Jak uwolnic sie od starego BSA i miec nowa usluge

Operator - Era ADSL

Topic author
Piotr1978
Użytkownik
Użytkownik
Łącze: Modem
Numer GG: 0

Jak uwolnic sie od starego BSA i miec nowa usluge

Nieprzeczytany post autor: Piotr1978 » 28 mar 2008, 11:14

Witajcie

Poniewaz pare osob ma juz problemy z zamowieniem Ery ADSL a wczesniej posiadalo np Netie przestawiam sposob zalatwienia problemu.

1 Dzwonimy na 9393 i pytamy czy w sytemie TP SA widnieje ze mamy BSA np Netii
2 Jezeli okazuje sie to smutnym faktem mimo ze internetu juz nie mamy od paru dni dzwonimy do Netii i PROSIMY o PIESEMNE potwierdzenie faktu rozwiazania umowy. Pismo takie idzie do nas ok 9 dni.
3 Piszemy pismo przewodnie do TP SA proszace o poprawienie danych abonenta zaznaczajac aby skierowano pismo do komorki zajmujacej sie BSA

Dotyczy: Rozkrosowania linii ADSL i aktualizacji na koncie uzytkownika

Szanowni Panstwo
Mimo ze ........data.....Netia zakonczyla swiadcznie uslugi ADSL na linii TP SA typu BSA nasza linia w dalszym ciagu figuruje w systemie jako aktywna dla BSA Netii. Firma Netia wyslala do TP SA informacje o zwolnieniu linii, z jakis wzgledow informacja nie jest wprowadzona do systemu. Na infolinii 9393 w dalszym ciagu jestesmy klientem Netii mimo ze jest to informacja nieaktualna. Prosimy o uwolnienie linii od uslugi BSA Netii celem wybrania nowej uslugi ADSL.
W zalaczniku dodajemy pismo Netii o fakcie rozwiazania umowy.
Dane abonenta:
nazwa
adres
osoba uprawniona do zmian
numer telefonu TP z kierunkowym
numer ewidencyjny:

Z powazaniem

.........................

4 Pismo wraz z kopia pisma od Netii dajemy na dzinnik podawczy w TP SA (telepunkt) na kopii prosimy o pieczatke ze przyjeli.
5 Po 2 dniach na 9393 sprawdzamy czy pismo jest zeskanowane do systemu i czy przydzielono kogos do jego zalatwienia
6 Odpowiedz jest do 30 dni ale na 9393 znaja odpowiedz juz po 15 dniach
7 TP SA zazwyczaj wylacza usluge w ost. dniu miesiaca i zwalnia linie od BSA

Pozdrawiam
UDANEJ WALKI

Piotr

piquadrat
Starszy Użytkownik
Starszy Użytkownik
Łącze: Neostrada

Re: Jak uwolnic sie od starego BSA i miec nowa usluge

Nieprzeczytany post autor: piquadrat » 28 mar 2008, 19:58

I miesiąc jedziemy na modemie, co skrzętnie zauważa pion marketingowy TPSA (mają świetną komórkę wywiadowczo organizacyjną) i dzwoni do nas w tym czasie cztery razy z propozycją, że skoro używamy 0202122 to może necik - neostradka - aktywacja za 2 dni.
ObrazekObrazek

dawidlubik
Użytkownik
Użytkownik

Nieprzeczytany post autor: dawidlubik » 28 mar 2008, 22:12

Witam!! Mam pytanie. Otóż 1 marca byłem w telepunkcie i przekazałem pismo dotyczące wypowiedzenia usługi neostrady z dniem 2 kwietnia. Oczywiście poprosiłem o pisemne potwierdzenie przyjęcia. Dnia 25 marca podpisałem umowę z ERĄ na internet 2 mega. Chciałbym sie dowiedzieć co mam zrobić żeby po 2 kwietnia miał internet jak najszybciej ? O co chodzi z rozkrosowaniem lini ? Jakie mogę już wysyłać dokumenty do TP żeby przyspieszyli procedurę ?

