jej UKE.
Po tym jak zniknie ci synchro powinieneś przypomnieć Erze żeby wysłała ponownie do TP zamówienie na zestawienie łącza, bo przedwcześnie wysłane zamówienie do TP, kiedy na linii siedziała jeszcze netia zostanie przez TP odrzucone i jeśli Era nie wyśle go powtórnie w odpowiednim czasie to może to wszystko przeciągnąć. Samo zestawienie łącza trwa od 9 do 12 dni.
Ogólnie to nowe umowy powinno podpisywać się jak nie ma synchro albo przynajmniej wysyłać tak żeby dotarły do operatora w dniu, kiedy te synchro ma zniknąć. Priorytet idzie zazwyczaj 3 dni, więc jeśli komuś ma zniknąć synchro w kwietniu to umowę powinien wysłać 28 kwietnia.
Wypasione routery ADSL z chipsetem Broadcom na pokładzie oraz softem DGTeam na sprzedaż:
Obrazek

adamos22
Nowicjusz
Nowicjusz

Nieprzeczytany post autor: adamos22 » 04 kwie 2009, 18:13

RaV pisze:Ten temat jest ciągle wałkowany a ludzie ciągle łudzą się, że zmiana operatora to kwestia góra kilku dni...

Nie łudzę się - tak jak pisałem era poinformowała mnie o ok 1,5 miesięcznym oczekiwaniu, dziwie się i irytuje mnie to tylko dlaczego aż tyle.

RaV pisze:zrobiłeś błąd podpisując umowę z Erą tak wcześnie

Podpisałem najwcześniej jak mogłem, to chyba zrozumiałe, do netii wysłałem wypowiedzenie 2 miesiące wcześniej, mogli więc przesłać informacje do TP np. 5 marca, a nie dopiero 25.

dziku
Starszy Użytkownik
Starszy Użytkownik

Nieprzeczytany post autor: dziku » 05 kwie 2009, 15:06

adamos22 pisze:
RaV pisze:Ten temat jest ciągle wałkowany a ludzie ciągle łudzą się, że zmiana operatora to kwestia góra kilku dni...

Nie łudzę się - tak jak pisałem era poinformowała mnie o ok 1,5 miesięcznym oczekiwaniu, dziwie się i irytuje mnie to tylko dlaczego aż tyle.

RaV pisze:zrobiłeś błąd podpisując umowę z Erą tak wcześnie

Podpisałem najwcześniej jak mogłem, to chyba zrozumiałe, do netii wysłałem wypowiedzenie 2 miesiące wcześniej, mogli więc przesłać informacje do TP np. 5 marca, a nie dopiero 25.

Akurat czy wysłali 5go czy 25go marca nie ma dla TP różnicy. Liczy sie termin wypowiedzenia 30 dni z końcem okresu rozliczeniowego tj. z końcem miesiąca. U Ciebie w obu przypadkach wychodzi że będzie to 30 kwiecień. Żeby Tp wyłączyła Tobie internet 30 marca, wypowiedzenie musiałoby być wysłane przez Netię najpóźniej 28 lutego (pamietaj, ze nie masz na to wpływu kiedy Netia prześle info do TP, że rezygnujesz z łącza).
Jeśli chodzi o to dlaczego Netia czy inni operatorzy alternatywni nie wysyłają rezygnacji z łącza wczesniej to odpowiedź jest prosta, choć dla wielu z nas, łącznie ze mną niepojęta. Mianowicie chodzi o to, że do ostatniej chwili próbuje się klienta utrzymać. A to że klient wysłał wypowiedzenie 2 miesiące wcześniej nikogo nie obchodzi. A nóż w ostatniej chwili się zdecyduje... Głupie to ale prawdziwe. Miałem taką sytuację z Multimo - wypowiedzenie poszło 2 miesiące wcześniej a oni przesłali je do TP 2 dni po zakończeniu mojej umowy. Efekt: Umowa kończyła się ok. 15 kwietnia. Wypowiedzenie 2 dni poźniej trafia do TP. Rozkrosowanie: zamiast 30 kwietnia, 2 czy 3go czerwca arrggghhhhhh!!!!!
:evil: :evil:

adamos23
Nowicjusz
Nowicjusz

Nieprzeczytany post autor: adamos23 » 10 kwie 2009, 19:37

Witam, pisałem poprzednio jako adamos22, ale z uwagi na dziwną politykę haseł na tym forum nie zdołałem go zapamiętać.

Jest dziś 10 Marca i mam już internet od ery, więc zostałem przełączony z netii w ok. 8 dni. Jestem bardzo pozytywnie zaskoczony, jak więc widać - można.
Wklejam wynik na dowód (trochę zafałszowany chyba, bo mam 1Mb a pokazuje 1,4 ale mniejsza o to)
Obrazek

adamos23
Nowicjusz
Nowicjusz

Nieprzeczytany post autor: adamos23 » 10 kwie 2009, 20:20

/Edytować postów też nie można/..-> jest 10 Kwietnia oczywiście.

Zablokowany Poprzedni tematNastępny temat