Podlaczenie modemu

Operator - Era ADSL

Topic author
pingwin_corp
Nowicjusz
Nowicjusz
Numer GG: 0

Podlaczenie modemu

Nieprzeczytany post autor: pingwin_corp » 22 wrz 2008, 21:45

Kilka pytan:
1. odnosnie modemu Ery Webr@cer 821, widzialem na obrazkach ze laczy sie go z komputerem za pomoca rj45 (kabel sieciowy) a czy trzeba instalowac jakies dodatkowe oprogramowanie na komputerze? Jezeli tak, to jak to sie ma do linuxa?

2. jak obecnie wyglada jakosc uslug swiadczonych przez era internet stacionarny? osiagane predkosc itp (zwlaszcza dla 1mb)

3. jaki jest czas oczekiwania na podlaczenie ? (mila pani w salonie powiedziala mi ze od reki, albo gora 5 dni roboczych, jak sie to ma do realiow?)

4. polecacie?:D

beat1987
Użytkownik
Użytkownik

Re: Podlaczenie modemu

Nieprzeczytany post autor: beat1987 » 18 gru 2008, 23:24

Webr@cera 821 możesz skonfigurować bezpośrednio przez przeglądarkę. Teoretycznie jest dołączona jakaś płyta która konfiguruje wszystko ale to jest dla całkiem zielonych.
Więc pod linuxem nie powinieneś mieć żadnych problemów wystarczy w przeglądarkę wpisać standardowo 192.168.1.1 i konfigurujesz co chcesz.

Nie wiem ja 1 MB ale ja mam 2MB i nie narzekam wszystko u mnie działa dobrze.
A jeśli chodzi o oczekiwanie na podłącznie to niestety nie pomogę bo jak ja podłączałem na początku kiedy ta usługa wchodziła to trochę powalczyłem z TP zanim mi się to udało.

hamann666
Nowicjusz
Nowicjusz

Re: Podlaczenie modemu

Nieprzeczytany post autor: hamann666 » 23 gru 2008, 14:04

1. Nie trzeba niczego instalowac, dziecko by to zrobilo, z linuxem tez nie powinno byc problemow.

2. Ja mieszkam w malym miasteczku i mi we wszystkich mowili ze 1mb max mi pojdzie, 6mb to mi powiedzieli ze nie zrobia umowy, udalo sie wyklucic 2mb i chodzi max, jestem pewien ze poszlo by te 6mb tylko ze te barany w punktach nie maja pojecia co to jest odleglosc od centrali ADSL a ja mam zaledwie 150m.

3. Na podlaczenie w umowie pisze chyba 15 dni roboczych, w praktyce to przywiozl mi po 10.

4. Polecam, tylko ze jest jeden problem Era ma katasrofalne serwy DSN!!!!!!!!!
Obrazek

Zablokowany Poprzedni tematNastępny temat