Dziękuje serdecznie za pomoc i pozdrawiam, Dawid

draconair
Starszy Użytkownik
Starszy Użytkownik

Nieprzeczytany post autor: draconair » 28 mar 2008, 22:29

dawidlubik pisze:Witam!! Mam pytanie. Otóż 1 marca byłem w telepunkcie i przekazałem pismo dotyczące wypowiedzenia usługi neostrady z dniem 2 kwietnia. Oczywiście poprosiłem o pisemne potwierdzenie przyjęcia. Dnia 25 marca podpisałem umowę z ERĄ na internet 2 mega. Chciałbym sie dowiedzieć co mam zrobić żeby po 2 kwietnia miał internet jak najszybciej ? O co chodzi z rozkrosowaniem lini ? Jakie mogę już wysyłać dokumenty do TP żeby przyspieszyli procedurę ?

Dziękuje serdecznie za pomoc i pozdrawiam, Dawid

Nie zdziw się jeśli przyjmujący w TP umowę z Erą Ci ją cofnie.

Powiem Ci więcej - jeśli nie dopisałeś na umowie z Erą, że mają rozwiązać umowę (mimo złożonego wypowiedzenia) to TP najpewniej ją cofnie, bo pion handlowy (np. na infolinii 9393.) będzie o niej wiedział, ale akurat Ci co przyjmują pisma od BSA najpewniej nie. Jako, że już jeden przypadek taki tu był to myślę (nie strasząc Cię oczywiście xd), że jeszcze co najmniej jedną umowę podpiszesz.

Ja złożyłem wypowiedzenie 25.02, wchodzące w życie również z dniem 02.04, ale niestety - 25.03 TP cofnęła mi umowę sugerując się brakiem tegoż wypowiedzenia. Nie pozostało mi nic innego jak jeszcze raz podpisać umowę z Erą i napisać skargę do UKE w związku z opieszałością pracowników TP.

Jeszcze beszczelnie wczoraj do mnie dzowniła Pani (zapewnie dobrze wiedziała o anulowaniu poprzedniej umowy z Erą) i się pytała czy na pewno chcę zrezygnować, czy znam ich ofertę etc. etc. Miała tak przekonujący głos, że myślałem iż trzasnę słuchawką.

Dzwoń na ifnolinię i domagaj się powiadomienia za wczasu wszystkich komórek w TP o wypowiedzeniu ;).

Topic author
Piotr1978
Użytkownik
Użytkownik

Nieprzeczytany post autor: Piotr1978 » 29 mar 2008, 8:22

Oj Widze ze robi sie naprawde goraco.

do dawidlubik

TP SA na wszystko ma 30 dni ale z 2 stron .... popatrz na kalendarz ktory byl u mnie

15 lutego Netia wysyla do TP pismo o wylaczeniu linii BSA 29 lutego
1 marca BSA nie dziala
5 marca BSA dalej figuruje w TP na 9393
14 marca dostaje pismo od Netii ze nie jestem ich klientem
15 marca wysylam pismo do TP wraz z pismiem od Netii o tym fakcie
31 marca TP rozkrosowuje linie 28 dzwoniac i informujac o tym fakcie.

Wariant pesymistyczny zakłada

1 marca wypowiadasz umowe hmmm zalezy kiedy masz okres rozliczeniowy
pewne jest jedno do 30 kwietnia usluge musza wylaczyc to ostateczny termin

Dzwon na 9393 i dopytuj sie czy masz wolna linie

Osoby ktore rezygnuja z Neostrady na poczet innego operatora nie maja az tak zle .........co te ktore przeskakuja z jednego BSA na kolejnego BSA

Pozdrawiam

Topic author
Piotr1978
Użytkownik
Użytkownik

Nieprzeczytany post autor: Piotr1978 » 29 mar 2008, 8:25

Informacja z ostatniej chwili od TP

TP SA rezerwuje sobie 30 dniowy okres wypowiedzenia umowy od dnia wylaczenia kazdej uslugi BSA na liniach TP

a wiec karniak za to ze mielismy tniej przez ostani roczek:)

Pozdrawiam

PDX
Starszy Użytkownik
Starszy Użytkownik

Nieprzeczytany post autor: PDX » 30 mar 2008, 16:44

Czy pracownik Telepunktu jest w stanie zaktualizować informację w systemie TP odnośnie wpisu BSA, czy też mogą tego dokonać wyłącznie pracownicy z odpowiednimi uprawnieniami?

Czy wydruk maila z nagłówkami może posłużyć jako pisemne potwierdzenie od operatora, zwłaszcza że nie mogę się doprosić od GTS Energis takiego potwierdzenia, a jedynie w formie maila?

Czy w przypadku cesji/przepisania linii usługa BSA jest "z automatu" usuwana?

Prosiłbym o kontakt osoby mogące w powyższych kwestiach pomóc/doradzić...

mo-xo
Starszy Użytkownik
Starszy Użytkownik

Nieprzeczytany post autor: mo-xo » 30 mar 2008, 17:27

Można to zrobić znacznie prościej.

Brak informacji o uwolnieniu linii jest winą dotychczasowego operatora czyli np Netii lub GTS Energis. Nie potrzeba robić takich podchodów z wysyłaniem pism i czekaniem na reklamacje...
Walimy prosto ze skargą do UKE :) Polecam tą drogę, w moim przypadku Netia nie wysłała informacji o uwolnieniu linii do TP. Po skardze w UKE sprawa została wyjaśniona w 2 dni. Cała korespondencja UKE via operator BSA jest wysyłana na maila, więc można szybko reagować gdyby kłamali. U mnie Netia tłumaczyła się błędem pracownika...

Skargę piszemy w internetowym formularzu na stronie UKE. Polecam :)

http://www.uke.gov.pl/uke/index.jsp?place=Lead07&news_cat_id=279&news_id=1834&layout=4&page=text

bartekk
Użytkownik
Użytkownik

Nieprzeczytany post autor: bartekk » 30 mar 2008, 22:55

mo-xo ja zlozylem skarge do UKE 16 III do tej pory brak informacji
Wiem ze interwencja wplynela do TP ale nic wiecej.

chim123
Starszy Użytkownik
Starszy Użytkownik
Łącze: Neostrada Fiber

Nieprzeczytany post autor: chim123 » 02 kwie 2008, 16:29

Piotr1978 pisze:Informacja z ostatniej chwili od TP

TP SA rezerwuje sobie 30 dniowy okres wypowiedzenia umowy od dnia wylaczenia kazdej uslugi BSA na liniach TP

a wiec karniak za to ze mielismy tniej przez ostani roczek:)

Pozdrawiam

Czy w jakikolwiek sposób można tę procedurę przyspieszyć, aby nie czekać aż tylu dni na rozkrosowanie linii?

Topic author
Piotr1978
Użytkownik
Użytkownik

Nieprzeczytany post autor: Piotr1978 » 02 kwie 2008, 16:40

Witam

I tu mamy problem
Tak naprawde UKE jest rozjemnca sporu i tam mozna zglaszac sie po WYCZERPANIU drogi pisemnej pomiedzy operatorem a klientem. Niestety operacji przyspieszyc sie nie da... TP SA zdaje sobie sprawe z problemu wypowiedzenia i sama ma czas miesiaca na wylaczenie mimo ze faktycznie usluga nie pracuje.

Osoby ktorym zalatwiono to wczesniej sa albo w innej strefie niz 032 albo TP nie chce miec gorki zlecen na koniec miesiaca i zalatwia sprawy w locie na biezaco. Gorzej jak faktycznie nie wprowadza sie do systemu danych z Netii i do momentu zadzialania pismami TP nie zbada sprawy.
Mimo ze TP to nie moj idol bylbym daleki od twierdzenia ze TP dziala zlosliwie... ot co firma jest ogromna i ma problemy z systemem na ktorym pracuje...

Na dowod tego podam przyklad.

Klient TP ma ISDN ale chce miec Neostrade.
Nie moze zlozyc zamowienia na neostrade i likwidacje ISDN.
W pierwszej kolejnosci likwiduje mu sie ISDN a potem przyjmuje wniosek na Neostrade poniewaz system TP nie przyjmie 2 wnioskow sprzecznych mimo ze jeden po drugim moze byc rozpatrywany.

Pozdrawiam
Piotr

chim123
Starszy Użytkownik
Starszy Użytkownik

Nieprzeczytany post autor: chim123 » 02 kwie 2008, 16:48

Dzięki Piotr za pocieszenie, ja właśnie jestem z 032 :(

Netia wysłała pismo o uwolnieniu linii 31 marca, więc TPSA zapewne rozkrosuje linię z ostatnim dniem kwietnia.
W tej sytuacji nie pozostaje mi nic innego jak tylko powrót do starych (nie)dobrych czasów, czyli do czasów modemowca :(

Topic author
Piotr1978
Użytkownik
Użytkownik

Nieprzeczytany post autor: Piotr1978 » 02 kwie 2008, 17:05

Ja bym nie byl taki pewny czy TP sama rozkrosuje te Twoja linie....

Zadzwon do Netii popros o wyslanie pisma do Ciebie ze umowa jest rozwiazana. Jak przyjdzie zanies je do TP .... zeby czasami nie okazalo sie ze poczekasz do wakacji:)

Piotr

piquadrat
Starszy Użytkownik
Starszy Użytkownik
Łącze: Neostrada

Nieprzeczytany post autor: piquadrat » 07 kwie 2008, 17:10

>Piotr1978
Mogłbyś mi powiedzieć w jaki sposób sprawić by pismo przewodnie złożone w telepunkcie wegług Twojego wzorca zostało wprowadzone "zeskanowane" do systemu w ciągu dwóch/kilku dni?
Tyle co zdołałem ustalić w telepunkcie to to, iż wszelkie pisma składane u nich są zbiorczo wysyłane do Katowic raz w tygodniu. A zatem po pierwsze czekamy do 7 dni na samo wyjście + czekamy jak dojdą do Katowic + czekamy jak zostaną przemielone w firmie. To będzie cud jak zajmie to 3 tygodnie. Poza tym taka korespondencja wchodzi tą samą drogą do TPSA co informacja od Netii więc można ten czas sobie pomnożyć przez dwa jak pokazuje praktyka.
Co zrobić by przyspieszyć wprowadzenie informacji do systemu? Może faks?

W moim wypadku Netia twierdzi, że wysłała pismo do TPSA 26.03. Do dzisiaj czyli po dwóch tygodniach TPSA nic o tym nie wie. Wszyscy są szczęśliwi i każą dzwonić do "tego drugiego".

PS Bardzo sprytnie to wszystko wymyślili. Niezwykle trudno ich złapać za jakikolwiek paragraf. Teoretycznie mogę nie mieć neta i 4 miesiące i nie będę w stanie wyciągnąć z tego jakichkolwiek konsekwencji!
ObrazekObrazek

Awatar użytkownika

Kwantylek
Donator
Donator

Nieprzeczytany post autor: Kwantylek » 07 kwie 2008, 18:07

Ano dokładnie, pytałem o faks i można pisma wysyłać na 9394, ale zalecana forma to poczta lub telepunkt.
Najgorsze jest to że nawet UKE przy skargach zaczął korzystać z formy "przekazano do". Kiedyś każda skarga była wysyłana via email bezpośrednio do operatora. Teraz nagle emaile są :

Kod: Zaznacz cały

Szanowny Panie,

zgodnie z właściwością miejscową skarga Pana została przesłana do naszej Delegatury w Siemianowicach Śląskich ul. Wróblewskiego 75 tel: (032) 220 75 75.

Z poważaniem,
Monika Wdowiak

i na tym się kończy.
Co ciekawe jak składałem pismo w telepunkcie od razu zaproponowano mi neostradę, i mozliwość jej posiadania natychmiast.
Nawet sie zastanawiałem czy jej nie zamówić a później nie podpisać umowy lub wykorzystać prawo do 10-cio dniowego okresu wypowiedzenia przy umowie podpisywanej w obecności kuriera. Ale nie wiem jakie to może mieć konsekwencje.

Na dzisiaj w każdym razie u mnie:
02.03.2008 Netia wysyła wypowiedzenie do TP - nigdy nie dociera do TP
31.03.2008 Netia blokuje net - błąd 721
04.04.2008 Dochodzi do mnie potwierdzenie od Netii z zakończeniem umowy
04.04.2008 Wysyłam pisma o aktualizacje danych i rozkrosowanie faksem i przez telepunkt - czekam bo jak na razie żadne nie dotarło do TP

Zablokowany Poprzedni tematNastępny temat